Šta je novo?

Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

Prvi, i za sada jedini lokal koji radi u naselju je ams osiguranje, zbog koga se parkiraju razni ispred fontane i ulaza u garazu, a i na trotoar ispred lamele A... gde su vec vidljive fleke od curenja ulja. U toku je sredjivanje lokala u lameli B koji ce verovatno biti onaj namestaj sto su okacili reklamu na krov.
1655985956546.png
 
Za ostalo se sve manje-vise slazem, ali ako vam smetaju deca koja placu i igraju se, onda vi imate malo veci problem od komsiluka.
Poštovani,
tema je loša zvučna izolacija, koja za posledicu ima činjenicu da je u stanovima dosta bučno, od plafona do sporednih zidova. Dakle medjusobnim prokazivanjem ko kakav problem ima lično i u životnom prostoru neće se mnogo doprineti miru u stambenoj zajednici. A verujte da zakon ipak štiti prava stanara i prema tome ukoliko već investitor nije adekvatno obezbedio pravo na mir, to možemo najpre učiniti jedni za druge, ako ni to ne vredi tu je skupština stanara i upravnik, pa ako ni to - bože moj, profesionalno merenje buke i neminovne kazne.
 
Jako, fali travnata povrsina oko zgrade. Ovih dana, kad izadjem iz zgrade, samo sto se ne prevrnem. Tek sad na ovim vrucinama se bas oseti. Odprilike kao u rerni je u dvoristu. Kako preko dana, tako do kasno navece. Isijava toplota bas dugo. Steta sto nisu ostavili bar jedan pojas okolo, a bilo je mogucnosti bar malo, bar negde.
 
Jako, fali travnata povrsina oko zgrade. Ovih dana, kad izadjem iz zgrade, samo sto se ne prevrnem. Tek sad na ovim vrucinama se bas oseti. Odprilike kao u rerni je u dvoristu. Kako preko dana, tako do kasno navece. Isijava toplota bas dugo. Steta sto nisu ostavili bar jedan pojas okolo, a bilo je mogucnosti bar malo, bar negde.
Zelenila ne donose nikakav novac, samo odnose, a parking mesta, prilazni putevi do lokala imaju znacaj, i za zakupce i same stanare koji ce se tu snabdevati...
Na žalost nema vise onih starih parkova , klupa,
Promenile su se navike i potrebe savremenog drustva 21-og veka...
 
Zelenila ne donose nikakav novac, samo odnose, a parking mesta, prilazni putevi do lokala imaju znacaj, i za zakupce i same stanare koji ce se tu snabdevati...
Na žalost nema vise onih starih parkova , klupa,
Promenile su se navike i potrebe savremenog drustva 21-og veka...
Gde tacno pise da treba ukinuti prilaz lokalima, stanarima...kome god? Ili da im ne treba?
Sigurno ste odusevljeni "Cvetnim Trgom".
Potreba za prirodom, ne prolazi nikad. Ne poznajem coveka koji je ne voli. Kao sto lepo pise, ali se ne cita:
" bar malo, bar negde"
 
O kakvim padavinama pricate, pa nije to šupa od najlona, vec zgrada od vrednosti desetine miliona eura ulozenog novca, jel ste usli vi nekada u garazu bilo kog trznog centra na -2, jel ste se pokvasili kad ste izasli iz auta ?
Te garaze cure od starta, a evo kakve smo imali komentare na te prve napomene. Ovaj iznad je bio samo jedan u nizu. Bilo bi smesno da nije tuzno. Jer vodopada je bilo, sad vec cinjenica. Oni istina izvode neke radove, bilo je obavestenja na vozilima, ali nesto to ne ide bas najbolje.
 
Jeste totalni potop u garazi na oba nivoa, nekoliko razloga su za to. Neki su manje zabrinjavajuci, neki vise.
1) voda prelazi preko ulazne rampe jer kanalica ispred ocigledno nema dovoljan kapacitet.
2) busili su prilaz garazi na nekoliko mesta da naprave odvode, jer se tu zadrzavala voda zbog neravnog asfalta. Neke od tih rupa su ostale otvorene, neke nezavrsene.
3) kisnica curi na spojevima cevi za odvod iste, deluje da sistem nema kapacitet da prihvati tu kolicinu vode.

Ono sto je dobro je da ja nigde nisam video za sada da voda ide kroz zidove. Treba i narednih dana to ispratiti.
 
Te garaze cure od starta, a evo kakve smo imali komentare na te prve napomene. Ovaj iznad je bio samo jedan u nizu. Bilo bi smesno da nije tuzno. Jer vodopada je bilo, sad vec cinjenica. Oni istina izvode neke radove, bilo je obavestenja na vozilima, ali nesto to ne ide bas najbolje.
Molim vas recite u kojoj ste lameli da se preselim u neku dijagonalno što dalje ... a uvek je takvih bar po dvoje po ulazu... oni sto pomeraju zavese uvece , i sto se žale kad gosti ostanu duže 🤯
 
Juce sto sam videla curi iz cevi, ali na tim istim cevima su radili majstori proteklih dana, da li nisu zavrsili sve, ne znam. Voda je sinoc usla u lameli a i u onaj deo kad se ide ka liftu. Lift rano jutros nije radio, ne znam da li se to promenilo. Nisam silazila jutros u garazu.
 
Od kog trenutka nama krece garancija? Od onog kad dobiju upotrebnu dozvolu, kad smo uzeli kljuc, isplatili celu sumu il nesto sesto?
 
Ja tek treba da se uselim u Lamelu E, mada čitajući forum dodje mi da ostanem u staroj zgradi gde trenutno živim.
Fasada na pola fušeraj, hidroizolacija fušeraj, zvučna izolacija nula, šta će sve da izadje na videlo kad se kompleks u potpunosti useli ne smem ni da zamislim.
 
Ja tek treba da se uselim u Lamelu E, mada čitajući forum dodje mi da ostanem u staroj zgradi gde trenutno živim.
Fasada na pola fušeraj, hidroizolacija fušeraj, zvučna izolacija nula, šta će sve da izadje na videlo kad se kompleks u potpunosti useli ne smem ni da zamislim.
Ja sam stanom zadovoljna, fasada mi se svidja, nemam problem sa zvucnom izolacijom, barem mi ono malo sto cujem komsije ne smeta i normalno mi je da se u zgradi cuju zivi ljudi, posebno se radujem da se cuju deca (pa i kada se deru ili lupaju, jer deca to rade), ovo sto pisem da curi u garazi, sto trenutno lift ne radi bez ikakvog obavestenja, sto su radovi spori je sve u cilju unapredjenja svega i reagovanja na vreme, cisto da nas niko kao stanare ne drzi za budale, barem sa moje strane je to poenta. Moje je misljenje da, ako i kada sve sprovedu do kraja, govorim o radovima koje vidim, a zaista sporo ide sve, od lepljenja onih brojeva na sanducicima, preko stepenica, fontane, dole tih cevi (redosled trenutno nebitan, ne pricam o prioritetima), pa dok se ljudi usele, zazive lokali (tu je i pitanje uspostavljanja nekakvog reda oko postavljanja reklama, da ne postanemo vasariste - to im je mislim poenta sad dok nemamo skupstinu da postave brze bolje da se naviknemo, pa posle da zaboravimo) - odoh predaleko, ali bas se radujem kazem da sve to prodje i zazivi. Moja porodica i ja smo zadovoljni i lepo nam je ovde, isto zelimo i vama.
 
Ja sam stanom zadovoljna, fasada mi se svidja, nemam problem sa zvucnom izolacijom, barem mi ono malo sto cujem komsije ne smeta i normalno mi je da se u zgradi cuju zivi ljudi, posebno se radujem da se cuju deca (pa i kada se deru ili lupaju, jer deca to rade), ovo sto pisem da curi u garazi, sto trenutno lift ne radi bez ikakvog obavestenja, sto su radovi spori je sve u cilju unapredjenja svega i reagovanja na vreme, cisto da nas niko kao stanare ne drzi za budale, barem sa moje strane je to poenta. Moje je misljenje da, ako i kada sve sprovedu do kraja, govorim o radovima koje vidim, a zaista sporo ide sve, od lepljenja onih brojeva na sanducicima, preko stepenica, fontane, dole tih cevi (redosled trenutno nebitan, ne pricam o prioritetima), pa dok se ljudi usele, zazive lokali (tu je i pitanje uspostavljanja nekakvog reda oko postavljanja reklama, da ne postanemo vasariste - to im je mislim poenta sad dok nemamo skupstinu da postave brze bolje da se naviknemo, pa posle da zaboravimo) - odoh predaleko, ali bas se radujem kazem da sve to prodje i zazivi. Moja porodica i ja smo zadovoljni i lepo nam je ovde, isto zelimo i vama.
Pa na primer sa moje strane, zadnje strane zgrade umesto ventilisane stavili su demit fasadu, sto svakako nije kul.
Imali smo priliku da vidimo fotke garaže posle nekih padavina što znači da hidroizolacija nije uradjena kako treba.
Ne znam kako je oko buke izmedju stanova ali takodje videh par komentara sa žalbama na istu, dobro više-manje ne podnosimo svi istu jačinu buke pa to mogu zanemariti.
Evo ja vama verujem, jer već živite tamo, nadam se da će biti sve lepše i lepše ali Galens po mom mišljenju je mogao ovo dosta bolje, s’obzirom da im je prvi projekat u Beogradu.
 
Pa na primer sa moje strane, zadnje strane zgrade umesto ventilisane stavili su demit fasadu, sto svakako nije kul.
Imali smo priliku da vidimo fotke garaže posle nekih padavina što znači da hidroizolacija nije uradjena kako treba.
Ne znam kako je oko buke izmedju stanova ali takodje videh par komentara sa žalbama na istu, dobro više-manje ne podnosimo svi istu jačinu buke pa to mogu zanemariti.
Evo ja vama verujem, jer već živite tamo, nadam se da će biti sve lepše i lepše ali Galens po mom mišljenju je mogao ovo dosta bolje, s’obzirom da im je prvi projekat u Beogradu.
Da li su vam rekli kad ocekujete useljenj u E lamelu ?
 
Da li su vam rekli kad ocekujete useljenj u E lamelu ?
Ja sam vec odradio prijem stana, predati su mi ključevi.
Što se useljenja tiče videh da se par komšija već uselilo u svoje stanove. Radovi u samom ulazu i nekim stanovima se još ubek izvode tako da tehnički je to još uvek gradilište.
 
tehnicki je gradiliste dok god ne dobiju upotrebnu dozvolu, o kojoj se cuti, cak i za lamelu A.

Sto se tice daljih radova na kompleksu, rastavlja se i rusi prizemni objekat u produzetku potkovice (D E lamela)

Da li je neko imao prilike da vidi koji su novi planovi za fazu2?
 
Nama voda ne smeta u garazama, ni ispred, ulje od AMS takodje. Cak nas i raduje ta voda jer nas osvezi, pokupi fino i prasinu. Bas prija u ovim letnjim danima.Skroz nam je to ok. Nece nas potopiti. A zimi cemo imati besplatno klizaliste, sto je bas super. Malo guzvanjca i barica ispred garaze, pa ne letujemo ispred, samo se prodje. 🙂
 
Ja tek treba da se uselim u Lamelu E, mada čitajući forum dodje mi da ostanem u staroj zgradi gde trenutno živim.
Fasada na pola fušeraj, hidroizolacija fušeraj, zvučna izolacija nula, šta će sve da izadje na videlo kad se kompleks u potpunosti useli ne smem ni da zamislim.
Em sto ne smes, em sto i da smes, veruj ni ne mozes da zamislis. Srecno, zelim ti da imas pristojne ljude u okruzenju i sa bar 3gr kucnog, iskljucivo osnovnog vaspitanja.
 
Nama voda ne smeta u garazama, ni ispred, ulje od AMS takodje. Cak nas i raduje ta voda jer nas osvezi, pokupi fino i prasinu. Bas prija u ovim letnjim danima.Skroz nam je to ok. Nece nas potopiti. A zimi cemo imati besplatno klizaliste, sto je bas super. Malo guzvanjca i barica ispred garaze, pa ne letujemo ispred, samo se prodje. 🙂
Хајде да се нашалимо до краја, па имате и бесплатно прање кола;)
 
Vrh