Šta je novo?

Novi Dorćol [ Stambeno poslovni kompleks | 100 000 m²]

U fazi II cena kvadrata ide od trenutne 2900 eur do 3500 eur. Mi smo čekali da uzmemo stan u drugoj fazi misleći da će kvadrat biti jefitniji, kao što obično biva u drugoj fazi i u višespratnicama kao što će biti ova..Cena nas je malo iznenadila s obzirom sa je u prvoj fazi bila 2400 eur u sivoj gradnji. Gradnja će trajati 2 godine..To su info od sales tima ND
 
Kad je to cena kvadrata u ovom kompleksu bila 2400 ???Mi kada smo prvi put zvali da se raspitamo za kompleks , pre nesto manje od dve godine cena je bila od 2700 pa na dalje ( visa spratnost visa cena) a odlucili smo se za kupovinu pre par meseci ( kad je kompleks vec bio zavrsen) za 3150 po kvadratu.
Cudno bi bilo da stave za pocetak 2 faze cenu koja je niza, s obzirom da je kvadrat svugde puno skocio u zadnje dve godine, sve kvalitetnije novogradnje po sirem centru su sad 3000+ evra. Mada ako im prodaja prve faze ne ide dobro ( s obzirom na broj stanova koji nisu prodati) ne bi bilo cudno ni da smanje cenu. Mada ne verujem da ce to da se desi.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Ja sam u Februaru ove godine platio 3500 sa pdvom…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ako ste vi u februaru kvadrat platili 3500, a mi pocetkom septembra 3150, ko zna mozda sl .godine padne i na 2400;
Mada nesto ne verujem u taj scenario, mislim da ce se cene kretati izmedju 3000-3800.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
draganagaga":2k6by772 je napisao(la):
Pa ako ste vi u februaru kvadrat platili 3500, a mi pocetkom septembra 3150, ko zna mozda sl .godine padne i na 2400;
Mada nesto ne verujem u taj scenario, mislim da ce se cene kretati izmedju 3000-3800.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Na kom spratu? Ako je na povučenom da se žalim komitetu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije na povucenom , malo ispod povucenog

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
draganagaga":28p30qy3 je napisao(la):
Nije na povucenom , malo ispod povucenog

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Onda su to te cene . Zadržali su iste generalno. Svakako ne očekujem drugu fazu cenovno ispod prve…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Inače nikada nisu bile cene 2.400 u "sivoj fazi" jer kad je tek objavljen projekat i nisu ni krenuli radovi cena je bila 2.775 EUR sa PDV i to su naveli kao "maksimalnu" cenu do dobijanja gradjevinske dozvole (što se desilo nekih mesec dana kasnije recimo) kada su objavili novu cenu, pretpostavljam veću pošto dalje nisam ispratio.
 
Hmmm...cene su ocekivane s obzirom na to u kom delu grada se nalazi kompleks- bar ako uporedimo sa cenama kvadrata novogradnji u npr Zemunu- gde je cena kvadrata trenutno u novogradnji 2100-2500. Ako je u Zemunu takva situacija , zasto bi bilo koji investitor lokaciju u Starom Gradu prodavao ispod 3000? Meni jeste misterija sto prodaja nije bolja , mi smo gledali i K district koji je bio u slicnom rangu cena ali vizuelno i po kvalitetu na nizem nivou pa smo odustali i uzeli stan u Novom Dorcolu . Prijatelji su bili zainteresovani za stan u N.D ali su odustali jer kako kazu terase su prevelike i onda umesto stana od oko npr 80 kvadrata ( koliko im treba za njih i dvoje dece) ovde im treba stan od oko 100 kvadrata ( veci stan veca terasa) . Mozda je i korona uticala, ne znam. Ali mi jeste misterija jer koga god da smo pitali i koga god smo od relevantnih ljudi od struke dovodili da vidi stan svi su rekli da je ovo jedna od boljih novogradnji koju su videli u zadnje vreme.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Pa sad... mi smo kupili prosle godine stan u izgradnji u Zemunu za 2000 evra po kvadratu ( sa pdv ) , do zavrsetka radova i useljenja tokom prve polovine 2021, svi su stanovi bili prodati . Stan smo prodali jer smo zakljucili da nam ipak treba veci stan, i prodali smo ga bukvalno za 2 dana i to za 2400 po kvadratu, tolika je velika potraznja bila. Zato mi i jeste misterija zasto je ovde losija prodaja. Kvalitet je bolji i lepsi je kompleks nego onaj u Zemunu, ali eto. Mozda je i do toga sto je sad za neke ljude pozeljniji N.Beograd ili Zemun zbog koncentracije poslovnih zgrada na N.Beogradu.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Na osnovu cega se zna da je prodaja prve faze slabija?

Prosli mesec kad sam zvao od manjih stanova <55m2, ostao je samo jedan na povucenom spratu za 3400 e po kvadratu.
 
Ja ne znam kakva je trenutna situacija, ali kada smo mi kupovali stan u N.D , kvadraturu koju smo zelili , smo imali da biramo u vise lamela, cak smo u jednoj ( da li cetvrta ili peta lamela, mislim cetvrta) mogli da biramo bilo koji sprat , znaci bilo je slobodno. Vrv su prodati manji stanovi, dok onih vecih od 85 kv sigurno ima neprodatih. E sad mozda se promenila situaciju zadnjih mesec dva to vec ne znam jer ne azuriraju podatke sa sajta.
Ja vise uporedjujem prodaju ovog kompleksa sa prodajom novogradnje u Zemunu koja se rasproda 80% vec u prvih pola godina od kad krene gradnja, a ostatak se proda do useljavanja. Bar je tako bilo sa nasom novogradnjom u Zemunu a znam za jos jednu u blizini gde se isto desilo. Ocekivali smo da stanovi u ovom kompleksu budu da se tako izrazim razgrabljeni jos odavno..ali ocito da nije tako. A zelili bi da se proda sto vise , da nas ima sto vise

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Dobro, veliki je ovo kompleks, prodace se sigurno. Ne bi oni pravili 12 spratova u sledecoj fazi da ne misle da mogu da prodaju, sve to dosta kosta da se napravi.

Inace, posto nema informacija na sajtu - zna li se zasto su stanovi na povucenom spratu toliko skuplji po kvadratu? Koju dodatnu opremu imaju da opravdaju razliku u ceni?
 
Razlika je u sistemu grejanja (toplotna pumpa), visoj klasi parketa 18cm sirine i drugačijoj keramici u kupatilima i naravno većoj terasi koja donosi na atraktivinosti. Takodje sistem pametnog stana je sa vise opcija programiranja u samom startu mada se to moze nadograditi i kasnije uz doplatu od cca 1.5k eur. Ima jos par sitnica kao sto je prioritet u liftovima itd ali to je nesto sto se ni ne komunicira prilikom prodaje ( barem meni nije)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jedno pitanje, jel i na povučenim spravu cena m2 terase ista kao i stana?
Ja sam se raspitivao u početku izgradnje za 2.5 stan, ali nam je nazalost bilo van budžeta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To i mene zanima pošto sada gledam terase su stvarno velike, retko gde je ispod 10m2 za trosoban stan. Da li je i na drugim spratovima cena terase ista kao m2 stana?
 
Ugljeni":2yne0jro je napisao(la):
Jedno pitanje, jel i na povučenim spravu cena m2 terase ista kao i stana?
Ja sam se raspitivao u početku izgradnje za 2.5 stan, ali nam je nazalost bilo van budžeta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jeste ali je projektovano tako da se kupuje samo deo terase a ostali deo se vodi kao neprohodna terasa kojoj samo vi imate pristup .

Tako sam ja bas na 2.5 stanu platio 4kvm terase a imam 20 i kusur ba raspolaganju…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nama su cini mi se smanjili cenu kvadrata terase , sad ne znam koliko tacno. Mada mozda je isto kao kod lcf, deo terase se ne racuna. I nama je terasa skoro 20 kvadrata.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
lcf":3hvot7fk je napisao(la):
Ugljeni":3hvot7fk je napisao(la):
Jedno pitanje, jel i na povučenim spravu cena m2 terase ista kao i stana?
Ja sam se raspitivao u početku izgradnje za 2.5 stan, ali nam je nazalost bilo van budžeta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jeste ali je projektovano tako da se kupuje samo deo terase a ostali deo se vodi kao neprohodna terasa kojoj samo vi imate pristup .

Tako sam ja bas na 2.5 stanu platio 4kvm terase a imam 20 i kusur ba raspolaganju…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala na odgovoru.
Iskreno to je skroz ok sa njihove strane, jer sigurno niko ne bi zeleo 20m2 terase da plati 60k evra. Pre bi izabrao +1 sobu i terasu od 4-5m2
Srecno useljenje i da uživate u, po meni, najlepšem kraju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906783#p906783:rftvncgl je napisao(la):
Idego1901 » Čet Dec 09, 2021 7:20 pm[/url]":rftvncgl]U fazi II cena kvadrata ide od trenutne 2900 eur do 3500 eur. Mi smo čekali da uzmemo stan u drugoj fazi misleći da će kvadrat biti jefitniji, kao što obično biva u drugoj fazi i u višespratnicama kao što će biti ova..Cena nas je malo iznenadila s obzirom sa je u prvoj fazi bila 2400 eur u sivoj gradnji. Gradnja će trajati 2 godine..To su info od sales tima ND


Ne znam odakle Vam ta informacija, investitor jos nije formirao cene za fazu 2. Inace, meni poznata najniza cena u prvoj fazi je 2.750 sa PDV-om i to je trajalo od samog pocetka gradnje, negde do nivelacije cena u aprilu 2021.g. (kada su u proseku 500 EUR uvecanje u odnosu na pocetak).
 
Dragi stanari,

Sa zadovoljstvom želimo da vas obavestimo o pocetku rada DOWNTOWN wellness centra, u okviru kompleksa Novi Dorćol.

DOWNTOWN wellness centar pocinje sa radom u ponedeljak – 13.12.2021. godine.
Za sada, korišćenje DOWNTOWN wellness centra je namenjeno samo za stanare Novog Dorćol – a.

U vašim poštanskim sandučićima nalazi se vaučer, koji važi za 7 dolazaka i podrazumeva besplatno korišćenje svih sadržaja wellness centra u fitnes i spa zoni, u periodu 0d 13.12. – 13.01.2021 godine.
Radno vreme DOWNTOWN wellness centra je 07 – 22h.
Više informacija i brošure možete dobiti u wellness centru, od ponedeljka, 13.12.2021. godine.

UŽIVAJTE!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
8RnuCMt.jpg


Dobro je znati da se poštuje pravilo o neurušavanju izgleda zgrade :) Kao da nije moglo da bude dvobojno ili nešto manje dramatično od ovoga.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907015#p907015:1ka6s57n je napisao(la):
lcf » Pet Dec 10, 2021 5:06 pm[/url]":1ka6s57n]Dragi stanari,

Sa zadovoljstvom želimo da vas obavestimo o pocetku rada DOWNTOWN wellness centra, u okviru kompleksa Novi Dorćol.

DOWNTOWN wellness centar pocinje sa radom u ponedeljak – 13.12.2021. godine.
Za sada, korišćenje DOWNTOWN wellness centra je namenjeno samo za stanare Novog Dorćol – a.

U vašim poštanskim sandučićima nalazi se vaučer, koji važi za 7 dolazaka i podrazumeva besplatno korišćenje svih sadržaja wellness centra u fitnes i spa zoni, u periodu 0d 13.12. – 13.01.2021 godine.
Radno vreme DOWNTOWN wellness centra je 07 – 22h.
Više informacija i brošure možete dobiti u wellness centru, od ponedeljka, 13.12.2021. godine.

UŽIVAJTE!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Opet ni reči o "benefitima" za stanare :D
 
persu29":2c23wowj je napisao(la):


Dobro je znati da se poštuje pravilo o neurušavanju izgleda zgrade :) Kao da nije moglo da bude dvobojno ili nešto manje dramatično od ovoga.
Katastrofa. Prolazim danas i sok


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906792#p906792:1g1j2yqb je napisao(la):
draganagaga » Čet Dec 09, 2021 7:35 pm[/url]":1g1j2yqb]Kad je to cena kvadrata u ovom kompleksu bila 2400 ???Mi kada smo prvi put zvali da se raspitamo za kompleks , pre nesto manje od dve godine cena je bila od 2700 pa na dalje ( visa spratnost visa cena) a odlucili smo se za kupovinu pre par meseci ( kad je kompleks vec bio zavrsen) za 3150 po kvadratu.
Cudno bi bilo da stave za pocetak 2 faze cenu koja je niza, s obzirom da je kvadrat svugde puno skocio u zadnje dve godine, sve kvalitetnije novogradnje po sirem centru su sad 3000+ evra. Mada ako im prodaja prve faze ne ide dobro ( s obzirom na broj stanova koji nisu prodati) ne bi bilo cudno ni da smanje cenu. Mada ne verujem da ce to da se desi.
Moja greška, 2700 je bila početna, a kada je bila na nekih 70% zgrada tada su nam nudili za 2800 po m2
Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Vrh