Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

vlasta":ey6nvush je napisao(la):
Ajde neko stručan da odgovori - da li most u Železniku može da se uradi za to vreme?
Moze
bobcha78":ey6nvush je napisao(la):
Ne može ni most preko Topčiderske reke do Straževice da se uradi. A kamoli tunel Straževica, niti tunel kod sela Rakovica.
Most preko topciderske reke takodje moze jer je i ovaj izgradjeni uradjen za godinu ipo.
Tunel kod sela Rakovica se koliko se secam radi po principu C&C (proseci i zatrpaj) pa mislim da i on ne predstavlja problem.
Za strazevicu nisam bas siguran i to prvenstveno zavis od tehnologije busenja i masine, ali ne verujem da moze u tom roku biti gotov.

Sve zavisi u stvari od toga dal ce se napasti cela deonica sa svim objektima odjednom. Jer realni da budemo iako brdski teren, nisu ovo Dinaridi, vec obronci sumadijskih brda i doline izmedju njih.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=475848#p475848:1dexi3d8 je napisao(la):
laki72 » Uto Sep 05, 2017 11:47 pm[/url]":1dexi3d8]
vlasta":1dexi3d8 je napisao(la):
Ajde neko stručan da odgovori - da li most u Železniku može da se uradi za to vreme?
Moze
bobcha78":1dexi3d8 je napisao(la):
Ne može ni most preko Topčiderske reke do Straževice da se uradi. A kamoli tunel Straževica, niti tunel kod sela Rakovica.
Most preko topciderske reke takodje moze jer je i ovaj izgradjeni uradjen za godinu ipo.
Tunel kod sela Rakovica se koliko se secam radi po principu C&C (proseci i zatrpaj) pa mislim da i on ne predstavlja problem.
Za strazevicu nisam bas siguran i to prvenstveno zavis od tehnologije busenja i masine, ali ne verujem da moze u tom roku biti gotov.

Sve zavisi u stvari od toga dal ce se napasti cela deonica sa svim objektima odjednom. Jer realni da budemo iako brdski teren, nisu ovo Dinaridi, vec obronci sumadijskih brda i doline izmedju njih.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Ali ako ga rade ručno kao tunel Brančić i deonicu Srpska kuća Levosoje, načekaćemo se mi svega.

Most preko Topčiderske reke neće moći da urade za to vreme koje si naveo
 
Moguce da sam pomesao i da me secanje izdaje...
Ipak, cini mi se da je most preko topciderske doline uradjen izuzetno brzo, a blizanac bi trebalo i brze da bude gotov po svakoj logici.
Uostalom, nema potrebe da nagadjamo, ima ovde u ovoj temi ispracena izgradnja deonice od Orlovace do idiotskog semafora nakon tunela strazevica. Samo da se nakanem da pptrazim ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Јесте урађен брзо вијадукт пред тунел Стражевицу. Могуће да се овај рок односи на завршетак деонице од семафора након тунела Стражевица до Бубањ Потока у полупрофилу.
 
Videh na ibarskoj odmah preko puta orlovace uz obilaznicu da ravnaju veliki plac i da dovlace masine. Dali se to spremaju za obilaznicu ili samo za zavrsavanje zapocete petlje orlovaca ?
 
Imaš ovo dve strane ranije već objavljeno 1.augusta, sa fotkama.
 
27465734d519668ad170dd5641d7a2f5.jpg

Prilaz radnickom naselju i bazi iz pravca petlje Vrbin potok


a362e3d08cf4781a942a84d5c5ec7a75.jpg

U samom naselju se intezivno radi.


5520a4b04e8f75ceb572a0e29160ad21.jpg

Radi se i na prilazu mostu iznad kijevske reke na samoj obilaznici, a i prilaz od naselja je delimicn nasut.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Šta je ovo Lakiju niko ne daje + ?
Najzad da krene i ovo parče ka Bubanj potoku. Sa auto puta prelazi se na nazovi moto put pa onda kroz tunel i na klasičnu džadu. Ceo potez preopterećen i sa onom raskrsnicom ubicom kod hiljadu ruža.
 
@Гaгa
E to si potpuno u pravu.
Ako nastave ovim tempom, imaju dobre sanse da nadmase rekord Zezeljevog mosta u NS.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Naravno da su usporili, spremali se za kišu, pa posle Drobnjak da im prigovara :mrgreen:
 
Ako ovako nastave, još 30 godina nećemo imati završenu obilaznicu. A trebalo je da je imamo pre 30.
 
Da, secam se njihovih radova na obnovi kruznog puta...
To je bilo mucenje ( i muvanje, verovatno) do besvesti

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Imali su popravni jer podloga nije podnosila opterećenje kamiona.
 
Pauzu u ovom ružnom vremenu sam iskoristio za vožnju bajsom savskim nasipom do Ostružnice. Prava prilika za malu foto reportažu na ovoj temi.
Nisam stručan za bilo kakav komentar sem da je gradilište djelovalo poprilično napušteno, čak i za nedelju je čudno da ni čuvara nisam vidio.

Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2

Bio mi je zanimljiv ovaj beton, izgleda kao da ovdje prosipaju višak.
Pogledajte prilog 1

Bonus slika iz komšiluka Ostružničkog mosta na temu kako prosječan skorojević zamišlja originalnu kreaciju. Samo lavići fale, ali nade ima i za laviće, ovo je još u izgradnji!
Naravno, ne sumnjam da ima sve potrebne dozvole :roll:
 
Ovde se "napreduje" sporije od puza... :(
Kad se setim samo dinamike radova na mostu na adi i pratecim petljama, nadvoznjacima, podvoznjacima i ostalim objektima i uporedim sa ovom...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Za utehu - izgleda da su barem svi stubovi i na levoj obali gotovi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480213#p480213:2yixogpv je napisao(la):
filozof » 25 Сеп 2017 05:20 pm[/url]":2yixogpv]

Bonus slika iz komšiluka Ostružničkog mosta na temu kako prosječan skorojević zamišlja originalnu kreaciju. Samo lavići fale, ali nade ima i za laviće, ovo je još u izgradnji!
Naravno, ne sumnjam da ima sve potrebne dozvole :roll:


file.php
Чуметова скрабуџевина од "викендице"
 
Prodje jos jedno ljeto a nista se nije uradilo :bash:
 
Proci ce cirka jos 5 do zavrsetka cele do B-Potoka....a onaj deo do Panceva to neke druge generacije.....
 
Vrh