Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Zašto se ovo parče ne ruši još?
Ako se asfaltira ovaj poslednji krak ka Batajnici a i Bgdu onda će biti glupo izvoziti šut i zemlju.

1111.jpg
 
Pretpostavljam da u ovom trenutku imaju druge radne prioritete, a ovaj deo koji si označio je do pre 5-6 dana bio u upotrebi. Svakako postoji blagi strah da će da ostave, kao i onaj deo gde je bila naplatna stanica Bubanj potok :D
 
Pretpostavljam da u ovom trenutku imaju druge radne prioritete, a ovaj deo koji si označio je do pre 5-6 dana bio u upotrebi. Svakako postoji blagi strah da će da ostave, kao i onaj deo gde je bila naplatna stanica Bubanj potok :D

Sve ovo isto sam hteo da napišem 🙃
 
Sremska strana će biti mnogo opterećenija i zagušenija, tako da verujem da će tamo biti potrebno još 6 traka.
 
Mnogo je bolja varijanta preko Banata.
Otom potom
Slažem se, kad bi se napravila obilaznica koja bi prešla Dunav kod Smedereva i Kovina, izbegli bi se usponi na auto-putu pred Beogradom. Tako bi se tranzitni kamionski saobraćaj izmestio na tu trasu i time smanjio pritisak na obilaznicu. Ustvari, mislim da bi paralelna trasa auto-puta na banatskoj strani Dunava, od Smedereva do Zrenjanina, smanjila i opterećenje autoputa BG-NS, a Pančevo i okolina bi postali mnogo privlačniji i za stanovanje i za nove privredne zone.
 
Pretpostavljam da u ovom trenutku imaju druge radne prioritete, a ovaj deo koji si označio je do pre 5-6 dana bio u upotrebi. Svakako postoji blagi strah da će da ostave, kao i onaj deo gde je bila naplatna stanica Bubanj potok :D
Zašto bi od toga pravili livadu?

Samo da se razbije sav taj asfalt i odnese koštalo bi jako puno + priprema za travu + sređivanje i košenje stalan trošak svakog meseca.

To se vidi samo iz snimka dronova, u redovnoj vožnji se ne primećuje.
 
Zašto se ovo parče ne ruši još?
Ako se asfaltira ovaj poslednji krak ka Batajnici a i Bgdu onda će biti glupo izvoziti šut i zemlju.

Pogledajte prilog 163241
Ovo parče što si obeležio treba ukloniti i posaditi zelenilo. Kad će? Ne zna se, ali morali bi pre nego što puste komplet saobraćaj. Ne znam kuda bi se onda provlačili kamioni sa šutom a da nema nekih čunjeva po obilaznici.
Takođe i onaj ostatak od naplatne rampe gore levo na slici. Mada možda to parče budu koristili kao pomoćni plac kada budu radili tunel, pa možda ne treba rušiti ako će brzo krenuti sa tunelom.
 
beogradska obilaznica ili skadar na bojani
ne znam ko bi osvojio prvu nagradu
i nemoj koga da cujem vise i drvce da posadi
samo pustaj vise
jedva cekam kad cemo docekati dan da vise svakodnevno ne obilazimo ovu stranicu
kao sto smo docekali za ove projekte koridor 10 i gradska obilaznica surcin
 
A sta sada nazivate kruznim putem i sta ce on da predstavlja kad se sve zavrsi?

edit: shvatio sam.
 
Poslednja izmena:
Da li je samo ova vlast opterećena da joj se otvaranja dešavaju isključivo na verske praznike? Ja se ne sećam da je tako nekad bilo.
Па како се узме, 29ти, дан борца, дан устанка, социјалистичке "славе" су се обилато користиле да се ка њима нешто отвори, а то је била "вера" те власти...
 
Vrh