Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

P{rosao jutros iz Resnika tuda...dobro je da nema mnogo ovakvih desavanja, za sada...
Popodne malo pre 17h je kamion bio na šlepu. Prikolica oterana.
 
@sergio_spector Bravo i hvala na reportaži.

Gledam video i pitam se da li je normalno da ovoliko dugo imamo ovako opasno ukrštanje koridora i lokalnog puta.
Screenshot_2023-03-05-10-27-07-008_com.miui.gallery-edit.jpg



Drugo što mi dugo bide oči je ovaj ulazni portal tunela Avala iz pravca Bubanj Potoka.
Naime ne mogu da se otmem utisku da je trasa suviše nisko došla do ispred tunela.Ovaj bager ispod tunela je u stvarnosti ogroman.
Screenshot_2023-03-05-10-20-07-199_com.google.android.youtube.jpg



I treće gledajući po ovoj rupi za stub na placu autopijace sve su šanse da će trasa otići desno kao na onoj slici što smo kačili sa onim kružnim tokovima za Ikeu.

Screenshot_2023-03-05-10-25-31-064_com.google.android.youtube.jpg


A usput se pitam zašto više ne završe ono parče do nadvožnjaka za Rakovicu.Ovi na Moravcu asfaltiraju i nasipaju punom parom svaki dan a ovde kao da da smo u drugoj državi.Jadni ljudi koji tamo žive.

Sergio nadam se da se ne ljutiš za pozajmljene skrinšotove.
 
Drugo što mi dugo bide oči je ovaj ulazni portal tunela Avala iz pravca Bubanj Potoka.
Naime ne mogu da se otmem utisku da je trasa suviše nisko došla do ispred tunela.Ovaj bager ispod tunela je u stvarnosti ogroman.
Pogledajte prilog 155482

^^ I ja se ovo oko visine pitam poodavno. Videćemo kako će ispasti na kraju. Sve se bojim da će biti "rampa" pred tunelom...
 
То је превелик нагиб, срећа те је краћа деоница! Мада ако се добро сећам то није дозвољено по правилима на АП?!
Али није ни онај успон од Бубањ потока до БГа. Па ево постоји!
 
18 metara je zgrada od 6 spratova, nemam baš utisak da je tolki uspon iz pravca B Potoka. Ne vidim odavde od kolko je tona bager, ali visina mu je verovatno imeđu 3 i 4 metra do vrha kabine, ne računajući visinu grane kad je digne
 
Poslednja izmena:
@sergio_spector

I treće gledajući po ovoj rupi za stub na placu autopijace sve su šanse da će trasa otići desno kao na onoj slici što smo kačili sa onim kružnim tokovima za Ikeu.

Pogledajte prilog 155483

Ja gledam ove stubove skroz levo na screenshotu i po tome kako su postavljeni, praktično paralelno sa putem, zaključujem da će tu nadvožnjak seći krak za Pančevo pod uglom od 90 stepeni. Na planu koji se ranije ovde najčešće pojavljivao (zalepio sam ga ispod), nadvožnjak je trebalo da prelazi taj krak pod uglom, pa bi onda i stubovi bili drugačije postavljeni. Dakle, sve se više čini da taj plan ispod nije taćan, a da je zaista finalno rešenje da ćemo imati taj kružni tok koji vodi do Ikee. Na osnovu 3 stuba već deluje da će nadvožnjak biti dvosmeran, što takođe ide u prilog kružnim tokovima i vezi sa Ikeom.

1678068579775.png


@sergio_spector
A usput se pitam zašto više ne završe ono parče do nadvožnjaka za Rakovicu.Ovi na Moravcu asfaltiraju i nasipaju punom parom svaki dan a ovde kao da da smo u drugoj državi.Jadni ljudi koji tamo žive.
A ja se pitam hoće li obnoviti i kružni tok kod isključenja za Resnik? Ceo put iz pravca Rakovice, preko novog nadvožnjaka, sve do kružnog toka će biti potpuno nov, a isto tako je već urađen ceo novi put od kružnog toka do bivšeg bajpasa pred ukrštanje sa prugom. Bilo bi glupo da samo taj kružni tok ostane ruina kakva jeste, a da je i pre i posle njega potpuno nov put.
 
hehe ziv sam, nego sam u toku selidbe a i jedno dete bolesno pa ne mogu da postignem sve, trebalo bi ove sedmice da idem do Ikeje po kupovinu pa usput cu da snimim ovu deonicu :)
Јел можеш да нам снимиш ово скретање ка БГу односно Икеи да спајања са АП ка БГу? Благодарим унапред у сваком случају!
 
То је мала сугестија за Сркија....тај део је јако проблематичан и последњи се ради и видећемо да ли ће бити готов до 1.јуна. Колико видим и Авалска петља је на ивици да стигне до тог рока, са овом количином машина и људства. Надам се да ће сада кренути више Кинеза да ради јер су отворене две авио линије директно за Кину!
 
Прилог је сјајан, ауторима свака част! Како чудно изгледа гледати извештај који је утемељен на чињеницама!
 
Vrh