Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Izvode se radovi na buducem mostu a moram priznati i da je obezbedjenje vrlo ljubazno.











 
Odlične vesti, i hvala za reportažu. Dugo nismo imali izveštaj odavde.
 
B92, 13.3.2017.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1239607

Mihajlović: Nastavlja se gradnja obilaznice oko BG

Uskoro će se nastaviti izgradnja drumske obilaznice oko Beograda, na deonici od Ostružničkog mosta do Bubanj potoka.

To je izjavila je ministarka građevinarstva Zorana Mihajlović na sastanku sa ambasadorom Azerbejdžana u Srbiji Eldarom Hasanovom.

Ministarstvo je saopštilo da su razgovarali o radovima na deonici obilaznice na kojoj će raditi azerbejdžanska kompanija "Azvirt" i kineska firma "Sinohidro".

Ministarka je podsetila da je, zajedno s "Putevima Srbije" koji su investitor, potpisala komercijalni ugovor s Kinom od 207 miliona evra za tu deonicu.

Taj ugovor predviđa da domaće kompanije učestvuju u radovima sa 49 odsto.

"Azvirt" je bio glavni graditelj auto-puta Ljig-Preljina, otvorenog novembra prošle godine.
 
Nadam se da nece da nastavljaju kao sto su ostavili ne dovršen Batajniči pristupni deo.... :(
 
Dali se zna tacan datum kad ce poceti tu deonicu ? Bili su pricali pocetkom aprila!!!
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1240833

Još malo politikantskog trtljanja.

" Razgovarano je o pripremama za početak radova na izgradnji obilaznice oko Beograda.

Kako je saopštilo Ministarstvo građevinarstva, Mihajlovićeva je tokom razgovora ocenila da je projekat izgradnje obilaznice oko Beograda "od velikog značaja" za Vladu Srbije koja, po njenim rečima, želi da radovi na izgradnji "počnu što pre".

Ambasador Kine rekao je da postoji puna podrška saradnji sa Srbijom, posebno u oblasti infrastrukture, kao i da je u interesu obe strane da taj projekat što pre počne da se realizuje. "
 
Može li neko da pojasni ulogu Azvirta. Kinezi daju kredit Sinohidro izvođač daje 49% posla našim kompanijama.
Zašto bi Kinezi finansirali svojim kreditom Azvirt ili možda tek trebamo potpisati neki kredit sa Azerima?
 
Da, ni meni nije jasno otkud Azvirt u ovoj priči? Kad su ih spominjali prošle godine ja sam mislio da će Azeri kreditrati nastavak obilaznice do Pančeva ali pošto ne kreditiraju nije jasno otkud njihova firma ovde. Možda neka protivusluga za dodatne troškove na Ljig-Preljina?
 
@Плећко, свака част за слике :kk: Укњижени плусићћћи
Изгледа да су се захуктали са радовима.
 
Htedoh i ja da kazem. Ovi se ne zezaju, lepo ide. Svaka im čast!
 
@plećko,

Vozio si bajs gde se ne sme, samo zbog naših plusića. Ma bravo!!!!
 
Mogu Vam reći da nije uopšte prijatno stajati i slikati na mostu dok mi iza leđa proleću kamioni u kolonama, pod nogama se sve trese i vibrira, dok sam ovo odradio pored mene je sigurno prošlo jedno 50 kamiona samo u pravcu Šida, ogluveo sam od buke.
E sad, prosto se pitam i zamislim koliki je to teret išao preko "gazele" dok nije izgrađena obilaznica, šta je "ona" sve podnela...
 
GOJE":1d7cpezo je napisao(la):
@plećko,

Vozio si bajs gde se ne sme, samo zbog naših plusića. Ma bravo!!!!
Ako je tako, rizikovao je pored bezbednosti i mogucnost da mu saobracajna policija napise kaznu, jer je obilaznica obelezena plavim znakom sa automobilom, sto znaci 'put rezervisan za saobracaj motornih vozila'

@plecko
Pre par godina su mom kolegi sa posla napisali kaznu za voznju bicikla obilaznicom, pa zato pripazi sta radis.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Nista jos od pocetka radova ?
Najavili su i zavrsetak petlje Orlovaca i Petlovo Brdo ?
Od petlje Petlovo Brdo koliko daleko ce da prosire taj deo u 4 trake ? Po google mogu da primetim da ti ima i par kilometara u dubinu prema gradu sto je samo u dve trake. Kad grad to planira da resi jel postoji nekih naznaka ili ce da stoji onako kao Zrenjaninac od severne tangente prema raskrsnici za Ovcu?
 
Lepo idu radovi, neka tako i ostane. Ima ovde posla, ruku na srce.
 
Vrh