Šta je novo?

Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

Niko nije sasav da raskida ugovor na kraju projekta to predlaze gospidin koji nije kupio stan u new minelu, mi ostali kupci diskutujemo ne o boji fasade kako neko kaze vec o odstupanju od rendera, tu stranu zgrade koju su ofarbali u belo trebala je da bude fentilisana fasada znaci aluminiumski paneli sto estetski sigurno bolje izgleda ako nista drugo, nije investitor odustao od ventilisane fasade da bi napravio bolju vec ga ta fasada skupo kosta, diskutujemo o jos po necemu ako si citala-o prethodne postove bice ti jasno da svi iznose skoro iste zamrke, naravno ima jako pizitivnih stvari vezano za ovaj projekat kao sto su izmene u stanu, brzina gradnje, utisak kada udjes na gradiliste da sve stima kao treba , jako prijatno ljudi sa kojima sam kominicirao i td, mi ne trazimo od Galensa da radi bilo sta vise od onog sto je obecao i prezentirao prilikom kupovine al se borimo da ne bude i manje!
 
Evo par svezih fotografija. Na jednom delu sam uspeo da uhvatim presek fasade pa ko se razuem u to sta je na kraju nek prokomentarise.
Ova bela boja uzivo lepo izgleda. Skele su sklonjene, tako da i ti paneli o kojima se prica ne znam kako bi se stavljali na ovaj zavrseni deo. Na gradilsitu je dosta radnika i radi se punom parom








832b8005c0bc19562a64546d286fcc1e.jpg

1300820808e10798023ad1ce854c21ee.jpg

f50865a0becc22a9555630053b31d097.jpg

f9b3e3f15a088c9592ccc1eb349d7af6.jpg
 
Ta bela fasada je demit a umesto nje je trebala da bude ventilisata fasada ( aluminum ploce koje se montiraju na konstrukciju, videces razliku kada budu uradili prednji deo zdrage, mogli su da izaberu neku pismeniju boju al oni su se odlucili za belu-zato sto je najeftinija, koja ce od smoga jako brzo izgledati jako ruzno
 
Na ovoj slici gde se vidi oblaganje fasade, mislim da vire L profili na koje bi trebalo da nalegnu drugi profili na šta dolazi završna obrada, sad ne znam koji je to deo fasade i da li ima smisla, ali mislim da tu ne ide demit. Neka me neko ispravi ako grešim.
 
Demit fasada je sve sto vidis da je ofarbano u belo, znaci deo zgrade prema brdu i bocna strana, ovo gde se bide l profili misli da je deo prema ulici i tu ce sigurno staviti ventilisanu fasadu u kojem obimu ostaje da se vidi
 
Kakav je plan sa brdom iza? Da li je neko imao problema sa pogledom ili kolicina svetlosti koja ce da ulazi u stan?
 
Da li neko ima informacije vezane za drugu fazu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=819329#p819329:2j6iuc6q je napisao(la):
Montenegro80 » Pon Feb 01, 2021 11:16 am[/url]":2j6iuc6q]Kada izbacuju nove slike ili video?


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=g55-GFPyOb0[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=819334#p819334:4oqrakr0 je napisao(la):
Pertla » Pon Feb 01, 2021 11:27 am[/url]":4oqrakr0]Druga faza kreće do kraja godine.
Znas li sta se ocekuje u drugoj fazi? Koji deo se gradi?
 
Ako sam dobro primetio, na ovoj strani zgrade suprotno od brda postavljaju se alu profili za ventilirajucu fasadu
 
Dobro si primetio, voleo bih da cela prednja strana zgrade bude ventilisana fasada al sumljam...
 
Montenegro80":2oi0uffu je napisao(la):
Dobro si primetio, voleo bih da cela prednja strana zgrade bude ventilisana fasada al sumljam...
Hoce. Rade na postavljanju profila svuda, ali se od zavesa ne vidi i zato nisam mogao da napravim fotke. Ocigledno je cilj bio da ta strana bude reprezentativnija posto je vidljivija.
 
Ako je render bio sarena laza i ako meni prilikom kupovine stana a ostali kupci nek se izjasne nije niko pomenuo odstupanje od rendera , kao ni da ce zadnja strana zgrade biti demit fasada mislim da smo sa razlogom kako ti to kazes”pljuvali” pa kriminal bi bio da ne stave na prednjoj strani zgrade ventilisanu fasadu!
 
Slazem se, nama niko nije pomenuo demit fasadu. Takodje, u materijalizaciji pise prirodna opeka, toga kako mi se cini nece biti nigde. U delu gde je moj budici stan bice ventilisana fasada gde ce na spoljnoj strani biti neke plocice koje bi trebalo da imitiraju opeku.
Sve u svemu ne mogu reci da sam odisevljen ovim stvarima, ali se trudim da ne budem negativan. Verujem da ce sve na kraju biti pristojno.
Sto se tice odnosa sa kupcima i spremnosti da se izadje u susret svim zeljama za to samo pohvale za galens.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823410#p823410:clyqr910 je napisao(la):
tlazar » Ned Feb 14, 2021 2:20 pm[/url]":clyqr910]Slazem se, nama niko nije pomenuo demit fasadu. Takodje, u materijalizaciji pise prirodna opeka, toga kako mi se cini nece biti nigde. U delu gde je moj budici stan bice ventilisana fasada gde ce na spoljnoj strani biti neke plocice koje bi trebalo da imitiraju opeku.
Sve u svemu ne mogu reci da sam odisevljen ovim stvarima, ali se trudim da ne budem negativan. Verujem da ce sve na kraju biti pristojno.
Sto se tice odnosa sa kupcima i spremnosti da se izadje u susret svim zeljama za to samo pohvale za galens.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
I ja bih to pohvalio kod Galensa al mene vise brine ono sto im stavljamo kao zamerku: fasada, energetski razred zgrade, uredjenje brda ka Bezaniji, niko od njih ne trazi da urade vise od onoga sto su obecali i prezentovali prilikom prodaje stanova
 
Kao sto su kupcima do ulice, tako su i kupcima do brda pricali o ventilisanoj, najboljoj fasadi. To sto se ljudi pitaju gde je ventilisana i na strani brda, nije pljuvanje. To je cinjenica, istina, vidno 1/1. Nema tu nicega drugog. Niko ne trazi vise od obecanog. Jer kupci su kupili stan nakon prezentacije koja je bila drugacija od onog sto ce na kraju dobiti. Da li je losija demit od ventilisane bije bitno. Dovoljno je bilo na prezentaciji kupcima na strani brda, reci bice demit i to je to. Hoces- neces? Ne kupuju ljudi upaljac, nego stan od 150 000, 200 000... eura. Obecano- ispunjeno ni vise ni manje.
 
Mene i dalje ubedljivo najviše interesuje konkretan plan za uređenje brda iza kompleksa - tj. kako će biti uređeno, kada će se početi sa uređivanjem i kada će uređivanje biti dovršeno. Od krupnih stvari u vezi sa ovim projetkom to mi je najbitnija, ne toliko zbog vizuelnog doživljaja (on je mnogo bitniji kupcima koji su uzeli stanove sa severne strane), već pre svega zbog toga što će ta zelena površina biti jedini pravi park u blizini zgrade.

Osim toga, uređeno brdo daje brz i lak pešački put ka najmirnijem delu Bežanijske kose gde se može šetati sa decom ili kućnim ljubimcima, što je vrlo značajna razlika u odnosu na to da brdo ostane zapušteno i nesređeno i da najbliže pristojno i pristupačno šetalište bude tek u blokovima 44 i 70, odnosno preko 5 ulica i kilometar razdaljine.

Bilo je u prethodnim mesecima priče da postoje planovi, čak se neko javio kako su "firmi njegovog prijatelja tražili da im da ponudu" ali za sada je sve ostalo na pričama. Ako neko ima više konkretnih informacija o načinu i vremenskom okviru za koji je planirano uređenje brda, molim vas da podelite ovde.

Hvala
 
Vrh