Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Nije strategija hvaliti direktno ove što su nas okupirali. Strategija je blatiti sve druge, blatiti svakoga ko čak i nagovesti da se bavi politikom, delegitimisati bilo kome da razmišlja o javnim poslovima, osim eto Kartelu. Njima je valjda đed ostavio božansko pravo da jedini mogu da se bave javnim upravljanjem, a svi drugi su eto loši ljudi ako se drznu da hoće to isto.

Tako Beba planira, a eto klinci realizuju okolo. Sve sa parolom: ne volim ni ove sada, ni one pre.

Ne bih se ja nervirao zbog toga. Svako radi svoj posao :D , zlo mora da se pobedi, jer urazumiti se neće. To je kao da moliš vrućicu da se samoizleči :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812488#p812488:3sq1z3ll je napisao(la):
Markoticevic » Uto Jan 12, 2021 5:55 am[/url]":3sq1z3ll]Neke stvari koje ste rekli stoje.

Ali. Pazi, da se islo kroz te druge kredite onda bi cekali mozda jos pet ili deset godina vise da bi se zavrsila obilaznica. A nama je to potrebno sto pre, zar ne?

Evropske banke i kreditori cesto zahtevaju razne uslove na kredite. Ti neki uslovi mogu da budu bolni, i to se prikazalo sa dugovima od MMFa i Svetske Banke po svetu mnogo puta u mnogo mesta.



Nisam ja rekao da smo imali neki rast zbog nekih kredita. Ne znam ni da li ceo da imamo. Ali barem ce da se malo rastereti saobracaj u glavnom gradu, i bice nesto bolje za stanovnistvo sto se tice zagadjenja od izduvnih gasova.

Slazem se takdoje da trebaju razne stvari koje nisu projekti. Ali to nije cilj. Posle 2000te godine je bio cilj da se unisti sta god valja, a i mozda da se ljudi proteraju iz zemlje. Sta ce DSu ili SNSu skolovani ljudi ili oni koji mogu da misle? Pa takvi ne odgovaraju vladarima. Mnogo su koristniji stranacki puleni pa i oni maloumnim koji ce da urlaju na ovom forumu cisto jer ne vole vlasti zbog niceg drugog. Joj da se uvatim sa glavu kad opet cujem kretenizam poput "koliko smo kilometara otvorili te i te godine!".



Ja volim da vidim neki napredak na nekoj infrastrukturi u Srbiji. Recimo ova obilaznica. Svestan sam da imam nogo problema u zemlji. Ne volim trenutni ni bivsi rezim. Gadi mi se na beograd na vodi. I dakle zaokruzen stvarima koje ja smatram losim, vidim barem po nesto sto je lepo - a to je da se radi i da se ne kasni godinama kao sa nekim projektima. Zbog toga jedva cekam na nove slike i stvari. I za to sam prognan kao stranacki bot ili sta su me svasta neki nazivali. Ljudima smeta da ima nesto dobro, zele da kritikuju nesto radi kritike a ne radi icega drugog. Zive od kritike, uvek je im neko kriv za nesto. Lepo je da se vidi nesto dobro a u ovom slucaju ima i te kak odobro sto se tice napredka na zavrsavanju obilaznice.

Ne trebaju nam svi putevi što pre, već samo neki. Obilaznica nam treba što pre, a sve ostalo i ne toliko. Pa ne možemo da rehabilitujemo postojeću putnu mrežu, a gradiumo novu.

Za (ne)gradnju iz evropskh kredita, da li je kriv EIB? Ili nesposoban kadar koji imamo? Čim se pojavi bolna istina drugi su nam krivi. I nema bolnih uslova, već pravičnih. Bolno je za nas sve u šta ne možemo da se ugradimo. Ne Dragane druže, loš nam je kadar.

DS i SNS nisu za uporedbu po pitanju kadra: u DS-u je i bilo školovanog kadra, uz dosta šljama. U SNS se sav taj šljam prelio iz DS-a, ali nema školovanog kadra. Kadra je bilo u SPS-u nekada, ali tek se on do danas rasuo.

Ja sam pre za sporiji tempo gradnje, ali da sve bude koliko je moguće transparentno. Pre 2012. godine, većina putnih pravaca se gradila iz budžeta ili iz evropskih kredita. Šta se sada gradi iz ovih sredstava? Ništa. Imamo netransparentne azerske i kinseske kredite i polutransparentne američke. A otplaćivaće ih naši unuci.
 
Za vreme DS-a su se gradile polu trake i 100 km.autoputeva se delilo na 10 lotova gde zbog EU smo morali da angažujelo razne STRABAGE i ALPINE jer su se deonice kreditirale iz EU monetarnih fondova i tu su se te firme ozbiljno ugradjivale a tempo gradnje bio na nivou puža.

Sada je mnogo bolje sa kinezima i azerima, autoputevi se grade odjenom i u kompletu i zavrse se za 3-4 godine a ne za 15.

Tako da ta EU i njena "transparentnost", neka hvala, nekom drugom.
 
Za vreme DS su počeli da grade i Kinezi i Azeri. Činjenica je da se brže i skuplje gradi, ali zato što nema procedure javnih nabavki. Da je ostao na vlasti verovatno bi i DS napustio jeftino u korist skupog kreditiranja, jer je lakše i bolje za ugrađivanje. EU krediti su nezgodni jer treba nekog znanja i treba sprovesti procedure za koje treba vremena. Treba krenuti na vreme, a mi kasnimo, još i ne znamo da sprovedemo sve što treba.

Činjenica da nam je upravljanje projektima jako loša strana, a to se čak vidi i na deonicama koje finansiraju Azeri i Kinezi.
 
Dosta toga šta si napisao stoji, ali stoji i to da je u EU izvedba infrastrukturnih projekata postala noćna mora.
Cene izvođenja su otišle u nebo, kao i razne procedure, višestruko probijanje rokova i budžeta je postala, malte ne, konstanta.

A uslove da gradiš kad te oni kreditiraju nema šanse da ispuniš, nisu kao Kinezi da te direktno uslovljavaju, ali na kraju dođeš na isto. Onda se "pojavi" Comsa ili Strabag, izđu kajmak, a domaće firme odrade samo da prežive.

Da me se krivo ne shvati, ne skidam odgovornost s nas samo napominjem da slika nije baš crno bela.

Poslano sa mog SM-G780F koristeći Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812602#p812602:1d9sz112 je napisao(la):
spatiotecte » Tue Jan 12, 2021 3:44 pm[/url]":1d9sz112]Za vreme DS-a su se gradile polu trake
Kakve bre polutrake, osim ako misliš na drugu polutraku Beograd-Subotica?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812602#p812602:1d9sz112 je napisao(la):
spatiotecte » Tue Jan 12, 2021 3:44 pm[/url]":1d9sz112]Sada je mnogo bolje sa kinezima i azerima, autoputevi se grade odjenom i u kompletu i zavrse se za 3-4 godine a ne za 15.

Tako da ta EU i njena "transparentnost", neka hvala, nekom drugom.

Sem Obrenovac-Surčin apsolutno ništa nije urađeno za "3-4 godine" i tek neće.

Stvarno teško poređenje državno-privatne firme sa Srednjeg i Dalekog istoka su bolje od evropskog šljama.
E pa nisu. Isti su.
 
Molim vas bez uvreda, psovki, etiketiranja i naravno manje politike.
 
Danas je prostest Frilensera jer Vučić i Monastir se džekiraju dajući, kolko rekoste, 1,4 miliona evra Njihovim nelegalnim zaposedaocima tuđe imovine na Obilaznici, pa sad hoće to, i druga razbacivanja, da pokriju uzimajući od Naših Flirensera.
 

Prilozi

  • 3.jpg
    3.jpg
    51 KB · Pregleda: 2.274
Робин Худ за угњетаване мањине.
 
istu tu ekipu koja je "obestecena" za ovo divlje naselje ce za par godina da sele sa sektora 3 bubanj potok-vinca treba im samo par meseci da naprave sledecu jatagan malu :mrgreen:
 
Inace, deo iznad kružnog toka pa 100-tinjak m prema brdu u Resniku zove se Jatagan...
 
Mislim da se ovde rasejavamo i mešamo teme poreza i transparetnosti kako se troše pare od poreza, sa izgradnjom autoputa. Iako mislim da je Earth u pravu što se tiče davanja para ljudima koji su nelegalno zaposeli parcele smatram da je ovaj potez ministra jako dobar iako iznuđen sa stanovišta gradnje auoputa i opšteg dobra.

Pogledajte iz drugog ugla:
Imate nasleđene probleme države u kojoj ne postoji vladavina prava. Nije ministar kriv, što je dozvoljeno ljudima da se bespravno usele. Tu su druge službe zakazale. Nije kriv misnitar što su objekti izgrađeni nelegalno. Tu su drugi zakazali. Da su svi radili svoj posao mi sad ne bi imali prolema. To je ta neuređenost države i vladavina prava koju ljudi nikako da ukapiraju.
Imate gomilu problema a treba da napravite da put prođe tuda i da direknu ili indirektnu korist ima preko 3 miliona ljudi. Potrošiti 1,4 miliona evra da se reši taj problem i nisu neke pare. To je oko 1/9 cene spomenika Stefanu Nemanji. Na kraju krajeva, koliki je gubitak (direkni, indirektni) ako se obilaznica ne završi. Da li postoje neki penali za povučene a nerealizovane kredite itd.

Da sumiram, ne podržavam što se pare daju ljudma koji na to nemaju pravo. Kada se sagledaju sve okolnosti ovo je dobar potez koji nas za korak približava konačnom cilju tj. završetku izgradnje obilaznice.
 
Dati 1,4 mil evra državnih para nekome je ozbiljan kriminal. Neko ko te para ne zaslužuje , neko ko samo ovoj državi nanosi štetu tako što sve redom uništava, unuštava infrastrukturne objekte, krade i ne želi da uklopi kao i svi normalni u sistem. Ne želi da radi , da državi plaća poreze već samo da uzima socijalu i na ovaj način otima pare od ljudi koji pošteno rade i plaćaju poreze, plaćaju komunalne usluge, struju i sve ostalo kako bi ovo društvo moglo normalno da funkcioniše.
Pare treba vratiti u državnu kasu a ljude koji su uzurpirali tuđe ubjekte i zemljište kazniti za učinjeno i iseliti ih. Prosto i jednostavno.
Kad bi se te praksa kažnjavanja primenjivala nikome ne bi palo na pamet da tako upada.
 
Dragi administratore/moderatore, ako iznesem desetak tacki, i ako je jedna uvredjiva, zasto onda ne pobrisete tu jednu a ne ostavite druge? Da li vam smeta sto sam rasklinkao tudje gluposti, ili jel problem da to njima smeta pa zbog toga sve uklanjate?

A onda ne uklanjate ove dalje gluposti, samo kazete vrati te se temi bez ikakvog brisanja.



Inace dok smo na ovome, pitamo se koliko su puta ti cigani bili proterani sa jednog mesta na drugo... ne znam da li je to slucaj, ali naravno da drzavu nije ranije zanimalo odakle ih proteraju. Tamo kod mesta oko beograda na vodi, pa nema problema, ne legalno ce da se ruse zgrade i oni koji su videli ce biti ubijeni. Ali ce da se nazida monstrum jer neko ce da napravi brdo love od toga. A oni raseljeni itd, oni koji zele pravdu itd, ko ih j***, ima da ih proteramo i onda da opet nasrnemo na njih cim stignemo. Jel to logika momci?
 
Ako posmatramo Srbiju kao površinu izdeljenu na privatne posede, ja ne znam ko će besplatno dati svoju zemlju nekome sa strane se naseli? Možda ti? Pravila sistema su da se jedino prodajom za pare prenosi svoja imovina (ili poklonom, najčešće članovima svoje porodice i sl) tako da onaj ko hoće se naseli mora plati. To važi i za mene, i za tebe i za sve nas. Svako je u prošlosti imao neku svoju đedovinu, i ako je napustio, odselio, i sad u novoj sredini nema, niko mu drugi nije kriv da bi morao da mu plaća. To su pravila igre za sve nas, i ako se to ne poštuje, to potkopava ceo naš sistem i društvene odnose, a da cela zajednica trpi štetu propadanja svojih odnosa i pravila zbog par likova da bi se oni napravili izuzecima od svih, ne ide. Svima nama treba novac, nekretnine, zemlja pa ako jedni dobiju, a drugi ne, to je raspad sistema.
 
Za 19000€ u Srbiji možeš uzeti sasvim lepo imanje na selu. Ali ne, taj novac će da ode u vetar i samo će dati vetar u leđa kada ostali vide tako nešto. I ne, tu ne mislim samo na Rome. Ima takvih slučajeva u celoj Srbiji a i šire.
 
@Zika: To sve jeste tako kad bi mi živeli u npr Nemačkoj ili USA, i tamo bi to sve bilo tako prosto ili jednostavno. Ali mi ne živimo tamo i nismo uređenja država i nerealno je očekviati tavko rešenje kod nas. Imamo nasleđene probleme iz prošlosti ("krive Drine") koje nije lako ispraviti. Mali smo i svi nas redom zezaju.

Razmotrimo nakratko sreleći scenario:
Pošto su ljudi nelegalno tu, krene se sa raseljavanjem i prisilnom deportaciom, jer ljudi neće dobrovoljno da napuste kuće.
Tu priliku iskoriste razne nevladine organizacije, advokatske kancelarije i ostali željni reklame, promocije, ili neke šanse da od države dobiju neke pare da ćute ili smanje svoje aktivnosti. Gomila medija koji popunjavaju prazan medijski program nekim dešavanjem. Naravno da nikome ovi ljudi nisu bitni.
Tu postoje razni protivnici vlasti koji žele da to iskoriste kao oružije da bi diskreditovali vlast a sa ciljem njihovog dolaženja na vlast. Strane agenture, koji je jedini posao da rovare i potkopavaju itd.
I onda se od nekog sasvim benignong problema kao raseljvanje nelagalno zaposednutih objekata pretvori u "ogroman problem". Pa se onda tuže, pa se žali, pa se ide u sudski proces (iako se zna da možda ništa neće dobiti). Pa sve to odlaže vreme izgradnje i troši energiju i novac. Na kraju bi svi bili nezadovoljni i rekli kako se obilaznica pravi 40g i kako su nesposobni da je završe. To niko ne želi sebi da priredi i onda je "najmanje loše" rešenje dati 1,4 mil tuđih para. Svi vuci siti i sve koze na broju. Svakako je to lakše nego ispravljati "krive Drine" i ne stići nigde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=814053#p814053:twj4e5p2 je napisao(la):
blagic » Ned Jan 17, 2021 9:11 am[/url]":twj4e5p2]Za 19000€ u Srbiji možeš uzeti sasvim lepo imanje na selu. Ali ne, taj novac će da ode u vetar i samo će dati vetar u leđa kada ostali vide tako nešto. I ne, tu ne mislim samo na Rome. Ima takvih slučajeva u celoj Srbiji a i šire.
Brate dal mi veruješ, baš skoro gledao neko imanje 80km jugozapadno od Bg-a, oko 3 hektara 25.000 evra, baš mi fali tih 19.000 :) Al ne vredi brate, meni niko neće da tih 19.000 da skućim svoju porodicu, za nas važe stroža pravila ako hoću imovinu ili tolke pare, Vučićevci nas mrze, tako da nekome 19.000 u džep, a nekome maštanje :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=814075#p814075:bj23rr0f je napisao(la):
ZAK » Ned Jan 17, 2021 10:57 am[/url]":bj23rr0f]@Zika: To sve jeste tako kad bi mi živeli u npr Nemačkoj ili USA, i tamo bi to sve bilo tako prosto ili jednostavno. Ali mi ne živimo tamo i nismo uređenja država i nerealno je očekviati tavko rešenje kod nas. Imamo nasleđene probleme iz prošlosti ("krive Drine") koje nije lako ispraviti. Mali smo i svi nas redom zezaju.

Razmotrimo nakratko sreleći scenario:
Pošto su ljudi nelegalno tu, krene se sa raseljavanjem i prisilnom deportaciom, jer ljudi neće dobrovoljno da napuste kuće.
Tu priliku iskoriste razne nevladine organizacije, advokatske kancelarije i ostali željni reklame, promocije, ili neke šanse da od države dobiju neke pare da ćute ili smanje svoje aktivnosti. Gomila medija koji popunjavaju prazan medijski program nekim dešavanjem. Naravno da nikome ovi ljudi nisu bitni.
Tu postoje razni protivnici vlasti koji žele da to iskoriste kao oružije da bi diskreditovali vlast a sa ciljem njihovog dolaženja na vlast. Strane agenture, koji je jedini posao da rovare i potkopavaju itd.
I onda se od nekog sasvim benignong problema kao raseljvanje nelagalno zaposednutih objekata pretvori u "ogroman problem". Pa se onda tuže, pa se žali, pa se ide u sudski proces (iako se zna da možda ništa neće dobiti). Pa sve to odlaže vreme izgradnje i troši energiju i novac. Na kraju bi svi bili nezadovoljni i rekli kako se obilaznica pravi 40g i kako su nesposobni da je završe. To niko ne želi sebi da priredi i onda je "najmanje loše" rešenje dati 1,4 mil tuđih para. Svi vuci siti i sve koze na broju. Svakako je to lakše nego ispravljati "krive Drine" i ne stići nigde.

To svuda važi, ne možeš tuđe da zuzimaš, da prisvajaš. Sa kojim pravom ???
Sistem postoji i sistem se mora očuvati inače nastaje anarhija.
Znam veliki broj ljudi Roma, Cigana koji legalno rade, školuju decu potpuno integrisani u sistem u uživaju. Ali gledam i njih koji prave haos na sve strane, unišavaju sve pred sobom, kradu , nanose milionsku štetu zbog par kila bakra, truju ljude koji normalno žive u njihovoj blizini.
O čemu se ovde priča ? Anarhiji ? Ugrožavanju normalnih ljudi ? Večitom izvlačenju para koje traaje godinama , decenijama a pojedinci koji sve organizuju izvlače velike pare.
Budite humani prema sebe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=814021#p814021:jun7tqco je napisao(la):
Markoticevic » Ned Jan 17, 2021 2:39 am[/url]":jun7tqco]Dragi administratore/moderatore, ako iznesem desetak tacki, i ako je jedna uvredjiva, zasto onda ne pobrisete tu jednu a ne ostavite druge? Da li vam smeta sto sam rasklinkao tudje gluposti, ili jel problem da to njima smeta pa zbog toga sve uklanjate?

A onda ne uklanjate ove dalje gluposti, samo kazete vrati te se temi bez ikakvog brisanja.



Inace dok smo na ovome, pitamo se koliko su puta ti cigani bili proterani sa jednog mesta na drugo... ne znam da li je to slucaj, ali naravno da drzavu nije ranije zanimalo odakle ih proteraju. Tamo kod mesta oko beograda na vodi, pa nema problema, ne legalno ce da se ruse zgrade i oni koji su videli ce biti ubijeni. Ali ce da se nazida monstrum jer neko ce da napravi brdo love od toga. A oni raseljeni itd, oni koji zele pravdu itd, ko ih j***, ima da ih proteramo i onda da opet nasrnemo na njih cim stignemo. Jel to logika momci?

Gluposti su iznad napisane , na čijoj su zemlji bili ? Čije su objekte okupirali ?
Na čijoj grbači žive, čije pare otimaju ?
Zašto normalno ne rade ,nek im država da kredite pa nek otplaćuju dodeljene stambene objekte legalnim radom.
Celu priču mašiš glumeći dobročinitelja.
 
Gledaj kuda će ići trasa nekog novog projekta pa se useli i čekaj. Doći će red i na tebe da te isplate. :lool: Do tada možda isplata ode i na 25000€
 
@Zika: Žiko mislim da imate idealizovanu sliku o svetu i društvu u kom živite. Previše sve gledate crno-belo. Kod nas je uvek uključeno više faktora pa je na sve odgovor: Da, Ne, Možda a i ne mora tako biti. Kao i, ima li mene gde tu ?

To svuda važi, ne možeš tuđe da zuzimaš, da prisvajaš. Sa kojim pravom ???
Sa pravom sile. Kosovo, Savamala itd.

Sistem postoji i sistem se mora očuvati inače nastaje anarhija.

Sistem je ozbiljno narušen i ovo je "selektivna" anarhija. Ljudima koji kreiraju političke i ekonomske institucije, ta kontrolisana anarhija odgovara. Lakše je loviti u mutnoj vodi :), a mi im u svemu tome pomažemo iz ove ili one koristi.

Znam veliki broj ljudi Roma, Cigana koji legalno rade, školuju decu potpuno integrisani u sistem u uživaju. Ali gledam i njih koji prave haos na sve strane, unišavaju sve pred sobom, kradu , nanose milionsku štetu zbog par kila bakra, truju ljude koji normalno žive u njihovoj blizini.
O čemu se ovde priča ? Anarhiji ? Ugrožavanju normalnih ljudi ? Večitom izvlačenju para koje traaje godinama , decenijama a pojedinci koji sve organizuju izvlače velike pare.


Ovde se priča o držanju socialnog mira i potenicijalnom koristi od toga za vladajuću elitu. Koliko puta je policija progledala kroz prste sitnim lopovima da im ovi zauzvrat daju neke informacije kad trebaju. U zadnje vreme se govori i o trgovini glasovima. Svaki uticaj se kod nas materijalizuje. Koliko je ljudi glasalo da im se za uzvrat asfaltira ulica itd itd.

Budite humani prema sebe.

Postavite sebi par pitanja pre nego što budete humani prema sebi. Da li biste prijavlil te što kradu ? Da li biste prijavili nelegalno useljene u objekat? Da li bi ste prijavlil konobara koji ne izdaje račune i samim tim ne plaća porez? Da li biste prijavili korupciju? Da li biste organizovali protest zato što je potrošeno 1,4mil protiv zakona ? Da li biste prijavili nekog ko bahato parkira? Da li biste prijavili nelegalnu gradnju? itd itd.

Evo i sam sam sebičan, i smatram da je ok potrošiti nelegalno 1,4 milona evra da bi se obilaznica završila što pre, jer sam već očajan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=814114#p814114:3lrakpq2 je napisao(la):
blagic » Ned Jan 17, 2021 12:42 pm[/url]":3lrakpq2]Gledaj kuda će ići trasa nekog novog projekta pa se useli i čekaj. Doći će red i na tebe da te isplate. :lool: Do tada možda isplata ode i na 25000€

Nije to baš tako jednostavno. Možeš da dobiješ pare samo ako onaj ko ti daje pare ima neke koristi od toga u protivnom budeš najuren. :D
 
Vrh