Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Mislim da je prava prilika da vam u ovom svecanom trenutku kada je nadamo se u sitne sate pusten deo obilaznice kome smo se toliko nadali razotkrijem misteriju "zene sa crvenim slemom" :)

Zena sa crvenim slemom ne postoji!? :) U pitanju je muskarac sa dugom kosom i crvenim slemom.

Nastavljamo dalje sa pracenjem i izgradnjom :)

Ipak je ovo i nasa obilaznica ugradili smo deo pritiska u nju svi zajedno valja se potsetiti

Kurir 2007god http://img470.imageshack.us/img470/4719/kurirvs1.jpg
tekst link http://arhiva.kurir-info.rs/arhiva/2007/septembar/06/B-02-06092007.shtml

i Glas Javnosti 2007 http://img208.imageshack.us/img208/9898/bbglasqe8.jpg

Arhiva posvecena vrednim izvodjacima da se takve pauze i neplacanja nikada ne ponove :pob:
 
Zdravo svima,
ono što je u stvari najnezgodinije u ovom trenutku je pitanje na koji način su rešeni početak i kraj ove deonice, odnosno kako se trenutno u Batajnici i kod Straževice vrši ukrštanje sa postojećim saobraćajnicama, jer su to do sada bili intenzivno korišćeni pravci.
 
sam2648r.jpg


I naravno, druga traka nije završena...

http://www.clubbingunlimited.com
 
Jedna stvar me juče baš iziritirala, nisam znao da je tako. Kad ideš iz pravca Zagreba, pre obilaznice ti treba da menjaš svoj pravac kretanja (tj. traku kojom ideš) da bi nastavio ka BGu. Pisalo je Niš E75 pravo, i ja nastavim tuda i odem na obilaznicu :(
Po meni ovo nema smisla da ti menjaš traku ako nastavljaš pravo, potpuno sam se zbunio u momentu...
 
Ostaje im još otvaranje deonice Straževica-Bubanj potok, druge polovine ostružničkog mosta i drugog profila svih 6 sektora. Znači još 8 otvaranja, može to da se razdeli na još 2-3 izbora.
 
Pošto svakodnevno koristim E70 kod Batajnice, evo kako je jutros to izgledalo u smeru NS-BG:

- iz ovog smera više se ne može koristiti stari vijadukt (prema Zemun Polju), o čemu naravno niko nije obavestio javnost niti postoji signalizacija koja na to upozorava. Ovo dovodi to toga da mnogi vozači, kada shvate da nemaju kuda osim u Dobanovce, prave U-turn na sred te jedne trake koja je u funkciji (i koriste je svi - od putničkih vozila do teških kamiona u oba smera) i zaustavnom trakom se vraćaju do pomenutog poslednjeg nadvožnjaka, pa kroz jarak i pomoćni put nekako izlazer na lokalnu džadu koja vodi prema Batajnici.

- ovo zaustavljanje i okretanje na sred puta stvara mini-zastoje u saobraćaju prema Dobanovcima, a o bezbednosti neću uopšte da trošim reči.

- asfaltni sloj na nasipu pre samog vijadukta, to je plač majke božije. Na samom vijaduktu je mnogo bolje.

- na vijaduktu, u smeru Dobanovci-Batajnica, ladno nisu postavljeni ni bankina ni ograda (!!!). A saobraćaj pušten.

- od vijadukta Batajnica do petlje Dobanovci ne postoji bilo kakva saobraćajna signalizacija, a u zaustavnoj traci se još uvek izvode završni radovi na bankini, ogradi i drugim detaljima. U suprotnom smeru (Dobanovci-Batajnica) postoji samo signalizacija koja upozorava za suženje sa punog profila na poluprofil koji počinje na vijaduktu. Od koga je, dobro je.

- na dobanovačkoj petlji je poprilična gužva na uključenju prema Beogradu jer se stvara usko grlo na samom izlazu na E75 kada se ukrste vozila koja dolaze iz Ostružnice sa vozilima koja dolaze iz Batajnice i onda svi zajedno treba da istrče na E75 i to na prilično kratkom izlazu.

- stari vijadukt Batajnica je otvoren samo u smeru BG-NS.
 
mekbejn":2i5jq7ar je napisao(la):
Jedna stvar me juče baš iziritirala, nisam znao da je tako. Kad ideš iz pravca Zagreba, pre obilaznice ti treba da menjaš svoj pravac kretanja (tj. traku kojom ideš) da bi nastavio ka BGu. Pisalo je Niš E75 pravo, i ja nastavim tuda i odem na obilaznicu :(
Po meni ovo nema smisla da ti menjaš traku ako nastavljaš pravo, potpuno sam se zbunio u momentu...

Не разумем шта је проблем, овако је већ годинама. Зависи шта за кога значи настављање право. Иначе ово је најбоље могуће решење јер омогућава избор правца без промене брзине. Када буде готова обилазница "право" ће бити Атина, Софиа а десно ће се искључивати за БГ.
Ово сада евентуално може да збуни некога ко је аутомобилом у транзиту па да га пошаље на недовршену обилазницу јер ипак је удобније и безбедније путовати преко Газеле.
 
Moja je logika da ako nastavljaš istim putem onda treba da ideš pravo. Da je neko išao za Niš, pa nastavio pravo, otišao bi na obilaznicu kao ja. A pred znaka Niš stoji znak da je autoput i piše E75. A obilaznica još nije gotova, i ovo mi liči na malu obmanu. Ajde kamioni, oni i treba da idu na obilaznicu, ali automobili ne, bilo kad osim u špicu tj. da se izbegnu gužve na Gazeli.
 
Nema još postavljenih znakova. Pre Banovacke petlje treba 2 puta da postave tablu sa obaveštenjem da ne može za Zemun i onaj ko hoće da se iključi mora da siđe u Banovcima pa preko Batajnice i da izdje na M22.1 a odatle da se vrati na M22 ispod nadvožnjaka. Ili to ili da otvore kod Ivana Milutinovića privremeno silaz u Batajnicu ako je moguće. Trenutno se snalaze tako pojedini silazeći kod IM-a. Samo ne znam kako kad ima bankine ako ih već neko nije polomio.

Batajnica je haos ujutru kad se ide. Da mi autobus ne ide okolo a ne glavnim pustem kasnio bih na posao sigurno.
To su kolone i tako već poprilično dugo i ne nadzire se kraj. Tako će i biti sve dok ne ukinu semofor kod nadvožnjaka i naprave onaj novi batajnički bulevar i spoje sa M22.

Biće još veći haos kad budu krenuli da ruše stari nadvožnjak jer će onda i ovi što idu iz BG ka NS da silaze dole u Batajnicu. To mesto je batajnički tesnac.
 
mekbejn":26jqjjzo je napisao(la):
Moja je logika da ako nastavljaš istim putem onda treba da ideš pravo. Da je neko išao za Niš, pa nastavio pravo, otišao bi na obilaznicu kao ja. A pred znaka Niš stoji znak da je autoput i piše E75. A obilaznica još nije gotova, i ovo mi liči na malu obmanu. Ajde kamioni, oni i treba da idu na obilaznicu, ali automobili ne, bilo kad osim u špicu tj. da se izbegnu gužve na Gazeli.


sasvim je logičan putokaz. Lepo piše gde je pravac za Niš, a gde za Beograd.
Tako je i ispred Budimpešte putokaz desno iskljucenje za Beč. To sto obilaznica jos nije gotova u punom profilu pa je brže, a i kraće kroz Budimpeštu, to je na nama vozačima da sami izaberemo.

E sad jedno moje zapažanje. Vidim da je ne mali broj komentara da je ovo poluobilaznica , da ništa ne znači i slično.
Koliko god i ja lično bio nezadovoljan što još uvek nemamo kompletnu obilaznicu oko glavnog grada i to u obliku punog profila autoputa, ipak moram da primetim da je izgradnja ove 2 deonice (Bataja - Dobanovci i Orlovača - Strazevica) značajan pomak u odnosu na dosadašnje stanje.

1. Izbegnut je deo pored Galenike i kroz Zemun preko lakat krivine i gomila semafora na tom potezu.
2. Rasterecena je raskrsnica kod Zmaja (presecanje traka kad se od Dobanovaca islo ka NS i sl)
3. kod orlovace vozaci nisu prinuđeni da se na 100 metara ukljucuju na Ibarsk magistralu i prolaze kroz 2 raskrsnice.
4. Izbegnut je stari Kruzni put koji je prilicno krivudav kao i tesan kruzni tok u Kijevu gde se skretalo ko na planinskoj serpentini.

naravno ostao nam je nesrecni semafor u Resniku i Guzva kod buvljaka vikendom, ali svako ko nije zlonameran mora priznati da je ovo veliki korak na bolje
 
Pa ja baš pričam o tome da trenutno ako ideš za Niš i pratiš znakove, neće ti biti ni brže ni bezbednije na obilaznici :)

Inače, svakako da nije malo ovo što je do sada urađeno. Ona glupost od 60km/h+semafori+lakat krivina kod Galenike kad ideš iz NS ka BG je hvala Bogu prošlost za većinu putnika. Baš ću u subotu ići za NS pa čekam da proverim taj deo obilaznice.

Znači ja sad iz NS mogu da pređem novim nadvožnjakom, vozim se novom deonicom (poluprofil?) do autoputa BG - Zagreb, pređem preko istog i onda tu desno skrenem i uđem na pravac ka BGu?
 
mekbejn":1sm70mfh je napisao(la):
Znači ja sad iz NS mogu da pređem novim nadvožnjakom, vozim se novom deonicom (poluprofil?) do autoputa BG - Zagreb, pređem preko istog i onda tu desno skrenem i uđem na pravac ka BGu?
Da. S tim da posle novog vijadukta prelaziš na pun profil do petlje Dobanovci.


Edit: a kada u subotu budeš proveravao smer BG-NS vozi polako preko vijadukta jer u tom smeru nema ni bankine ni zaštitne ograde pa valja izbeći neplanirana ukrštanja sa BG vozom :/
 
Moja prva vožnja Smer Dobanovci-Batajnica

VIDEO

http://youtu.be/fHJSHk3lC1s

FOTO

Prikljucivanje u Dobanovcima
dobanovcib1.png

dobanovcib2.png


Prvi most preko...
dobanovcib3.png


Picimo...
dobanovcib4.png


Drugi most...
dobanovcib5.png


Suzenje...
dobanovcib6.png


Druga strana...
dobanovcib7.png


Na mostu kod Bataje...
dobanovcib8.png

dobanovcib9.png

dobanovcib10.png


Sta kazete jel se vam svida?**
 
да ли се ово виде радови на изградњи сервисних саобраћајница?
 
@finadama

Sve deluje super dok ne stigneš do Batajnice :D

Dobro, biću strpljiv još malo. Bože zdravlja, do kraja godine će možda pun profil ići od Batajnice do Ostružničkog mosta.
 
Овај део код Батајнице иако је ружан представља мању опасност од полупрофила од Добановаца према Остружници, лично више волим да видим успорен саобраћај него оне камиказе на полупрофилу.
 
Ne znam da li je to protiv nekih pravilnikia ali one plasticne Jersey barijere bi stavio svuda gde je poluprofil
 
kokany":2n486bw5 je napisao(la):
Zdravo svima,
ono što je u stvari najnezgodinije u ovom trenutku je pitanje na koji način su rešeni početak i kraj ove deonice, odnosno kako se trenutno u Batajnici i kod Straževice vrši ukrštanje sa postojećim saobraćajnicama, jer su to do sada bili intenzivno korišćeni pravci.

Pozdrav svima!
Dugo pratim ovaj forum kao gost, ali morao sam da napišem par reči povodom "svečanog otvaranja obilaznice".

Rešeno je nikako.
Da Vas sve obradujem od sinoć postiji još jedan semafor na obilaznici!
Pogodite gde- pa 500m od prvog - na spoju obilaznice i Kružnog puta posle tunela Straževica.
To kako su spojili ova dva puta, privremeno, doduše...to nema nigde!
Urađen je mali bajpas na pravcu Resnik - Rakovica, a na staru trasu Kružnog puta je prilepljen izlaz iz tunela. Horor!
Dok se ne završi onaj nesrećni nadvožnjak koji je ostavljen na pola izgrađen, biće tu svega i svačega.
Bolje da su ugradili veeeeliki kružni tok. Tako bi bar bilo rešeno skretanje iz Rakovice za tunel i obrnuto. Ovako toga nema! Postoji samo pravac Resnik - tunel i Resnik - Rakovica.
Mislim da je ista situacija i na Batajničkoj petlji.
Neka nam je Bog u pomoći!
Pozdrav!
 
Vrh