Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Živo me zanima hoće li ispeglati ove krivine na starom putu.
1668598087453.png
 
Hoće kad se pusti obilaznica u saobraćaj. Prvu su već ispeglali !!!
 
Mislim da će novi nadvožnjak preko pruge biti desno od postojećeg na ovoj slici. Tako da će kada ga izgrade biti ispravljena. E sad, kada će to biti...
 
Ala su ga isfugovali blatom i peskom i to sve po završnom sloju to kad uđe u pore nema posle pranja ostaje sivo i prljavo,ne kapiram zašto nisu čekali da sve završe pa na kraju udare završni sloj
 
Potrebna korekcija širine zaustavne trake na propisnu širinu ili je optička varka jer je išarano za staru silaznu rampu.
Ta stara silazna rampa nikad nije ni imala potrebnu širinu.

Još jedna uska zaletan rampa je u Dobanovcima gde je izlaz na Ap u pravcu ka BG sa servisne saobraćajnice i obilaznice na nivou širine zaustavne trake.
korekcija.png
dob_usko.jpg
 
Та „сервисна саобраћајница“ на петљи Бубањ Поток је доста ужа него она на петљи Београд.

Данас су поставили нове знакове пред петљу Бубањ Поток за назив петље са симболом за укрштање два ауто-пута (као петља Београд).

Продужени радови на остружничком мосту до 30.11.
Screenshot_20221116_180853.jpg
 
Na obilaznici haos. Zastoj već od tunela Železnik. Čini se da su pri kraju sa asfaltiranjem. Do ulaska u tunel Straževica sve je spremno i iscrtano. Na izlasku iz tunela (kod novog nadvožnjaka za Resnik) asfaltiranje. To sve može biti spremno za koji dan. Osim ako se neće nešto dodatno raditi u tunelu.
Što se tiče napaćenog ostružničkog mosta nadam se da su svi kablovi crvene boje, protiv uroka. I da dovedu nekog popa da osvešta vodicom.
 
Poslednja izmena:
Nešto razmišljam da li je moglo da se nad tunelima kod 1000 ruza napravi veliki kružni tok i da sa njega se spuštaju saobraćajnice ka obilaznici bočno. Tada bi bilo nepotrebno napraviti viadukt nešto niže a te pare uložiti u neku petlju bliže Resniku.
 
Izjava ministra za RTS o Obilaznci.


"Goran Vesić je rekao da je planirano da deo obilaznice oko Beograda kod Bubanj potoka bude pušten u saobraćaj u junu sledeće godine i da se u ovom trenutku radi na izgradnji petlje Avala i tunela Beli potok.

„Na samoj petlji Bubanj potok radi se izlaz prema Beogradu i to su radovi koji su preostali kako bi taj deo naše obilaznice, koji je inače dužine 47,4 km bio završen. Ostao je da se ugovori poslednji deo, a to je od Bubanj potoka do Pančeva, sa velikim železničko-drumskim mostom kod Vinče“, naveo je Vesić za RTS."
 
Na koji izlaz prema Bg misli? Iz pravca Niša ili onaj nedostajući, preko auto pijace (od Ostruznice)?

Eto, kad nema novinarskog podpitanja.
 
Na koji izlaz prema Bg misli? Iz pravca Niša ili onaj nedostajući, preko auto pijace (od Ostruznice)?

Eto, kad nema novinarskog podpitanja.
Da postoje neki radovi na toj rampi(obilaznica-grad)znali bi smo odavno ovde već. A pošto ih nema ni u planovima pitanje ti je više nego suvišno.
 
Dal mi se čini da vraćaju onu gomilu zemlje ispred tunela nazad gore na tunel. Ali brdo gde je prolazio Avalski drum, pa je bilo raskopano, raste, mašine ravnaju nasutu zemlju.
Pošto tu najgoru tačku izgleda završavaju, meni deluje da može se završi za 3-4 meseca, ne znam zašto o'Besić kaže jun, tj još 7 meseci 🤔
 
Poslednja izmena:
Ja sam u junu kada je bilo otvaranje do Resnika napisao da mi je inzenjer sa projekta rekao da ce biti otvorena juna 2023. kada su se zvalo i Tomica hvalili da je gotovo do NG, pa su mi mnogi napisali da je moguce do NG eventualno do aprila i da sumnjaju u reci mog izvora, a u stvari ce biti onako kako je od pocetka bilo dogovoreno i ugovoreno.
 
Jel se zna možda gde će biti "šiljak"? Gde je razdvajanje AP-ova za pravac BG i obilaznica?
 
Malo drugaciji format snimanja, vise nekih detalja, nisam mogao da snimim celu deonicu, vetar je toliko duvao da u jednom trenutku sam jedva vratio dron do sebe, u sport modu dron ide 15km/h on je tad isao nekih 5,6km/h pa 8,9km/h, pa spadne na 2,3km/h, tako da je bila zestoka borba sa vetrom, a koliko je duvalo neke delove koje sam mislio da snimam nisam snimao jer sam zaboravio da pritisnem dugme za snjimanje :)

 
@edgeman

I mene živo zanima,ova traka koju su izvukli je malo šira od postojeće što verovatno znači da tu ima još kopanja i nivelisanja.Čini mi se da će saobraćaj prebaciti levo preko trake koja vodi iz pravca obilaznice ka Nišu da bi im cela ova zona ostala za radove.To je samo moja pretpostavka i ne mora biti tačna.

Meni je samo žao bačenih para jer kad su pre 4 godine rušili stari Bubanj Potok valjda du znali da će ovde izaći obilaznica i mogli su te krake ostaviti.Ko se seća tada je sve bilo prekopano u dužini od kilometar i odradjena trasa puta iznova.
 
Malo drugaciji format snimanja, vise nekih detalja, nisam mogao da snimim celu deonicu, vetar je toliko duvao da u jednom trenutku sam jedva vratio dron do sebe, u sport modu dron ide 15km/h on je tad isao nekih 5,6km/h pa 8,9km/h, pa spadne na 2,3km/h, tako da je bila zestoka borba sa vetrom, a koliko je duvalo neke delove koje sam mislio da snimam nisam snimao jer sam zaboravio da pritisnem dugme za snjimanje :)

Srki ulepsa nam ovaj vetrovit dan...Nemoj rizikovati opremu,ja sam jednom na moru zbog vetra pri povratku umalo izgubio dron.Kad se nadležni ne brinu previse nemoj ni ti ,čuvaj se i hvala još jednom.
 
Vrh