Šta je novo?

Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593715#p593715:1fhnr3gi je napisao(la):
vladimirNS » Pon Jan 07, 2019 7:26 pm[/url]":1fhnr3gi]Pozdravljam forumase, ja sam Vladimir, direktor prodaje i marketinga kompanije Galens invest koja gradi kompleks New Minel residence and office.
Stojim Vam na raspolaganju za sva pitanja u vezi samog projekta i izgradnje.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Mozemo li saznati neke info za brdo i fasadu? Hvala.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=814604#p814604:317rs4iw je napisao(la):
Ada » Uto Jan 19, 2021 12:56 am[/url]":317rs4iw]Glamočak » Pon Jan 11, 2021 9:32 pm"]Danas sam imao prilike da vidim fasadu, ima promena ali na bolje ne na lošije.
I ona bočna strana tek treba da se uradi mislim na deo koji je u beloj boji gde smo videli da se nije pratio render.
Napravili su skuplju varijantu u odnosu na početnu jer će dodati neke estetske ploče i napraviće ekskluzivniji izgled.

Sta estetske ploce konkretno znace za energetsku efikasnost? I po cemu su estetske ploce bolje od ventilirajuce fasade koja je bila planirana? Ne razumem se u to pa bi mi znacilo da mi odgovorite.
Takodje imam pitanje za vas, da li je kamena 10-ka bolja od ventilirajuce?
Inace, bela strana zgrade je zavrsena. To je to.

Prvo
Ne svidja mi se kako si uradio citiranje mojih reci jer si izbrisao dobar deo, onaj deo gde kritikujem i ne svidja mi se promena koju su napravili.
Niti znam koja je bolja, niti sam gradjevinac, niti se bavim gradjevinom. Amaterski komentarisem projekte gde sam uzeo stan a new minel nije jedino takvo mesto.
Pored toga niko nije rekao da ventilirajuca fasada nestaje, kako je navedeno imaju 3 vrste fasada a jedna od njih je ta ventilirajuca.
Zovni ih i pitaj sve navedene stvari koje te zanimaju ili imas neke svoje majstore isto da pitas i dodjes do odgovora, naravno ako hoces da kupis stan da bi to imalo smisla.
Svako dobro.
 
Druze, sad necu da te citiram uopste, jer si opet preopsiran. Mnogo pises malo kazes. Ako neko kaze da se menja na bolje, ocekujem da se taj neko i razume. Jer to tvrdi. Zaista nista lose nisam mislio, samo sam zeleo da se informisem. Posto se ne razumes, dovoljno je bilo da isto i napises. Kao i ja.
Svako dobro.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=814350#p814350:3q52xejp je napisao(la):
guaran » Pon Jan 18, 2021 12:02 am[/url]":3q52xejp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=814135#p814135:3q52xejp je napisao(la):
Maxim Tsigalko » Ned Jan 17, 2021 1:52 pm[/url]":3q52xejp]U sedmici pred NG su mi rekli da je pri kraju projekat brda i da ce biti top, da su jako zadovoljni kako ce to ispasti, sa trim stazom i izlazom do vrha brda gde ce biti kapija za stanare. Za fasadu su mi naveli ovo sto sam gore napisao, ne deluje mi kao neki problem ako ispostuju navedeno, a verujem da hoce.
Prema meni kao kupcu su do sada bili vrlo korektni, u pogledu svih zelja za izgled stana, draft predugovora, davanje dodatnih informacija, konsultacija oko svega u stanu, ne mogu da gresim dusu. Cini mi se da ovde ima previse otrovnih komentara ljudi koji uopste ovde nisu kupili stan. Poredjenja odnosa Minela prema kupcima, i npr Exinga, TriNove, Plato Bezanija je besmisleno, na svim ovim lokacijama nisam mogao pregovarati ni oko cega, dok je Minel oblikovao unutrasnjost stana sve prema mom i zeninom ukusu.
Da li ste doplatili nesto za te izmene, i mozeteli malo konkretnije reci, kog tipa su bile te izmene?

Nisam doplacivao nista. Izmene su se odnosile na unutrasnjost, zidove, uticnice, kuhinju, raspored prostorija. Bice razlike u ceni, odnosno umanjenje za neka vrata koja vise ne postoje jer sam izbio jednu prostoriju. Ovo je sve bilo moguce dok nisu krenuli sa gradnjom mog sprata.
 
Nemam isto iskustvo sto se tice naplate izmena. Samoinicijativno su izmenili raspored vrata bez pitanja na celoj vertikali, sreca je pa nam se ovako vise dopalo. Trazili smo izmene prilikom kupovine receno je ima dosta vremena do tada, da bi slucajno drugim povodom otisli na gradiliste i videli da je sve gotovo. Naknadno smo tada trazili da izmenimo neke stvari tipa broj i pozicija uticnica i moram reci da su trazili ozbiljne pare za to. Poslali su ponudu koju nismo prihvatili zvanicno ali oni su svakako izvrsili izmenu. Takodje sto je neko naveo da su za sve promene informisali kupce, moj broj niko od njih nije okrenuo od kad smo uplatili kaparu. Da nismo dosadni i da ne cimamo verovatno ne bi znali ni za jednu izmenu. Za fasadu smo ovde videli, a njihov komentar je pa to je idejno resenje sa rendera nece tako izgledati. Super a kako ce izgledati nesto za sta smo dali pare?
 
Ni mene niko nije obavestio o promeni izgleda fasade, ja sam imao primedbe vezano za stolariju, mislim da ni u jednoj ozbiljnoj zemlji odstupanje od orginalnog projekta nije dozvoljeno bez saglasnosti kupaca, steta to Galens nije ispostovao render jer ovaj projetak bi im bio reklama za buduce projekte koni oni najavljuju, sto se tice brda prema Bezaniji... meni su rekli da ce da ga srediti al ostaje da se vidi nasta ce to da lici, sto se tice izmena ja sam imao par sitnih, to se naknadno placa
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=814350#p814350:cri6rtnd je napisao(la):
guaran » Pon Jan 18, 2021 12:02 am[/url]":cri6rtnd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=814135#p814135:cri6rtnd je napisao(la):
Maxim Tsigalko » Ned Jan 17, 2021 1:52 pm[/url]":cri6rtnd]U sedmici pred NG su mi rekli da je pri kraju projekat brda i da ce biti top, da su jako zadovoljni kako ce to ispasti, sa trim stazom i izlazom do vrha brda gde ce biti kapija za stanare. Za fasadu su mi naveli ovo sto sam gore napisao, ne deluje mi kao neki problem ako ispostuju navedeno, a verujem da hoce.
Prema meni kao kupcu su do sada bili vrlo korektni, u pogledu svih zelja za izgled stana, draft predugovora, davanje dodatnih informacija, konsultacija oko svega u stanu, ne mogu da gresim dusu. Cini mi se da ovde ima previse otrovnih komentara ljudi koji uopste ovde nisu kupili stan. Poredjenja odnosa Minela prema kupcima, i npr Exinga, TriNove, Plato Bezanija je besmisleno, na svim ovim lokacijama nisam mogao pregovarati ni oko cega, dok je Minel oblikovao unutrasnjost stana sve prema mom i zeninom ukusu.
Da li ste doplatili nesto za te izmene, i mozeteli malo konkretnije reci, kog tipa su bile te izmene?

Evo odgovoriću ti i ja pošto sam tražio određene izmene od njih. Prvo da se razumemo - nigde i nikada nisam čuo da investitor ovoliko izlazi u susreet kupcima. Dakle moguće je unutar stana gotovo sve promeniti ili prilagoditi svojim potrebama osim nekih baš krupnih stvari (pozicije nosećih zidova i prozora).

Dakle može se stavljati drugi parket ako ti se ne sviđa izbor (odbiju ti od cene njihov parket), isto to važi i za keramiku. Moguće je modifikovati postavljanje keramike i parketa po stanu u odnosu na osnovni projekat. Moguće je birati pozicije i visinu utičnica, na nekim mestima čak i poziciju vrata na zidovima unutar stana. Moguće je menjati gotovo sve u kupatilu osim određenih stvari koje zavise od položaja vodoinstalacija. Sve što ne želiš da ti bude stavljeno od strane njih, možeš doneti da ugrade tvoje, a oni će ti odbiti cenu za ono što nisu ugradili (lavabo, kada i td.)

Ljudi su toliko fini, korektni i ljubazni kada su u pitanju izmene unutar stana, da je to neverovatno. Od količine vremena koju ti posvete, do pažnje o svakom detalju, pa još posle toga dodatno zovu da provere da li su dobro shvatili ako nešto nije jasno, da se slučajno ne bi desilo da ne ispoštuju želje kupca.

Što se tiče naplate, da sumiram: Stvari kao što su pomeranja određenih već postojećih elemenata u stanu - ne naplaćuju. Ako ne želiš nešto da stave njihovo već želiš da doneseš svoje - odbiće ti od cene to što ne ugrađuju svoje i ugradiće to što im doneseš.

Sve pohvale za ovo jer, ponavljam, nikada ni od koga nisam čuo da se investitor ovoliko trudi i ovako izađe u susret kupcima.

Jedine stvari koje meni ostaju kao "zamerke" dok me ne razuvere je ta ventilisana fasada i naročito sređivanje brda na severnoj strani kompleksa.

Mada, na kraju dana, da li će biti demit, ventilisana fasada ili blato i trska, mene kao kupca zanima samo kako će to da izgleda i koliko će biti energetski efikasno. Samo neka ga spakuju kako treba.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=815674#p815674:2tc72uok je napisao(la):
Montenegro80 » Pet Jan 22, 2021 12:57 pm[/url]":2tc72uok]Ni mene niko nije obavestio o promeni izgleda fasade, ja sam imao primedbe vezano za stolariju, mislim da ni u jednoj ozbiljnoj zemlji odstupanje od orginalnog projekta nije dozvoljeno bez saglasnosti kupaca, steta to Galens nije ispostovao render jer ovaj projetak bi im bio reklama za buduce projekte koni oni najavljuju, sto se tice brda prema Bezaniji... meni su rekli da ce da ga srediti al ostaje da se vidi nasta ce to da lici, sto se tice izmena ja sam imao par sitnih, to se naknadno placa

Bojim se da su gotovo svi pogrešno shvatili obavezu investitora da vas (nas) obavesti o ovim i ovakvim promenama. Ovakva obaveza može proisteći samo iz izmene u gradnji koja nastane u odnosu na ono što se nalazi u ugovoru i/ili predugovoru.

Ako pročitaš predugovor ili ugovor koji si potpisao videćeš da se nigde ne spominje tip fasade koji se stavlja na zgrade, to je spomenuto samo na sajtu koji nažalost nije obavezujuć izvor informacija. Ne pokušavam ovime na bilo koji način da stanem na stranu investitora ili da se deklarišem protiv njih (jer prema meni su bili više nego fini do sada i nemam niti jednu negativnu reč za njih), ali u predugovoru piše jasno na šta se posebno odnosi pojam "kvaliteta gradnje", a to su: troslojni hrastov parket, fasadna stolarija Shuco, alu radijatori Vox Global, Aling galanterija za struju, sobna vrata, ulazna vrata, niskošumne kanalizacione cevi, keramika Marazzi i slično, video interfon, klime Gree, kade i tuš kade Kolpa San, baterije i tuš baterije Grohe, WC šolje i umivaonici Villeroy & Boch, Grohe/Geberit vodokotlići i Ariston EVO bojleri.

Takođe u članu 6. se kaže da ukoliko nisu po razumnoj ceni ili u razumnom roku u stanju da pribave materijale navedene u projektno tehničkoj dokumentaciji mogu da upotrebe zamenske istih ili sličnih karakteristika i kvaliteta.

Prevedeno sa pravničkog na regularni srpski: morate čitati ugovore pažljivo i investitor apsolutno ima pravo da uradi ovo što je uradio sa demitom obloženom stranom zgrade, dokle god to ne utiče na krajnji kvalitet i energetski proračun. Da li će to na kraju promeniti nešto za nas stanare, videćemo tek kada sve bude gotovo, ali i da neko krene da se žali, nema osnov po kojem može da se žali.

Od svih projekata koje su do sada izgradili nikada nisam čuo pritužbe na kvalitet, verujem da ga neće biti ni ovde, pogotovo uzevši u obzir njihovu dosadašnju reputaciju i cenu koju plaćamo za stanove.

Pozdrav
 
U pravu si, nista nisu obecali a to su i ispostovali, vezano za fasadu, sto se tice parketa koji si pomenuo, njega ne ugradjuju vec tarket ili sam ja nesto propustio? Naravno oni su se zastitili ugovorom tako da nama kupcima ostaje jedino da se molimo da bude tako, generalno nemam ja puno zamerki al malo mi smeta kad mi pokazu neki render i kazu da ce biti fasada xxxx a dobijemo neku mesano meso fasadu ...
 
I prema nama su bili fer sto se tice izmena, sve su prihvatili.
Ovo sa fasadom je bas zabrinjavajuce, ali imam utisak da su tu kupcima prakticno vezane ruke. Jedino se mozemo nadati da ce biti ok jer bi ovo trebalo da im bude reklamni projekat za BG.
Ima li neko novosti za fazu 2, nama su rekli da ce objaviti do kraja godine, ali toga nema jos uvek.
 
Pa u svakom slucaju je dovoljno da ako nesto kazes- obecas, to i ispostujes. Ni vise ni manje ne treba. Zaposleni su ok, sta ce ljudi rade kako im se kaze.
 
Raskinite svi predugovore ako vam se ne svidja i to je to.
 
Pa ako ce vratiti vec uplacen novac i isplatiti naknadu za izgubljeno vreme, verovatno bi dosta ljudi raskinulo ugovor. Posto od toga nema nista, mozes samo da raskines ugovor i izgubis pare. Prakticno te ucenjuju, niko normalan ne bi raskidao ugovor zbog boje fasade i to platio desetine hiljada evra.
 
Vratiće uplaćen novac,nećeš izgubiti ništa.
 
Zato što sam kupio od njih 10 stanova a neke predugovore i raskidao.
 
Super, drago mi je da cujem tu informaciju, ti si kupio stan u new minelu? I nemas nikakvu primedbu vezano za fasadu, sredjivanje brda iza zgrade, manjak info o energetskom razredu zgrade, ugradnji tarketa umesto troslojnog parketa?
 
Nisam kupio u minelu,ali kazem da je moguce vratiti novac ako vam ne odgovara.
 
Nije to bas tako jednostavno. Potpises predugovor i uplatis 20% 2-3 godine unapred i onda raskines pred useljenje, pa opet cekas 2-3 godine. Za povredu predugovora treba da plate i kiriju za tih 2 - 3god
 
Ljudi, je l to pricate o raskidu ugovora zbog promenjene boje fasade? Cekate 2 godine na stan i do toga je doslo? Pa mislim, ako cete ove ganjati za neispunjenje ugovornih obaveza, zbog izmena na fasadi, sta raditi onda sa Tri Nove i onim propalim terasama pre useljenja?
Nigde nije savrseno, ali ovo deluje vrlo pristojno. Jeste malo cudna ta zatvorenost, ali na upit kao kupac stana mozete dobiti informacije. Samo gradiliste deluje korektno, ne znam, mozda cu se i pokajati, ali za sada nemam taj utisak.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=815727#p815727:2wlc84h4 je napisao(la):
antares » Pet Jan 22, 2021 2:39 pm[/url]":2wlc84h4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=814350#p814350:2wlc84h4 je napisao(la):
guaran » Pon Jan 18, 2021 12:02 am[/url]":2wlc84h4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=814135#p814135:2wlc84h4 je napisao(la):
Maxim Tsigalko » Ned Jan 17, 2021 1:52 pm[/url]":2wlc84h4]U sedmici pred NG su mi rekli da je pri kraju projekat brda i da ce biti top, da su jako zadovoljni kako ce to ispasti, sa trim stazom i izlazom do vrha brda gde ce biti kapija za stanare. Za fasadu su mi naveli ovo sto sam gore napisao, ne deluje mi kao neki problem ako ispostuju navedeno, a verujem da hoce.
Prema meni kao kupcu su do sada bili vrlo korektni, u pogledu svih zelja za izgled stana, draft predugovora, davanje dodatnih informacija, konsultacija oko svega u stanu, ne mogu da gresim dusu. Cini mi se da ovde ima previse otrovnih komentara ljudi koji uopste ovde nisu kupili stan. Poredjenja odnosa Minela prema kupcima, i npr Exinga, TriNove, Plato Bezanija je besmisleno, na svim ovim lokacijama nisam mogao pregovarati ni oko cega, dok je Minel oblikovao unutrasnjost stana sve prema mom i zeninom ukusu.
Da li ste doplatili nesto za te izmene, i mozeteli malo konkretnije reci, kog tipa su bile te izmene?

Evo odgovoriću ti i ja pošto sam tražio određene izmene od njih. Prvo da se razumemo - nigde i nikada nisam čuo da investitor ovoliko izlazi u susreet kupcima. Dakle moguće je unutar stana gotovo sve promeniti ili prilagoditi svojim potrebama osim nekih baš krupnih stvari (pozicije nosećih zidova i prozora).

Dakle može se stavljati drugi parket ako ti se ne sviđa izbor (odbiju ti od cene njihov parket), isto to važi i za keramiku. Moguće je modifikovati postavljanje keramike i parketa po stanu u odnosu na osnovni projekat. Moguće je birati pozicije i visinu utičnica, na nekim mestima čak i poziciju vrata na zidovima unutar stana. Moguće je menjati gotovo sve u kupatilu osim određenih stvari koje zavise od položaja vodoinstalacija. Sve što ne želiš da ti bude stavljeno od strane njih, možeš doneti da ugrade tvoje, a oni će ti odbiti cenu za ono što nisu ugradili (lavabo, kada i td.)

Ljudi su toliko fini, korektni i ljubazni kada su u pitanju izmene unutar stana, da je to neverovatno. Od količine vremena koju ti posvete, do pažnje o svakom detalju, pa još posle toga dodatno zovu da provere da li su dobro shvatili ako nešto nije jasno, da se slučajno ne bi desilo da ne ispoštuju želje kupca.

Što se tiče naplate, da sumiram: Stvari kao što su pomeranja određenih već postojećih elemenata u stanu - ne naplaćuju. Ako ne želiš nešto da stave njihovo već želiš da doneseš svoje - odbiće ti od cene to što ne ugrađuju svoje i ugradiće to što im doneseš.

Sve pohvale za ovo jer, ponavljam, nikada ni od koga nisam čuo da se investitor ovoliko trudi i ovako izađe u susret kupcima.

Jedine stvari koje meni ostaju kao "zamerke" dok me ne razuvere je ta ventilisana fasada i naročito sređivanje brda na severnoj strani kompleksa.

Mada, na kraju dana, da li će biti demit, ventilisana fasada ili blato i trska, mene kao kupca zanima samo kako će to da izgleda i koliko će biti energetski efikasno. Samo neka ga spakuju kako treba.
Potpisujem svaku rec ukljucujuci i "zamerke".
 
Kad se tema ovako lepo zagrejala da se nadovezem.
Mogu da se slozim da su ljudi iz prodaje fini, da su i nama mnoge velike izmene bile dozvoljene bez naknade, da ne nabrajam sada.
Stan smo kaparisali pre nego sto je dobijena gradjevinska dozvola. Sto znaci da smo se vodili nacrtima i renderima.
Ne razumem se u fasade ali mi je bitno da se ispostuje energetska efikasnost i estetika. Mislim kao i sve ostalo, pa to se valjda podrazumeva, to sve jako skupo i placamo.

Zelim da verujem da ce na kraju biti tako.
Za mene je recimo kod tog uredjenja brda kljucno da naprave izlaz stepenicama na B.Kosu. Gore su parkovi, daleko kraci put do skole

Neko je spomenjao povrat novca, na osnovu cega? Moje misljenje da je to jedino moguce licnim dogovorom sa investitorom i njihova dobra volja. Tuzbe, sporovi .. zaboravi te, ugovori su crno na belo jasni, znaju oni tacno dokle mogu da idu i sta da rade.
Sutra ako mi banka ne odobri kredit moja kapara ostaje njima. E sad ono ljudsko je da kazu ok, vraticemo kad vas stan ponovo prodamo.

Svako dobro
 
Naravno da će ga prodati i to po većoj ceni.
Nije potrebno tužiti,lagano se dogovori.
 
Maxim Tsigalko":ipsdnh9h je napisao(la):
Ljudi, je l to pricate o raskidu ugovora zbog promenjene boje fasade? Cekate 2 godine na stan i do toga je doslo? Pa mislim, ako cete ove ganjati za neispunjenje ugovornih obaveza, zbog izmena na fasadi, sta raditi onda sa Tri Nove i onim propalim terasama pre useljenja?
Nigde nije savrseno, ali ovo deluje vrlo pristojno. Jeste malo cudna ta zatvorenost, ali na upit kao kupac stana mozete dobiti informacije. Samo gradiliste deluje korektno, ne znam, mozda cu se i pokajati, ali za sada nemam taj utisak.
Stvarno mi nije jasno sta je sa ljudima, da raskidaju ugovore zbog samo izmenjene boje fasade?! Potpuno nerealna prica. Bice ovo odlican projekat!
 
Vrh