Šta je novo?

Novi Dorćol [ Stambeno poslovni kompleks | 100 000 m²]

NIsam se do sada oglasavao ovde ali problemi se samo gomilaju, a niko ih ne rešava. Pretpostavljam da imamo nekog "upravnika" koga plaćamo i koji bi trebalo da to radi. Nažalost upravnik je čovek ili firma koja nema kapacitet ni znanje da radi tako nešto,a posebno ne da se bavi ovakvim kompleksom zgrada. Da ne govorim o tome da je nemoguće stupiti u kontakt sa njim ili sa nekim od saradnika. Igrom slučaja imam stan u jednom drugom kompleksu pa znam kako tamo izgleda trava bez obzira na ovu vrućinu. ovde je skroz žuta i sasušena kao da je livada. Eto samo jedan primer. Higijena zgrade i celokupno održavanje je upitno. Smeća ima svuda. Oni samo ovlaš prebrišu zgradu i sam ulaz i to je to. Za ove pare koje plaćamo bi trebalo da imamo menadžere koji su tu po ceo dan i koji su uvek dostupni i i čistačice koje su tu ceo dan. IZradu kartice za garažu sam čekao ravno 34 dana, jer je moj zahtev negde bio zagubljen tri puta. Ovo nije neka obična zgrada (bez namere da nekog uvredim) već prestižno objekat u kome je prodat najskuplji kvadrat stana u Beogradu. Realno za ovaj novac koji plaćamo svakog meseca zaslužujemo i bolje i više
 
Koja firma pruža usluge obezbeđenja,a koja usluge održavanja kondominijuma Novi Dorćol?
 
NIsam se do sada oglasavao ovde ali problemi se samo gomilaju, a niko ih ne rešava. Pretpostavljam da imamo nekog "upravnika" koga plaćamo i koji bi trebalo da to radi. Nažalost upravnik je čovek ili firma koja nema kapacitet ni znanje da radi tako nešto,a posebno ne da se bavi ovakvim kompleksom zgrada. Da ne govorim o tome da je nemoguće stupiti u kontakt sa njim ili sa nekim od saradnika. Igrom slučaja imam stan u jednom drugom kompleksu pa znam kako tamo izgleda trava bez obzira na ovu vrućinu. ovde je skroz žuta i sasušena kao da je livada. Eto samo jedan primer. Higijena zgrade i celokupno održavanje je upitno. Smeća ima svuda. Oni samo ovlaš prebrišu zgradu i sam ulaz i to je to. Za ove pare koje plaćamo bi trebalo da imamo menadžere koji su tu po ceo dan i koji su uvek dostupni i i čistačice koje su tu ceo dan. IZradu kartice za garažu sam čekao ravno 34 dana, jer je moj zahtev negde bio zagubljen tri puta. Ovo nije neka obična zgrada (bez namere da nekog uvredim) već prestižno objekat u kome je prodat najskuplji kvadrat stana u Beogradu. Realno za ovaj novac koji plaćamo svakog meseca zaslužujemo i bolje i više
Primećujem da većina novih kompleksa ima probleme ovog tipa (ili slične) .
Zanimljiva tema za diskusiju.
Čini mi se da ima mnogo prostora da se ovaj koncept dodatno razradi i da se usklade potrebe stanara sa ponudom i , naravno, cenom .
 
Primećujem da većina novih kompleksa ima probleme ovog tipa (ili slične) .
Zanimljiva tema za diskusiju.
Čini mi se da ima mnogo prostora da se ovaj koncept dodatno razradi i da se usklade potrebe stanara sa ponudom i , naravno, cenom .
Večina kompleksa ima upravnika/menadžera koji je svakodnevno u zgradi, a ne nekog ko se ne pojavljuje nikad ili jednom u 20 dana. Mi ovde imamo baš takovg fantoma. Čovek se ne javlja na telefon. Uvek se javi automatska sekratarica, a posle 17h se ne javlja niko. Za novac koji plaćamo svakako moramo dobiti mnoooogooo više i usluge i poštovanja
 
Zao mi je sto ovo cujem, nisam prolazila poslednjih mesec-dva kroz kompleks ali kada sam poslednji put bila delovalo je da se onaj parkic iza jako lepo odrzava. I bas sam pomislila eto jeste skupo ali moze da bude i lepo odrzavano. Nadam se da cete uspeti da resite problem.
 
Primećujem da većina novih kompleksa ima probleme ovog tipa (ili slične) .
Zanimljiva tema za diskusiju.
Čini mi se da ima mnogo prostora da se ovaj koncept dodatno razradi i da se usklade potrebe stanara sa ponudom i , naravno, cenom .
GDS Petica. Promenjen jedan upravnik, sad je na red došao i drugi za smenu. Jako teško može da se nađe varijanta u kojoj će stanari biti zadovoljni onim što plaćaju i kako se drugi ljudi (upravnici) koje realno baš briga, odnose prema njihovoj imovini.
 
GDS Petica. Promenjen jedan upravnik, sad je na red došao i drugi za smenu. Jako teško može da se nađe varijanta u kojoj će stanari biti zadovoljni onim što plaćaju i kako se drugi ljudi (upravnici) koje realno baš briga, odnose prema njihovoj imovini.
Upravo to, veliki broj kompleksa muku muči sa ovom stavkom . Nikako da zaokruže celu priču .
 
Pri kupovini posebno obratiti paznju na parket (tarket) koji je u mom stanu bio u prilicno losem stanju... U losem stanju - u smislu pun nekog cementa, kreča... Tu i tamo ostecen.
Ocito nisu zastitili kako treba tokom radova. Na moju primebdu rekli su da ce se to samo dobro oribati i da je sve ok, ali ipak ostade bezveze. Moleraj je takodje bio jako traljav.

Tako da, morao sam u privatnoj reziji (o svom trosku) da smirglam i prelakiram celu povrsinu parketa, jer ljudi iz reklamacije odbijaju poziv i salju poruke "Javicemo vam se". No, nema ih :)
Apel na ljude iz "reklamacije" - odgovorite svojim kupcima :)

Na emailove nisam primetio da odgovaraju. Ni oni, niti "profesionalni upravnik".

Na zamenu stakala mogu da cekam i godinu dana (ostecena stakla su btw zamenili i nije bilo problema), ali na parket na zalost ne mogu, pa sam se odlucio na brzu varijantu.

Sto se ostalih stvari tice, zadovoljan sam za sada i misljenja sam da je gradnja kvalitetna.
Jako me interesuje kvalitet zvucne izolacije koji ce doci do izrazaja kada se stanari budu uselili.

Zakljucak - ni za prilicno visoku cenu kvadrata se ne moze ocekivati da vecina stvari bude ok, vec se opet nesto krpi i preradjuje...
 
Kakav crni apel, advokatsko pismo...
Cuti moze gore i ovde u punom mahu ocigledno
 
Da li neko iz Novog Dorcola moze da podeli (ili posalje putem privatne poruke) kako je sredio kuhinju?
 
Obecah slike parkica u novom dorcolu, jedino sto je nekako u odnosu na spratnost minijaturan😐 ali i dalje lepo odrzavan
IMG_20240729_193126.jpg
IMG_20240729_193052.jpg
IMG_20240729_193116.jpg
IMG_20240729_193100.jpg
IMG_20240729_192954.jpg
 
Da li isti investitor planira neki novi projekat?
Ja isto jedva čekam novi njihov projekat ovog tipa, ali se nadam da će taj novi projekat/naselje biti zatvorenog tipa, pod tim mislim da dvorište zgrade bude samo za stanare (poput central gardena i velporta)
 
Ja isto jedva čekam novi njihov projekat ovog tipa, ali se nadam da će taj novi projekat/naselje biti zatvorenog tipa, pod tim mislim da dvorište zgrade bude samo za stanare (poput central gardena i velporta)
Zašto zatvoren? Baš mi je drago što nije zatvoren, što je uvek živo u parkiću.
 
Zašto zatvoren? Baš mi je drago što nije zatvoren, što je uvek živo u parkiću.
Po komentarima stanara, a i po mojim ličnim utiscima u naselju u kojem živim, više je mana nego prednosti kada je dvorište otvoreno. Ljudi koji ne žive u naselju nemaju odnos prema dvorištu kakav imaju stanari, pa ostavljaju đubre, dovode decu da se kupaju u fontani... ukratko ponašaju se kako i na bilo kakvoj drugoj javnoj površini, potpuno zanemarujući sve aspekte okruženja i to da neko plaća da to dvorište tako izgleda, i da ĉak i gosti treba da se ponašaju domaćinski prema dvorištu i mobilijaru.

Svima se sviđa kad je sve novo i moderno i jasno mi je da ljudi koji žive u zgradama koje nemaju uređena i lepa dvorišta vole da provode vreme u dvorištu poput ovog u Novom Dorćolu, ali nažalost dovoljno je svega par ljudi koji ne poštuju to što koriste sadržaj za koji ne plaćaju održavanje, da to napravi veliki problem stanarima.

Pisali smo dosta na ovoj temi i na nekim drugim temama o tome.

Smatram da su zatvorena naselja ipak znatno bolja solucija u ovoj cenovnoj kategoriji stanova.
 
Penthausi u prvoj fazi imaju problem sa vlagom....
Da li to znači da pušta krov vodu (atmosfersku/kišnicu)? Ja bi jako voleo da kupim neki penthouse investiciono, ali imam dosta loš trip vezano za to šta ako hidroizolacija nije kako treba i pojavi se vlaga. To bi mi baš bio deal breaker, mislim da bi odmah stavio stan u oglase.
 
Da li isti investitor planira neki novi projekat?

Radi DEKA na novom projektu zatvorenog tipa Princess Park na Dedinju,...pa ko voli mir i tišinu eto prilike...


 
Penthausi u prvoj fazi imaju problem sa vlagom....
Daj nemoj zezati?!

Parkicu nista ne smeta sto je otvorenog tipa, dobro je to sto je zavucen pa se iz venizelosove ne vidi uopste, i meni se dopada sto je zivahno a opet nikada nema guzve. Moguce da je i zato sto je prakticno prekoputa otvoreni parkic/igraliste. Isto nikada nisam videla nikakvo djubre niti unistavanje mobilijara, mi dorcolci smo fini ljudi hehe😁😁 zezam se, cuvar tamo neki sheta stalno
 
Daj nemoj zezati?!

Parkicu nista ne smeta sto je otvorenog tipa, dobro je to sto je zavucen pa se iz venizelosove ne vidi uopste, i meni se dopada sto je zivahno a opet nikada nema guzve. Moguce da je i zato sto je prakticno prekoputa otvoreni parkic/igraliste. Isto nikada nisam videla nikakvo djubre niti unistavanje mobilijara, mi dorcolci smo fini ljudi hehe😁😁 zezam se, cuvar tamo neki sheta stalno
otvorena su dvorišta i u drugim kompleksima sličnog tipa, pa ne izgledaju ovako. možda je ipak do toga kako se održava, do obezbeđenja, menadžmenta kompleksa koji ne postoji
 
Daj nemoj zezati?!

Parkicu nista ne smeta sto je otvorenog tipa, dobro je to sto je zavucen pa se iz venizelosove ne vidi uopste, i meni se dopada sto je zivahno a opet nikada nema guzve. Moguce da je i zato sto je prakticno prekoputa otvoreni parkic/igraliste. Isto nikada nisam videla nikakvo djubre niti unistavanje mobilijara, mi dorcolci smo fini ljudi hehe😁😁 zezam se, cuvar tamo neki sheta stalno
Parkiću ne smeta naravno, ali smeta nama stanarima. Otvorenost parkića je za neko prosvećeno druŝtvo tipa Švajcarske, ili Beograda iz doba Jugoslavije 80ih kada se znao red. Prosto nije bezbedno, buka je, preko dana je dreka i cika, dolaze ljudi koji se bahato ponaŝaju, deca se kupaju u fontani koja je 1 cm plitka, gde kučići mokre, vrane piju vodu itd. Uzimajuci u obzir slabo odrzavanje, naŝe navike, ovo ce jako brzo da propadne. Za travu nemaju reŝenje, prskalice ne rade itd. Jednom rečju, naša posla. Otvoren koncept prosto nije za uže jezgro grada, a ni ŝire (ljudi se zale na iste probleme u Paunovom bregu, a kamoli ovde na Dorcolu). Znajuci koliko su ljudi pasivni i da manji broj ljudi stvarno zivi na ND (puno stranaca je kupilo stanove kao investiciju), od cele price da se jednog dana zatvori kompleks verovatno nece biti nista. Niti verujem da je to pravno ivodljivo u ovom trenutku.
 
Moracu da ti verujem na rec jer ja prolazim tuda bar jednom nedeljno (kada god idem u lidl), dodushe leti malo redje, i zaista nikada nisam videla nista slicno ovome sto pises, nikada nijedno dete nije bilo kod fontane, pse takodje nikada nisam videla uopste u tom parkicu, cuvar se non-stop sheta okolo, jako je cisto i uredno, nikada nijedan papir nisam videla nigde, sve u svemu prakticno deluje kao zatvoreni parkic.

Inace na dorcolu ima malo dece i sve ih je manje, uopste mladih ljudi, a sve vise penzionera, ja sam u svojoj zgradi koja ima 15tak stanova najmladja sa svojih 47 godina😁 pardon ima jedan tinejdzer u prizemlju. U osnovnoj skoli gde je bilo 4 prva razreda kada smo sestra i ja isle u skolu sada kada njena deca idu jedva skrpe 2. Al dobro to je druga prica, da ne duzim. Hocu reci drugo je parkic otvorenog tipa na dorcolu a drugo na nbg ili recimo tamo kod biga.
 
Moracu da ti verujem na rec jer ja prolazim tuda bar jednom nedeljno (kada god idem u lidl), dodushe leti malo redje, i zaista nikada nisam videla nista slicno ovome sto pises, nikada nijedno dete nije bilo kod fontane, pse takodje nikada nisam videla uopste u tom parkicu, cuvar se non-stop sheta okolo, jako je cisto i uredno, nikada nijedan papir nisam videla nigde, sve u svemu prakticno deluje kao zatvoreni parkic.

Inace na dorcolu ima malo dece i sve ih je manje, uopste mladih ljudi, a sve vise penzionera, ja sam u svojoj zgradi koja ima 15tak stanova najmladja sa svojih 47 godina😁 pardon ima jedan tinejdzer u prizemlju. U osnovnoj skoli gde je bilo 4 prva razreda kada smo sestra i ja isle u skolu sada kada njena deca idu jedva skrpe 2. Al dobro to je druga prica, da ne duzim. Hocu reci drugo je parkic otvorenog tipa na dorcolu a drugo na nbg ili recimo tamo kod biga.
Kao neko ko od nedavno zivi u fazi 2 moram da kazem da se deca ipak kupaju u fontani i da psi borave i mokre na travi “unutrasnjeg dvorista”. Dosta zute trave verujem da je od njihovog urina. Sta vise, pet ambulanta je takodje tu, pa je logicno da se i dosta pasa krece u istom.

Istina, vidjao sam cuvara poslednjih dana, a decu u fontani ne - pa hajde da se nadamo da je to reseno🙂. Ali pse pretpostavljam ne mogu da zabrane.

Smeća je bilo dosta pre par meseci, ali to su bili delovi gradjevinskih materijala, kartoni, pikavci… pretpostavljam poslednji atomi “gradjevinskog otpada”. Dosta je sada urednije.
 
Zasto ne bi mogli da zabrane pse, makar u unutrasnjem dvoristu? Hocu reci iskreno i meni bi smetalo, parkic svakako nije veliki pa nije da mora da se zaobilazi kilometrima. Generalno po decjim igralistima i parkicima ne treba da se setaju psi, ako ima dovoljno prostora treba razdvojiti kao u studentskom parku ili na tashu, ako nema ne vidim zasto ne bi mogao da se postavi znak.

E da, sto se tice dece i fontane ja ih nisam videla, mada slucajno naidjoh negde na info da ovakve ravne fontane i jesu predvidjene delimicno i da bi se deca po njima igrala? Meni ne bi smetalo, mada meni generalno deca ne smetaju.
 
Vrh