Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Jel neko prolazio obilaznicom oko beograda juce mi danas ? Sad je sigurno puna kamiona jer ne smiju da idu na gazelu? Tj samo pravac prema NS-ZG.
 
Da nezavrsen prokisnuce za 10 dana ponovo da ste samo vidjeli to udarnicko asvaltiranje kad je neko podvikno samo koliko ce taj brzinski asvalt da izdrzi :violina:
 
Cek, oni su pustili tunel bas sada kad teretni saobracaj samo tu prolazi?! :rant: :rant: :bash:
 
Ja sam išao dan pre nego što je zatvorena gazela i hteo da slikam i to ali kada sam video da ne radi signalizacija i da u tunelima nema svetla jer je isključena struja nije mi bilo ni do čega pa ni do slikanja :(
 
stari

Кренуо саобраћај кроз тунел „Стара Стражевица”

Тунел „Стара Стражевица” је од данас отворен за саобраћај, саопштавају из ЈП „Путеви Србије”.
Ова важна саобраћајница представља везу између аутопута Београд–Ниш, Е-75 и Ибарског пута, М-22, односно до сада изграђене обилазнице око Београда, петља Орловача.

Завршетак санацијe и пуштање тунела у саобраћај посебно су важни због затварања средње траке моста „Газела” и промене режима саобраћаја на мосту и прилазним путевима мосту те прихватања највећег дела теретног и транзитног саобраћаја, каже се у саопштењу ЈП „Путеви Србије”.

Из овог предузећа моле све учеснике у саобраћају да обрате пажњу на постављену сигнализацију и преусмерење саобраћаја, као и да прилагоде брзину кретања постојећим условима.

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1375919
 
"B92"":25k2gbzf je napisao(la):
Ponovo otvoren tunel “Stara Straževica”

Posle višemesečne rekonstrukcije, tunel “Stara Straževica” u Beogradu ponovo je otvoren za saobraćaj.

Posle obimnih i složenih radova na jačanju konstrukcije tunela, zamene kolovoznog zastora, asfaltiranja, osvetljenja i postavljanja dodatne opreme, tunel je ponovo pušten u saobraćaj, saopštilo je Javno preduzeće “Putevi Srbije”.

Ta saobraćajnica predstavlja vezu između autoputa Beograd-Niš i Ibarskog puta, odnosno do sada izgrađene obilaznice oko Beograda, petlja Orlovača.

Završetak radova na sanaciji i puštanje tunela u saobraćaj posebno je važno zbog prihvatanja najvećeg dela teretnog i tranzitnog saobraćaja koji je od prošle nedelje preusmeren na Kružni put R-251 i obilaznicu oko Beograda, zbog zatvaranja srednje trake mosta Gazela.

3538190974b66db408aa16761526014_450x323.jpg
Izvor: B92
 
Ето сурогата за обилазницу. Мада ми и даље није јасно сво то "преклапање надлежности" тунела и Кружног пута са обилазницом, али добро. Ваљда ће и да среде Кружни пут и да добије на значају док се обилазница не заврши бар у полупрофилу.
 
Evo slika,ja prosao tunel strazevica,fantazija!:D

tunelstrazevica006.jpg

tunelstrazevica004.jpg

tunelstrazevica003.jpg

tunelstrazevica002.jpg

tunelstrazevica001.jpg


nadam se da su fotke lepe.Pozz.:lol:
 
Obilaznicom je 40 km duzi put nego autoputem preko Gazele!? :|


"Kako bi se rasteretio saobraćaj u centru grada, Auto-moto savez je o alternativnim pravcima obavestio i ambasadu Turske.
- Pošto veliki broj turskih šlepera prolazi kroz grad, kontaktirali smo zvaničnike Turske jer se prethodnih dana događalo da se njihove kamiondžije zaglave u Savskoj ulici ili u Bulevaru vojvode Mišića. Znamo da je put obilaznicom duži za 40 kilometara, ali za sada nemaju drugu alternativu - priča Ljubenković."

izvor: Blic.rs
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/174919/Guzve-na-Brankovom-mostu
 
Pa ko ih je pustio da uđu u grad,jel neko stalno usmerava kamione na obilaznicu ili?
 
kakvih crnih 40 km?! Ukupno nema 40 km...

Obilaznica 36.1km od dobanovaca do bubanj potoka....a 32.3km preko gazele....

duzi je put za 4 km....

I kako da se covek ne iznervira...

Sada gledam Aleksandra Ljubenkovic, AMSS...ona obavestila ambasadu turske....I kada ti takvi ljudi rade u AMSS sta da ocekujes dalje...


--------------------------

Svaki dan prolazim tuda...za nijansu vise kamiona..brzo oni tutnje tuda tako da se ne primecuje..
 
miki00":318r7aca je napisao(la):
kakvih crnih 40 km?! Ukupno nema 40 km...

Obilaznica 36.1km od dobanovaca do bubanj potoka....a 32.3km preko gazele....

duzi je put za 4 km....

I kako da se covek ne iznervira...

Sada gledam Aleksandra Ljubenkovic, AMSS...ona obavestila ambasadu turske....I kada ti takvi ljudi rade u AMSS sta da ocekujes dalje...


--------------------------

Svaki dan prolazim tuda...za nijansu vise kamiona..brzo oni tutnje tuda tako da se ne primecuje..
Sta reci!? Jos zvali Ambasadu Turske da im kazu da ima 40 km vise. :D
 
Hm. Duze je 15 km. Za one koji dolaze iz pravca Madjarske. Moraju da se vracaju od Zmaja do Dobanovaca i tu prikljuce na obilaznicu.
Retki znaju za put kroz Batajnicu i preko pruge.
 
I ako je put duplo duzi isplatio bi se zbog dvoje stvari: manja potrosnja goriva uz isto vreme koje treba da dodjes od tacke a do tacke b, obilaznicom je mnogo brze nego kroz grad.
 
Ја се само надам и кад заврше крпеж, а после реконструкцију Газеле, да неће вратити транзит на Газелу.
 
Sta znam. Odvoje se naplatne rampe. Ko ide na obilaznicu cena 1evro. Ko zeli da se provoza kamionom kroz grad simbolicnih 10 evrica
Za automobile na obilaznici 25 centi. Kroz grad 2,5 evra. Itd. Kome je 4km vise na obilaznici problem, treba da plati ulaz u grad. Sta vise svi treba da plate ulaz u grad. Cak i na Ibarskoj, Pancevackom mostu, Smederevskom putu. Svi. I BG table.

Izlaz je besplatan
 
nikola32":2bmhzvso je napisao(la):
Sta znam. Odvoje se naplatne rampe. Ko ide na obilaznicu cena 1evro. Ko zeli da se provoza kamionom kroz grad simbolicnih 10 evrica
Za automobile na obilaznici 25 centi. Kroz grad 2,5 evra. Itd. Kome je 4km vise na obilaznici problem, treba da plati ulaz u grad. Sta vise svi treba da plate ulaz u grad. Cak i na Ibarskoj, Pancevackom mostu, Smederevskom putu. Svi. I BG table.

Izlaz je besplatan
:kk: Apsolutno se slazem, zasto da ne !!
 
nikola32":3hrr9fy9 je napisao(la):
Sta znam. Odvoje se naplatne rampe. Ko ide na obilaznicu cena 1evro. Ko zeli da se provoza kamionom kroz grad simbolicnih 10 evrica
Za automobile na obilaznici 25 centi. Kroz grad 2,5 evra. Itd. Kome je 4km vise na obilaznici problem, treba da plati ulaz u grad. Sta vise svi treba da plate ulaz u grad. Cak i na Ibarskoj, Pancevackom mostu, Smederevskom putu. Svi. I BG table.

Izlaz je besplatan
U Oslu je upravo tako rešeno, doduše koliko se sećam ako idete spoljni prstenom/obilaznicom (Ring 3) ništa se ne plaća, ali zato svaki ulaz u grad oko 250din.
Više puta sam gledao kako Oslovčani koriste obilaznicu kada idu u suprotni deo grada, da ne bi platili taksu na ulazak u grad.
Pošto se i parking plaća svaki dolazak u grad košta oko 500din.
 
Vrh