Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Skoro sam kod Bubanj potoka s desne strane (smer ka Ikea) primetio stubove od kojih je najbliži par desetina metara od autoputa, a sa leve strane autoputa je brdo. Da li je tu u planu da se probije neki tunel ili šta? Totalno mi je konfuzna cela ta obilaznica oko BG.
 
Da, tunel kroz to brdo, pa nastavak prema Pančevu.
 
Aha znači to ide na epski most na Adi Huji. Hvala.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775332#p775332:mzo2ceip je napisao(la):
Ronche » 16 Sep 2020, 09:31[/url]":mzo2ceip]Aha znači to ide na epski most na Adi Huji. Hvala.

Ne ide to na most preko Ade Huje :) Evo male skice gde šta ide:

Plavom bojom je grubo nacrtan koridor nastavka obilaznice ka Dunavu, most će biti kod Vinče i gađa pravac istočno od Pančeva.

Naranđastom bojom je obeleženo gruba lolacija planiranog mosta preko Ade Huje (radi orijentacije). Taj planirani most je oko 10 km vazdušnom linijom udaljen od planiranog mosta kod vinče.

ff0cVeR.jpg


Ukratko, planirani most kod Vinče je deo Beogradske Obilaznice. Planirani most kod Ade Huje je deo spoljne magistralne tangente.
 
Au kakav promašaj. Sam ću se ukloniti sa interneta. :laugh: :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775404#p775404:203z5fks je napisao(la):
Ronche » 16 Sep 2020, 13:29[/url]":203z5fks]Au kakav promašaj. Sam ću se ukloniti sa interneta. :laugh: :mrgreen:

Ma nije promašaj, ko ne pita ne skita :D :vops:
 
Da s’tim sto su spojili UMP i SMT kao jedan prsten a zapravo to treba da budu 2
 
СМТ од булевара до Београд 20 ПДР у изради... а ПДР већ постоји

Много воле да муљају. Тунел испод аде и између Трговачке и Пере Велимировића (прави СМТ), цео УМП, још једна лука код Винче...

Ма смејурија. Боље преорати и кренути испочетка више се исплати него крпити бездан
 
Znači uopšte se i ne razmišlja o celom prstenu? Mislio sam da je u planu i Pančevo-Batajnica.
 
Dobro si mislio Blagić, ne menjaj mišljenje. CIP je davno uradio projekat i za taj deo. Druga stvar što su u vlasti neznalice pa nemaju pojma.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775766#p775766:2yk99ljj je napisao(la):
blagic » 17 Сеп 2020, 18:27[/url]":2yk99ljj]Znači uopšte se i ne razmišlja o celom prstenu? Mislio sam da je u planu i Pančevo-Batajnica.

по неком плану, УМП је замишљен да буде северни део обилазнице
 
Па не УМП, него Северна тангента. То је и довољно, само би требало да се денивелише све од нове петље у Батајници, до Пупиновог моста.
 
па зар то није заједно део УМП-а? више не може човек да похвата називе
 
Није, УМП је до Кванташа (ако мене питаш, то је безвезе - правац Хероја са Кошара - Николе Добровића - Кванташ је лонгитудинала, а УМП треба да скреће или у Омладинских бригада-Бул. М. Пупина до Дунава у Земуну, или у Тошин бунар па даље) .

А сад ће ВеУправа са "Унутрашњом обилазницом" додатно да нам помути сиве ћелије...
 
Imam je jedno pitanje, jer nisam uspeo da pronađem.
Gde je moguće videti planove ovog dela obilaznice od Bubanj Potoka do Resnika?

Jer čini mi se da prave silne neke nadvožnjake preko obilaznice a pojma nemam gde će se uklopiti?
Prave neke stubove gde se sa kružnog puta odvaja deo za Beli Potok i tamo postavljaju neke stubove u krug.
Prave prelaz preko kružnog puta negde u zoni bivše betonjerke i kopaju u brdu kdo BP , prave opet posle resnika neki prepust preko Obilaznice.

Te stoga gde bi mogao da njaćem šeme ili projekta ili crtež

Unapred zahvalan
 
sve sto trazis ces naci u ovoj temi. dozvoljeno je, neki cak i preporucuju, citanje starih postova
 
Ukratko, bile su planirane 3 obilaznice:
1. Unutrašnji Magistralni Prsten (Kvantaš- Most na Adi- Autokomanda- Šumice - Novo groblje - Pančevac)
2. Spoljna Tangenta (Košutnjak- Banjica- Medak- iznad Mirjeva - most na Adi Huji - Pupinov most)
3. Obilaznica oko Beograda (postojeći deo + Bubanj potok - Pančevo - iznad Pa a iapod Kačareva - Jabuka - iznad Padinske skele - Batajnica pun krug).
Po ovom planu fale još 3 mosta preko Dunava: Ada Huja, Vinča-Starčevo, Batajnica-Padinska Skela.
Al sa nesposobnim Vučićem i Vesićem teško išta i u narednih 10 godina ako ne daj Bože ne padnu, ne skrše se.
 
Da li neko zna, da li je pušteno isključenje sa obilaznice iz paravca tunela Straževica na petlji Orlovača u smeru ka Čačku? Odnosno da li je završena prva faza radova?
 
OK hvala StaraMo. Mislio sam da su to objekti u kojima žive Romi koje je Drobnjak pominjao skoro.
 
Vrh