Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

gradjanin":3g6g82kl je napisao(la):
shumar":3g6g82kl je napisao(la):
Ne znam kad će izbori ali zvanični rok za Strabagovu deonicu je 21. oktobar 2012. dok je za deo koji radi Planum i Ratko Mitrović 29. decembar 2012.

A koji deo je Strabagov, a koji Planumov i RM?

Strabag zavrsava petlju Dobanovci i radi pun profil do Batajnice a Planum i RM petlju Batajnica.


Nego za B6 ne mogu da nadjem nikakav novi info, zadnje je da se radi prepravljanje glavnog projekta što je bajata informacija.
 
Evo novih sličica sa Batajničke petlje, radovi napreduju
prvi deo ima ,,pokriveno ,, 16 polja (svako polje je oko 28 metara) a drugi četiri polja

















Jutarnji obilazak petlje i nije baš najbolji momenat za pravljenja panoramske sličice
al hajde evo i ove mada nije neka



Uploaded with ImageShack.us
 
boca-ica + Radovi lepo napreduju, nadam se da biti blaža zima :)
 
+ биће сјајно кад заврше :)
 
Dobićemo vrlo ozbiljnu petlju, tamo gde je takav objekat potreban. Videće se sa autoputa, pruge, ali i iz vazduha. :)
 
Слични су стубови и на новом делу аутопута код Лесковца. Јесте да каскамо што се саобраћајница тиче, али ово је заиста лепо освежење. :kk:
 
^^ jel to u Leskovcu nesto novo ili se trenutno radi . Znam da ima nekoliko deonica koje nece ici uporedo sa sadasnjim putem.

Ovo super napreduje, boca ica svaka cast. Bice zanimljivo videti i kada se bude gradilo spajanje autoputa sa ovom obilaznicom.
 
Jedna lepa slika iz vazduha mesta buduće petlje Batajnica od pre mesec dana sa www.panoramio.com:

nadvoznjak.jpg
 
Сређена је ова деоница о којој сам писао већ (није баш као на слици али веза постоји) http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=140573#p140573. Не знам само колико су грађани упознати да могу да користе овај правац.
Сада се може проћи из правца НС преко Нове Пазове до Добановаца а да се избегне центар Батајнице. Овај правац ће бити веома користан када се буде радио надвожњак на петљи у Батајници.
 
Ne mogu da se setim u kojoj duzini, ali sam siguran da od te petlje u Bataji ima jedan deo puta 2+2 sa Jersey barijerama izmedju (od same petlje, pa mozda 2-3km ka NS).

I to je verovatno u planu da se sredi, postave odbojnici i dodaju zaustavne trake?
 
Mислиш вероватно на део поред мостоградње.Ево дела ближе петљи http://www.bing.com/maps/?v=2&cp=rg...36953&dir=5.173835121980403&sty=b&form=LMLTCC Тај део би без већих проблема могао да се споји са батајничком петљом, изградња према НС ће вероватно морати да сачека оно што ти сигурно могу речи је да никакве зауставне траке неће да се праве, једноставно нема потребе за њима.
Иначе тај пут и сада се користи али нема велике вајде од њега пошто се укључује на Батајнички друм и ту је тренутно уско грло које додатно отежава и једна станица која није увучена
 
dziggy":1kav8i8s je napisao(la):
^^ jel to u Leskovcu nesto novo ili se trenutno radi . Znam da ima nekoliko deonica koje nece ici uporedo sa sadasnjim putem.
То је одавно саграђено. Чуо сам да је пут морао бити поново трасиран због лошег зељишта поред старог Е-75 где би прошла друга трака.
 
Zucka se . . . .
da krupni valsnici zemljišta sasvim prirodno očekuju one prateće pristupne - ,,industriske,, puteve
da se naprave od istih para obilaznice
a da oni ne ućestvuju ni žute banke
ali tako duž obilaznice okolne njihove njive pretvaraju se u vrlo unosne
placeve sa izgrađenim saobracajnicama
jel to ,,narodska ,, šala ili . . .

pa kod lekara plaćamo participaciju za sve i svašta
a za takvu promenu njihove vrednosti
oni jok ni banke žute . . . :bash:
 
@boca-ica,
Nije za ovu temu ali bilo bi dobro da otvoris novu u vezi pocetka izgradnje fabrike lekova Farma Swiss kod Europolisa(stanica pre Geomasine).
 
Deonica Orlovača-Straževica

ranije fotografije su sa mosta broj 2 koji se nalazi neposredno pre ulaza u tunel Straževica. to koliko vidim radovi sporije napreduju nego do sad. Nastavlja se izgradnja još nekoliko nosećih stubova i to je uglavnom to

p1020429i.jpg

By laki72 at 2011-10-19

Na istoj deonici most broj 1, koji se nalazi par stotina metara od petlje Orlovača je počeo da se uočava na horizontu.
Urađeno je nekoliko nosećih stubova, a počela je i gradnja same konstrukcije mosta :

p1020432x.jpg

By laki72 at 2011-10-19

p1020434w.jpg

By laki72 at 2011-10-19

p1020437f.jpg

By laki72 at 2011-10-19

Toliko od mene za ovaj put drugari.
pozzzz
 
laki72":19pit6ff je napisao(la):
Deonica Orlovača-Straževica

ranije fotografije su sa mosta broj 2 koji se nalazi neposredno pre ulaza u tunel Straževica. to koliko vidim radovi sporije napreduju nego do sad. Nastavlja se izgradnja još nekoliko nosećih stubova i to je uglavnom to

Sa više strana sam čuo da je Primorje u problemima. Ne bi valjalo da se ponovi scenario SCT-a. Osim ovog mosta kod Straževice, oni grade i petlju Jurija Gagarina.
 
Grad je trebalo da im sredinom septembra pusti prvu tranšu po ugovoru za izgradnju tzv NAR2 i možda bi to doprinelo da barem neko vreme prežive a obzirom da te uplate još nema dužni su svima živima barem ovde u Srbiji i kao platiće kad im legnu te pare. Klasična prevarantska priča, ali smo mi očigledno pogodno tle za takve "ozbiljne" kompanije.....
 
Vrh