Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Био ја данас за Нови Сад, па сликао огласну таблу:

oa7mns.jpg


А ево и решења енигме како ће изгледати петља:

2vt3xns.jpg
 
financed by Europian union.... :lol: :laugh: bar to mogu da nauce da speluju ako hoce da udjemo u evropusku uniju......
 
Bravo Njile,sad i znamo kako izgleda nova petlja Batajnica :kk:
 
па добро, што да измишљају топлу воду, када већ имају функционалан дизајн
 
JohnnyLee":34qbu0d6 je napisao(la):
па добро, што да измишљају топлу воду, када већ имају функционалан дизајн

pa da ok je skroz, nego samo konstantujem onako u nerd fazonu.
 
Шта би са наплатном рампом? Као да су одустали од наплаћивања обилазнице.

Надам се да ће овај прелаз преко пруге у дну слике (улица обележена бело) одмах имати надвожњак.
 
Da dodam da su rokovi realniji na tabli na terenu jer su za 2 meseca pomereni dok na sajtu pominju oktobar 2012. kao rok za zavrsetak radova.
 
Dal zbog izmenjenog projekta ili neceg drugog , izgleda da deo (na slici) iznad Batajničkog puta nije sve isplaceno
vec se u ,,čaršiji,, raščulo da su bili problemi pri započinjanju radova na jednom od buducih stubova
Navodno vlasnik bašte-dvorišta reagovao tako da je došlo do kraceg zastoja ali samo u toj zoni :rolleyes:
To je neproverena ulična priča od nedavno, tako da sam je primio sa velikom nepoverenjem . . . .
a sličice uskoro ako kiša opet ne osujeti planove. . . .

Edit: baš je lepo što napokon imamo vidljiv plan , Друг Њиле (by Goldstein & Vučko) +1 :)
 








sličica iza smilesa sa šeširom je velika novotarija , grana petlje :)
 


Hajde da bude jasnije svima šta se i radi i dokole se došlo
otprilike izgleda ovako :)
 
Wile E. Coyote & Boca - Ica +1 & +1 +1 lepe sličice, da i mi koji smo daleko vidimo iz prve ruke stanje na terenu :)
 
Boco,da skupimo novce da ti kupimo novi fotoaparat,puno slikas a nazalost ne mozes da dodje do izrazaja toliko zbog tvoje kamere na aparatu.

To naravno ne umanjuje tvoj trud ni malo,naprotiv :)

+ ko vrata
 
E hvala lepo, ma imam super dig. fot. aparat , ali uvek uz mene je samo stari mobilni, nasledio od dece, kupio sam im
na ,,one touch,, ako budem strpljiv da se pojavi još noviji, bice bar jedan moj :rolleyes:
Tako ti je to sa svim roditeljima :laugh:
Sledeci put ponecu dig. codak ,, make best for BB,, :kk:
 
Po ovome sto vidim oni ce da sruse stari nadvoznjak ili bar jedan deo i da ga malo isprave?
Ili ce raditi novi pored, ili ce da novi autoput da "nakaleme" na stari nadvoznjak?

I ne znam samo da li ovo sto grade sad u polju je 2+2 ili samo 3 trake tj. da ce pored da ide josh jedan takav nadvoznjak? Po velici ni deluje kao da je 2+2 ali izgled moze da zavara?


Po meni bi bilo bolje da je silazna petlja iz pravca NS-a okrenuta obrnuto jer je frekventije i moglo bi da se ostave 2 trake tu. Ovako ko god silazu ima da pravi unutrasnji "loop" sa manjom brzinom.
 
Petlja Batajnica.



Znachi ovako nesto se radi. Kopija Ostružnice.



A ja sam mislio na ovako nesto. Mada gde imas petlje ti moras da usporis pa da ne znam sta da je. Mora se preko jos jednog nadvoznjaka. Ova moja verzija je ok ako bi ostao izlaz ka zemunu ali sa glavnog puta u batajnici ali verovatno ce to ukinuti jer ionako gusi saobracaj. Mislim na semofor kod nadvoznjaka.




I sad kad neko hoce u Batajnicu da sidje ako ide iz NS-a ima da se vozi ko onaj u onom crtanom. Samo da kruzi po petljama. Mada bolje je tako nego da nas guši onaj semofor u jutarnjem špicu.
A bilo je najednostavnije. Samo se spustiš desno.

Živo me interesuje šta će sa starim nadovožnjakom?
Bice 3 trake na izlaznoj rampi ka NS ako ga ostave i bude jednosmeran?
 
Ma idi. :o Ja ovo u paint-u nacrtao.

@coyote: Predlog je dobar samo malo preskup za nas sa tolikim nadvoznjacima.

A moglu su tako da je most Borca-Zemun tu negde severnije malo.

Lepo da su ga pustili tu malo nize od Banovaca, lepo sa brega moglo je da se napravi ko Beska samo krace bi bilo i milina.
 
Da li se ovaj pravi deo u sredini ostavlja zbog eventualnih naplatnih rampi?
 
eventualnih? ljudi vi zivite u zemlji u kojoj se magistrala do novog sada naplacuje decenijama i sad ocekujete da ce obilaznica biti dzabe? ko sto neko rece, autoput, znaci i obilaznica, je zatoreni sistem i svi ulazi i izlazi imace naplatne rampe. kucie mogu postaviti bilo gde u delu do kruznog toka ka batajnici odnosno negde malo dalje, gde bude zgodno, u pravcu ka zemunu.. ko ide dalje ka dobanovciam platice na nekom od sledecih izlaza ili na kraju, pred granicu.. sta je tu cudno?
 
Vrh