Šta je novo?

Novi park 63. bloka

jlaki

Advanced
Učlanjen(a)
07.03.2007.
Poruke
2.751
Pohvaljen
650
Lokacija
Beograd
Mislio sam da zaslužuje zasebnu temu.

Moje razočarenje ovim parkom kada su počeli da seku staro drveće i popločavaju većinu istog je bilo neopravdano, kako se ispostavilo. Kraljevski Korali D.O.O. su uradili odličan posao. Različite vrste drveća, izuzetna trava i ostalo cveće, kante, klupe i igračke za decu izuzetnog dizajna su me apsolutno oduševile.

34pyxyf.jpg


2k4y1x.jpg


67jl2h.jpg


55fp90.jpg


2n8pgrm.jpg


2a0b714.jpg


k0gjys.jpg


6zlgm1.jpg


Bravo, Korali! Konačno da i mi iz ovih blokova dobijemo nešto vredno.
Nadam se da će i na drugoj parceli koja je takođe predviđena za park biti nešto slično.
 
Stvarno najlepsi park u Bg-u. Samo se nadam da ce tako i ostati.
 
Mali dokaz da sve moze kada se hoce, odnosno ima plana. Ovo nije prevelika investicija, ali je potpuno promenila dosadasnju sumornu sliku blokova - ako se secate tu su bile zapustene zelene povrsine gde je korov i drvece dzikljalo bez ikakvog reda, gde su se skupljali psi lutalice, pacovi itd. Naravno, strah me je da ce za godinu dana pubertelije da razvale klupe, pocupaju cvece, isaraju sve sto moze da se sara, ali se ipak nadam da ce se odrzati i dati primer gradu kako da resava druge prazne parcele. Izuzetno mi je drago da ovde nije nikao novi Maxi ili vec kakav turbo- komercijali objekat. Bravo, ko god da stoji iza svega ovog. A fotke su super - pravo doba dana za slikanje...izgleda svetski! :gobb:
 
34pyxyfphotoshop.jpg


Неколико оваквих камера са солидном могућношћу увећања, високо позиционираних, по околним бандерама би решиле проблем овде, као и на многим другим јавним местима...једноставно када људи знају да је све под видео надзором, не усуђују се да крше, ломе, пуштају псе без поводца/мреже, не скупљају смеће за собом...
Наравно да би ово функционисало, мора и да се интервенише по потреби, а не да камере стоје парк се крши и запишава и ником ништа...
 
мора и да се интервенише по потреби, а не да камере стоје парк се крши и запишава и ником ништа...
E, u tome je i problem...
 
E sad samo da nas narod ne pocne da izgazi puteljke preko trave da bi skratili "put" od tacke A do B koja iznosi 10 metara i time sebi " ustede vreme" prelaza preko normalnog puteljka. :rant: Ne znamo mi da sacuvamo bilo sta sta je lepo i vredno ....Na zalost ali je to realnost u Srbiji . Bahato i bezobrazno, arogantno i prepotentno ponasanje u stilu " Nije moje ...bas me briga " ili sl... . :grand:
 
jovanovm":21w4phsr je napisao(la):
мора и да се интервенише по потреби, а не да камере стоје парк се крши и запишава и ником ништа...
E, u tome je i problem...
Управо тако...и камере и интервенције имају веома позитиван ефекат на мозак потенцијалних силеџија да их одвраћају од такве помисли...
Нпр, ако неко скрши клупу...чак и ако је неко видео да непознати момак ломи клупу, док јави полицији, па док они дођу, нема никога и пише се пријава за НН починиоца...дакле мачку о реп ако не постоји видео надзор...:D
Ако постоји надзор он психички делује на тог човека казујући му да ће бити снимљен и чак и да превали ту баријеру у мозгу и скрши клупшу, ако нико неће да дође иако види на монитору, па неће ни после да му звони на врата...опет мачку о реп...:D

Тако да мислим да је битна и интервенција и надзор...једно друго допуњују и то је нека идеална комбинација...гледај какав идеалан угао за камеру, фантастично...ништа не може да промакне...поготово је битна због тога што се ту играју деца...али по свему судечи, ако ту ппрође нека патрола понекад то је пуна капа...:D

Мислим да би идеално било да се управо од овог парка започне завођење реда...дакле, да се управо у овом парку почне наплата са сваку бачену жваку, опушак, пљување, шетање паса без поводца и корпе, измет паса, ломљење...и да се праве видео спотови са снимцима камера када је та особа направила прекршај и како је платила на лицу места или јој је уручен папирић за казну...
Не верујем да баш нико из града не прати овај форум, па зато, спроведите ово у дело!!! :D
 
Ne verujem da cje izgaziti svoje puteve zato shto je ogradjeno i metalnom ogradicom i dovoljnom kolichinom zelenila na rubovima koje nije bash lako preskochiti.

Meni ove klupe i kante i sve drugo u ovom parku izgledaju prilichno chvrsto i izdrzhljivo, tako da ochekujem da cje ostati u ovakvom stanju duzhe vreme.

Ali ipak, kamere su odlichna ideja. No, nashim blokovima chesto patroliraju dzipovima i kolima, tako da verujem da je i ovaj park na neki nachin osiguran.
 
u svakom parku u evropi su cuvari tokom noci.I bice jos lepsi za deset godina normalno ako se bude odrzavao, kada poraste drvece.
 
Kad se već unapred priča o uništavanju, moram da vam opišem scenu koja se ponavlja poslednjih dana:

Ovaj park još nije otvoren, i na ulazima u park su razvučene one "do not cross" trake. Na trakama su okačena listovi A4 u plastičnim koricama na kojima je odštampano nešto tipa "MOLIMO VAS DA NE KORISTITE PARK PRE OTVARANJA" bla, bla...

Ali, ljudi su nestrpljivi i ne mogu da više čekaju. Svako popodne ima ljudi koji šetaju, sede na klupicama, ima dosta dece koja se igraju, sve u svemu - super.

I što je najbolje - trake svi preskaču - ali ih niko ne kida, ne sklanja....niko ništa ne dira :D
 
inače, baš sam se juče šetao tuda i apropo tih kamera, ko uopšte nadgleda to? gde je taj centar or whatever, i još ovo.... isto tako se i u podzemnom prolazu ispod zelenjaka to odradilo sa kamerama pa svejedno opet (doduše u dosta manjoj meri) vidiš cigane koji prodaju koje kakav treš.... my question : Ko to nadgleda??
 
zhaba":1xynj8z9 je napisao(la):
Big brother!!!!!!
или мики из купинова :)

хм, камере, вероватно је то једино решење. и тај ноћни чувар кога је неко поменуо...
 
Знате како би се провео тај ноћни чувар са ,,пубертетлијама" што неко рече, и наркоманима, ако неби било камера...Знате како се проводи чувар у вртићу Лане у блоку 70...зезају га мало са оне, мало са ове стране вртића, а плац 100х100м, дакле хектар...гомилу пута сам видео јадника како се шећка у пола ноћи тамо-вамо...а да зове сваки час полицију, а ови сваки пут побегну...хехе...била би прича као у оној басни што је беше овца 100 пута звала пса чувара викајући вук, вук, вук...познат вам је крај...:D
Све комбинације без камера су лоше...
 
relja":159208a5 je napisao(la):
Kad se već unapred priča o uništavanju, moram da vam opišem scenu koja se ponavlja poslednjih dana:

Ovaj park još nije otvoren, i na ulazima u park su razvučene one "do not cross" trake. Na trakama su okačena listovi A4 u plastičnim koricama na kojima je odštampano nešto tipa "MOLIMO VAS DA NE KORISTITE PARK PRE OTVARANJA" bla, bla...

Ali, ljudi su nestrpljivi i ne mogu da više čekaju. Svako popodne ima ljudi koji šetaju, sede na klupicama, ima dosta dece koja se igraju, sve u svemu - super.

I što je najbolje - trake svi preskaču - ali ih niko ne kida, ne sklanja....niko ništa ne dira :D
Ja sam jednom video pokidano.
I nije "do not cross", nego "energetski kabl". xD
 
Evo jednog interesantnog mi edita:



Izgleda mi baš sveCki. :D
 
Bila je jutros na studiju b prica o tome kako manji park ne moze da se otvori zato sto je u sredini baraka iz koje covek nece da se iseli.
Znaci strasno, ceka se odluka suda. Neverovatno, neko zauzme gradsko zemljiste i jos ima pravo da se zali sudu.
 
nije u sredini nego na ćošku. A dovukao je i kamp prikolicu. Mislim da je to još jedan zadatak za ubeđivača[sup]tm[/sup]
 
hehe inače, to je neki lik, koji ima već kuću negde npr u Boleču ili tako nešto, ali je tu kuću dao svojoj ćerci da tamo živi a on se uselio u tu kolibu.. Išao je u opštinu NBG, oni ga odje*******ali neviđeno, onda krenuo kod radikala u opštinu Zemun (međutim i oni ga odje*******ali svojevremeno sa "to nije naša nadležnost"... I sada svaki put kada se predvidi rušenje, oni će da dovedu klub penzionera da protestvuje (između ostalog i babu mog najboljeg druga, te sam tako upućen u sve ovo) ;)
 
Vrh