Šta je novo?

Novi park 63. bloka

praguc":1cwwiyxb je napisao(la):
hehe inače, to je neki lik, koji ima već kuću negde npr u Boleču ili tako nešto, ali je tu kuću dao svojoj ćerci da tamo živi a on se uselio u tu kolibu.. Išao je u opštinu NBG, oni ga odje*******ali neviđeno, onda krenuo kod radikala u opštinu Zemun (međutim i oni ga odje*******ali svojevremeno sa "to nije naša nadležnost"... I sada svaki put kada se predvidi rušenje, oni će da dovedu klub penzionera da protestvuje (između ostalog i babu mog najboljeg druga, te sam tako upućen u sve ovo) ;)
Ако је тако, слажем се за убеђивач...:D...а после да се та прича искористи за остале ,,кућице" (поред универзитетског насеља и слично)...
 
ja popizdeh kada sam prolazio poslednji put kroz njega.

onaj dečji park još uvek zvrji poluzavršen, a sada su i skinuli ovu reklamuza korale, kao i ovu žutu patku ili šta je već i sve maske tih penjalica i gadosti i ostala je samo drvena konstrukcija.

šta se, zaboga, desilo?

i trava počinje da bude prevelika, već je zrela za šišanje.

a ja sam mislio da je ta baraka, kako je vi nazivate, a zapravo kontejner mesto za radnike na parku. ranije nije postojao tu.
ne mogu da verujem da to bilo šta blokira.
 
Park je očigledno prošao "tehnički prijem", pošto je odneta kontejner-kućica sa čuvarem gradilišta koju su izvođači koristili za držanje pribora za održavanje i čišćenje.

Park se praktično koristio sve ove mesece, i stalno je bio čist, uredan.
Od kada je su se izvođači odselili park više niko ne čisti, kante za smeće su danima prepune, đubre ispada i vetar ga raznosi.
Onako lep park se ubrzano pretvara u đubrište.

Da stvar bude još gora, ona tri kontejnera, tzv. "reciklažno ostrvo" (tri kontejnera istoverana na parking mesta) koji su se nalazili pored parka su odneti prošle nedelje i nisu vraćeni, tako da u neposrednoj blizini nema gde da se baci bilo kakvo đubre (ima po blokovima, ali je roditeljima to prilično nezgodno). Niko ne može da tvrdi da se kontejneri nisu koristili, čak naprotiv.

'bem ti državu.
 
Bitno je da su pare potrosene za park, da je neko profitirao a neko se i ugradio, a cemu ce to kasnije da sluzi, i da li ce da sluzi i nije tako bitno. Tako vecina stvari ovde funkcionise.
 
Morao sam da dodjem i da slikam. Moram da ponovom - park je prosto blistao dok su ga odrzavali izvodjaci.

Slika047.jpg


Slika046.jpg


Slika045.jpg


Slika044.jpg


Slika043.jpg


Bez preterivanja, ovde dnevno dolaze i hiljade ljudi sa decom, i ovaj park mora da se svakodnevno cisti i odrzava, i zbog kolicine djubreta koje oni bacaju u kante i zbog dece koja se tu igraju.
Kao sto se vidi na slikama, djubre se ne nalazi svudge, uglavnom oko kanti (koje se ne prazne i djubre ispada iz njih) vetar je razneo ostalo. Prvi kontejneri se nalaze prilicno daleko, bar za roditelje sa malom decom kojih i najvise ima.
Mislim da je sasvim jasno da nije problem u gradanima.

Eto teme za naslovnu stranu. Skandal.
 
U pravu si - problem nije u gradjanima. Problem je u stoki koja tu zivi, koja nista ne moze da sacuva i koja ne zasluzuje da se naziva gradjanima.

Relja, fotke su ti odlicne, ogorcenost razumljiva, ali ne opravdavam tvoj zastitnicki ton prema onima koji koriste blagodeti tog parka. Napokon imaju drvece oko sebe, decica imaju gde da se igraju, ali bez stida taj lepo sredjeni prostor pretvaraju u deponiju. Pa sta treba, uz svaki parkic da postavimo naoruzanog strazara i cistaca? Koliko da ih zaposlimo? Verovao ili ne, najblizi kontejner mojoj zgradi je skoro 200m, pa ni ja ni moje komsije ne bacamo smece na ulicu. Cuj, "prvi kontejneri se nalaze prilicno daleko". :bash:

Druze, ne polemisem s tobom. I sam sam ogorcen, ali ne znam da li krivicu uvek odasiljemo na pravu adresu. Jednostavno, imamo snage da ponesto odradimo, napravimo, ali kad to treba da sacuvamo i odrzavamo, neka nevidljiva sila nas ponovo povuce u mrak i mi se lako prepustimo. Evo, ja pokusavam da zamislim nekoliko srednjoskolaca koji sede na klupama, zezaju se do kasno u noc, popiju par flasa sprajta (sa zadnje slike) i mrtvi hladni ih zavrljace na travu ili stazu. Pa gde su, bre, odrasli, ko ih vaspitava, kako mogu da imaju samopostovanja kad se ponasaju kao svinje? :rant:
 
Sizife, apsolutno nisi u pravu - park treba da se odrzava, a korpe da se svakodnevno prazne. To je posao Gradske cistoce i Gradskog zelenila, a oni to ne rade.
Izvodjaci su to radili svakodnevno i park je blistao. Kako je park predat gradu na koriscenje i odrzavanje, tako je park prestao da se cisti.
A mora da se cisti i korpe moraju da se prazne zato sto tu dnevno prolaze hiljade ljudi i dece.

Ja zivim u blizini, prolazim tuda svakog dana i za razliku od tebe, vidim kako se ljudi ponasaju, svi, ali bukvalno svi se trude da park ostane kakav je i bio prvog dana. Nemas prava da te ljude (pa i mene, postao blizu zivim) nazivas stokom jer nemas pojma o cemu pricas.
 
Da su kante pune i da niko ne nosi djubre - ok, zna se ko je tu kriv. Ali zasto je djubre svugde po parku? Zar tu krivica nije na gradjanima? Ako je kanta prepuna, neka vrate to djubre sa sobom kuci (cudno kako nekoga ne mrzi da donese punu flasu soka/vode/piva od kuce u park, a mrzi ga da vrati sa sobom tu istu flasu, ali praznu). Ako je vetar uspeo da raznese djubre, to znaci da su kante bile vec prepune.
 
Uocljivo je da se smece nalazi samo oko kanti, kao i da ga vetar raznosi malo dalje. Sramota i skandal. Grad poziva ljude na neku kulturu i cistocu zivljenja a ne mogu da isprazne kante iz novog parka. :rant: Lepo, dobili smo novu deponiju umesto parka. Beogradu treba 10 puta veca i jaca gradska cistoca, ova sada je smesno.
 
Mislim da opština Novi Beograd ima na sajtu odeljak za virtuelne prijave građana (čudan termin, ali mozak po ovoj vrućini ne funkcioniše najbolje), pa može tamo da im se ukaže na problem, ko zna možda nešto i učine.
 
hazard":16rpfemq je napisao(la):
Da su kante pune i da niko ne nosi djubre - ok, zna se ko je tu kriv. Ali zasto je djubre svugde po parku? Zar tu krivica nije na gradjanima? Ako je kanta prepuna, neka vrate to djubre sa sobom kuci (cudno kako nekoga ne mrzi da donese punu flasu soka/vode/piva od kuce u park, a mrzi ga da vrati sa sobom tu istu flasu, ali praznu). Ako je vetar uspeo da raznese djubre, to znaci da su kante bile vec prepune.
Kante se ne prazne vec nedelju dana, mozda i duze. Gradjani nisu ni za sta krivi. Nemojte da upadate u zamke birokratske logike i bezobrazluka.
Uostalom, gde su oni reciklazni kontejneri koji su stajali pored parka?
http://www.novibeograd.rs/?v=4150&p=51
Zasto su odneti i zbog cega jos nisu vraceni?
 
Problem je naravno što ne prazne kante, slažem se da ljudi treba da čiste za sobom, ali to ne umanjuje odgovornost onih koji te kante ne prazne...

Postoji li neki mejl na koji bismo mogli da se obratimo?
 
Hajde da ne banalizujemo stvari. Iz onoga sto sam napisao nesumnjivo je da se "st***" ne odnosi na ljude koji cuvaju svoj park, pa pretpostavljam ni na tebe Relja. Ali da u tvom komsiluku postoji veliki broj ljudi koji imaju problem sa elementarnom kulturom, to je nesumnjivo. Kao i u ostalim delovima grada, uostalom. I ne treba da ih pravdamo time sto djubretari ne svracaju dovoljno cesto. Sto kaze Hazard, ako su korpe za otpatke prepune, to coveku koji pledira da sebe zove Gradjaninom ne daje za pravo da smece baca svuda oko sebe. Ponesem praznu flasu ili omot od cokolade do najblizeg kontejnera i mirna Backa.

Jasan je meni tvoj vapaj da komunalci cesce ciste park, ali Iz tvojih slika ja pre svega vidim tuznu istinu da je deo naseg naroda jos uvek "st***" koja nije rascistila neke elementarne higijenske pojmove. Mozda se nekom ovaj termin cini preteranim, ali ja to tako vidim i osecam.
 
Park je ociscen, kante su ispraznjene i djubre je odneseno.
Jutros sam video kombi i jednog radnika firme koja je gradila park koji je cistio ono sto malo djubreta sto je ostalo.

Danas je petak, 31.jul. Videcemo kada ce park sledeci put biti ciscen, i ko je uopste zaduzen da to radi.
 
Nemojte da cekate ni dan. Odmah ga zaspite djubretom. :lol:
 
Nešto slično je rekla i šalteruša u policijskoj stanici NBG kada je narod počeo da pizdi:
"šta gužva? Vi pravte gužvu, ste krivi što je gužva"
 
Шалим се. Хајде да сачекамо нову посету комуналаца. Али, немој да ти је тешко, апдејтуј нас у међувремену фоткама, да видимо како се људи понашају сада када је парк очишћен.
 
Odmah da ti odgovorim - ponasaju se isto kao sto su se ponasali dok su se kante praznile i park cistio svakog dana - bacaju djubre u kante.
 
Полако. Ђубретари су тек замакли камионом иза кривине. :)
 
Ja mogu da kažem da sam primetio da moj kolega uvek pogleda oko sebe i ako vidi kantu baci đubre u nju ako ne vidi,baca gde stigne.Prema tome što više kanti i redovno pražnjenje istih.
 
^^ nadamo se da nije Mickey :)
 
Vrh