Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Wile E. Coyote":2cma7uft je napisao(la):
shumar":2cma7uft je napisao(la):
Au, sad pogledah Drobnjakovu izjavu da se za početak radova na B6 čeka Vlada i Ministarstvo finansija za dogovor sa EIB-om, što bi u prevodu značilo da kredit još uvek nije ni potpisan.
Ако је веровати некоме ко толико лупета...

Do sad nije dirao "ruku koja ga hrani", tako da se verovatno čeka Vlada.
 
То да. Видећемо. Ја свакако више не обраћам пажњу на његове изјаве, јер сирома' човек нема појма о чему прича.
 
Sinoc sam prolazio kroz Lipak i u njemu nisu uopste radila svetla? Posto retko prolazim tuda zanima me da li je to izolovan slucaj ili svetla rade samo danju (ili uopste ne rade) sta god da je razlog efekat je krajnje pilicarski, kao da ides nekim severnokorejskim autoputem
 
Prvo trenutni radovi na postojecem Batajničkom nadvožnjaku



Uslikani radovi prouzrokovali su celonedeljno ,, skidanje ,, saobracaja sa nadvožnjaka
i preusmeravanje istog na stari put što izaziva radnim danom u vreme jutarnje špice
pravi kolapsssss. . . .



a pogled sa nadvožnjaka izgleda ovako



Posmatrano sa leva u desno jedna po jedna sličica daje bolji panoramski uvid



A sad da pođemo od starog nadvožnjaka prema Dobanovcima




A sada ,,novotarija,,



A od ranije evo i onog prvo napravljenog odvajanja



A od tog mesta više nisam slikao krecuci se u nazad vec sam se okrenuo ka Dobanovcima
i nastavio da povremeno škljocam. . . .




Na žalost kao i sve ,, matoro,, tako i baterija u fotoaparatu slabo drži pa je uspela da napravi
samo još jedan snimak . . . . i to na mestu gde prolazi Bgvoz. . . .






iza pruge u različitm fazama su još dva stuba ispred ,, peščanog puta,,
a o putu imate sličice u predhodnim postovima . . . :)


Uploaded with ImageShack.us

Edit

Poslednja slicica je malo ,, veca,, pa zumom je moguce uočiti još jednu ,, novotariju,, :shok:
o kojoj bih malo kasnije rekao koju reč. . . . . . :D
 
Da ne gnjavim puno
radi se o pružnom prelazu ( vidi se ,,kroz stub,, )
na kome se postavlja rampa i to ona modernija
(plavo bela) kakvu još nisam video na putevima koji prelaze preko pruge

Postavljena je signalizacija i nosači iste
i ako su jedini učesnici u ,,saobracaju,, vozila i radnici gradilišta

Sledeci ,,obilazak ,, ce sigurno imati i sličice rampe :)
 
tragac":3g72mvkt je napisao(la):
Sinoc sam prolazio kroz Lipak i u njemu nisu uopste radila svetla? Posto retko prolazim tuda zanima me da li je to izolovan slucaj ili svetla rade samo danju (ili uopste ne rade) sta god da je razlog efekat je krajnje pilicarski, kao da ides nekim severnokorejskim autoputem


To je uobicajeno stanje na ta 2 tunela.
Rasveta i ventilacija su radili prvih 6 meseci a posle toga nista.
Takodje i deo petlje sa Ibarskom je do skora bio neosvetljen, mada i sad cesto taj deo iskoci.
Nazalost kao po obicaju to je i najopasniji deo gde se nova trasa ibarske koja ima 2 trake uliva u staru sa jednom trakom, a tu je i S krivina.
 
Sad na Studiju B u emisiji U centru bilo priče o mostovima, obilaznici i sl. Zamenik direktora Puteva Srbije izjavio da će za mesec dana biti raspisan tender za drugu traku obilaznice od Dobanovaca do ibarske. U to je uključena i izgradnja drugog mosta na Savi kod Ostružnice.
 
nije to veliki problem, bar ne do Save, sve je vec nasuto tamo...

Od Save do Orlovace su gotovi tuneli, ali mostovi nisu, tamo bi moglo da potraje...
 
Dobri su,pred izbore sve projekte odma pustaju a mogli su jos pre neku god jer su gotovi projekti.

Bas je malopre jovin komentarisao bijelica,gradskog vozaca,pardon menadzera.I vidim posle njega na TV-u.Ma nista im ne verujem dok ne vidim da je raspisan tender.
 
Magla i hladonca ali raducka se . . . .

Prvo da odužim dug od predhodnog puta a vezano za rampu na pružnom prelazu. . . .


plavo bela rampa. . . .





sa leve u desnu stranu, gledano iz pravaca Z. Polja ka Batajnici oko gore prikazanog pružnog prelaza










eno pružnog prelaza u daljini. . .


odvajanje za prsten



drugo odvajanje za prsten


Samo da potsetim zbog magle , u pozadini se vidi dimljak Batajničke ciglane na starom NS putu



Uploaded with ImageShack.us


Zanima me kada je po planu (rok) za premosćavanje pruge. . . . .
 
Bilo bi lepo kada bi ovaj nadvoznjak napravili tako da ostave mesta za 4 koloseka, 2 za sadasnjost +2 za buducnost?
Ne znam da li su mislili o tome?

Boco jesu poceli da te prepoznaju na gradilistu? Jesu te ponudili nesto honorarno?:D :D
svaka cast u svakom slucaju
 
djordje*******g wrote: Boco jesu poceli da te prepoznaju na gradilistu?
Jesu te ponudili nesto honorarno? :D :D

Pa kad vec pitaš evo honorara. . .
bilans dva para patika uropašceno i . . . a od ponuda :

Letos je bila jedna devojka ,, glava ,, gradilišta kojoj sam se javljao
svaki put, i nije mi pravila ikakve smetnje ali nije htela ni razgovarati :kk:

Jesenas kada su se spojilia oba gradilišta, peščani put i nadvožnjak ( u blizini pruge),
neki peščani buldužerista, i ako sam bio udaljen oko 10 metara , počeo je da psuje, što ga slikam , podigao ,,kašiku,, buldužera i tako jurno na mene :lool: :laugh: :lool:
Naravno da nisam bežao nego sam ga uredno sačekao i pitao šta oće, kad se u kabini on i ne vidi
i pokazao sam mu sliku te se umešao i neki ,,nadzornik,, koj ga je smirivao :violina:
a ja sam produžio svoim putem

Ove zime je neki momak ,,glava,, i on me stalno davi da nemam saglasnost i tako to. . . :notok:
te od tada koristim zum na aparatu zbog ličnog mira i uživanja u graditeljskim prizorima :)

Za sve navedeno sam sam sebi kriv, jer niko me ne bije po ušima da se lomatam njivama
Srećom zimski period nece biti obeležen ,,novotarijama,, tako da će biti mnogoooo ređi obilasci

Iskreno kad bi neko pratio moje gradilište , bar bih preporučio da ga puste na miru jer
u neku ruku firma ima i koristi a nikakve štete.
Osim toga, duž i popreko gradilišta prolaze javni poljoprivredni zemljani putevi
a na koima još uvek u ovoj zemlji nije zabranjeno kretanje :) :dil: :)
 
Ha mislio sam da ce zavrsiti sve do Bubanj potoka pre nego sto pocnu zavrsetak profila na delu od Dobanovaca do Orlovace.

Najzad. Znaci bice tender. Neocekivano. Nadam se da ce na prolece poceti da rade.
 
boco, svaka cast na trudu i hvala za slike. da je srece kontaktirao bi te neko iz koridora srbije i ako nista zamolio da ih okaci na onom njihovom sugavom sajtu koji kao da je radjen u vreme pre pojave interneta
 
Boco,svaka cast!Beobuild okup ce biti krajem decembra,bilo bi lepo da dodjes.Bila bi cast da se upoznamo :)

Dakle,ove nedelje se raspisuje tender za drugi deo autoputa od dobanovaca do orlovace sa drugim ostruznickom mostom,hajd i to cudo da vidim.
 
Hvala na podrški, to bi morao da prođe bilo ko da je u pitanju
veliko mega-gradilište ima stotine ljudi a toliko i ćudi :laugh:

Na ,,onom,, forumu, ljudi pitaju dokle se stiglo i šta se dešava,
pa sobzirom da je međunarodni sajt
slobodno iskoristite fotografije kako bi i oni ,,tamo daleko,, zadovoljili svoju znatiželju
naravno sa linkom ka Beobuildu (za ceo prilog-post) :)
 
+ Fenomenalan snimak.

Vidi se čak i gradilište mosta za Borču.
 
ЈЛаки, свака част, укњижен плусићћћ у дневник :kk:

Да ли можеш да направиш једну малу исправку код саобраћајнице Т6 и кинеског моста. Наиме, положај моста који си приказао није такав, него овако:


image host
Само немој молим те да се смејеш мом "стручном" цртању, али поенту ћеш разумети. Ипак не знам како се црта/ју кривина/е!

За сваки случај ово је цртеж како ће изгледати тај део саобраћајнице Т6 од лакат кривине до кинеског моста. Можда ипак не би било лоше да то уцрташ како ће стварно и бити.

image upload


adult image hosting
 
Овај сателитски снимак сам постављао и раније, из септембра је. Не знам ко га је са SSC беше нашао. Повремено гледам да ли има нешто ново на сајту одакле је, ако буде поставићу.
 
Arnorian":3j37qt8a je napisao(la):
Северни део обилазнице прилази ближе железничкој обилазници, можеш да видиш овде (снимак је под углом):
http://img59.imageshack.us/img59/8774/belgradewest2011sep.jpg

Ispravljeno. :)

@Gaga, ODLIČNO, bilo bi super kada bih za svaku gradnju imao takav crtež. Ispravio sam, odnosno dodao pristupnu saobraćajnicu
 
Vrh