Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Drugi tunel do Bubanj Potoka je tunel Beli Potok.Cujem da ce on biti radjen u otvorenom iskopu.To znaci da je izgradnja njega laksa nego kada se busi klasicno kao recimo strazevica?
 
ranko999":e4nu61q0 je napisao(la):
Da. Nije los ni taj put preko Prhova i Simanovaca, a i dzabe je. Ali, nikad nisam isao Ruma - Stara Pazova, jer me opet vraca na Batajnica - Zemun. Nisam isao ni deonicom Sremski Karlovci - Krusedol - Irig - (Ruma, Bgd). Kakva je ta deonica?

Put pored Krušedola koji povezuje stari novosadski put i izlazi kod Iriga, je zanimljiv, ali je uži i malko krivuda, no svejedno svakako treba proći svuda po jednom. Zato ja uvek probam sve alternativne pravce. Iz čiste radoznalosti.

Takođe put za Novi Sad preko Rume i Iriga, je dobar ako idete u deo NS-a kod Bulevara Oslobođenja, pa Vas lišava očajne deonicve kroz Temerinsku i Partizansku ulicu i kamiona.
 
Заиста је страшно ово што се догађа на обилазници на делу према Обренвцу, по ко зна који пут иста прича http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/134/Хроника/977792/Несрећа+код+Добановаца.html
Плашим се да ће ситуација бити још гора када се изгради пун профил од Батајнице до Добановаца јер онда после одличног пута долази ова катастрофална деоница а после једноличног и доброг пута опадне пажња а многи неће склонити ногу са гаса.
 
vucko":2exzyco5 je napisao(la):
Drugi tunel do Bubanj Potoka je tunel Beli Potok.Cujem da ce on biti radjen u otvorenom iskopu.To znaci da je izgradnja njega laksa nego kada se busi klasicno kao recimo strazevica?
И много јефтинија, уосталом и тунел Липак је тако рађен.
 
Pa mogao bi Mrka da polako spušta mašineriju južnije.

Od Dobanovaca do ostružničkog mosta ima ~10km +-50m. Potrebno je na tom delu napraviti 3 manja nadvožnjaka preko nekih potoka isl. 2 su kod surčinskog kanala na 135m jedan do drugog. Onaj sto ide preko kanala je ~50m dužine a drugi je upola manji ~25m. Treći nadvožnjak je na nekih 765m od ostružničkog mosta i dužine je nekih 30-35m. Postoji i 4-ti nadvožnjak ali on je gotov i nalazi se iznad puta ka Bečmenu. Ovo sam izvukao gledajuči google earth iz 2002 pa moguće je da je još neki nadvožnjak gotov ali ne verujem.

Onda ostaje da se malo prepravi surčinska petlja na tom delu ali to nije ništa komplikovano.

To je sve ravnica a mislim da je i eksproprijacija uradjena tako da samo mogu da štancaju.

I ono glavno što je Relja naveo most tj. faza II ostruižničkog mosta.

Ako ovo ne krenu da rade posle puštanja sektora 0 onda stvarno treba da stavljamo barikade da narod ne gine više. To nije obilaznica, već autostrada.
 
edgeman":u8c895q9 je napisao(la):
Onda ostaje da se malo prepravi surčinska petlja na tom delu ali to nije ništa komplikovano.

А та сурчинска петља је баш збуњујућа, постоје укључење из правца сурчина која личе на укључења на аутопут и постоји опасност да неко по аутоматизму скрене о супротну траку да би пустио тог из Сурчина да се укључи. Навијам да ова деоница буде следећа. На кружном путу јесте застој ал бар је очигледно да је импровизација и у том смислу је мање опасно.
 
relja":1vxlkrze je napisao(la):


Najavili su da će novcem koji će da "pretekne" od kredita dobijenog za izgradnju deonice Batajnica - Dobanovci, da nastave drugu traku (smer prema zapadu/severu), od Dobanovaca do Ostružnice. Logično je bilo očekivati da će krenuti od ostružničkog mosta, a bilo bi lepo da iskoriste vreme pre nego što temperature padnu ispod nule.
Mislim, a nemam vremena da proveravam, da većih prepreka nema do tunela "Železnik", odnosno, tek iza je onaj malo duži most, pa bi izgradnja druge trake koštala više od ostalih objekata ne deonici. Tuneli "Lipak" i "Železnik", već su izgrađeni u punom profilu, a ostali mostovi nisu preterano zahtevni.


Dobro je i što se radovi na obilaznici kod Batajnice ozbiljno odvijaju, čemu u prilog govori i ova vest. Ovu Tanjugovu vest sam pronasao na sajtu novosadskog Dnevnika.


Затвара се део аутопута Е-75 пред Београдом

Инвеститор радова на изградњи Обилазнице око Београда ЈП „Путеви Србије" саопштио је да ће од 28.октобра од 14 часова за саобраћај бити затворена коловозна трака аутопута Е-75 у смеру од Београда ка Новом Саду у зони будуће петље „Батајница“.
Током извођења радова саобраћај ће се одвијати двосмерно коловозном траком у смеру од Новог Сада према Београду у дужини од око 2 километра.

Радови ће бити обезбеђени, како је саопштено, адекватном саобраћајном опремом и сигнализацијом, и одвијати се уз асистенцију саобраћајне полиције.

ЈП “Путеви Србије” апелује на возаче да поштују постављену саобраћајну сигнализацију и прилагоде брзину кретања условима на путу, и поведу рачуна о радницима који изводе радове.
(Танјуг)
Izvor http://www.dnevnik.rs/vojvodina/zatvara-se-deo-autoputa-e-75-pred-beogradom
 
orion":2m0ee8eu je napisao(la):
edgeman":2m0ee8eu je napisao(la):
Onda ostaje da se malo prepravi surčinska petlja na tom delu ali to nije ništa komplikovano.

А та сурчинска петља је баш збуњујућа, постоје укључење из правца сурчина која личе на укључења на аутопут и постоји опасност да неко по аутоматизму скрене о супротну траку да би пустио тог из Сурчина да се укључи. Навијам да ова деоница буде следећа. На кружном путу јесте застој ал бар је очигледно да је импровизација и у том смислу је мање опасно.
Да су додали другу коловозну траку од петље Сурчин до петље Добановци, било би много једноставније и безбедније. А ради се буквално само о километар-два без других конструкција осим коловоза. :kafa:
 
Nedelja, rano jutro, sjajno vreme za obilazak gradilista Batajničke petlje. . .





























Zalivanje nasute podloge peska. . . .


S nestrpljenjem očekujemi takvu fotku sa postavljanjem asvalta. . . .

Uploaded with ImageShack.us
 
Hajde da obradujem malo i stručni deo
uslikah jutros i neke delove planova . . .



Uploaded with ImageShack.us

ima još . . . al meni su lepše prave sličice. . .


Edit
Naknadno oštrim okom BB utvrđeno
da su to planovi iz 2008 - zastareli
 
Зар није план са наплатним рампама напуштен у корист једноставнијег са паром петљи у облику двоструке трубе?
 
^^ samo stavljaj!

btw, ove naplatne rampe se zaista grade?
 
Није сао та наплатна рампа у питању, ако буде ту, морају да направе нове и код Аеродрома, ближе граду код Бубањ Потока, и на петљама Орловача и Остружница.

Обратите пажњу на раскрсницу са семафором на на новој Батајничкој магистрали. Ту је на старој верзији плана био кружни ток.
 
mala reportaza sa obilaznice, ulaz/izlaz iz tunela ispod resnika.

30102011110.jpg


30102011128.jpg


30102011130.jpg

30102011132.jpg

30102011135.jpg

30102011137.jpg


ne znam koliko se to vidi na slikama, nisam uspeo da snimim u jednom kadru tunel i ove stubove, ali u prirodi stubovi izgledaju mnogo visi od izlaza tunela. prvo sam pomislio da je to neki buduci nadvoznjak preko obilaznice ali tu ga valjda po planovima nema. bice da ce ovde biti uspon na delu sa druge slike

za usporedbu, kraj juna, isto mesto

ob028.jpg

ob024.jpg
 
@razgradjevinar
+1 :)
bar se lako uočava napedovanje po broju izgrađenih stubova :)
mada bih voleo malo da zavirim i u tunel u toku izgradnje
stubovi, stubovi, stubovi. . . ma lepo . . .
al tunel je ipak t u n e l :)
 
Razgradjevinar, verovatnije je ipak da će to biti nadvožnjak preko obilaznice jer najveći nagib obilaznice treba da bude 3.8% a ovo bi bilo mnogo više.

I naravno plusevi obojici za slike.
 
Do sad su već dva puta radili izmene sa Energoprojektom koji tu izvodi radove. Ne znam možda si u pravu, ali uživo kad sam gledao eventualni nagib bi izgledao baš veliki.
 
Cek, ljudi sta je ovo za batajnicku petlju? Kakve su ovo rampe? Ovo nije kao na renderu.

Jel ovo stoji na tablama ili je boca-ica izvukao odnekud? Ako naprave rampe ima Pazovčani i Banovčani da im naprave Brnjak i Jarinje al' na koridoru 10. :notok: pogotovo nako ne srede stare puteve. Banovci-Batajnica je katastrofa. Sama krpačina. :bash:

Možda su zbog onog gore plana zatvorili traku na prilazu mostu iz NS. Nisam još prošao da vidim sta je tačno zatvoreno ali sad mi sve postaje sumljivo.
 
malo bolje sam pogledao i sasvim je moguce da je to nadvoznjak kojim ce postojeci put preci preko obilaznice. kako god, rade nesto.. :)
 
edgeman":2hzhcqlj je napisao(la):
Cek, ljudi sta je ovo za batajnicku petlju? Kakve su ovo rampe? Ovo nije kao na renderu.
'Ај' што су рампе, него што је уместо петље која је била тотално денивелисана и као таква стоји на градилишту, ставили СЕМАФОР!!! Јебали их семафори!
 
Vrh