Šta je novo?

Nove registarske tablice

Jesu te tablice za republiku srpsku kad se ocjepi posto tako pise na engleskom
 
Nemci su to lepo smislili, regionalna oznaka zavisi od broja vozila. Tako da samo veliki gradovi imaju jednoslovna oznaku, sto povecava broj kombinacija za to podrucje. Manja mesta i aju po dve-tri slovne oznake, samim tim im i ne treba kombinacija za milion vozila. Plus je njihov font najbolji bez ikakvih mogucih zabuna.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=370464#p370464:1tkj7lbn je napisao(la):
Гага » 06 Feb 2016 11:11 pm[/url]":1tkj7lbn]Лима, не види се слика !


Kako se bre ne vidi...

Postavio sam sliku tablica RS...

12633719_1675977609338639_1619769393832353379_o.png
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=370571#p370571:3nrttyjq je napisao(la):
lima » 07 Феб 2016 11:53 pm[/url]":3nrttyjq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=370464#p370464:3nrttyjq je napisao(la):
Гага » 06 Feb 2016 11:11 pm[/url]":3nrttyjq]Лима, не види се слика !


Kako se bre ne vidi...

Postavio sam sliku tablica RS...

170989_242463877_Tablice-Republike-Srpske-by-Vladimir-Kosanovic.png
Зато што ми се бре појави ово:


а такође ми се појави и ово:

Forbidden

You don't have permission to access /imgs4/170989_242463877_Tablice-Republike-Srpske-by-Vladimir-Kosanovic.png on this server.
Apache/2.4.10 (Debian) Server at http://www.mycity-military.com Port 80

Али нема везе, видео сам како си урадио таблицу. Десним кликом миша на правоугаоник где пише "Слика", па кад се отвори, клик на "копија слике адресе" (copy image address) и онда налепио у ворду и отворила се слика ! :D
 
Ni meni se ne vidi
Lima slika je okacena na server MyCity-ja i zato se ne vidi postavi je ovde kao attach ili na neki photoshare sajt
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=370544#p370544:2h1ulfog je napisao(la):
rocktheroad » 07 Феб 2016 08:01 pm[/url]":2h1ulfog]Nemci su to lepo smislili, regionalna oznaka zavisi od broja vozila. Tako da samo veliki gradovi imaju jednoslovna oznaku, sto povecava broj kombinacija za to podrucje. Manja mesta i aju po dve-tri slovne oznake, samim tim im i ne treba kombinacija za milion vozila. Plus je njihov font najbolji bez ikakvih mogucih zabuna.

Мени са тај њихов принцип много свиђа.

B - Београд
NI - Ниш
NS - Нови Сад

Остали градови по три слова. Изузетак би био само Уб, због имена.
 
Nepotrebno je sve to...

Najefikasnija je metoda slučajnog odabira slova i brojeva, bez regionalnih i inih oznaka. Trajno, jednostavno i praktično rešenje.

Samo treba dobro platiti nekom kvalitetnom dizajneru da kreira custom font samo za tu primenu.
 
ко се сећа мог предлога, додао сам и шесту комбинацију за географске ознаке места
Pogledajte prilog 4

ко се не сећа, ево линка. и ту сам разрадио још две варијанте, а то су бројачне и чисто словне ознаке општине (не ради ми дугме спојлер)


Pogledajte prilog 1
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 3
 
tablice_srbije_by_Vladimir_kosanovic_nove_2016_v.png




Oznaka registarskog područja je broj u sredini od 01 do 74 (čini mi se da sada postoji toliko registarskih područja).

Ukupno kobinacija je onda: 98.494.000 što je dovoljno za sledećih 100 godina...

Koriste se samo slova koja postoje u latinici i ćirilici, izuzimajući slovo "O"...

Registarske oznake počinje sa 01 za Alieksinac i završavaju se sa 74 za Šid

- Veliki broj kombinacija
- Jednostavan, elegantan i čitljiv font
- Korišćenje srpskog ćiriličnog pisma (Ustav RS. član 10 poznaje samo ćiriličko pismo)
- Registarska područja od 01 do 74
 
Slike su sa/za Behance.net, a tamo retko ko zna srpski... :D

Nove_Tablice_Republike_Srbije_2016_by_Vladimir_K.png
 
Registraciono podrucje je nepotrebno, visak koji usloznjava problem.

Treba se drzati jednostavnosti.

Btw, font sa poslednjeg predloga je blago receno ocajan za tablice.
 
Zasto ne postoji jedinstveni dizajn reg. tablica na nivou EU?
Jednom ako neko osmisli dobar sistem ne treba izmisljati toplu vodu...
A i prilicno bi pojednostavnilo prepoznavanje tablica...
 
Pored nemačkih tablica, postoji u Evropi nekoliko država koje takođe imaju kvalitetna rešenja...

Italija, Švedska, Holandija...

Gotovo sve države srednje i istočne Evrope imaju iste tablice... Niko se tu i ne trudi da napravi nešto barem malo drugačije... O državama ex-Yu da i ne govorim. Koriste EU format, a još nisu ni blizu članstva.

U Skandinaviji, Nemačkoj, Švajcarskoj, Italiji znaju sve da izbrendiraju, što je slučaj i sa tablicama.

Italijani imaju jedinstven format sa dva plava polja i manjim dimenzijama prednje table, kao i Švajcarci...

Skorije su i Francuzi usvojili italijanski fazon, a od prošle godine i Albanija ima kopiju italijanskih tablica, i nećete verovati sa sve belim orlom u plavom polju.

Hrvati su imali fenomenalan predlog sa dve kockice, ali se uključila politika i umesto jedinstvenih tablica dobili su neke koje liče na ex Yu table sa EU zvezdicama sa jedne i šahovninom sa druge strane.

Mi u Srbiji svakako imamo jedinstvene tablice. Latinica, ćirilica, engleski alfabet, štit sa ocilima koji nit' je grb, niti je pravi (preuzeto sa radne verzije grba Srbije iz 2004.godine) i mnogo tablica veoma slicnih kombinacija... Npr. SA001CC, ŠA001CC, SA001ČC, ŠA001ČC, SA001ĆC, ŠA001ĆC, SA001CĆ, ŠA001CĆ, SA001CČ, ŠA001CČ, SA001ČČ, ŠA001ČČ, SA001ĆĆ. ŠA001ĆĆ...
 
ПРЕДЛОГ:
Слова: А, В, Е, Ј, К, М, Н, Х, Р, С, Т, У
Бројеви: 0, 1,2,3,4,5,6,7,8,9
Број комбинација: око 17 милиона
Ознака за градове: У десном плавом пољу
Ознака до када траје регистрација: У десном пољу (црвени део)
Бројеви и слова: random за све градове
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=371181#p371181:3pv7tqll je napisao(la):
lima » Пет Феб 12, 2016 12:49 am[/url]":3pv7tqll]
tablice_srbije_by_Vladimir_kosanovic_nove_2016_v.png




Oznaka registarskog područja je broj u sredini od 01 do 74 (čini mi se da sada postoji toliko registarskih područja).

Ukupno kobinacija je onda: 98.494.000 što je dovoljno za sledećih 100 godina...

Koriste se samo slova koja postoje u latinici i ćirilici, izuzimajući slovo "O"...

Registarske oznake počinje sa 01 za Alieksinac i završavaju se sa 74 za Šid

- Veliki broj kombinacija
- Jednostavan, elegantan i čitljiv font
- Korišćenje srpskog ćiriličnog pisma (Ustav RS. član 10 poznaje samo ćiriličko pismo)
- Registarska područja od 01 do 74

По овом предлогу, варијација на тему. Рађено DIN-ом.
 
@Nye Go

Jako, jako je teško odštampati mali grb RS na tablicama... Previše je kitnjast za tako malu površinu štampe... To samo mali iskompleksirani narodi (kao što su Hrvati uradili sada sa njihovim tablicama) forsiraju obavezno postavljanje grbova i gde treba i gde ne treba...

U EU, samo je Slovačka imala do skoro grb, uz Italiju koja ima jako mali i jedva primetni jednobojni amblem... Naravno Hrvatska će imati grb na svojim tablicama... Mada, ne znam zašto su promenili medjunarodnu registarsku oznaku iz CRO u HR, kada je to MEDJUNARODNA oznaka i ne verujem da neko van Balkana zna da je HR oznaka za Hrvatsku... Mada, troslovne medjunarodne oznake imaju smao banana države... UGLAVNOM!

Za Srbiju je stara oznaka bila SB, iz 1912.godine, čini mi se... ali su se vlasti 2006. odlučile za SRB...
 
@Lima

Мени се јако свиђа Ваше решење. Једино што видим као проблем јесте очитавање бројева у средини. Да ли модерни радари могу да региструју те мале бројеве? Можда неко из МУП-а може да нам растумачи овај проблем. Уколико је то могуће, волео бих и да је аутор фонта неко из Србије, да би аутентичност решења била потпуна. Као наставак Вашег решења, жуте таблице би могле бити за сва возила која се користе професионално (аутобуси, камиони, такси, машине) за превоз људи и робе. Црне таблице за Војску Србије са белим словима (мањег формата као за време ЈНА), мањег формата таблице за полицију, ватрогасце и амбулантна возила. Увести категорију "службено возило". Ако Вам није тешко, пробајте са сличним модерним фонтом чији је аутор неко из Србије, да урадите и решења за дипломатски кор, полицију и друге службе. Било би лепо, када урадите комплет решења, да их проследите МУП-у и осталим надлежним органима. Можда, да се организује мала анкета на овом форуму и да се изаберу 2-3 решења која би се проследила МУП-у (са комплетним решењима). Што се тиче ознаке SB већ је била заузета (чини ми се да Соломонска Острва користе ту ознаку).
 
Crne tablice sa zutim slovima i okvrom su diplomatske
Za sluzbena kola uzei oznaku srb i sr tako da se odma zna koje je drzavno auto i plava slova i brojevi tako je u cg iskorjenjen odlazak na plazu drzavnim kolima
 
@Nye Go Hvala ;)

Font je mojih ruku delo :D

Vodio sam se idejom da format tablica bude jedinstven, jednostavan, minimalistički i elegantan, ali i jednostavan za izradu i lako čitljiv...

Dobio sam neke sugestije od ljudi iz MUP-a, pa ću pokušati da doradim ovo rešenje... Moraću da podebljam font jer mašine koje poseduje Zavod za izradu novčanica i kovanog novca, gde se tablice štampaju, nemaju mogućnost štampanja registarskog broja sa oštrim ivicama... Mora da postoji barem malo zaobljenje ivica, pa samim tim i font mora biti "puniji" tj. deblji.

Što se tiče registarskog područja u sredini, ono može i da se izbaci iz kombinacije (kao na izalijanskim tablicama, gde registarsko područje koje se nalazi u levom plavom polju ne ulazi u kombinaciju)... jeste da bi onda bilo mnogo manje kombinacija, ali mislim da bi i to bilo dovoljno za srpskih 2 miliona registrovanih vozila... Pogotovo ako se ubace skoro sva slova abecede... naravno bez ČĆŠĐŽO...

Mada, mislim da ne bi bio problem ni da se očitaju brojevi reg.područja i da ostanu u kombinaciji jer Rusi imaju slične umanjene fontove na svojim tablicama.
 
Vrh