Šta je novo?

Novi Dorćol [ Stambeno poslovni kompleks | 100 000 m²]

20230529_092535.jpg
 
U Srbiji. U normalnom svetu za to kaznjava komunalna policija. Ziveo u takvim zgradama I pricam iz iskustva.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Najbolje još vlasnici koji su platili kvadrat terase kao kvadrat stana pitaju investitora/komunalnu policiju i sl. šta smeju da drže na svojim pre plaćenim terasama
 
Najbolje još vlasnici koji su platili kvadrat terase kao kvadrat stana pitaju investitora/komunalnu policiju i sl. šta smeju da drže na svojim pre plaćenim terasama
Pa bas zato sto niko ne sankcionise komsije rositljaju po terasama, cuvaju kokoske, sade travu, zastakljuju terase pa sve to izgleda kao ogledalo naseg drustva
 
Najbolje još vlasnici koji su platili kvadrat terase kao kvadrat stana pitaju investitora/komunalnu policiju i sl. šta smeju da drže na svojim pre plaćenim terasama
Најбоље да ја који сам преплатио одећу морам да носим панталоне и гаће на СВОМ телу у јавности. Коме смета што сам доле го не мора да гледа
 
Најбоље да ја који сам преплатио одећу морам да носим панталоне и гаће на СВОМ телу у јавности. Коме смета што сам доле го не мора да гледа
problem je u tome što bi ti da šetaš go u javnosti, a ovde je priča o privatnom posedu. Svakako ne podržavam da neko roštilja na terasi ili drži piliće kao što je neko naveo, ali isto tako ne podržavam da se neko meša u to koje ću boje imati žardinjere, kakav mi je nameštaj ili da li mi je bicikla na terasi.
 
Није проблем у приватном већ у оном што утиче на јавност, немаш право да са "твојим" поседом радиш ишта што смета колективу у коме живиш. Пример са голотињом то илуструје а исти је случај и са роштиљем на тераси, пилићима и сл.

У принципу се слажем да то није посао за комуналну полицију већ да свака зграда треба да има функционалну скупштину станара која тачно одређује правила шта сме да се ради и како ће фасада / терасе те зграде да изгледају- нешто као америчке ХОА само у оквиру постојећег, нашег правног оквира
 
Drugari, da li bi mi neko rekao od koje firme su vam ugradili Smart Home sistem u Novom Dorcolu (Faza 1) ?
 
Dragi stanari ND, kakvo je iskustvo sa bukom u stanovima na 1 spratu iznad lokala? Da li se čuje buka, da li se možda osećaju mirisi kroz ventilaciju? Razmišljam da kupim stan na prvom pa bi mi svako iskustvo bilo dragoceno. Hvala unapred.
 
Kakve to ima veze, i bez direktnog sunca će stan biti dobro osvetljen sa ovim velikim prozorima. Nerealno je da u gradu svaki stan ima savršenu orijentaciju.
Glup je taj predjasni komentar po meni, ja sam specificno kupovao stan koji je okrenut na sever kako me ne bi przilo beogradsko sunce. Imam stolariju slicnu ovoj, i stan sija od svetlosti. Bar mogu da sedim na terasi u hladovini i uzivam a da ne umrem od vrucine.
 
Projekat je blizu završetka kao sto kaže Igor, ali primećujem ozbilja odstupanja u fasadi od prvobitnih pa i kasnijih rendera koji su bili u opticaju do pre nekoliko meseci. Čak i fotografije koje su na preostalim ogradama oko imaju drugačii prikaz. CIgla utonjena sa elementima stare zgrade je zamenjena plocama, rešenje hodnika zgrade je značajno promenjeno. Umesto rešenja sa staklom preko čitavog fronta stepeništa, sada imamo dosta skromniji ishod sa klasičnim prozorima i zidom. Druga faza koja je svkako zbog gabarima bila korak u nazad o odnosu na prvu, sada je dodatno izgubila ovim verovatno jeftinijim i brzim rešenjima.
 
Trebalo bi da jeste pošto je i sa spoljne strane takođe postavljena.
 
Jesu u zgradi liftovi david paic daka
Screenshot_20230807-225825_Gallery.jpg

Inace zna li se gdje je spomenik je postavljen negde ponovo
 
Slažem se, i u A bloku su Daka liftovi i realno dosta lošije izgledaju u odnosu na Kone liftove u West 65 ili Schneider liftove u Belvilu.

Mada Daka liftovi se nalaze i u hotelu Hilton, i to je potpuno druga dimenzija u odnosu na liftove u A bloku, pa pretpostavljam da i kod tog proizvođača postoje razlike u klasama liftova jer da je lift kao u Hiltonu ne bi bilo nikakve razlike (vizuelno) u odnosu na Kone, Schneider i sl.
 
Mala ispravka Schindler umesto Schneider, tj Šindler umesto Šnajder :)
 
Hvala na ispravci, uvek sam taj brend zvao "Šnajder", ne znam ni ja zbog čega ;)
 
Vrh