Šta je novo?

Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824608#p824608:2ty1ouyi je napisao(la):
antares » Čet Feb 18, 2021 11:49 pm[/url]":2ty1ouyi]Mene i dalje ubedljivo najviše interesuje konkretan plan za uređenje brda iza kompleksa - tj. kako će biti uređeno, kada će se početi sa uređivanjem i kada će uređivanje biti dovršeno. Od krupnih stvari u vezi sa ovim projetkom to mi je najbitnija, ne toliko zbog vizuelnog doživljaja (on je mnogo bitniji kupcima koji su uzeli stanove sa severne strane), već pre svega zbog toga što će ta zelena površina biti jedini pravi park u blizini zgrade.

Osim toga, uređeno brdo daje brz i lak pešački put ka najmirnijem delu Bežanijske kose gde se može šetati sa decom ili kućnim ljubimcima, što je vrlo značajna razlika u odnosu na to da brdo ostane zapušteno i nesređeno i da najbliže pristojno i pristupačno šetalište bude tek u blokovima 44 i 70, odnosno preko 5 ulica i kilometar razdaljine.

Bilo je u prethodnim mesecima priče da postoje planovi, čak se neko javio kako su "firmi njegovog prijatelja tražili da im da ponudu" ali za sada je sve ostalo na pričama. Ako neko ima više konkretnih informacija o načinu i vremenskom okviru za koji je planirano uređenje brda, molim vas da podelite ovde.

Hvala

Apsolutno

I nama je to ubedljivo najbitnija stavka. Nadam se da će neko imati odgovor na ovu temu
Bez izlaza na Bežaniju i uređenja brda, kvalitet za roditelje sa decom 50% manji.
Nadam se da će neko dati odgovor.

Što se tiče fasade, gde je naš stan rečeno nam je da će biti crne listele što je po projektu.
 
Ja sam shvatio da je tu gde su listele trebalo da bude prirodna opeka. Sad vise nisam siguran da li su mi to rekli oni ili sam ja to sam zakljucio na osnovu rendera i materijalizacije. Moj stan je isto u tom delu.

Nama su nekoliko puta rekli da ce brdo biti sredjeno do useljenja. Poslednje sto su nam rekli prosle nedelje je da je projekat valjda u nekom procesu odobravanja ili tako nesto.
 
Ne znam kako ocekujete da vam naprave izlaz na Bezanijsku kosu, kad ti placevi ne pripadaju New minelu? Pogledajte dokle je granica placa, dotle ce ga i sredjivati, to je u pitanju samo strmina iza zgrada. A dodatno jos je sto je tu tolika visinska razlika da mislim ni da nije moguce napraviti stepenice, izuzev nekih kaskadnih, a i za to treba prostora.
 
Oni su ocigledno svim kupcima obecali da ce pomenuto brdo biti sredjeno, i nema razloga da se to od njih sada i ne ocekuje.
Bez obzira sto to nije navedeno u ugovoru. A posebno sto je za vecinu kupaca to vrlo bitna stavka.

Sad i ako ispale za to, kao za render za stranu ka brdu sto ce izgleda biti, do kupaca ce biti ako i to po obicaju bude svako cudo za 3 dana.

Nazalost, moguce je da idu i za tim da mogu da ispale jer iskustvo je takvo da investitor u Srbiji sta god radio dobija, ali je isto tako moguce da i urade nameravano. Oni kazu da ce biti dobro osmisljeno. Sad da li ce biti tako ili neko poluresenje, nesto nasklapano bezveze ili nikako, videce se uskoro.

Mislim da je galensova prednost to sto bi mogao od celog tog kompleksa koji je malo izdvojen stvarno da napravi nesto bas dobro.
Naravno, kod nas je nazalost praksa uzmi pare i bezi, tako da je i skepticizam potpuno razumljiv.

Ja sam tu iznad pa evo jedna slika od danas, bilo je dosta radnika na gradilistu.

Pozz svima.

dQZZQ3d
 
Pohvale za fotku, podseća me na Iliju Čvorovića :)

Današnje fotografije sa akentom na unutrašnjost. Napomena, radijatori su zaštićeni, sa fotografisanog sam skinuo najlon kako bih napravio fotografiju nakon čega sam vratio sve u prvobitno stanje :wink:

210222-new-minel-01.jpg

210222-new-minel-02.jpg

210222-new-minel-03.jpg

210222-new-minel-04.jpg

210222-new-minel-05.jpg

210222-new-minel-06.jpg

210222-new-minel-07.jpg

210222-new-minel-08.jpg

210222-new-minel-09.jpg

210222-new-minel-10.jpg

210222-new-minel-11.jpg

210222-new-minel-12.jpg
 
Zdravo :) u kojoj lameli su slikane fotografije? Predpostavljam A?
 
Mogao si slikati i lamelu A posto je ona sigurno pred samim zavrsetkom, iz Galensa kazu za par meseci useljenje
 
Taman sledeći put A i još neke pozicije koje sam planirao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=825500#p825500:y4o4b4ny je napisao(la):
Igor » Pon Feb 22, 2021 7:28 pm[/url]":y4o4b4ny]Pohvale za fotku, podseća me na Iliju Čvorovića :)
:mrgreen:

Inace kad smo kod tog gore dela, iako nije tema, nije mi jasno da nema nikakve ideje da se to prokrci, izravnja, napravi park sa klupicama i stazicama, vidikovac. Ceo taj potez prekoputa kuca bih preuredila, od Nikole Dobrovica pa tamo do one ulice gde ide 82 na Kosu, nastavak Gandijeve, gde nema objekata.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=825900#p825900:3bdiqug9 je napisao(la):
buttercup » 24 Феб 2021 09:19 am[/url]":3bdiqug9]

Inace kad smo kod tog gore dela, iako nije tema, nije mi jasno da nema nikakve ideje da se to prokrci, izravnja, napravi park sa klupicama i stazicama, vidikovac. Ceo taj potez prekoputa kuca bih preuredila, od Nikole Dobrovica pa tamo do one ulice gde ide 82 na Kosu, nastavak Gandijeve, gde nema objekata.
@Маслачак :D , да покушам да ти одговорим, мада ми није баш најјасније на шта си мислила кад кажеш “ od Nikole Dobrovica pa tamo do one ulice gde ide 82 na Kosu, nastavak Gandijeve, gde nema objekata“ ? До које то „тамо до оне улице“ и шта је „наставак Гандијеве“, и где то „нема објеката“ ?

Па 82-ка иде баш улицом Николе Добровића на Бежанијску косу и спушта се са ње. Такође 82-ка се исто спушта и пење на Косу и Гандијевом улицом. „Наставак“ Гандијеве је улица Љубинке Бобић која се пружа од оног циганског насеља до улаза у Ново Бежанијско гробље 1.

За део који кажеш да „нема објеката“ можда си мислила на онај „празан“ простор у Тошином бунару од дела где се сад гради „Нови Минел“ па до оних кућа у улици Владимира Назора. Да би боље разумела на шта мислим, означио сам на ортофото снимку црвени квадрат под тачком 2. У том делу би требало да се гради стамбено-пословно насеље, које би отприлике овако изгледало, то је још идеја! И овде је инвеститор Галенс из Новог Сада.

За део где кажеш „код тог дела горе“, предпостављам да си мислила на део који сам на ортофото снимку означио црвеним квадратом под тачком 1. То јесте тај видиковац што ти кажеш и шта предлажеш, али то је приватан посед.

novi minel.jpg

висина објеката_варијанта 1.jpg
висина објеката_варијанта 2.jpg

 

Prilozi

  • висина објеката_варијанта2_.jpg
    висина објеката_варијанта2_.jpg
    139 KB · Pregleda: 2.193
E865C439-6986-4B43-A2C6-CC9F7943E697.jpeg


Zablistala fasada!

Meni izgleda super sa ove strane.
 

Prilozi

  • 2179001C-0AB4-46A7-8481-407AD86CE99B.jpeg
    2179001C-0AB4-46A7-8481-407AD86CE99B.jpeg
    394,8 KB · Pregleda: 1.713
Nema sta, ovo malo sto se vidi stvarno izgleda poprilicno dobro. Ajde pa da ne ureknemo za dalje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827256#p827256:1ygwmtq2 je napisao(la):
Гага » Ned Feb 28, 2021 5:25 am[/url]":1ygwmtq2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=825900#p825900:1ygwmtq2 je napisao(la):
buttercup » 24 Феб 2021 09:19 am[/url]":1ygwmtq2]
file.php

Crvenim pravougaonikom :mrgreen:
I ne samo njim nego i deo ka Anlave ceo taj potez bi bilo predivno srediti kao park, sa stazicama, drvećem, klupicama, koji bi imao super pogled, tu vec ima neko igralistance za decu, vidi se i na slici, ali okolo je sve samo siprazje, potpuno ruzno i zapusteno, prljavo, a potencijal je veliki.
 
Ok je izlaz na brdo, deca, skola...(imam dva decaka) :) Ali, deca ce da porastu...energetska efikasnost ce da nas prati cela veka. Kako nas sad, tako i generacije koje dolaze. :!:
Obecano i jedno i drugo. Kod fasade vec omaseno. I materijal i boja. Bela boja, koja ce dok ne zavrse ostatak vec biti prljava. :|
Razocaran kao i mnogi. Verovatno cemo dobiti brdo u zamenu za fasadu, opeku, org render, troslojni parket. :roll:
Doduse, rekli su viseslojni parket. Vise slojeva je sve preko 1. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828389#p828389:3mu7tk9c je napisao(la):
Ada » Čet Mar 04, 2021 12:35 am[/url]":3mu7tk9c]Ok je izlaz na brdo, deca, skola...(imam dva decaka) :) Ali, deca ce da porastu...energetska efikasnost ce da nas prati cela veka. Kako nas sad, tako i generacije koje dolaze. :!:
Obecano i jedno i drugo. Kod fasade vec omaseno. I materijal i boja. Bela boja, koja ce dok ne zavrse ostatak vec biti prljava. :|
Razocaran kao i mnogi. Verovatno cemo dobiti brdo u zamenu za fasadu, opeku, org render, troslojni parket. :roll:
Doduse, rekli su viseslojni parket. Vise slojeva je sve preko 1. :D

Šta je problem sa energetskom efikasnošću ?
Fasada i nije i jeste omašena, meni na ugovoru piše da je fasada iz tri drugačija načina postavke ili tako nešto. Jedino su boju omašili po meni, što mi realno smeta.
Što se tiče brda to nije upitno niti jedne sekunde, brdo dobijamo.
Kontaktirana je već jedna firma koja im radi tu studiju ozelenjavanja i na vrhu prave neke staze za šetanje. Kontaktirana je firma od supruge.
Parket meni stoji višeslojan, jeste da su mogli i više od 2 sloja ali nije mi to neka zamerka :D
Danas sam prošao i vidi se opeka koju stavljaju "crne ciglice" na krov ako se ne varam i na prostor iza terasa, jako lepo izgleda.
Sačekajmo da završe pa da onda udarimo po kritikama.

Ja se bojim najviše da će hodnici u zgradi da izgledaju jako jeftino.
Da li neko ima neki info ?
 
Cena ventilisane fasade je oko 150€m2 to je ova sto trenutno montiraju a demit je 30€m2 to su stavili na zadnjem delu zgrade, i to je ok da je tako stajalo na renderu i da su to rekli kupcima, ako ima neko da mu je receno molim nek se javi da ne bude da izmisljam, parket u ugovoru pise hrastov troslojni a mi dobijamo tarket, energetsku efikasnost ustvari nismo ni sigurni da je C, gospodin Vladimir je krenuo da objasnjava vezano za tu tematiku al se izgleda izgubio na putu Bg-Ns
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828467#p828467:3a8l4avq je napisao(la):
Montenegro80 » Čet Mar 04, 2021 11:21 am[/url]":3a8l4avq]Energetski razred je C a trebalo je B

Jutros sam pregledao ceo ugovor i nigde nisam video taj deo sa energetskim razredom a video sam deo sa parketom gde piše da će biti trojslojni. Oni su definitno dvoslojni stavili ali šire i duže daske za duplo smo dobili. Meni je lično to daleko bolja opcija, mnogo lepša daska (šira i duža) nego više slojeva a rečeno mi je da se sloj skida tek posle 20+ godina, tada se očekuju oštećenja. Meni dovoljno :D
Ali nije lepo što nisu obavestili.
Što se tiče glensovog objašnjenja, razumeo sam da su lokali C a nisam video za stambeni deo.
Ali ako se ne varam većina novogradnja je C ili jedva nakače B, nema puno razlike.


Da vidimo šta će biti na kraju a tu imam poverenja u Galens jer mi je ovo drugo iskustvo sa njima.

Srdačan pozdrav,
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828498#p828498:2gk3msam je napisao(la):
Glamočak » Čet Mar 04, 2021 5:18 am[/url]":2gk3msam]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828467#p828467:2gk3msam je napisao(la):
Montenegro80 » Čet Mar 04, 2021 11:21 am[/url]":2gk3msam]Energetski razred je C a trebalo je B

Jutros sam pregledao ceo ugovor i nigde nisam video taj deo sa energetskim razredom a video sam deo sa parketom gde piše da će biti trojslojni. Oni su definitno dvoslojni stavili ali šire i duže daske za duplo smo dobili. Meni je lično to daleko bolja opcija, mnogo lepša daska (šira i duža) nego više slojeva a rečeno mi je da se sloj skida tek posle 20+ godina, tada se očekuju oštećenja. Meni dovoljno :D
Ali nije lepo što nisu obavestili.
Što se tiče glensovog objašnjenja, razumeo sam da su lokali C a nisam video za stambeni deo.
Ali ako se ne varam većina novogradnja je C ili jedva nakače B, nema puno razlike.


Da vidimo šta će biti na kraju a tu imam poverenja u Galens jer mi je ovo drugo iskustvo sa njima.

Srdačan pozdrav,
Ne bih se slozio da je vecina novogradnji C, pogledaj projekat preko puta, namerno ne pominjem ime da ne bude da ih reklamiram, vrati se na pocetak foruma imas sve napisano vezano za energetski razred zgrade, Vladimir iz Galensa se bavio tom temom... to sa parketom mi lici isto kao sa fasadom a to je usteda
 
Vrh