Šta je novo?

Novi Dorćol [ Stambeno poslovni kompleks | 100 000 m²]

Iskren da budem i da sam imao novac na racunu u celosti opet bih uzeo na najduzi moguci period otplate sa mogucnoscu smanjenja rate ili perioda otplate ali ne bih zarobljavao ziv novac. Ista stvar je i za automobil, opremu u koju investiram, poslovni prostor, projekte i sl.

Ovo govorim kao neko ko ima sopstveni biznis 11. godinu sa mnogo gresaka iza sebe...

Takodje, apsolutno razumem zasto neko razmislja drugacije.
 
shadestudio":3ejcwpiy je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898668#p898668 je napisao(la):
lcf » Ned Nov 14, 2021 7:46 pm[/url]":3ejcwpiy]
persu29":3ejcwpiy je napisao(la):
Sve je ovo lepo na slikama, ali evo, mi smo kupili stan u lameli D1 i toliko su fušarili i toliko je sve lošeg kvaliteta, da ovo sigurno ne vredi 3300 eura po kvadratu koliko smo platili. Od parketa koji je pun ulubljenja i rupa, do terase koju su lupali jer nije imala pad (i to ne samo u našem stanu), preko plafona koji je neravan, dva kupatila i dve tuš kabine koje propuštaju vodu (dakle, niko nije pustio vodu da vidi da li otiče), do sitnica poput rešetki u kupatilu koje su već zarđali, silikona i neobrisivih fleka koje su na pločicama, na elementima u kupatilu itd…
Jel su vam otklonili sve nedostatke nakon primopredaje?

Da napomenem stan sam kupio na 30 godina od svoje plate, ne nasledstva, tako da se zaista trudim, da budem objektivan jer ću ipak tu provoditi svaki dan u nadolazećim godinama. Nije mi bilo lako da sagledam da ću u periodu otplate imati 63 godine ali…

Sent from my iPad using Tapatalk

Kredit na 30 godina je prilicno kurazna odluka. Ja ne bih mogao ni u snu. Oduvek me je zanimalo zasto neko ko nema svoju nekretninu kupuje na kredit stan sa najskupljom cenom kvadrata?
Logika mi govori da se u toj situaciji kupi nesto jeftiniji kvadrat i otplati ranije i sigurnije, i bude tvoje mnogo ranije nego ovaj luksuzni stan koji ce postati tvoj za 30 neizvesnih godina, i to ako sve protekne uredu.
Imas vise razmisljanja sto se toga tice. Trenutno je inflacija prilicno velika, tako da ti ide u prilog kredit na sto duzi vremenski period. To naravno, ako imas siguran posao itd, slazem se da je 30 godina previse, ja licno ne bih to radio ali dobro. Druga stvar je sto su trenutno esktremno male kamatne stope, ali ocekuje se njihov rast. Ako je neko uspeo da pregovara sa bankom i izvuce fiksnu kamatnu stopu to je super, mada u poslednje vreme sam cuo da to ne daju. Imaju neku foru sa varijabilnom koja moze da predje u fiksnu, ali oni u tom slucaju naprave ponudu koja je neisplativa tako da ostanes na varijabilnoj.
 
Pa da, ali sve je to donosenje odluke na osnovu trenutnog stanja koje jeste primamljivo. To i jeste razlog ptopasti vecine ljudi koji se polakome na sjajne uslove kredita i zanemare ili ne zele da veruju da se to moze promeniti. Idi 30 godina u nazad i lako je videti sve preokrete za taj period.
 
Pozdrav komsije. Mi smo u lameli D1. Zanima me kakvo vam je grejanje u stanu? Mi se tek useljavamo , a radijatori su veoma mlaki a u stanu je hladno; zvali smo majstore i kazu da treba nekoliko dana da se grejanje stabilizuje. Da li je i kod vas bilo tako ?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901461#p901461:3swgpojw je napisao(la):
draganagaga » Uto Nov 23, 2021 6:57 pm[/url]":3swgpojw]Pozdrav komsije. Mi smo u lameli D1. Zanima me kakvo vam je grejanje u stanu? Mi se tek useljavamo , a radijatori su veoma mlaki a u stanu je hladno; zvali smo majstore i kazu da treba nekoliko dana da se grejanje stabilizuje. Da li je i kod vas bilo tako ?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Pozdrav komšija, dobrodošli. Mi smo u D5 od 1.avgusta. I kod nas su radijatori mlaki ali je stan topao zbog dobre izolacije. Na termostatu sam namestio 25.5 stepeni tako da grejanje uvek radi jer ne može nikad da postigne tu temperaturu. Mislim da je to do toplane a ne do sistema u stanu (nadam se). Možda je hladno ako je bilo isključeno grejanje i spuštene roletne ali siguran sam da će se brzo ugrejati stan, bar kod nas je tako.
 
Hvala komsija na brzom odgovoru. Mi se smo se malo uplasili jer smo ocekivali da ce se brzo ugrejati pa nas je iznenadilo da je u stanu tako prohladno. Pretpostavljam da je onda onako kako je majstor rekao da treba nekoliko dana da bi se stan ugrejao- sad mi je malo lakse...
Da vas pitam jos nesto, ako ste namestili na 25.5 stepeni kolika vam je realna temperatura koju ste postigli u stanu? Da znamo na koliko da podesimo termostat. Hvala

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901489#p901489:2i9xu9pg je napisao(la):
draganagaga » Uto Nov 23, 2021 9:15 pm[/url]":2i9xu9pg]Hvala komsija na brzom odgovoru. Mi se smo se malo uplasili jer smo ocekivali da ce se brzo ugrejati pa nas je iznenadilo da je u stanu tako prohladno. Pretpostavljam da je onda onako kako je majstor rekao da treba nekoliko dana da bi se stan ugrejao- sad mi je malo lakse...
Da vas pitam jos nesto, ako ste namestili na 25.5 stepeni kolika vam je realna temperatura koju ste postigli u stanu? Da znamo na koliko da podesimo termostat. Hvala

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Pa ne znam koliko je tačno, kad stavim na 23 isključi se pa sam stavio na 25.5 i tako je stalno uključeno-one tri crte, pa cu ostaviti verovatno tako do prvog računa za grejanje :). Uostalom uvek imate opciju grejanja preko klima uređaja i to je bio spas u oktobru kad je bilo hladno a grejanje nije počelo.
 
Ja sam na toplotnoj pumpi tako da nisam verovatno relevantan za odgovor ali kroz desetak minuta je stan potpuno zagrejan.

Ono sto mogu da primetim je da ovih dana bukvalno ni ne ukljucujem grejanje iako je stan gotovo bez namestaja jos uvek, sto mi je iznenadjenje

Luka iz D4


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala
Mi smo za sada zadovoljni sa stanom, nemamo vecih zamerki , osim ovo za grejanje , ce se smrznemo ukoliko nam se stan ne se zagreje uskoro

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901481#p901481:1k5i1fey je napisao(la):
Крш » Tue Nov 23, 2021 9:03 pm[/url]":1k5i1fey]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901461#p901461:1k5i1fey je napisao(la):
draganagaga » Uto Nov 23, 2021 6:57 pm[/url]":1k5i1fey]Pozdrav komsije. Mi smo u lameli D1. Zanima me kakvo vam je grejanje u stanu? Mi se tek useljavamo , a radijatori su veoma mlaki a u stanu je hladno; zvali smo majstore i kazu da treba nekoliko dana da se grejanje stabilizuje. Da li je i kod vas bilo tako ?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Pozdrav komšija, dobrodošli. Mi smo u D5 od 1.avgusta. I kod nas su radijatori mlaki ali je stan topao zbog dobre izolacije. Na termostatu sam namestio 25.5 stepeni tako da grejanje uvek radi jer ne može nikad da postigne tu temperaturu. Mislim da je to do toplane a ne do sistema u stanu (nadam se). Možda je hladno ako je bilo isključeno grejanje i spuštene roletne ali siguran sam da će se brzo ugrejati stan, bar kod nas je tako.

Projektna temperatura u stanovima kada se stan greje preko toplana je 20°C u sobama, 22°C u kupatilima, i 15°C u toaletima. Sve preko toga što izvučete je ćar. Tako se projektujusve zgrade na toplane u Beogradu.
 
Kod nasih prijatelja i familije i tamo gde smo ziveli ranije ( svi smo ziveli po stanovima na razlicitim lokacijama u Beogradi) komotno smo isli u kratkim rukavima zimi i daleko je temperatura bila visa od 20-21 stepen. Ne znam, mozda nismo objektivni jer smo navikli na toplije ali za nas je 20- 21 stepen malo. Ovo je do sad najslabije grejanje sa kojim smo se susreli, ocekivali smo daleko toplije prostorije s obzirom na cenu kvadrata koju smo platili. U jednom trenutku nam je u stanu pokazalo da je 21 stepen, ali subjektivni osecaj zbog hladnih zidova je da je dosta hladnije, oseca se hladnoca. Vrv cemo morati i klimu da ukljucujemo ukoliko se nesto ne promeni u narednih dva dana. Doduse, sacekacemo ovih par dana, moguce da treba vremena da se stan zagreje, posto tek jedan i po dan ukljucujemo i to ne na ceo dan. Mozda i gresimo, videcemo.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901589#p901589:1e9zz6wr je napisao(la):
draganagaga » Sre Nov 24, 2021 6:29 am[/url]":1e9zz6wr]Kod nasih prijatelja i familije i tamo gde smo ziveli ranije ( svi smo ziveli po stanovima na razlicitim lokacijama u Beogradi) komotno smo isli u kratkim rukavima zimi i daleko je temperatura bila visa od 20-21 stepen. Ne znam, mozda nismo objektivni jer smo navikli na toplije ali za nas je 20- 21 stepen malo. Ovo je do sad najslabije grejanje sa kojim smo se susreli, ocekivali smo daleko toplije prostorije s obzirom na cenu kvadrata koju smo platili. U jednom trenutku nam je u stanu pokazalo da je 21 stepen, ali subjektivni osecaj zbog hladnih zidova je da je dosta hladnije, oseca se hladnoca. Vrv cemo morati i klimu da ukljucujemo ukoliko se nesto ne promeni u narednih dva dana. Doduse, sacekacemo ovih par dana, moguce da treba vremena da se stan zagreje, posto tek jedan i po dan ukljucujemo i to ne na ceo dan. Mozda i gresimo, videcemo.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

21 stepen je hladno, izuzetno , kako god da je projektovano. I sam živim u novogradnji i u stanu mi je uvek oko 25 stepeni.
Na temperaturu u stanu utiče mnogo faktora : orijentacija stana, način grejanja , dimenzionisanje grejnih tela , izolacija, da li su useljeni stanovi oko vas , površine u staklu kao i njihova termička izolacija itd.
Takođe, da li ste odzračili radijatore pre puštanja grejanja?
Nadam se da ćete ubrzo doći do željene temperature. :)
 
HvalaSve smo odradili sto je potrebno, bili su i majstori da sve provere, pa cemo videti. Cini mi se da je danas toplije u stanu u odnosu na juce ali sacekacemo jos dan , dva da bi izveli zakljucak.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Da se javim i pohvalim, u stanu je sad dosta toplije, dostiglo je za sad temperaturu od 23,5 stepena. Majstor je izgleda bio u pravu da treba vremena da se grejanje stabilizuje. Pozdrav i hvala svima .

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Jedina prednost kredita na 30 godina je da se dogodi to što se desilo u Jugoslaviji 90tih, da otplatiš stambeni kredit od 20.000 maraka za 150 maraka :) Tragična šala na stranu, platežno sposobni ljudi uzimaju kredite na 30 godina da im potencijalna inflacija malo pripomogne, posebno ko se već nalazi u kreditnom zaduženju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901705#p901705:2csmpjdr je napisao(la):
draganagaga » Sre Nov 24, 2021 1:17 pm[/url]":2csmpjdr]Da se javim i pohvalim, u stanu je sad dosta toplije, dostiglo je za sad temperaturu od 23,5 stepena. Majstor je izgleda bio u pravu da treba vremena da se grejanje stabilizuje. Pozdrav i hvala svima .

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Hvala sto ste javili. Ja treba da se uselim za par dana :)

Zna li neko od komsija sta se jos od lokala otvara. Za sada znam za PerSu, Meridian kladionicu i Cofee Dream...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899958#p899958:2e1608wv je napisao(la):
BrankoS » Čet Nov 18, 2021 9:53 pm[/url]":2e1608wv]To bi trebalo da znači SuPer na čordolskom, inače je lanac maloorodaje mahom po Vojvodini. U BG jedva imaju jednu radnju u Lominoj i baš me čudi otkud oni ovde.


Hhahahahhaa, tesko da ce nam biti SuPer, ali sta mozemo...mozda u drugoj fazi bude nesto drugo od marketa...ovaj lanac nije ni na najsocijalnijim projektima, ali mora da je investititor lepo profitirao od njih... :notok:
 
Persu i Meridian su iznajmljenim lokalima.

Ja sam se iskreno baš iznenadio kad videh i kladionicu i market iz lanca ovog brenda. Ali opet ne znam da li se može ograničiti prilikom kupovine kome možete izdati lokal koji ste kupili za tu namenu…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901822#p901822:1lkyu25q je napisao(la):
lcf » Sre Nov 24, 2021 6:21 pm[/url]":1lkyu25q]Persu i Meridian su iznajmljenim lokalima.

Ja sam se iskreno baš iznenadio kad videh i kladionicu i market iz lanca ovog brenda. Ali opet ne znam da li se može ograničiti prilikom kupovine kome možete izdati lokal koji ste kupili za tu namenu…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Verujte i ja. Nije kao da je prebitan 'brendiran' market u stambenom kompleksu, ali sve ono o cemu su mi agenti prodaje pricali (nisam ih ni pitala, nije mi palo na pamet u trenutku pregovora za kupovinu stana) nije ispostovano.

Eksplicitno su naglasili da nece biti dozovoljene kladionice (da je to deo Ugovora za kupcima lokala), pominjali su i kinesku hranu i sl. da nece biti dozovoljeno...

Sto se marketa tice, mislim da samo kvari sliku "Novog Dorcola" kao luksuznog koncepta, meni licno ne smeta,, niti mi je bitno gde cu kupovati kafu i hleb.

Znam koliko ozbiljni investitori vode racuna i bore se da u lokalima budu 'zvucnija' imena (apoteka, kafeterija, marketa, pekara, ...) bas zbog ugodjaja stanarima, sto i jeste osnovni motiv kupovine stana u ovakvim komplekisma gde je sve na jednom mestu, a narocito tamo gde se projekat nastavlja kroz novu fazu gradnje! Svejedno, videcemo kako ce sveukupno izgledati, za sada sam u tom delu razocarana.

Pozdrav svim komsijama :)
 
Imace uticaja na prodaju u drugoj fazi, agenti su i meni to isto rekli, bez kladionica, sve ultra...
 
nene":2ug3fyw9 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901822#p901822 je napisao(la):
lcf » Sre Nov 24, 2021 6:21 pm[/url]":2ug3fyw9]Persu i Meridian su iznajmljenim lokalima.

Ja sam se iskreno baš iznenadio kad videh i kladionicu i market iz lanca ovog brenda. Ali opet ne znam da li se može ograničiti prilikom kupovine kome možete izdati lokal koji ste kupili za tu namenu…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Verujte i ja. Nije kao da je prebitan 'brendiran' market u stambenom kompleksu, ali sve ono o cemu su mi agenti prodaje pricali (nisam ih ni pitala, nije mi palo na pamet u trenutku pregovora za kupovinu stana) nije ispostovano.

Eksplicitno su naglasili da nece biti dozovoljene kladionice (da je to deo Ugovora za kupcima lokala), pominjali su i kinesku hranu i sl. da nece biti dozovoljeno...Znam, nama u ugovoru se nigde na to nisu obavezali i to nije tipicno ni za jednog investitora, ali je jako losa reklama za "Deku".

Sto se marketa tice, mislim da samo kvari sliku "Novog Dorcola" kao luksuznog koncepta, meni licno ne smeta,, niti mi je bitno gde cu kupovati kafu i hleb.

Znam koliko ozbiljni investitori vode racuna i bore se da u lokalima budu 'zvucnija' imena (apoteka, kafeterija, marketa, pekara, ...) bas zbog ugodjaja stanarima, sto i jeste osnovni motiv kupovine stana u ovakvim komplekisma gde je sve na jednom mestu, a narocito tamo gde se projekat nastavlja kroz novu fazu gradnje! Svejedno, videcemo kako ce sveukupno izgledati, za sada sam u tom delu razocarana.

Pozdrav svim komsijama :)
Meni je i Costa Coffee veliko razocarenje. PerSu takodje ali hajde sto kazete, videcemo u totalu.

Za kladionicu ne bih da komentarisem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nadam se da to što je prvi lokal otvoren u kompleksu baš kladionica ne nagoveštva i gore stvari, mada je i ovo baš veliko razočarenje. Da li je moralo, siguran sam da nije, u svakom slučaju nije lepa najava za "srećno detinjstvo" ili kako su se već reklamirali a koliko vidim ima dosta dece u naselju što oni znaju ali izgleda da ih nije briga. Šteta!

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Vrh