Šta je novo?

Nove registarske tablice

Pazi da bbi svedja hemicara neki nas policajac zapamtio tablicu
 
Није ни први ни последњи пут да су те новине дезинформисале грађане. Исто су били објавили да није потребан реатест за плин. Дакле кога је год занимала та информација и тражио је преко гугла прво што му је искочило је њихов чланак како је укинут. Додуше ако се оде на сајт АМСС па се мало лута по њему доћи ће до праве информације, али данас нико не обраћа пажњу на нешто што није међу првих пар линкова које избаци гугл. Вероватно ће овај чланак поново да обмане неког.
 
Јесте ли приметили да сваки Фиат 500л има регистрацију која почиње са 7**? То ми је запало за око јер сам сваки гледао и чудио се колико је ружан модел :D

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока
 
па када су дошли до броја 7 са регистрацијама у Београду. још мало па ће кренути и 8хх
 
Да, то је везано са временом настанка возила. Многи су дошли у руке купаца када су таблице дошле до броја седам.
 
Somi303":j61pnyiz je napisao(la):
Јесте ли приметили да сваки Фиат 500л има регистрацију која почиње са 7**? То ми је запало за око јер сам сваки гледао и чудио се колико је ружан модел :D

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока

Сад сам тек видео ову Шомијеву поруку.
Шоми, нема у Београду сваки Фијат 500Л таблице које почињу са бројем "7", има и са "6". :)
 
Да се мало насмејемо

Vozači oprez: Babina Greda dobila registarske pločice, uskoro na cestama vozila s oznakom BG
Policija je upozorila vozače i navijače diljem Hrvatske da se suzdrže od razbijanja automobila s oznakom BG ukoliko imaju hrvatski grb. Zato prije nego izvadite palicu iz svog automobila i krenete u demoliranje vozila, dobro provjerite čiji je grb na tablici.



Iako je na tablicama hrvatski grb, MUP je za svaki slučaj upozorio mještane da na godišnji ne idu u Split te da izbjegavaju Dalmatinsku zagoru, a ako je ikako moguće, neka ljetuju Istri. Čavoglave su za Babogrece proglašene zonom visokog rizika.
- Ove registarske pločice konačno su priznanje i ispunjenje vjekovne težnje babogredskog naroda da se oslobodi velikožupanjske represije i ideja o Velikoj Županji - istaknuo je babogredski gradonačelnik Josip Krnjić.

http://www.news-bar.hr/vijesti/hrvatska ... cestama-vo
 
Гага":2putyudk je napisao(la):
Somi303":2putyudk je napisao(la):
Јесте ли приметили да сваки Фиат 500л има регистрацију која почиње са 7**? То ми је запало за око јер сам сваки гледао и чудио се колико је ружан модел :D

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока

Сад сам тек видео ову Шомијеву поруку.
Шоми, нема у Београду сваки Фијат 500Л таблице које почињу са бројем "7", има и са "6". :)
Али сваки са БГ таблицама који сам ја видео имао је 7 као почетни број :D
-- Проклетство Драгане, данас видех БГ 648 -.-
 
Ovi hrvati su stvarno retardirani ako krenu da demoliraju automobile sa grbom hrvatske zbog BG oznake! :shock: :|
 
Спатио, одговорио ти је Чери, а иначе у "њиховој лепој" су многи насели на ову "шалу" Њуз бара. Било је пуно јако тешких речи око овога. Неки су их провалили (они који се добро разумеју у фото шоп и осталу технику, због мало већег размака између "5" и "1" и "1" и "6" !
Иначе је код њих сад велика полемика око нових регистарских таблица, по предлогу неће бити шаховнице на таблицама, па се дигла и кука и мотока.
 
Somi303":wu9nwpgn je napisao(la):
Гага":wu9nwpgn je napisao(la):
Somi303":wu9nwpgn je napisao(la):
Јесте ли приметили да сваки Фиат 500л има регистрацију која почиње са 7**? То ми је запало за око јер сам сваки гледао и чудио се колико је ружан модел :D

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока

Сад сам тек видео ову Шомијеву поруку.
Шоми, нема у Београду сваки Фијат 500Л таблице које почињу са бројем "7", има и са "6". :)
Али сваки са БГ таблицама који сам ја видео имао је 7 као почетни број :D
-- Проклетство Драгане, данас видех БГ 648 -.-

Ето видиш :D
Гледаћу да ти сликам овог 500Л, пошто је овде на Бежанијској коси, кад будем пролазио тим делом, није баш близу мене.
 
Vozači oprez: Babina Greda dobila registarske pločice, uskoro na cestama vozila s oznakom BG
Policija je upozorila vozače i navijače diljem Hrvatske da se suzdrže od razbijanja automobila s oznakom BG ukoliko imaju hrvatski grb. Zato prije nego izvadite palicu iz svog automobila i krenete u demoliranje vozila, dobro provjerite čiji je grb na tablici.
image.jpg
A лепо!Хајмо сад и ми да кренемо:ЗК(Заклопача) :lool: Не,стварно,Бабина Греда има пар хиљада становника,као и Зк(3000)
 
ево предлог за изглед нових регистарских таблица. цела идеја настала у смислу да нам таблице буду ћириличне, а опет да могу и у иностранству да се користе без проблема, тако да су урађене по узору на бугарске, у смислу да се користе слова која се исто пишу (не морају и да се читају), а то су: А, В, Е, Ј, К, М, Н, О, Р, С, Т, Х. дакле, дозвољена је употреба само ових карактера.
што се тиче самог дизајна, направио сам две варијанте. варијанта 1 је са фонтом који се користи на немачким и босанским таблицама (FE-Schrift), а варијанта 2 са фонтом DIN 1451 MittelSchrift (као што се користи у Пољској, Шведској или Румунији).

варијанта 1:


варијанта 2:


комбинација А01 заправо представља географску одредницу општине на којој је возило регистровано. ту постоје две варијанте, једна је груписана по окрузима, а у другој су општине сложене по азбуци од А до Ш

варијанта 1 (по окрузима):


варијанта 2 (по општинама А до Ш):


прва комбинација од које би се кренуло је 111АА, и прво би се попуњавали бројеви (значи до 999АА), па онда креће 111АВ до 999АВ итд.
што се тиче општина, свако би имао право да изабере општину на којиј би регистровао возило и то по следећем кључу: општина пребивалишта, општина рођења, општина рођења родитеља, општина куповине возила. нпр. неко живи на Новом Београду (А09 или Н16), рођен је у Чачку (Ј15 или Х08 у зависности од варијанте), један родитељ је из Пожеге (О05 или Р08), други из Краљева (Ј07 или М03), а возило је купио на Звездари (А06 или Ј12). наравно, при првој регитрацији мора да оде у СУП у општини у којој жели да региструје возило, а сваку следећу регистрацију може да обави у најближем СУП-у јер је возило у централној бази и све једно је где се поновно региструје возило
када се прича о регистрацијама полиције, први број (01) представља полицијску управу:
01 - Бор; 02 - Ваљево
03 - Врање; 04 - Зајечар
05 - Зрењанин; 06 - Јагодина
07 - Кикинда; 08 - Крагујевац
09 - Краљево; 10 - Крушевац
11 - Лесковац; 12 - Ниш
13 - Нови Пазар; 14 - Нови Сад
15 - Панчево; 16 - Пирот
17 - Пожаревац; 18 - Прокупље
19 - Пријепоље; 20 - Смедерево
21 - Сомбор; 22 - Сремска Митровица
23 - Суботица; 24 - Ужице
25 - Чачак; 26 - Шабац

ваше мишљење?
 
Registracione oznake vojske su podeljene po kategorijama T-transport, K-kamioni, P-putnički itd.

Ne sviđaju mi se ova podela po okruzima sa brojevima i slovima tipa B04 itd, veliki je broj karaktera i samim tim i manji font. Bolje ostaviti staro a samo BG, NS i NI razbiti (npr. BG B1-B9, B1 (stari grad, vračar i savski venac), B2 (NBG), B3 (čukarica), B4 (palilula) itd. srazmerno raspodeljeno po br. stanovnika u opštinama)
 
Razbijes bg i dobijes revoluciju , plus ekipu koja se bori da ostenu oznake gradova , sto se tice policije ona moze da bude registrovana po policijskim upravama , kao i vatrogasci , ovo za hitnu mi se dopada , tako bi mogli i vatrogasci sa pozivnim za njih 193 , takodje za vldina voizlia da konacno prebroje koliko kola imaju
 
Turski sistem nije loš ali ja sam više za to da svaka opština ima svoju oznaku kao kombinaciju dva slova, prvo slovo bi označavalo upravni okrug, a drugo slovo opštinu. Posle toga bi išla dva broja, i dva nasumična slovna mesta, što daje 99*27^2 = 72171 kombinaciju. Naša slova Š, Ž...bi bila izbačena, a WXY ostavljena. Opštinama poput Novog Beograda u kojima je registrovano više vozila bi bilo dodeljena još jedna oznaka na mestu drugog slova.

Opština Vračar: BV * 12 - AA
Rakovica BR * 12 - AB
NBG BN * 12 - AB, pošto joj 72k oznaka ne bi bilo dovoljno bi dobila još jedni ili dve oznake, npr BH, BI
Lazarevac BL * 12 - AB
Novi Sad - Grad NS * 12 - AB
Novi Sad - S. Karlovci NK * 12 - AB
Niš - Palilula IL * 12 - AB
Niš - Pantelej IP *12 - AB...
Slova bi bila, gde može, prvo slovo naziva okružnog sedišta ili geografske odrednice koja daje ime okrugu (reka/planina), opština, ako ima u nekom okrugu dve opštine koje počinju na isto slovo bi se stavljalo neko drugo slovo koje postoji u nazivu. Vojne, policijske, poljomehanizacijske, gradjevinsko-mehanizacijske i diplomatske tablice se ne bi menjale u formatu, s tim što bi vertikalna BG oznaka bila uklonjena. Tablice za motocikle bi imale tri ili četiri oznake iza oznake opština, s tim što bi u većim opštinama bilo i jedno ili dva slovna mesta.
 
ок, али читава идеја је да буду ћирилична слова. имам и варијанту са словима, АА итд., али то треба тек да разрадим
 
Samo treba ukloniti ČĆŽŠĐ iz registarske oznakei uvesti neki normalan font i postojeći sistem je više manje ok.
Kombinacije sa opštinama/okruzima su više nego komlikovane.
Madjarski, danski sistemi su isto ok, tu je sve slučajno - 3 ili 2 slova, 3 ili 5 brojeva.
 
Vrh