Šta je novo?

Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

Pratim ovaj projekat bas dugo, i stvarno ovako sa spolja i estetski mi izgleda odlicno, ALI, da li je moguce da su stanari (ako su se uopste pitali) dopustili da se na zgradu stavi ovaj katastrofalan "GALENS invest" znak? Nikako ali nikako se ne uklapa i bas kvari celokupnu sliku ove zgrade.
Mislim da je ovo na dosta novih naselja normalna stvar, kao što reče neko - bilo je jasno navedeno u ugovoru. Nije nešto najlepša stvar na svetu, ali ne verujem da ikome ima razloga da smeta. Samo da ne svetli u mraku i ne šljašti ljudima u prozore i meni iskreno ne smeta. Normalno je da se firme reklamiraju, naročito one koje tek počinju da grade po nekom gradu, a Galens je još nov u Beogradu. Od svih drugih problema, znak je najmanji :D
 
Meni je taj znak baš katastrofa. Moraju firme da se reklamiraju, ali ne tako što će na kvarno iskamčiti reklamni prostor i naružiti zgradu, samo da dobiju besplatno prostor za reklamu.
 
Мали апдејт, може бити неком интересантан. Прво, све што пишем је мој лични утисак и односи се на моја искуства са мојим станом у ламели Б и мојим гаражним местима на - 1. Све примедбе које сам пријавио пре 7 дана данас су отклоњене. Имао сам 9 примедби, већина су биле "козметичке" (на пар места глетовање и кречење неких места, можда све укупно 30-40цм/2.) Подешавање улазних врата (лаички језиком штеловање), на двоје унутрашњих врата маске на шаркама.. Све у свему смешне примедбе али искрено Милош из Галенса је сам већину видео и уписао. Видим овде на форуму да има доста комшија које имају познанства и информације на местима битним за наш станарски живот. Ево и од мене пар инфо, да кажем доста поузданих. Струја и грејање у следећих 7-8 дана би требало да буду решене. Она прилазна унутрашња саобраћајница ће бити готова у неколико дана. Кажем доста поуздане информације јер су из два извора независна један од другог. Свим комшијама желим срећно усељење и добар и квалитетан живот у комплексу.
Gde si, Milovane, stari insajderu. Evo prošlo je 8 dana, gdi je struja?
 
Ima li ko informacije sta je sledeće u planu za Minel?
 
Useljenje, ako ga ikad dočekamo.

Nakon toga, koliko znam biće faza 2 na placu izmedju ulice Tošin Bunar i lamele D.
 
Poslednja izmena:
Jutros su puštali grejanje u zgradi (A lamela). Na žalost, nisam mogao da ih sačekam da puste i kod mene jer su kretali od prvog sprata a žurio sam.
Mogli su makar da obaveste nas koji smo uzeli ključeve kada puštaju kako bi isplanirali i bili u stanu.
Ne žurim sa useljenjem, i biće još prilika da puste ali stvarno bi trebali da budu mnogo ažurniji što se obaveštavanja tiče. Da nisam slučajno naleteo, ne bih ni znao.
 
Znaci jos damo struja pravi problem za useljenje. Sta je bilo sa onim insajderskim informacijama da ce biti za 7-8 dana?
 
Znaci jos damo struja pravi problem za useljenje. Sta je bilo sa onim insajderskim informacijama da ce biti za 7-8 dana?
Te ‘insajderske’ informacije su, kao što sam i tada rekao i kao što je bilo jasno pre 10 dana - netačne 😁

Što se tiče trafo stanice: Betonirana je prednja strana, bočne još uvek nisu. Postavljena su oba transformatora, ali razvodne kutije čini mi se da još uvek nisu.

Po priči sa gradilišta potrebno je još oko 3-5 nedelja da se sve instalacije iz naselja izvedu i povežu na novu trafo stanicu. Ono što se dešava paralelno sa time je izmena i usklađivanje dokumentacije (građevinska dozvola i projektno-tehnička dokumentacija za EPS). To može da potraje par nedelja a može i par meseci, sve zavisi koliko će Galens ovog puta ozbiljno pristupiti tome. Tako da najraniji rok za puštanje struje je polovina marta.

Više ljudi mi je do sada reklo da su im iz Galensa komunicirali da mogu da se usele čim bude gotovo grejanje (u subotu su počele tople probe). To je, naravno, glupost od izjave ako ste iznad drugog sprata ili imate malu decu/kućne ljubimce pošto na gradilišnoj struji nema lifta i taj kvalitet života za 2500 evra po kvadratu je uvreda. Još ako ste na -2 na parkingu, situacija je jasna. Osim toga, pitanje je šta će se desiti kada se 10+ stanova poveže na gradilišnu struju i kako će raditi kućni uređaji. Galensova priča da je to normalno i da će sve biti sigurno u redu je, naravno, opet netačna 😁

Naravno, ovo sve važi za AB i eventualno C lamele. Za D i E nema još ni asfaltiranog puta, pa komšije iz ovih lamela ne mogu da dovezu stvari do ulaza i ubace ih u stanove, tako da su ove dve lamele barem mesec dana iza ABC u ovom trenutku.
 
I dalje se cekaju te insajderske informacije “struja za 7-8 dana”.

Da li ima ikakvih novih rokova za useljenje? Komunikacija je nepostojeca. Da li samo ta struja koci?
 
I dalje se cekaju te insajderske informacije “struja za 7-8 dana”.

Da li ima ikakvih novih rokova za useljenje? Komunikacija je nepostojeca. Da li samo ta struja koci?
Poslednja informacija je da je dopuna dokumentacije za izmenu građevinske dozvole podneta u roku i da se čeka razrešenje toga u narednih nekoliko nedelja.

Ako sve bude u redu postoji realna mogućnost da se ABC usele do kraja marta. Za D i E niko ne zna ništa i pitanje je kada će komšije iz ovih lamela moći da uđu u svoje stanove.

Ostatak ulice je pripremljen u potpunosti za asfaltiranje, ali još uvek fali da se izmesti trafo stanica koja stoji na sred tog puta. Za sada nema nikakvih indicija kada bi to moglo da se desi niti Galens daje ikakve informacije o tome.
 
Izvinite ako ponavljam pitanje. Kada je u ugovoru bio prvi datum za useljenje, odnosno za završetak radova?
 
Da, pise da je zahtev za izmenu podnet 25.2. Koliko ja razumem, tehnicki prijem, a samim tim i struja i lift, ne mogu pre resenja tog zahteva, to je sigurno mesec dana barem. Ili ne?
 
Da, ne može. I to je zahtev samo za lamelu A, za svaku drugu podnose odvojene zahteve, tako da do moje D ima da se načekam.
 
Kad zavrse ovo sto sad koci lamelu A, a to je valjda pre svega ta trafostanica, racunam da na nju idu i ostale lamele, pa ce ici brze, nadam se.
 
Meni deluje da je sve manje-više gotovo i spremno za useljenje!
image.jpg
 
Poslednja informacija je da je dopuna dokumentacije za izmenu građevinske dozvole podneta u roku i da se čeka razrešenje toga u narednih nekoliko nedelja.

Ako sve bude u redu postoji realna mogućnost da se ABC usele do kraja marta. Za D i E niko ne zna ništa i pitanje je kada će komšije iz ovih lamela moći da uđu u svoje stanove.

Ostatak ulice je pripremljen u potpunosti za asfaltiranje, ali još uvek fali da se izmesti trafo stanica koja stoji na sred tog puta. Za sada nema nikakvih indicija kada bi to moglo da se desi niti Galens daje ikakve informacije o tome.
Stigao je mejl za izmestanje trafostanice u subotu 5. marta, da li imate neku procenu kada bi realno lamele A B i C mogle dobiti struju nakon ovoga? Deluje mi da dobro procenjujete rokove, pa da li ovo skracuje neku prethodnu procjenu (kraj marta za useljenje)?
 
Stigao je mejl za izmestanje trafostanice u subotu 5. marta, da li imate neku procenu kada bi realno lamele A B i C mogle dobiti struju nakon ovoga? Deluje mi da dobro procenjujete rokove, pa da li ovo skracuje neku prethodnu procjenu (kraj marta za useljenje)?

Iskreno nemam nikakve konkretne informacije ovim povodom, ali to su jako dobre vesti za Galens i za stanare.

Moja pretpostavka je da pošto se izmešta tj uklanja trafo sa puta ispred D lamele, sva je verovatnoća da će trafo iz naselja koji se nalazi iza E lamele ubrzo krenuti sa radom i da će biti pušteni liftovi i cela garaža. E sad, u ABC ima oko 150 stanova, od kojih nije ni 10 useljeno do sada, tako da dinamika kojom će ljudi zapravo moći da obave radove, montiraju i unesu nameštaj će odrediti do kada će se ljudi useliti. Mislim i dalje da je kraj marta realan, naročito ako se struja, liftovi i garaža brzo reše. Sve komšije kažu da se Galens dosta ubrzao sa ispravljanjem primedbi stanara, tako da je i to pozitivan signal.

Što se tiče D i E lamela, verujem da će moći da se usele mesečak dana posle ABC, odnosno do kraja aprila, pod uslovom da se nastavi trenutna dinamika radova.
 
Stigao je mejl za izmestanje trafostanice u subotu 5. marta, da li imate neku procenu kada bi realno lamele A B i C mogle dobiti struju nakon ovoga? Deluje mi da dobro procenjujete rokove, pa da li ovo skracuje neku prethodnu procjenu (kraj marta za useljenje)?
Da li je mejl stigao svima ili samo kupcima iz ABC lamele? Kupac sam stana u D lameli i nista mi nije stiglo za izmestanje trafo stanice. Verujem da nas se svih tice izmestanje trafo stanice.
 
Hvala, nadam se i ja da cemo krajem marta imati struju, pa da se ulazi polako. Ja sam dobio mejl, lamela C, mozda jer smo preuzeli kljuceve, pa pretpostavljaju da smo tu mozda, te su upozorili da se iskljuce aparati. Inace bio sam u garazi, to mi izgleda 99% gotovo.
 
Vrh