Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Da neko bitan prati ovaj forum ili bilo koji drugi ili makar da sluša mišljenje struke ili gradjana, drzava bi bila 100x uredjenija. Oni koji odlucuju se vode drugim interesima, a to sto ce 10 njih da kaze na nekom forumu koga briga. Prica o tome da je do promene došlo zbog foruma je meni lično smešna :)
 
Znaš kako, javno mnjenje se konstantno propituje, a takođe i mišljenje ljudi koji znaju. Prosto nemoguće je da oni kroje 100% po nekoj svojoj fiks ideji, a da to barem delimično ne odgovara ljudima.

Čak i stanove koje grade u Beogradu na vodi ne grade da bi oni spucali pare i bili "lepi", već da bi ljudi kupili iste i da zarade pare. Prosto nema tu oni samo svoj interes imaju. Da je tako, živeli bi u nekom zasebnom gradu i nekom svom ludilu. Ovako prilagođavaju svoje želje sa onim što je realno da mogu da izmajmunišu.
 
bp06.jpegbp05.jpegbp04.jpegbp03.jpegbp02.jpegbp01.jpeg
Jutros oko 10
 
Petlja deluje da će biti spremna za mesec dana. Zna li se koliko je još ostalo posla na opremanju tunela, da li je realno postizljivo?
 
Da li je u planu da ovaj nadvoznjak ka Pancevu sluzi kao privremeni nadvoznjak ka Beogradu? Jer "Beogradski" bas zaostaje sa izgradnjom, a "Pancevacki" deluje kao spreman.
 
 
Види се лепо на Серђио снимку да ће се морати продужити траке из правца Ниша према Београду. Прва која се одваја плус зауставна !!! Биће то све добро 🇷🇸
 
Danas prođoh iz Niša ka Bg..Rekao bih da nedostaje jos nešto ivičnjaka i zaštitna ograda (ovaj deo Niš-Bg što se vidi na snimku da je asfaltiran i linije iscrtane) pa se nadam da će uskoro ovo sumanuto preusmerenje u istoriju. E sad možda nešto budu sređivali i deo gde se završava preusmerenje i ispod nadvožnjaka, to ćemo videti...Na ulivnoj traci iz Pančeva ka Bgu, nedostaje završni sloj asfalta. Eto to je zapažanje iz vožnje, kao dopuna sjajnih snimaka iz drona 😉
 
Ala je iscrtao, svaka mu čast. Nije ostala ni zaustavna, al' bar ima 2 trake za BG ;). Koliko vidim na pojas sa desne strane može da se uđe al ne može da se izađe. Osećam da će da ga komercijalizuju za autopunjače isl. Ne znam samo što im stavljaju ivičnjake ka tamo tj. ka asfaltu "odmorišta" . Možda čuvaju prostor za kamp ovih što će tunele da kopaju. U tom nivou treba da se kopa železnički tunel po planu.
 
Vraca se na staro, al ce ostati iz pravca Bubanj Potok prema Resniku ovo skretanje levo ka Jajincima. Jos uvek se ne zna da li ce ostati kruzni tok. Al svakako kad se zavrsi obilaznica nece ovo biti prometna saobracajnica. Bio sam u tunelu u sredu (10.05.2023), nadam se da ce sutra biti i snimak iz tunela, uspeo sam da uletim dronom u tunel :) (naravno sve je proslo bezbedno i dozvoljeno uletanje) a snimao sam i sa zemlje :)
 
Ne znam koji je ovo već put da se čovek vozi neotvorenim putevima i kroz gradilišta.
Pretpostavljam da je odavde poleteo dron, nakon te male vožnje:

1684091576312.png
 
Poslednja izmena:
Nije ovo EU da ocekujes tako nesto... Generalno svi standardi projektovanja saobracajne signalizacije se moraju podici na visi nivo. Sao znakovi ne mogu ostati iste velicine na mestima gde je 130 i gde je 50 / 80kmh. A o pravovremenosti da ne govorimo...
Plus standardizavija za celu teritoriju a ne u svakoj regiji cak i unutar iste drugaciji standardi.
 
Vrh