Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Nego, šta bi sa barakama kod kružnog u Resniku? Na tviteru videh da su stali sa rušenjem.
 
Da, onaj dan kad su ovde stavljene slike s bagerima, prolazio sam posle sat-dva i nisam video ni bagere ni rušenje. Al verovatno će nastaviti, samo malo ispod žita našim parama se dogovore imaš neki dinaaar kume
 
Juče su bili nastavili rušenje, a ovo za 19000 evrića sam i ja čuo...
 
Kume, mora pravim veliku svadbu nekoliko dana, poznati pevaći ovo-ono, ne mogu s malo dinari, inflacija nas ubi, poskupeli divlji priključci na struju vodu...
 
Касне само 30 година. Шта је још мало? А кад се дода део до Вршачког пута у Панчеву, то ће бити још бар 4 године.
 
Nadam se da kad budem pravio sledeću reportažu da će barake biti deo prošlosti, kao i naselje bliže budućem tunelu.
 
Svaka ti čast ako snimiš naselje jer nije lako ni kolima parkirati se tu negde za snimanje dronom, a i ispod brda je što ometa signal za spuštanje drona ispod horizonta, a sa visine 100-120m se tek malo bolje vidi nego sa satelita. A gde ćeš se vrtiš i budžiš sa druge strane u uličice sa strane Jajinaca, mada odatle je sigurno bolji položaj za snimanje te rupe/doline gde je naselje. Pretpostavljam da zbog ovih prepreka ranije nisi snimao taj deo. Ali još jednom svaka ti čast, znam kolki je to trud, ja upravo zato nisam ni jednom dronom snimao Obilaznicu jer je gust i brz saobraćaj, nemaš gde na miru se parkiraš za snimanje, nebezbedno za zaustavljanje kola itd a ako hoćeš celu moraš promeniš više pozicija, dron hvata sa jedne pozicija 2-3km ispod sebe (1-1,5km x2 smera) plus ono sto vidi u daljini. Tako da sigirno imaš puno entuzijazma čim se trudiš da preskočiš sve ove prepreke :kk:
 
Pa i ti si uložio dosta truda vremena i novca kada si snimao K11, kao i ostali forumaši koji su snimali sve deonice koje se grade.
Najteže mi je bilo kada sam snimao deo od Ostružničkog mosta do tunela Straževica jer tu nisam imao gde da se parkiram pošteno. Od Ostružnice nije strašno imam par štekova gde nikome ne smetam.
Naselje mislim da ću dohvatiti ili sa mesta odakle sam snimao prošli put ili sa petlje gde se skreće za Avalu. Kod tunela Straževica se neću motati jer ima dosta dalekovoda i ne bih da Sova zasija.
 
Na Badnji dan su načeli sve zgrade i tako ostavili. Danas su parkirali neke automobile na prilazni put sa kružnog toka ali nisam video mašine i nastavak rušenja. Sutra ujutru novi update!
 
Malopre prošao pored. Nema nikog. Barake polusrušene.
 
Mene barake ne zanimaju opste. Doci ce to na red.

Imaju mnogo veci objekti i stvari na koje moze da se baci fokus. Mostovi itd. Pogotovo ova deonica koja se uskoro otvara. Ako neko moze dadne neki snimak izmedju ostruznice i orlovace bilo bi super! I kako je lepo da se samo nekoliko meseci kasni umesto nekoliko godina. Imali smo slucaje gde nesto kasni vise godina. Ili da se cak ne radi i ne pomice godinama.

Naravno da nismo maloumni da gledamo koliko je kilometara pusteno u godini, jer je sto puta vaznije koliko je radjeno na izgradnji.
 
Kako se ne kasni godinama, pa voljeni precednik rekao da će do 2017-e biti gotov autoput do CG, šnelštrase Bg-Zr, metro je već maltene gotov, most na Adi Huji počeo 2018-e, Fruškogorski koridor sa tunelom ihaha, Vožd Karađorđe, Niš-Priština, Požega-Kotroman (Sarajevo) evo najavljeni Turci rade 1,5 godinu, Moravski koridor od 110km trasirano čak 2-3km za 13 meseci... To obećano lepo saberemo, podelimo sa izgrađenim, i dobijemo nikad lošiji u istoriji odnos rada i obećanog. Sa rastom duga nikad većim u istoriji. A čak ni to spomenuto parče par km POLUautoputa Obilaznice od Ostružnice do Orlovače gde su skoro cela druga trasa i tuneli bili odavno gotovi, nisu mogli se završe na vreme. A ako nekoga interesuju mostovi i kašnjenje, nek pogleda drugu traku Ostružničkog mosta, koja je već imala pripremljene stubove u reci, dal se kasnio mesecima ili godinama.
U redu je da u svakom postu pohvališ precednika, ali malo poznavanja materije nije loše protiv pomenute maloumnosti
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802222#p802222:3tk90fqa je napisao(la):
Markoticevic » 12 Dec 2020, 07:17[/url]":3tk90fqa]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801661#p801661:3tk90fqa je napisao(la):
Earthmoving » Čet Dec 10, 2020 8:15 am[/url]":3tk90fqa]
Pa vidite, nisu vas pitali. Zboravili su. Kako ih nije sramota.
Ali u svoj ozbiljnosti, radi se i treba da nam bude milo da se radi. Da se svuda radi brzom dinamikom, verovatno bi to sve vise kostalo. Nemaju oni beskonacno ljudi da rade - okej mozda i imaju, ali ne za ove ugovorene pare. Kako ja vidim, radi se i radovi idu. Mozda ne svuda istom dinamikom ali uvek barem negde nesto dobro napreduje na obilaznici.
Posecas me na one koji lupetaju "nece ovo nikad biti gotovo". Jel sad ta logika pomerena na "uuuu ovaj ili onaj delic se gradi suvise sporo"?
Gde je ovaj stručnjak što mu je milo da se radi...
 
I kolko im je platio, to ne kaže? Pa zato je dug skočio 10-20 milijardi evra, jer se ovako olako razbacuju, narodnim parama glume džekove. Zato meni rastu računi porez na imovinu, Infostan, akcize na gorivo, jer oni glume džekove mamicu im. A to što ih "nije gledao kao da su drugačiji", mu verujem, baš liče.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812216#p812216:2mi1i10o je napisao(la):
plećko » Pon Jan 11, 2021 5:49 am[/url]":2mi1i10o]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802222#p802222:2mi1i10o je napisao(la):
Markoticevic » 12 Dec 2020, 07:17[/url]":2mi1i10o]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801661#p801661:2mi1i10o je napisao(la):
Earthmoving » Čet Dec 10, 2020 8:15 am[/url]":2mi1i10o]
Pa vidite, nisu vas pitali. Zboravili su. Kako ih nije sramota.
Ali u svoj ozbiljnosti, radi se i treba da nam bude milo da se radi. Da se svuda radi brzom dinamikom, verovatno bi to sve vise kostalo. Nemaju oni beskonacno ljudi da rade - okej mozda i imaju, ali ne za ove ugovorene pare. Kako ja vidim, radi se i radovi idu. Mozda ne svuda istom dinamikom ali uvek barem negde nesto dobro napreduje na obilaznici.
Posecas me na one koji lupetaju "nece ovo nikad biti gotovo". Jel sad ta logika pomerena na "uuuu ovaj ili onaj delic se gradi suvise sporo"?
Gde je ovaj stručnjak što mu je milo da se radi...

Pa naravno da je slucnjaku milo da se radi kad se imaju financije i kad je potpisan ugovor. Mislim da oni zabusavaju? Oces da ih oteramo? Da se vratimo na Strabag ili koji bese onaj koji je kasnio pravljeci most blizanac cetiri godine umesto dve? Ocete da se pusti u promet pre nego sto je sve gotovo pa da vam opet neko bude kriv kad bude neka nesreca itd?



Necemo valjda da budemo licimerni kao neki drugi? Znate na sta mislim, na one koji pricaju o nekim projektima koji nisu ni potpisani ni za koje nema obezbedjeno financiraje (pa spominju put to CG, metro (koga je Djilas obecavao vise puta tako, ne samo trenutni rezim) itd... vredja nasu inteligenciju i razum).

Ja ne hvalim nikoga, sem radnike i izvodjace sto napreduju dobro u ovim uslovima, gde cak imaju zaostatak sa delovima iz BiH koji se koriste za tuenel (ispravite me ako gresim). Dinamika je izvanredna u odnosu na neke ranije dinamike.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812365#p812365:2d18pjqs je napisao(la):
Earthmoving » Pon Jan 11, 2021 6:52 pm[/url]":2d18pjqs]I kolko im je platio, to ne kaže? Pa zato je dug skočio 10-20 milijardi evra, jer se ovako olako razbacuju, narodnim parama glume džekove. Zato meni rastu računi porez na imovinu, Infostan, akcize na gorivo, jer oni glume džekove mamicu im. A to što ih "nije gledao kao da su drugačiji", mu verujem, baš liče.
A ne, nisu oni džekovi u tom smislu da se razmeću našim parama tako što daju više novca toj sirotinji u tim barakama. Ne, već možda 20% ide toj sirotinji, ostalo njima u džepove.

Elem, generalno gledano, više je nego jasno zašto se nismo zaduživali kod EIB ili drugih evropskih fondova za obilaznicu, kada je to deo Koridora X, nego kod Azera i Kineza. Ali nema veze, vraćaće to naša deca i unuci (bar oni koji ostanu u zemlji).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812392#p812392:1wkxieki je napisao(la):
Markoticevic » Pon Jan 11, 2021 9:25 pm[/url]":1wkxieki]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812216#p812216:1wkxieki je napisao(la):
plećko » Pon Jan 11, 2021 5:49 am[/url]":1wkxieki]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802222#p802222:1wkxieki je napisao(la):
Markoticevic » 12 Dec 2020, 07:17[/url]":1wkxieki]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801661#p801661:1wkxieki je napisao(la):
Earthmoving » Čet Dec 10, 2020 8:15 am[/url]":1wkxieki]
Pa vidite, nisu vas pitali. Zboravili su. Kako ih nije sramota.
Ali u svoj ozbiljnosti, radi se i treba da nam bude milo da se radi. Da se svuda radi brzom dinamikom, verovatno bi to sve vise kostalo. Nemaju oni beskonacno ljudi da rade - okej mozda i imaju, ali ne za ove ugovorene pare. Kako ja vidim, radi se i radovi idu. Mozda ne svuda istom dinamikom ali uvek barem negde nesto dobro napreduje na obilaznici.
Posecas me na one koji lupetaju "nece ovo nikad biti gotovo". Jel sad ta logika pomerena na "uuuu ovaj ili onaj delic se gradi suvise sporo"?
Gde je ovaj stručnjak što mu je milo da se radi...

Pa naravno da je slucnjaku milo da se radi kad se imaju financije i kad je potpisan ugovor. Mislim da oni zabusavaju? Oces da ih oteramo? Da se vratimo na Strabag ili koji bese onaj koji je kasnio pravljeci most blizanac cetiri godine umesto dve? Ocete da se pusti u promet pre nego sto je sve gotovo pa da vam opet neko bude kriv kad bude neka nesreca itd?



Necemo valjda da budemo licimerni kao neki drugi? Znate na sta mislim, na one koji pricaju o nekim projektima koji nisu ni potpisani ni za koje nema obezbedjeno financiraje (pa spominju put to CG, metro (koga je Djilas obecavao vise puta tako, ne samo trenutni rezim) itd... vredja nasu inteligenciju i razum).

Ja ne hvalim nikoga, sem radnike i izvodjace sto napreduju dobro u ovim uslovima, gde cak imaju zaostatak sa delovima iz BiH koji se koriste za tuenel (ispravite me ako gresim). Dinamika je izvanredna u odnosu na neke ranije dinamike.

Dragane v 2.0, pusti ranije dinamike. Ti raniji su stvorili uslove za zaduživanje kod Azera i Kineza, a ovi prošli/sadašnji/budući samo to obilato koriste, na teret budućih generacija.

2008. godine bila je svetska ekonomska kriza, zaduživanje je bilo skupo i teško se dolazilo do kredita. Dakle, zaista teške okolnosti za infrastrukturu. 2012. godine novac je bio nikad jeftiniji, pa je bio relativno jeftin čak i kod tako obskurnih kreditora kao što su Kinezi i Azeri. U toj situaciji svako je mogao da napravi ovakav rezultat u građenju infrastrukturnih projekata. A ni od tada pa do danas nismo imali Bog zna kakav rast.

Ne treba Srbiji toliko projekata (naravno obilaznica i te kako treba, ali mnoge druge stvari ne), koliko joj treba obrazovanja, nauke, kulture... Potrebno joj je više izgrađenih institucija i pravne države. Dok god traje ova osveta loših đaka, huligana i fašista, toga neće biti.

I da se vratimo na temu: Obilaznica je mogla da se finansira sredstvima EIB-a i drugih evropskih fondova, ali je taj proces transparentan i težak za ugrađivanje. I spor je, ali ne zbog same procedure, već zbog neznanja u državvnoj upravi, a to neznanje, iako je postojalo i za vreme tih prethodnih, sada je višestruko naraslo. Zato je mnogo lakše i za partiju isplativije okrenuti se Kinezima i Azerima gde takve procedure ne postoje.
 
Neke stvari koje ste rekli stoje.

Ali. Pazi, da se islo kroz te druge kredite onda bi cekali mozda jos pet ili deset godina vise da bi se zavrsila obilaznica. A nama je to potrebno sto pre, zar ne?

Evropske banke i kreditori cesto zahtevaju razne uslove na kredite. Ti neki uslovi mogu da budu bolni, i to se prikazalo sa dugovima od MMFa i Svetske Banke po svetu mnogo puta u mnogo mesta.



Nisam ja rekao da smo imali neki rast zbog nekih kredita. Ne znam ni da li ceo da imamo. Ali barem ce da se malo rastereti saobracaj u glavnom gradu, i bice nesto bolje za stanovnistvo sto se tice zagadjenja od izduvnih gasova.

Slazem se takdoje da trebaju razne stvari koje nisu projekti. Ali to nije cilj. Posle 2000te godine je bio cilj da se unisti sta god valja, a i mozda da se ljudi proteraju iz zemlje. Sta ce DSu ili SNSu skolovani ljudi ili oni koji mogu da misle? Pa takvi ne odgovaraju vladarima. Mnogo su koristniji stranacki puleni pa i oni maloumnim koji ce da urlaju na ovom forumu cisto jer ne vole vlasti zbog niceg drugog. Joj da se uvatim sa glavu kad opet cujem kretenizam poput "koliko smo kilometara otvorili te i te godine!".



Ja volim da vidim neki napredak na nekoj infrastrukturi u Srbiji. Recimo ova obilaznica. Svestan sam da imam nogo problema u zemlji. Ne volim trenutni ni bivsi rezim. Gadi mi se na beograd na vodi. I dakle zaokruzen stvarima koje ja smatram losim, vidim barem po nesto sto je lepo - a to je da se radi i da se ne kasni godinama kao sa nekim projektima. Zbog toga jedva cekam na nove slike i stvari. I za to sam prognan kao stranacki bot ili sta su me svasta neki nazivali. Ljudima smeta da ima nesto dobro, zele da kritikuju nesto radi kritike a ne radi icega drugog. Zive od kritike, uvek je im neko kriv za nesto. Lepo je da se vidi nesto dobro a u ovom slucaju ima i te kak odobro sto se tice napredka na zavrsavanju obilaznice.
 
Kakav dupli spin.

Slazem se takdoje da trebaju razne stvari koje nisu projekti. Ali to nije cilj. Posle 2000te godine je bio cilj da se unisti sta god valja, a i mozda da se ljudi proteraju iz zemlje. Sta ce DSu ili SNSu skolovani ljudi ili oni koji mogu da misle? Pa takvi ne odgovaraju vladarima. Mnogo su koristniji stranacki puleni pa i oni maloumnim koji ce da urlaju na ovom forumu cisto jer ne vole vlasti zbog niceg drugog. Joj da se uvatim sa glavu kad opet cujem kretenizam poput "koliko smo kilometara otvorili te i te godine!".

Ne znam kojim oči gledaš očigledno nekim nerealni, Milošević je započeo ovaj će sve da dokusuri.
Kažeš šta će DS školovani ljudi ili šta će nam ovi novi školovani ? Srećom još im nije palo na pamet da završe za doktore, inžinjere građevinstva (mada i tu ima svega) .
Kažeš samo da se gradi i oni to kaži i trljaju stomake ,nije li malo glupo da se pada na takve fraze a cene koštanja kao da prave autoput u planinama Bolivije.
Sve je to narod pozlatio .
 
Vrh