Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

nije mi jasno zašto je saobraćajnica T6 i novi batajnički put nacrtani kao auto put. vučko trebao si to tamo da prigovoriš.
 
Da vas podsetim ovako je planiran prilaz iz grada do obilaznice i buduce petlje.

surcinska_magistrala_220210.gif


Naravno,urbanisticki zavod grada Beograda ne moze da vec 3 godine unese izmenu Generalnog Urbanistickog Plana u koju je ovo ubaceno jos 2009. godine.

@shumar Plan se ne bavi tunelima vec samo trasom,tako se ne vide ni drugi tuneli na obilaznica kao onaj u strazevici i ostali.Koliko razumeh samo se bavi trasom.Zanimljivo mi je sto je javni uvid na mestu gde gradska vlast izlaze planove a ovo je jasno postavljen od strane gradske vlasti ali nije bilo nikakve vesti da je na javnom uvidu!Makar da je gradska vlast samo pomenula ovaj plan,ovako nista.

@MilisaV Po zakonu za vreme javnog uvida mora biti jedan od arhitekata koji je radio na planu makar nekoliko sati dnevno na mestu gde je javni uvid dok u praksi to nije tacno,uglavnom se uopste ni ne pojavljuju arhitekte jer su iz urbanistickog zavoda,CIP-a ili instituta za puteve koji su u drzavnom vlastnistvu pa mogu da rade sta hoce.Dok se arhitekte koji rade za privatnike i pojavljuju da ne bi imali probleme.

Primedbu je samo moguce podneti pismeno.Pogresis jedno slovo u izrazavanju ili primedbi i samo je navedu u izjavi sa usvajanja plana na skupstini grada kao neosonovanu i ponove kao papagaji da po GUP-u stoji to i to,da ti kocis razvoj grada,uzimas hranu iz usta buducih trilion radnika koji su bas na toj parceli trebali biti zaposleni u nekoj buducoj fabrici i.t.d.
 
Proletih iznad obilazinice mogu reci da radovi napreduju super neki mostic se radi pun profil nema slika jer su stakla na jatovom avionu bila strokava :/
 
odlicne fotke :)
Vidim da vijadukt prolazi tik pored stambenih objekata,da li je u planu neka zvucna zastita???
 
@Jankauskas
+ 1 :)
bravooo za sličice , evo i jedno :vops: :kk:
 
Hvala , ma bilo bi jos slika da me nisu oterali sa gradilista , kao sto vidite zadnje 3 slike sam okinuo od toplane .
 
Jankauskas":o4tfp7ds je napisao(la):
Hvala , ma bilo bi jos slika da me nisu oterali sa gradilista , kao sto vidite zadnje 3 slike sam okinuo od toplane .

balkanski-spijun-256.jpg-527.jpg

Poznat mi je taj osećaj. :)

+1 za slike!
 
Po planu bi trebalo da ima 6 stubova sa desne strane batajnickog puta (gledano iz pravca Zemuna) a vidim Jankauskas (+ i od mene za fotke) uslikao samo 5. Jel to jedan temelj nije još iskopan? Petpostavljam da je poslednji stub onaj na koji se razlikuje tj ima 3 šipa pobijena i već stavljaju horizontalnu oplatu. Ili je to predposlednji stub?
 
Jeste li primetili da je Google Maps već ucrtao deo sektora 0 i 5! :) Zanimljivo da je sektor 5 ucrtan u punom profilu!

Z35nJ.jpg


T5GyN.jpg
 
kladim se da je ,,krivac,, član BBa :lool: :laugh: :lool:
 
Ne vidim svrsihodnost ucrtavanja dela obilaznice koji ne moze da se koristi?Kada ga puste u saobracaj onda ga stavite na mapu.Do tada ce samo neki ljudi misliti da je deo puta gotov pa ce krenuti ka njemu kad tamo nema puta.
 
Da, zbog toga što je ucrtano na Gugl mapa će automobil magično preskočiti sve mašine i prepreke i ući na nedovršenu deonicu :laugh:
 
Забаговао је рендеринг. На оба месте саобраћајнице су обележене као "У изградњи", што би требало да буде представљено испрекиданим линијама у сивој боји, као недостајући делови петље Радничка.

41485626.jpg
 
@arnorian
ти си цртао?

и раније је био сектор 0, исто овако, па је склоњен.

Ако неко зна да барата гугл мапама, замолио бих га да споји овај пут између Баранде и Сакула. Ја сам покушао али нисам успео...
Као што видите то је најближи пут, тј пут није спојен, а у стварности свакако јесте.

Хвала велико!

adasdasda.jpg
 
@zelja87
Делове око моста преко Аде сам цртао делимично, обилазницу нисам.

Спојио сам пут, био је прекид код Баранде. Требаће нешто времена да се промени и рачунање путање.
 
Samo da ne bude zabune , nisu me bukvalno oterali vec mi nisu dozvolili dalje fotografisanje i kretanje gradilistem .
Fotograf.gif
 
Arnorian":2mnxoxvo je napisao(la):
@zelja87
Делове око моста преко Аде сам цртао делимично, обилазницу нисам.

Спојио сам пут, био је прекид код Баранде. Требаће нешто времена да се промени и рачунање путање.


Хвала!
 
Super slike.

O.T. Primećujem staru boljku, svaki drugi radnik bez zaštitne opreme...
 
Vrh