Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

@relja

deo od Dobanovaca do Ostruznice u formatu poluautoputa je vec zavrsen (izuzev same petlje Dobanovci jer ne mozes da se ukljucis na obilznicu ako dolazs sa Novog Beograda)
 
Homer Jay... ":2zer7iok je napisao(la):
jer ne mozes da se ukljucis na obilznicu ako dolazs sa Novog Beograda
Petlja se gradi radi povezivanja dela prema Batajnici, ali veliki deo je već izgrađen

koji sadrži i skretanje ako se dolazi iz pravca N.Beograda - što se vidi ovde na sat.map.
 
Homer Jay":1yjpl6lp je napisao(la):
@relja

deo od Dobanovaca do Ostruznice u formatu poluautoputa je vec zavrsen (izuzev same petlje Dobanovci jer ne mozes da se ukljucis na obilznicu ako dolazs sa Novog Beograda)
Nisam znao, to je super, bio sam ubedjen da Dobanovci nisu spojeni sa Ostruznicom.
 
Kako se zove most koji je sastavni deo obilaznice i da li je on 99 ostecen u bombardovanju ili se meni cini to na satelitskom snimku?
 
Most na Savi je valda sasvim obnovljen i pušten u rad , a

'relja' bi mogao sve to da obiđe biciklom, pa da nam javi. :)
 
Ima Dva mosta, ovaj drumski se bas i zove Ostružnički, a za onaj železnički nemam pojma.
Oba mosta su popravljena i koriste se.

Da, neko je čak lepo asfaltirao putić koji povezuje Savski nasip i most, malo je "divlje" ali znači kad ideš kolima.
 
Fino.Znaci obilaznica ce do 1 oktobra biti gotova bar u onim sektorima.A kada ce biti punog profila autoputa,da li je to uopste u planu?
 
Naravno da je u planu. ... opusti se malo i sačekaj da se bar završi ovaj deo.
 
Petlja Orlovača napreduje odlično. Biće petlja punog profila i za obilaznicu i za ibarsku. Jedva čekam da završe, pa da ukinu onaj kretenski semafor na groblju, zbog koga se stvaraju kolone duže od 10km!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Inače kada izlazite iz grada Ibarskom, grade se tri petlje: prva je denivelisana veza Kružnog puta i Ibarske, druga je Petlja Orlovača-ukrštaj dva autoputa-detelina sa 4 lista (Obilaznice i budućeg autoputa-Ibarskog) i treća je iza groblja-gradi je Alpine, veza sa nekom autobazom.
 
^^
Čekaj, zar veza Ibarske i kružnog puta nije bila denivelisana i ranije? Sećam se da kada se iz pravca Vidikovca uključuješ na kružni put (pre groblja) silaziš dole desno i prolaziš ispod nadvožnjaka tj. Ibarske. Da li se tu nešto radi?
 
Само је деломично денивелисана. Да би се из Мељака укључио на Кружни пут мораш да пресечеш правац из Београда. Такође није решено укључење са Кружног пута за Београд. Сада кад граде три петље решиће сва та уска грла.

orlovaca2.jpg


Занима ме колико ће трака Ибарска имати на делу од петље "А" до петље "Ц"?
 
Sada deo kod Orlovače ima 3 trake i već je asfaltirano pored još toliko, ali mislim da je to za potrebe priključnih i isključnih puteva. Krajenje je vreme da se od Žarkova do petlje uradi bar 2+2 trake, to je najružniji ulaz u BG trenutno (ne računajući smederevski put, koji je van konkurencije).

I dalje mi nije jasno gde će se isključivati za Orlovaču (i sa Orlovače). Na crtežu iznad nije prikazano prihvatljivo rešenje.
 
Obilaznica oko Beograda u tri smene
Beograd -- Ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić obišao, sa izvođačima radova, tunel i most koji su deo obilaznice oko Beograda.

Mrkonjić je sinoć obišao radove da bi se upoznao kako teku radovi u trećoj smeni. Za tunel u dužini od 699 metara i most od 405 metara sredstva su obezbedili Vlada Srbije, iz Nacionalnog investicionog plana, i Grad Beograd. Mrkonjić je kazao da je projekat obilaznice ključni na transevropskom Koridoru 10 i da će ujedno regulisati saobraćajnu gužvu u glavnom gradu.

Prema njegovim rečima, ta deonica je najekonomičniji način da se povežu dva koridora - sa jedne strane prema Grčkoj i Turskoj, a sa druge prema Rumuniji.

Ministar je naveo da radovi teku prema planu i da će Vlada Srbije i Grad Beograd učiniti sve da se obilaznica završi u roku, čime će se rasteretiti saobraćaj.

Šef gradilišta na tunelu Aleksandar Milovanović je izjavio da su radnici "Planuma" prošle nedelje uveli i treću smenu i da su već asfaltirali dva i po kilometra deonice puta koji prilazi tunelu.

Podsećajući da radovi treba da budu završeni do 1. oktobra, on je dodao da se može očekivati da sve bude gotovo i pre najavljenog roka.
Izvor: B92
Link: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=08&dd=16&nav_category=9&nav_id=313747
 
Hoce li biti uskoro nekih slicica ???

SRB-RS-CG-RSK
 
Bogami, radi se opasno. Tunel odnosno podvoznjak kod Zeleznika je prakricno gotov. Odkad je Mrka zaseo, gradiliste je puno radnika.
 
Pa nije ni cudo kada im visi nad glavom svaki drugi dan sa sve njegovom plavom i crnom lacoste majcom :D

Inace ko je juce imao prilike da vidi obilazak gradilista sa premijerom Cvetkovicem mogao je opasno da se nasmeje nacinom na koji Mrki komunicira sa poslovodjama gradilista.
 
Da,video sam kad je rekao onom jadnicku "dodji ovamo i referisi premijeru kako idu radovi itd." :lol:
 
nije rekao premijeru vec predsedniku pa je dopunio da je predsednik vlade,mora covek da se klanja predsedniku pa to ti je :)
 
Mozda sam i dosadan ali bas me zanima oceli neko napraviti seriju slika ili vec kad toliko ministar i novinari obilaze radove trebali bi malo i da skljocnu par slicica . Ili se ceka otvaranje pa ce da bude zumiranja :)

SRB-RS-CG-RSK
 
Ma Mrki razapeo sator kod tunela Lipak i ne mrda! Hleba i luka svako jutro!
 
Vrh