Šta je novo?

Nove registarske tablice

Ne znam kako ce se Srbima svidjeti ovo AL za Aleksinac.... kod nas je isto bio problem ono jer ide dva slova i broj (mada moze da se bira sta da pise) bilo AL i BG, i dosta ljudi nije htjelo da uzme. Pa ce preskakati neke.

Moguce da sam ovo vec stavljao, ali evo tonu slika sa MNE tablicama po zelji vlasnika (napisu sta oce)
http://www.facebook.com/profile.php?id=1107035309#/group.php?gid=95245815121&ref=ts .
 
pa kao AL - albanija ih moš mislit.....
a čudo da u CG niko nije hteo AL i BG, ionako su 32%srbi, 5%albanci ;) ima tu potencijala i za BG i AL tablice ;)
 
Haha, ma daj, ne kazem da nema ludaka u Srbiji, ali vecina ljudi nije toooliko otkacena... uostalom cak i nasi "centar-nacionalisti" nemaju nista protiv Albanaca kao naroda, nego imaju problem sa nezavisnoscu Kosova, tj. umanjivanjem drzave.. mislim, realno, nemaju problem sa time (zbog toga jos postoje na politickoj sceni), ali to prodaju glasacima, koji kupuju jer se plase da ce sutra morati da nabavljaju pasose da idu u Novi Sad....

p.s. Mnoogo albanskih tablica po nasim autoputevima, pa nikad nisam cuo za neki problem.

//sad ce da me pokopaju liberali :)
 
heheh pa nije baš da sam video mnogo albanskih tablica al jesam čak i u BGu video Shkodra, Durres tablice ;)
meni je hit samo kako ljudi prave razliku sa 'meni ne smetaju albanci, već šiptari'... ono kao fyi shqipetar - albanac ;) bir i shqiponjes (sin orla)
sorry na digresiji ;)
 
Nema to veze sa tim, nego da imaju na tablicama AL, medjunarodna oznaka Albanije. Ja sam vidjeo kolko oces AL tablica. Najvise kad odem u Ulcinj.

"a čudo da u CG niko nije hteo AL i BG," sigurno su vecina bili izjasnjenih Crnogoraca. Jednostavno nece AL i BG. Ovo ce dobro doci za Novljane xD, mada platis 200 eura i stavis sta oces, ali ne smije biti uvrijedljuvo i nacionalnost...
 
Pa ako neće crnogorci ima ko hoće ;) Nije crna gora država crnogoraca nego svih njenih građana (i guess) ;) koji vole i BG i TR i SA;)
40ak posto ukupnog stanovništva nisu crnogorci ;) tj i više ako uračunamo i bošnjake;)
 
Cija je drzava Crna Gora, ne znam jel bi se smjelo ovdje raspavljati. Ja jednostavno cekam popis da vidimo kolko je stvarno tih drugih naroda, koliko posto prica srpski a koliko crnogorski i sl. Isto tako mozda se ovdje uopste ne radi o izjasnjenim Crnogorcima? Mozda Srbin iz Crne Gore nije htio da uzme AL, mozda Albanac nece da uzme BG? Isto tako, ti Beogradjani i Sarajlije ne vole te, sto vole BG i SA, jer im je krivo sto im ti isti uzimaju posao, ili studiraju na racun drzave (a dobro zamo o kome govorimo ovdje - srbogorcima, i tkz. sandzaklijama, i jos neka imena), ali nazalost to ne moze da opameti nekog Srbina ili Bosnjaka u CG da nijesu na muku za njima.

Izvinite za off :).
 
ma meni samo nije jasno kakve ima veze što ti je tablica PG 123 BG 567 ili kako već idu nebitno, to su f***** brojevi na registarskoj tablici a ne to da to znači neko prisustvo duha beograda, srpske hegemonije, ili čega već u registarskoj tablici na kolima prosečnog građanina crne gore. ako sam ja u ZG viđao sa BG, SR itd... ne znam zašto bi to pravilo problem u crnoj gori, no u pravu si rave92, bolje da ne širimo dalje...
punto final.
 
Nikad se nece znati sto je tako, mada ne vjerujem da je bilo puno tolikih slucajeva, samo sto su to u novinama prikazali kao da je cijela CG vratila te tablice zbog AL i BG.
 
mediji uvek prave goru situaciju nego što zaista jeste ;D news, especially bad news sells ;)
 
and we serbs sure know it. bio sam u celoj severnoj americi i skoro celoj evropi, i u ovoj zemlji sam sreo ubedljivo najmanje sovinista i nacionalista, dok po medijima to ispada obrnuto.
 
jovanovm":lxm2ciuu je napisao(la):
and we serbs sure know it. bio sam u celoj severnoj americi i skoro celoj evropi, i u ovoj zemlji sam sreo ubedljivo najmanje sovinista i nacionalista, dok po medijima to ispada obrnuto.
U Srbiji ili Crnoj Gori?
 
U Srbiji. O srpskim nacionalistima u CG necu ni da pricam. To je uzas... Ali nazalost, misljenje normalnih ljudi u BiH, CG, HR, itd itd o Srbiji se zasniva na medijskom hajpu protiv njihove srpske manjine, cime oni ustvari idu uz dlaku tezi tih nacionalista o toboznjem jedinstvu "srpskog" naroda... ergo, osnovna logika diktira da je polozaj bivsih komunista na vlasti (djukanovic, SDA, mesic) zasnovan na vestackoj opoziciji protiv drugih bivsih komunista koji su postali nacionalisti (snp, SDS, u hrvatskoj ih vise nema)... kad bi se svi batalili toga ko je sta, i poceli da razmisljamo ko je za sta zasluzan, lako bi resili sve probleme ;)
 
pa o velikoj srbiji fantaziraju uglavnom oni koji su srbi, a ne žive u srbiji.... već crna gora, lika, kordun, banija, bosna itd itš..... vajna dijaspora ;)

tj da se ispravim, mogu i da žive u srbiji, ali da vuku poreklo iz gore pomenutih krajeva
 
ето, чак је и тако лепа тема о новим таблицама исполитизована на крају...

:rolleyes:
 
Crnogorci = Srbi = Hrvati => Crnogorci = Srbi = Hrvati = Jugosloveni :D

[highlight]Ljudi su ljudi[/highlight], a nacije su drustveno konstruisane kategorije.. :vops:
 
Vrh