Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

JohnnyLee":1pksyjjb je napisao(la):
а зашто су ови наши у тендеру ставили да је рок за изградњу ових 10 км једне траке пута 365 календарских дана? релно, то може да се уради за упола мање, минимум

не траје грађевинска сезона 365 дана. Наравно може да зе гради и на -20 као што се ради у Русији али за то је потребна додатна енергија и додатна опрема за грејање бетона што је веома скупо.
Генерално мислим да би за радове на отвореном требало увести мало хуманија ограничења.

Мени не смета када се ради споро али да се ради у континуитету :kafa:
 
Za nekoga ko već ima angažovane mašine, radnike i organizovane sirovine na drugim gradilištima u Srbiji, vrlo je lako da u takvom roku, optimalno organizuje svoje resurse i ponudi jako nisku cenu. Takođe, firme koje nemaju angažman će po svaku cenu juriti da angažuju svoje resurse.

Ovakvi potezi su veoma razumni jer će omogućiti značajno nižu cenu. Ima sigurno 10-ak firmi koje će se ozbiljno nadmetati, pa je samo bitno da utakmica bude fer, i da ugovori budu dovoljno precizni, da nema probijanja ni cene ni rokova.
 
Ovaj tender je ko "naručen" za naše izvođače jer je duži rok, laka deonica a i to što spada u "jeftine" je dobro jer će većim igračima to biti manje interesantno. Što je jeftinija i kraća deonica povećava se šansa domaćih izvođača.
Sa druge strane ni mi (bar ja) više nemamo strpljenja da čekamo jer se obilaznica radi godinama a završetak je još uvek daleko.
 
Koliko ja shvatih, rade ovaj sektor u punom profilu posto je u planu ove ili sledece godine da se gradi deo autputa Beograd-Juzni Jadran od obilaznice u Surcinu do Obrenovca sa sve novim mostom.Mozda cak urade i taj deo pre nego dela do Bubanj Potoka
 
Da mi je neko pre 5, 6 godina rekao da će zadnji deo koji će biti završen na koridoru 10 biti deo obilaznice oko BG mislio bih da nije baš "čist", a sad je to najrealnija opcija.
 
U budzetu Srbije za 2012. godinu je opredeljeno 80 miliona eura za sektor B6.Da li je to dovoljno za pun profil?
 
vucko":23xx6il8 je napisao(la):
U budzetu Srbije za 2012. godinu je opredeljeno 80 miliona eura za sektor B6.Da li je to dovoljno za pun profil?

Jesi li siguran da je to iz budžeta? Pregovarano je sa EIB-om za kredit od 80 milki za taj sektor samo što to još uvek nije potpisano iz meni nepoznatih razloga.
Što se tiče cifre teško da će to biti dovoljno za pun profil, mada je na nekim tenderima na koridoru 10 bilo toliko niskih cena da je neverovatno. Pri tom imamo i jednu veliku nepoznanicu a to je kakve će biti ispravke u tom delu jer to može dosta uticati na cenu.
 
Koliko sam video danas , intezivirani su radovi na petlji Batajnica , radovi se vrse sa obe strane Batajnickog druma . Posto mi je kamera na mobilnom kriminalno losa , ostavio sam Boci da to odradi kako valja.
 
Boca još nije opravio canon (nadam se uskoro) do tada jedina nada je naš Matija
Matijaaaa, . . . - - - . . . . . . - - - . . . . . . - - - . . . . . . - - - . . . :)
 
Matijaaaa, . . . - - - . . . . . . - - - . . . . . . - - - . . . . . . - - - . . .
 
Nemoguće da je mrka opet slagao narod da će biti do izbora pun profil?
 
Pa zasto su tako spori, i zasto ne rade do bubanj potoka, pa sta je tu toliko tesko covece. Ako ima para , zasto je sve toliko sporo, gospodo?!
 
Razlog sto ubrzano ne zavrsavaju BG Obilaznicu je taj sto se odgovorni i politicari sve teze "ugradjuju" i kraduckaju....
Sve je stroza kontrola na gradilistima i u biroima politicara. EU/ poverioci novca i zajmova.

U celom tom hijerarhijskom lancu, a zbog sve jasnijih paravila igre, ove jajare sve teze plivaju i kradu(ckaju), a ovaj potbuli matorac (ministar putni !!) izigrava nekog frajera vodeci na gradilista i grleci ove devojke (asistentkinje) koje mu pri-drzavaju mikrofon dok daje intervjue i hvalisa se unaokolo. To jos verovatno postoji jedino u Srbiji. Kazna ce ga zbog svih njegovih mahinacija ipak verovatno dostici. :cool:
 
dziggy":2utqwisi je napisao(la):
Pa zasto su tako spori, i zasto ne rade do bubanj potoka, pa sta je tu toliko tesko covece. Ako ima para , zasto je sve toliko sporo, gospodo?!

Ne radi se do Bubanj potoka jer ministarstvo finansija neće da potpiše kredit sa EIB-om (razlog nepoznat).
Bojim se samo da ako to ne završe do izbora nema od sektora 6 obilaznice ništa. Dok se formira nova vlada, pa dok se novi ministar finansija uhoda, pa zatim pitanje je i koliki će do tad biti javni dug itd. Može da se odloži gradnja obilaznice do daljnjeg. Ne bih još uvek da mračim zato što postoje realne šanse i za mnogo bolji scenario.
 
Bejah nekim poslom u gradskoj upravi,pa rekoh da vidim koji ima javni uvid u toku.Kad ono plan za izmenu autoputa e75 pa stavise crteze celog plana.Ja uvatih najzanimljiviji deo oko BG-a to jest obilaznice.

Narandzasto su izgradjene petlje a zute novoplanirane.Obratite paznju na zutu izmedju Surcinske i Ostruznicke obelezenu kao petlja za autoput juzni jadran.

Takodje ce se graditi nova petlja Bubanj potok a niz put ka nisu je planirana nova naplatna rampa(zuta crtica)

Takodje je zanimljivo i da su preimenovali petlju mostar u petlju Knez Milos.

obilaznica.jpg
 
Ako se ne varam ima tu i novost - petlja na Avalskom putu.
 
Jeste da je akcenat prikaza E-75 al od kineza-tangente ni crtie :(
 
Avalski put je planiran ranije koliko znam,navikoh na to da ce ga praviti.

Za vincu stoji ucrtan most i trasa obilaznice samo se ne vidi lepo.

Boco,od kineza nema ni crte jer on nije autoput niti je obilaznica,to je gradski brzi put.
 
Bravo Vucko i hvala za trud, + :kk: ....

Znate sta, moje misljenje je da ce zbog ekspanzije Beograda, kad-tad,( najkasnije za 10-15Godina) ul. Jurija Gagarina biti produzena i to sve do ove novoplanirane petlje koju je Vucko apostrofirao (zuto oznacenje izmedju Surcinske i Ostruznicke petlje). Tu ce se proterati buduci gradski bulevar paralelno sa Vojvodjanskom sve do ove oznacene petlje.

Sa druge strane( kao sto sam to i predskazao pre godinu i vishe na portalu o buducem Autoputu tzv. Br11), Jurija Gagarina ce piciti od ove petlje dalje kao autoput levom stranom Save ka Cacku. Fali "samo" jos jedan mostic negde kraj Obrenovca hehe :cool:
 
Po planu Vinogradska će ići do obilaznice, iako bih i ja Gagarinovu dovukao tamo.
 
Vrh