Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

ma ljudi znam vise slucaja ljudi koji su doziveli slog, srcani udar i slicne stvari u voznji i odmah predju na drugu stranu i udaraju. Mom komsiji se to desilo tri puta, jednom kod Kosjerica, jednom na zlatiborskom putu i jednom na vidikovcu i posle 5 operacija sa 70 i kusur godina i dalje vozi, verovatno hoce i cetvrti put da pokusa da nekoga ubije ili da pogine, covek je neverovatan, ubica na putu...
 
orion":xcho1ufo je napisao(la):
Возих обилазницом пре неки дан, одавно нисам ведео већу каубојштину на путу. Колоне камиона са таквим растојањем да се између немогуће убацити аутомобилом и камиказе које обилазе те колоне камиона очекујући да ће се ови из супротног правца склонити.

Tako je i od NS-a do Subotice i dan-danas (mada su trake nesto sire, ali opet). "Srednja" traka za preticanje, pa ko ima vise srece...

Tako je bilo i ranije do Novog Sada, samo je od BG ka NS bilo mnogo vise saobracaja pa su udesi bili svakodnevni.
 
Poginuo pevač Darko Radovanović

BEOGRAD - Pevač Darko Radovanović (36) i A. M. (41) poginuli su večeras oko 20.10 sati u teškoj saobraćajnoj nesreći na obilaznici kod Ostružničkog mosta prema Surčinu. U nesreći je lakše povređen Đorđe R. (77) .

Kako nezvanično saznajemo, nesreća se dogodila kada su se sudarila dva automobila marke “mercedes”. Od siline udara noviji model mercedesa “E 320” kojim je upravljao A. M., a u kome se nalazio pevač Darko Radovanović, naglo je skrenuo i podleteo pod šleper makedonskih registracija. Vozač A. M. i pevač Radovanović poginuli su na licu mesta.

- Nisam siguran kako se sve odigralo, ali stariji “mercedes” pokušao je da pretekne šleper. U tom trenutku iz pravca Beograda naišao je noviji model “mercedesa”. Oni su se sudarili, a potom se auto zakucao u šleper - kaže jedan od očevidaca vidno uzrujan.

Pri sudaru dva “mercedesa”, starijem modelu otpao je točak, a on je odleteo desetak metara od mesta sudara. Vozač Đorđe R. (77) je sa lakšom povredom noge odvezen u Urgentni centar. Vozača šlepera, koji nema vidne povrede, zbrinuli su lekari Hitne pomoći.

Saobraćaj u smeru prema Ostružnici bio je obustavljen nekoliko sati dok je policija obavljala uviđaj.

2011 © - blic.rs
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/259472/Poginuo-pevac-Darko-Radovanovic
 
Ko iskopa resenje po kome se gradi petlja batajnica kupujem mu sladoled po izboru :)
 
JohnnyLee":yagsomzt je napisao(la):
Uzegli Zejtin":yagsomzt je napisao(la):
Или му је нешто отказало на колима, зна се како наш народ одржава возила, нарочито ова јефтинија. :notok:

то је Застава, и то Југић, рако да му је врло вероватно нешто отказало на колима. тешко да је заспао, ипак је 1730.
ваљда ће овим билмезима са власти доћи из дупета у главу да крену на овом делу да праве пун профил, идиоти ненормални, ретардирани

Немој тако, није питање у марки возила већ у одржавању. До пре 2 године сам возио источноблоковски аутомобил из 1979. (још га имам :), али је одређен за рестаурацију), који је на техничком прегледу пролазио боље од својих 20-25 година млађих рођака. Само је поента у одржавању, и куповини оригиналних делова у нормалним продавницама а не по бувљацима. И од Заставе може бити одличан ауто, само ако знаш како да је одржаваш и посветиш јој довољно пажње. :) Исто важи за сва возила.
Како напредују радови на добановачкој петљи, укључење на обилазницу из смера ка Шиду је затворено, на путу се налази гомила туцаника?

vucko":yagsomzt je napisao(la):
Ko iskopa resenje po kome se gradi petlja batajnica kupujem mu sladoled po izboru :)

Мислиш ко пројектује у смисли фирме или ко је архитетка? :p :D

http://wall.rs/index.php?view=magazine_detail&type=news&id=2136&page=30
 
U smislu kako ce izgledati petlja jer su rekli da su batalili ono resenje koje stoji na koridor10 jer je preskupo.
 
Мени само није јасно зашто нису направили на обилазници 2+2 траке са дуплом пуном између. Свакао постоје искључења на релатвно кратким растојањима тако да би се могло без зауставне траке. Овако су направили страшно небезбедан пут, наравно да би свако требало да зна да се не сме прећи пуна линија али на овој обилазници спонтано спорија возила беже удесно и то наравно није због непознавања прописа.
 
orion":ajzg7c00 je napisao(la):
на овој обилазници спонтано спорија возила беже удесно и то наравно није због непознавања прописа.
Без обзира да ли возим споро или брзо, да ли неког има иза мене или не, када ми долазе у сусрет са 120 на сат, бежим до банкине за сваки случај.....па ако ме зауставе да ме казне, мораће да истрпе пар минута урлања....
 
orion":17alnjrk je napisao(la):
Мени само није јасно зашто нису направили на обилазници 2+2 траке са дуплом пуном између.
Зато што је ширина 3 траке, па не би било места. Јеси ли некад прошао кроз Цара Душана у Земуну од Машинске до Инсе?
 
Нисам се можда добро изразио, мислио сам да је у старту требало да се направи шири пут који би се могао поделити на 2+2, за нијансу би било скупље а за ред величине безбедније. У Цара Душана је ограничење 40 до 50 а на обилазници 60-100 тако да није упоредиво.
 
vucko":rbdqu18p je napisao(la):
U smislu kako ce izgledati petlja jer su rekli da su batalili ono resenje koje stoji na koridor10 jer je preskupo.

Please .... I'm waiting for a big shot :vops:
 
orion":28un7w3n je napisao(la):
Нисам се можда добро изразио, мислио сам да је у старту требало да се направи шири пут који би се могао поделити на 2+2, за нијансу би било скупље а за ред величине безбедније. У Цара Душана је ограничење 40 до 50 а на обилазници 60-100 тако да није упоредиво.
Па то је полупрофил... :kafa:
 
Не идете у корак са временом, 1+1 је профил, а 2+2 је дупли профил. :p
 
@Wile E. Coyote
Zašto je tvoja polovina crva postala moja polovina crva? :lol:
 
И наравно, двапут ништа је ништа! Црвић није ни постојао! Аутопут није ни постојао!
 
Возих обилазницом за викенд, након дужег времена нисам се згражавао вожњом оних који ми иду у сусрет, таман сам се питао шта се дешава кад након неког времена у близини нове петље видех полицијску патролу. Мислим да би на обилазници требало завести дисциплину каква влада на новосадском путу од Батајнице до Земуна (само да не буду исти мотиви постављања патрола као на том делу).
 
Uprvo iz tog razloga bila je doneta instrukcija da nesme više od 1-2 patrole na tom putu da vrše kontrolu ,
Krajem 90 bili su ko carinici , uzimali su sve i svašta.
Secam se da sam bio neko vreme odsutan od kuce pa ženi nije imao ko da izvadi gajbu jabuka iz gepeka te je tako vozala istu skoro nedelju dana . Na kraju uspela je i sama da izvadi ali pola gajbe .
Eto svaki put po par komada i malo po malo ode pola , pa ko kaže da nisu bili korisni građanima :laugh: :) :laugh:
Nedaj Bože opet. . . .
 
Vrh