Šta je novo?

Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

Vidim na CEOP-u da je Galens juce podneo novi zahtev.
 

Prilozi

  • Screenshot 2022-03-25 at 09.19.39.png
    Screenshot 2022-03-25 at 09.19.39.png
    188,4 KB · Pregleda: 197
Pa da li je to prigovor ili novi podnesak sa nedostajućom dokumentacijom da li neko zna?
 
Osim peripetije sa gradjevinskom, nesto mi je utisak da su i radovi na kompleksu stali u poslednje vreme, imate li takav utisak? Dok sam imala pre nekog vremena osecaj da su se ubrzali, sad mi je nekako kao da je sve mrtvo. Uzeli su u jednom trenutku da sredjuju plato i igraliste, a sad i to stoji. Za ostale lamele tek licno ne vidim napredak, ali ok, u njima nisam, pa mozda gresim. Neka me neko razuveri slobodno, bice mi drago. Jer ovo sto sam bila, doduse van radnog vremena, ne znam. Nadam se da ce se uskoro radovi ubrzati, kad je ovakvo stanje odmah mi se uvuce neka strepnja.
Takodje, pokusala sam da pronadjem ulaz ka kompleksu odozgo, sa Bezanijske kose, i nisam uspela. Vidim samo da je onaj bespravno izgradjeni objekat stavio kapiju tamo gde mislim da bi nasa staza trebalo da se spoji sa putem, tako da i tu ocigledno postoji neki problem, za koji Galens naravno zna, ali verovatno se nece baviti s tim uskoro. Opet nada ostaje da ce se posle izbora nesto promeniti, ali stalno neko odlaganje, neka tolerancija, kao resice se sve.
Majke mi, nesto mi se cini da nismo toleranti i strpljivi nego da imamo nekakav kolektivni stokholmski sindrom samo niko nece da nam kaze.
 
Moje misljenje je da je sasvim normalno da postoje kasnjenja na zalost tako je svugde i cak su mnogo veci problemi i kasnjenja u BG sto mozete videti bas na ovom forumu u temama za druge objekte. Ovde je jedini problem iskrenost i tacnos informacija koje se daju kupcima sto je meni licno katastrofa. Licno sam bio u New Minel kancelariji na NBG gde je u istom trenutku pre mene bio gospodin koji se na zalost svadjao i ubedjivao i kljucna rec u toj raspravi je bila KOMUNIKACIJA gde je covek imao razumevanja za sve osim za losu komunikaciju. Jednostavno doveli su ljude u situaciju da ne znaju kad sta i gde. Razumljivo je da ne znaju tacne informacije ali okvirni vremenski rokovi ili bar jednom mesecno obavestenje o tome dokle se stiglo b bilo sasvim ok za kupce i mislim da onda niko ne bi imao problem ni sa jednim kasnjenjem da zna na cemu je. Iskreno vidim napredak u radovima i mislim da jos mesec dana ce biti sasvim dovoljno za sve lamele. Naravno drugi radovi koji su manje biti mislim da ce biti zavrseni do juna po mojoj proceni. Opet ponavljam da je najveci problem papirologija, i da je blam da su odbijeni drugi put za papire. Evo upravo juce su ih odbili i treci put za lamelu A za izmenu gradjevinske i opet su neke smesni problemi ali u pairologiji je sve to bitno.
Osim peripetije sa gradjevinskom, nesto mi je utisak da su i radovi na kompleksu stali u poslednje vreme, imate li takav utisak? Dok sam imala pre nekog vremena osecaj da su se ubrzali, sad mi je nekako kao da je sve mrtvo. Uzeli su u jednom trenutku da sredjuju plato i igraliste, a sad i to stoji. Za ostale lamele tek licno ne vidim napredak, ali ok, u njima nisam, pa mozda gresim. Neka me neko razuveri slobodno, bice mi drago. Jer ovo sto sam bila, doduse van radnog vremena, ne znam. Nadam se da ce se uskoro radovi ubrzati, kad je ovakvo stanje odmah mi se uvuce neka strepnja.
Takodje, pokusala sam da pronadjem ulaz ka kompleksu odozgo, sa Bezanijske kose, i nisam uspela. Vidim samo da je onaj bespravno izgradjeni objekat stavio kapiju tamo gde mislim da bi nasa staza trebalo da se spoji sa putem, tako da i tu ocigledno postoji neki problem, za koji Galens naravno zna, ali verovatno se nece baviti s tim uskoro. Opet nada ostaje da ce se posle izbora nesto promeniti, ali stalno neko odlaganje, neka tolerancija, kao resice se sve.
Majke mi, nesto mi se cini da nismo toleranti i strpljivi nego da imamo nekakav kolektivni stokholmski sindrom samo niko nece da nam kaze.
 

Prilozi

  • Решење о одбaцивању захтева - Верзија за објављивање _20220329083504.pdf
    68,7 KB · Pregleda: 241
Poslednja izmena:
Dragi kupci, koliko vas je do sad isplatilo celu cenu stana na osnovu predugovora?
 
Jovane u koju svrhu pitaš? Radiš li za Galens ili si jedan od kupaca?
Ne radim za Galens, kupac sam stana u E lameli. Pise po predugovoru da se cena stana isplacuje prvo 10% a ostalo sukcesivno do primopredaje stana u posed kupca, do kada ce biti overen i glavni ugovor o kupoprodaji nepokretnosti. Obicno zakljucenje ugovora prethodi isplati cene, zato pitam. Ali posto je novogradnja, mozda je drugacije.
 
većina javnih službi je poslovično inertno u 30 dana pre i posle izbora. ne baš sve, ali opravdano je očekivati da neke stvari neće ići redovnim tokom
 
Jedno mozda glupo pitanje.. Kod mene su 'Pustili' grejanje. Termostat u dnevnoj sobi kao moze da se podesava ali sta god da probam nema grejanja. Da li su to samo bile probe pa ce naknadno biti zaista pusteno ili nesto propustam. Koliko vidim neke komsije zive u zgradi valjda imaju grejanje?
 
Black flag, toplana iskljucuje grejanje kad je napolju iznad 16*. mozda je samo to u pitanju.
 
Izgleda da će uskoro asfaltirati i taj deo.
Fotke su ti strava! (y)
 
Da li neko zna hoce li ova stazica gore da skrene prva desno i spoji se sa postojecim putem koji se vidi na slici ili ide do ivice parcele, sto bi bilo bolje, i posle ovog gore kompleksa se krci put do ulice?
 
Da li neko zna hoce li ova stazica gore da skrene prva desno i spoji se sa postojecim putem koji se vidi na slici ili ide do ivice parcele, sto bi bilo bolje, i posle ovog gore kompleksa se krci put do ulice?
Ta staza će biti potrebna školskoj deci da dođu do škole, ali trenutno se završava na vrhu brda pored kuća sa dvorištima i bez produženja do ulice ta staza nema nikakvog smisla.
 
Vrh