Šta je novo?

Nove registarske tablice

Кад нису избацили Његоша са пара, што би и одавде. За Жабљак још и да разумем ако су избацили, али Ђаковицу...
 
Danas stigla nova saobraćajna.

'ajde, to [to nema podatak o prvoj registarskoj oznaci, broju motora, boji, tipu šasije, upadljivo nema datum obnove registracije (za godinu dana) ali zato ima datum važenja dozvole (2018) :lol:
Ko kaže da ne može i jare i pare - i EU standardi i da te oderu sveke godine kod obnove :lol: Ne da je nalepnica.....
Nedavno sam nekim strancima objasnjavao koncept produženja registracije svake godine. U očima sam im video da misle da nismo sasvim čisti...
 
Uf, koliko god da je možda produženje registracije svake godine "sa one strane pameti", naš vozni park je ipak drastično stariji nego u zemljama EU i imam osećaj da bez toga niko ne bi išao na tehnički pregled svake godine... :kafa:

Inače, izbegoh kuke i kvake, moja kombinacija je XO :)
 
Tehnički bi bio obavezan zbog obnove osiguranja.

Ah da - SW , da me ceo svet razume :)
 
ACR":ndui3jdi je napisao(la):
Uf, koliko god da je možda produženje registracije svake godine "sa one strane pameti", naš vozni park je ipak drastično stariji nego u zemljama EU i imam osećaj da bez toga niko ne bi išao na tehnički pregled svake godine... :kafa:

Inače, izbegoh kuke i kvake, moja kombinacija je XO :)
Али ниси избегао страна слова...
 
@ ACR Изгледа да ниси сакупио довољно лоше карме... :kk:

Са којом цифром ти почиње регистрација? Да ли смо и даље на 1?
 
Možda je krenuo kec, ali meni su završili registraciju u ponedeljak i dobio sam nulu i to dosta mali broj posle nje!? Pritom znam da su neki ljudi koji su registrovali tog dana takođe dobili nule...

Iskreno, mislim da je odštampan jedan kontigent tablica i da se one dele po random-u ili nekom nama nedokučivom sistemu. Dakle, verovatno je jedino sigurno da će sve biti manje od nekog broja...
 
koliko sam ja do sada provalio, puštaju kontigente u zavisnosti od veličine registracionog područja....

U NS su prvo pustili seriju 001-020... pa kada su ispucali sve slovne kombinacije, posle otprilike dva meseca, pustili su drugu seriju brojeva 021-040 i više ne dele 001-020...

Slovne kombinacije (koliko sam provalio) zavise od opštine.... Na području Grada Novog Sada delili su kombinacije AA-RŽ, a u okolnim opštinama koje pripadaju NS registracionom području (Sremski Karlovci, Beočin, Temerin...) su delili kombinacije SA-ŽŽ

Čini mi se da su za BG kontigenti od po 60 brojeva i da je prva serija bila 001-060 (barem koliko sam ja po NS mogao da vidim), a sada su počeli da vrte valjda 061-120 (najveći BG broj koji sam do sada video je bio 111)... a mislim da u BG isto dele po opštinama, s tim da je u BG drugačija teritorijalna podela, odnosno postoje gradske opštine, pa verovatno svaka gradska opština (Savski venac, Zemun, Zvezdara...) dobije svoj opseg slova... Kad ispucaju sva slova, pustiće verovatno sledeći kontigent od 60 brojeva (ukoliko je prva tura bila 60 brojeva), odnosno 121-180....
prema ovoj dinamici (pošto je prva tura u BG potrošena za oko mesec i po dana), može se očekivati da će do kraja godine BG da dogura do nekih 400-500 (što i odgovara broju registrovanih vozila), NS do 120 (pošto je prva tura od 20 brojeva ispucana za tačno dva meseca)...
 
Има неког система. Пре неки дан сам прошетао Душановом. Готово сва возила су имала Ž ili Z.
Значи, Доршол је постао Доржол! :lol:
 
И можете да пишете знак-серије и ликова који се види у Србија у различитим градовима? Који путује често у земљи? Да ли издавање на Косову?
Нашао сам следеће:
AR 002-CP
AC 002-FU
BP 002-OW АА-002 ВР
BT 001-CH
ВG 042-CC
BĆ 002-АЕ
JA 602-AO
IC 001-AD
IN 001-ZX
KM 001-AB
KG 006-CN
N I 004-FS
NS 019-FS
PK 001-SR
PO 001-AD
AA-003 SA
ŠD 003-ĆA
ŠI 001-ĆĆ
ТО 003-АR
UE 005-AA
VA 001-AI
 
Има издавања таблица и са подручја КиМ, видео сам PR и KM. Такође, данас видех и шампиона - UB!
 
Реших да се играм за будућност... Истражио сам и видео да се сваки грб може свести на штит. Узео сам подручје SA, много ми је добра фора Сента-Ада (подсећа на немачко LDK).

Грб Аде:

rs)ada-S.gif


Таблица са сведеним грбом (подразумева се да се регистрациона налепница лепи на таблицу, а не на шофершајбну. Узео сам немачку налепницу као шаблон):

208h4cz.gif


Грб Сенте:

rs)senta.gif


Такси таблица са сведеним грбом (намерно нисам ставио ИКС :p ):

a5jc7d.gif
 
сваки грб је и прављен да може да се метне на штит. и боља је ова варијанта са налепницама на таблици а не на шоферки. иначе, добар је овај месар на Адином грбу :)
 
Wile E. Coyote":3e3gyhik je napisao(la):
Има издавања таблица и са подручја КиМ, видео сам PR и KM. Такође, данас видех и шампиона - UB!
А шта град (округ)? А шта су бројеви?
Ко још видео?
 
У Приштини, српски проблем бројеви? У Косовској Митровици је српска саобраћајна полиција?
 
Колико знам, не пуштају се нове таблице на Косово. Како се решава проблем - не знам. Прво је било да старе таблице важе, али сам чуо вест да неће бити пуштана ни возила са страним таблицама.
 
стигла таблица мени данас, нисам добио наша слова што је најбитније, али сам добио друга Њилета: BG-09x-WL
 
Сетио сам се још једне генијалне..... BG-011-VO :lol:
 
Kamera na naplatnoj rampi Šabac (juče prolazio, pa primetio) slabo registruje slova na tablici... :p
Umesto BG002ĆV registrovala je 86002CV. Tablica je inače bila savršeno čista.
 
Мени је нулу регистровао као G, а о нашим словима нећу ни да говорим. Ето колико су и фонт и софтвер добри. Надајмо се да је ово стари софтвер и да ће ускоро препознавати.
 
Vrh