Šta je novo?

Novi park 63. bloka

a kad smo vec kod ciscenja javnih povrsina... u poslednjih godinu-dve ulicni cistaci sa smrkovima na dorcolu su prava retkost... svojedobno sam se zalio i rekli su mi da je plan isti kao i ranije, tako da pretpostavljam da narandzasto drustvo prosto skrene negde na pivce.
 
Nedelja, 2. avgust - park je čist.
 
:/ Да сачекамо још дан-два. Ти пошаљеш нове слике, а ја признам да сам погрешио.
 
Lucifer":nx9kyq85 je napisao(la):
a kad smo vec kod ciscenja javnih povrsina... u poslednjih godinu-dve ulicni cistaci sa smrkovima na dorcolu su prava retkost... svojedobno sam se zalio i rekli su mi da je plan isti kao i ranije, tako da pretpostavljam da narandzasto drustvo prosto skrene negde na pivce.
Ček ček, ja baš i nemam takav utisak. Govorim o ulicama iznad i ispod Cara Dušana. Oni peru ko blesavi, a mi begamo da nas ne uprskaju, kao uostalom i naše dragocene automobile.

A da ne ispadne potpuni off.... kolega bgexplorer-a mislim da je slika i prilika Beograđana, pa onda i ne zaslužujemo bolje.

Ja se toliko trudim da se propisano parkiram i da ne bacam đubre van kante, i šta god da je opštekorisno, i pored svega ne smatram se budalom kad vidim koliko su ostali bahati. No dobro, promenićemo i to - što ono kažu ljudi, vreme leti ko jelen!:grand:
 
sizif":2y1m1to4 je napisao(la):
:/ Да сачекамо још дан-два. Ти пошаљеш нове слике, а ја признам да сам погрешио.
Nema sta da se slika. Sad ga ciste svako jutro.
 
Izgleda da im je zakazalo knjigovodstvo, pa ga nisu na vreme zaveli u površine koje su u nadležnosti gradske čistoće/zelenila. :D
 
Čisti ga i odnosi djubre privatna firma, ne gradske službe.
 
Ето, Реља, постигао си оно што си хтео - парк се чисти свакодневно, тако да оне твоје комшије које преферирају слободно бацање смећа не стижу да га уреде попут простора испод Газеле.

Зезам се. Можда неко из градске власти заиста озбиљно прати овај наш форум, па су га твоје фотке мотивисале да се проблем реши. Мада сам ја и даље критичан према нашим суграђанима. Не може пуна канта да буде оправдање за бацање смећа свуда около.

Нисам знао да постоји пракса ангажовања приватних фирми за чишћење јавних површина. Да ли постоје неки тендери за то? Када би се развила конкуренција и цене би биле ниже, а контрола надам се строжија.
 
Građani mislili da su sprave ukradene

Iz dva parka u Novom Beogradu u blokovima 62 i 63, pre deset dana radnici „Gradskog zelenila“ odneli su na popravku ljuljaške, penjalice, sedišta i ručke sa klackalica. Kada su stanari ovih blokova, koji u parkove svakodnevno odvode svoju decu, videli da nedostaju rekviziti sa igrališta, uspaničili su se misleći da ih je neko ukrao.

2267_park_f.jpg


Izgradnju ovih modernih parkova, koja je završena prošlog leta, finansirala je Direkcija za gradsko građevinsko zemljište. Dokumentaciju o parkovima nisu na vreme predali Sekretarijatu za komunalne poslove, tako da ni „Gradsko zelenilo“, koje je u obavezi da održava parkove, nije bilo obavešteno. Iz tog razloga, igrališta od kada su izgrađena niko nije održavao.
- Stizala su nam pisma građana koji su se žalili da ne održavamo pomenute parkove. Naša je dužnost da ih održavamo, ali mi o tome moramo biti na vreme obavešteni. Iako papiri nisu stigli u Sekretarijat, ja sam pre dva meseca naložio da se rekviziti sa igrališta srede, što je i učinjeno pre desetak dana. U međuvremenu je ipak Direkcija za gradsko građevinsko zemljište predala dokumentaciju i sada je sve jasno, samo je na žalost došlo do zabune - rekao je za „Blic“ Radovan Draškić, direktor „Gradskog zelenila“.
Kada su videli da su u parku ostale samo drvene konstrukcije bez ljuljaški, klackalice bez sedišta i ručki, jedan tobogan i kućica za igranje bez penjalica, mnogi stanari ovih blokova, koji na igrališta dovode svoju decu, zabrinuli su se i uspaničili misleći da su sprave ukradene.
Branka Jakovljević (55), stanarka jedne zgrade u Gandijevoj ulici, svoje dve unuke svakoga dana dovodi u park u Bloku 61.
- Kada je igralište uređeno bilo je savršeno u cveću i zelenilu, i svi u komšiluku su se obradovali, a deca su tražila samo ovde da se igraju. Bili smo potpuno šokirani slikom koju smo zatekli pre nedelju dana, kada sam dovela devojčice u park, a u njemu nije bilo gotovo ničega. Bila sam sigurna da je sve pokradeno - priča Branka.
I u Opštini Novi Beograd kažu da nisu znali da su sprave iz parkova odnesene na popravku. Miloš Hetlerović, pomoćnik predsednika ove Opštini kaže da su krađe ljuljaški, klupa, uništavanje žardinjera i travnjaka čest problem u celom gradu, i da zbog toga planiraju da na ovoj opštini uvedu video nadzor, kako bi se obezbedili parkovi.


Nisu nikog obavestili

Iako su sprave iz parkova odneli na remont, služba održavanja „Gradskog zelenila“ nije o tome obavestila stanare novobeogradskih blokova, koji na igrališta odvode svoju decu. Na pitanje zašto nisu postavili tablu sa obaveštenjem, predsednik Radovan Draškić odgovara, da je njihova praksa da odnose rekvizite sa igrališta kada im je neophodna popravka i da se o tome niko posebno ne obaveštava.
Izvor: Blic
 
Malo sam se šetkao po magluštini, pa reko' da podelim fotke sa forumašima

3pnxP.jpg


g6Z7e.jpg


iYFqs.jpg


csJDI.jpg


9DRfT.jpg
 
Laki, ti si neki zaje*******an fotograf, odlične slike, + uknjižen. :kk:
 
Vrh