Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Fala svima :)
više bih voleo da neko pojasni te slike sa stručne strane jer ja nisam u mogucnosti a ovako samo naslucujem šta sam usliko za nas...
 
Wile E. Coyote":33ky9y5e je napisao(la):
Зар није било до Авалског пута?! :/
Bolje da im ne verujemo.Onaj lik na SSC koji je postavljao slike tunela strazevica rece valjda da je do avalskog puta.I da ce kada krenu raditi pun profil samo zaboravih dali do bubanj potoka ili orlovace?Al ga zakimplovase,covece.
 
Najbolja tema za ovo :)

Insajder uživo
ponedeljkom u 21

Kako se kroz izgradnju puteva godinama pljačka država?
Insajder uživo

Insajder istražuje gde odlaze stotine miliona evra dok mašine stoje, a Srbija ima jednu od najlošijih putnih mreža u regionu? Ko su povlašćeni graditelji puteva u Stbiji, ko ih i kako kontroliše? Gosti: Milutin Mrkonjić, ministar za infrastruktoru, Zoran Drobnjak, generalni direktor javnog preduzeća ’Putevi Srbije’, Velimir Ilić, bivši ministar za kapitalne investiije i Milica Trifković, direktorka ’Geoputa’. Voditelj: Jugoslav Ćosić
 
Треба прогутати дежурне лупетаче... Ко има стомак, требало би да одгледа. Мада сумњам да ико од њих има шта паметно и смислено да каже.
 
vucko":2aa531ml je napisao(la):
Wile E. Coyote":2aa531ml je napisao(la):
Зар није било до Авалског пута?! :/
Bolje da im ne verujemo.Onaj lik na SSC koji je postavljao slike tunela strazevica rece valjda da je do avalskog puta.I da ce kada krenu raditi pun profil samo zaboravih dali do bubanj potoka ili orlovace?Al ga zakimplovase,covece.

Zanimljiva informacija jer je izgleda stvarno skraćen sektor 5, sad je do Straževice. Ta deonica od Orlovace do Straževice neće biti pun profil, jer je nedavno raspisan tender za put između mostova u sektoru 5 dužine oko 3 kilometra sa izgradnjom donjeg stroja i na levoj traci ali kompletna kolovozna konstrukcija samo na desnoj traci.
Za sektor 6 ne postoji nikakva informacija, ne zna se čak ni da li su završili izmenu glavnog projekta a o raspisivanju tendera i početku gradnje tek je šutnja.
 
vucko":3c4gnc0q je napisao(la):
Najbolja tema za ovo :)

Insajder uživo
ponedeljkom u 21

Kako se kroz izgradnju puteva godinama pljačka država?
Insajder uživo

Insajder istražuje gde odlaze stotine miliona evra dok mašine stoje, a Srbija ima jednu od najlošijih putnih mreža u regionu? Ko su povlašćeni graditelji puteva u Stbiji, ko ih i kako kontroliše? Gosti: Milutin Mrkonjić, ministar za infrastruktoru, Zoran Drobnjak, generalni direktor javnog preduzeća ’Putevi Srbije’, Velimir Ilić, bivši ministar za kapitalne investiije i Milica Trifković, direktorka ’Geoputa’. Voditelj: Jugoslav Ćosić

Već vidim sutra u večernjim novostima naslov: "Beograd konačno dobija obilaznicu", sa podnaslovom: "Ministar Mrkonjić sinoć izjavio da će obilaznica oko Beograda biti završena do Dana Republike, 29. novembra."

:blah:
 
А Дробњак је на то додао: "У пуном профилу. Одмах затим креће деоница до Панчева, која ће бити завршена у наредних годину дана."
 
Ko sada gleda insajder kupujem mu pivo i donosim na kucnu adresu :cool:
 
Dakle, kada god se neko, dok se vozi kolima po svajcarskom siru od srpskih puteva, pita sta je Bogu zgresio da svoj automobil i svoje telo u njemu izlaze takvoj opasnosti, neka pogleda vecerasnji Insajder i odgovor ce mu se sam kasti.

Naravno, Mrka i Drobnjak nisu rekli nista (pametno), Velja cak nije ni imao herca da izace na crtu - ali samo gledati te likove i sta oni pricaju ti objasnjava dovoljno zasto je "stanje na putevima" tako obeshrabrujuce.

Mislim, ide u emisiji prilog o "Nibens" grupi i kazu kako je Djuraskovic (nedavno uhapseni vlasnik te grupacije) 2007. finansirao SPS. Na kraju priloga pomenu i cuvenu Borovicu i njihove veze sa rezimom 90-ih.

Zavrsi se prilog i Mrka kaze: "Ovo nije istina"

Jugoslav: "Sta nije istina, gdine Mrkonjicu?"

Mrka: "Ceo ovaj vas prilog nije istina, lazete narod"

Jugoslav: "A sta je laz?"

Mrka: "Pa niko iz ovog priloga nija clan SPS-a"

Jugoslav: "Pa, mi nismo ni rekli da je clan, samo da su 2007...."

Mrka: "Ma nije istina, bre! Niko nije bio slan SPS-a. Dok sam ja ministar...."

I tako nastavi da se dernja i govori kako "novinari lazu", a u prilogu niko nije rekao da je bilo ko clan SPS-a, vec da su ih finansirali, sto u krajnjem stoji u dokumentaciji samih socijalista. Sto nije ni sustina priloga - vec da je Nibens u ekspresno kratkom roku privatizovao nekoliko preduzeca za odrzavanje puteva cime je automatski nasledio odrzavanje 30% putne mreze u zemlji. Nekako su najzad izgladili taj nesporazum, da bi Mrka samo rekao: "Ne znam, ne bavim se finansijama u stranci"....

Sustina - cim se zavrsi prilog, kreni da se deres k'o manijak i skrenes paznju plebsa sa teme, posle 5 minuta svi ce zaboraviti o cemu se tacno pricalo (nezgodno je to kod Insajdera - bombardovanje brojkama i gomilom podataka za kratko vreme, zato je grafika jako bitan segment svakog njihovog priloga, jer olaksava ljudima pracenje).

Onda, ide prilog o firmi "Inter kop". Bliski demokratama, do 2008. ih nema nigde, sa novom Vladom dobijaj gomilu poslova, uglavnom kao podizvodjaci, dakle bez tendera.

Zavrsi se prilog i Drobnjak kaze: "To nije tacno"

and here we go again... pa posle par minuta "to nije tacno"-"sta nije tacno" dijaloga, stigosmo konacno do poente - da li "Inter kop" dobija poslove bez tendera ili ne?

Drobnjak: "Sve je po zakonu"
Jugoslav: "Ali Inter kop dobija posao bez tendera"
Drobnjak: "Ali oni su podizvodjac Energoprojektu, Energoprojekt bira koga hoce"
Jugoslav: "Ali bez tendera"
Drobnjak: "Da, Energoprojekt je dobio tender, a oni sami biraju podizvodjaca"
Jugoslav: "Znaci Inter kop je dobio posao bez tendera?"
Drobnjak: "Ne"

Kakav car!

Ali highlight emisije je bio kada je Mrka zvao Velju na mob da ga zamoli da ipak dodje u emisiju. Naravno Velja nije dosao (sutra ocekujem jedno jako saopstenje kako je to zbog antiveljovske kampanje rezimskih medija) i sada Mrka izvadi mob na sred emisije i zove Velju: "Halo Veljo! Aj; bre dolazi ovde u emisiju, kako da te pljujem kada nisi tu? A? Sta, druga emisija? Ma, otkazi tamo i dodji ovde. Makar na pola sata. Jako je bitna tema, Veljo - putevi, koridori, gradimo... Dolazi, bre, ovde. Evo ti sada Jugoslav, pa se vi dogovorite...."

Jugoslavu neprijatno. Srecom, izgleda da je i Velji bilo, pa je prekinuo vezu pre nego sto je Mrka turio slusku voditelju na uho. Cirkus zivi.

I kao sto najcesce biva, na kraju je otvoreno mnogo pitanja. Nismo dobili nijedan odgovor. Za nadlezne je sve po zakonu, a gde postoji bas jaka sumnja da nesto nije u redu, za to onda nisu nadlezni, ali bi, naravno, sve to trebalo proveriti. Mrka je bio cak na karjau u fazonu - "Eto sve je super, sve se gradi, zavrsavamo Koridor, ljudi rade, uposlili smo putare, aj' da se uhvatimo za ruke i pevamo pesmicu iz Branka Kockice... Aj, Jugoslave - U sveeetuuu postojiiii jednoo carstvoooo...."

I jedna zamerka. Ne znam zasto je "Insajderov" tim odlucio da Jugoslav vodi emisiju. Mislim da se ne snalazi bas najbolje jer je suvise mekan i ne ume da kontrolise svoje goste, a kada pokusa da bude bezobrazan to mu ne stoji, pa izgleda mnogo gore sto jeste. Za live program je neko poput Ljubice Gojgic zakon, ona od gosta Vesti u 18.30 za 7-8 minuta izvuce vise nego sto vecina uspe za pola sata-sat emisije.
 
Homer Jay":rrcugec2 je napisao(la):
Drobnjak: "Sve je po zakonu"
Jugoslav: "Ali Inter kop dobija posao bez tendera"
Drobnjak: "Ali oni su podizvodjac Energoprojektu, Energoprojekt bira koga hoce"
Jugoslav: "Ali bez tendera"
Drobnjak: "Da, Energoprojekt je dobio tender, a oni sami biraju podizvodjaca"
Jugoslav: "Znaci Inter kop je dobio posao bez tendera?"
Drobnjak: "Ne"

хахахаха :lool: :lool: :lool:
па ово је боље од најбољег вица :)

иначе, не волим претерано Б92. а и не би гледао ту емисију синоћ, јер се давала Игра престола
 
Cujem da je velja bio u drugoj emisiji.

Samo Goli Otoko,nista drugo nas ne moze spasiti tih lopurdi.
 
ма какав Голи Оток, он је мали за све њих. да тражимо од Руса да купимо неких 100 км2 земље у Сибиру да их тамо пошаљемо
 
Desna tunelska cev 1 (2010)
2lcldsj.jpg


(2010)
Ево мало инсајдерских.

jh636d.jpg

(2010)
2ryk8sx.jpg


(2010)
addlpd.jpg


(2010)
2a5ej5z.jpg


1zl3994.jpg


14lnjtv.jpg


2n7qdf6.jpg


2crwmkx.jpg


e1680w.jpg


2rr3oye.jpg


1z4x3xv.jpg

ezpfeo.jpg

LTC 1

2lawmcg.jpg

LTC 2

2ljhwk2.jpg

LTC 3

296lx50.jpg

LTC 4

rkorvo.jpg

LTC 5

20r8k83.jpg

LTC 6

2mlqnd.jpg

LTC 7

33u8xfn.jpg

LTC 8

2q33whi.jpg

Zatrpana Leva Cev 1

n4uo2t.jpg

Zatrpana Leva Cev 2

Pocetak izgradnje mosta na ulaznoj strani tunela.

so32iv.jpg


2zh0bwk.jpg


23wwdh2.jpg
 
од када су ове последње слике? не могу да верујем да се ту нешто ради
 
@Homer Jay nazalost nisam gledao poslednji insajder, samo pocetak (zabranio mi kum). ali sam gledao neke prethodne, i potpuno se slazem sa tobom da Jugoslav nije dobar novinar za sve teme, jednostavno se ne snalazi a i mislim da se nedovoljno dobro priprema za emisiju. A i sama emisija nekada nije dobro pripremljena za ove prevejane prevarante.
 
JohnnyLee":dd5mup5m je napisao(la):
ма какав Голи Оток, он је мали за све њих. да тражимо од Руса да купимо неких 100 км2 земље у Сибиру да их тамо пошаљемо

Jel bi ti da ih zatvaras ili da im pravis ranceve ? :lol:
da smanjimo cifru na 1000m2, pa nek se malo sabiju, kriza je.
 
Vrh