Šta je novo?

Nove opštine

Смедеревски пут се не може ни назвати путем од Болеча па на даље, а Међутим, што се мене тиче ти се одвој од Београда слободно, биће нам боље :p
И као што рече стф, жао ми је Болеча и Ритопека. Очекују бољи живот, а не размишљају о томе да ће "цунами насеље" појести све паре :rolleyes:
 
To ''cunami'' naselje je brojnije od sva 3 naselja (Grocka,Begaljica,Zaklopaca) ... Ne znam zasto se toliko usplahirujete? Isto kao kad su govorili za Surcin da su bez Zemuna gotovi,a pogledajte sad, i Boljevci i Progar,sva Surcinska naselja su extra sredjena... Ako se lepo budu raspodelile pare po mesnim zajednicama kao sto se nikad nisu raspodelile u Grockoj i ako bude bilo sve lepo kontrolisano kao sto sada grad kontrolise svaku opstinu,vasa teorija pada u vodu.. Kaludjerica je pocela da se sredjuje tek pre 4 godine zato sto je GRAD preuzeo brigu o nama, mi za Grocku ne postojimo... Zato lepo kazem... svako svojim putem... Za ta vasa pitanja sto neko nema vodu i tako to... meni stvarno nije jasno,ritopek je pored dunava a prevode ih zedne preko vode,nama su napravljeni bazeni koji su trebali da dovlace vodu sa makisa ali to je gradiliste sad zapusteno,tacnije ceo taj bazen se survao zato sto se tu napravilo kliziste, i opet tu sigurno postoji neki krivac... Sa tim bazenom trebalo je da se snabdeva moje naselje,lestane i deo vince. Mislite da mi nismo imali problem sa vodom? Isti ti koji su krivi sto vi nemate vodu i nedovoljno osvetljen smederevski ''put'' kriv je i sto smo mi jedino naselje u Beogradu koje se nalazi pored autoputa a nikad nije dobio petlju za izlaz na njega... O potoku koji je sramota cele opstine i koji protice kroz celo moje naselje naravno ne zelite da diskutujete...U pravu si somi cepacemo se,ali od Grocke,kad se budemo miknuli odatle vi slobodno mozete da se pripojite smederevu jer ta naselja koja ce preostati Grockoj svakako su bliza Smederevu nego Beogradu... Pozdrav i enjoy ;)
 
Зашто се усплахирујемо?!?!?!?

Зато што су све оптужбе да се Калуђерица запоставља због Гроцке неописива лаж. И заиста ми није јасно да неко има образа да толико лаже као што то раде Калуђеричани....доказа има на све стране, где год се окренеш....

Сутра качим фотке Гроцке па да видимо ко гута све паре а ко се заиста запоставља.
А Шоми боље да ти не каћи фотке оне депресије од насеља.....
 
To ''cunami'' naselje je brojnije od sva 3 naselja (Grocka,Begaljica,Zaklopaca)
Гроцка има још 7 насеља: Брестовик, Врчин, Дражањ, Живковац, Камендол, Пударци и Умчари.

Ako se lepo budu raspodelile pare po mesnim zajednicama kao sto se nikad nisu raspodelile u Grockoj
И сам кажеш ако, а никад нису јер је једно "цунами насеље" било и јесте рупа без дна!

O potoku koji je sramota cele opstine i koji protice kroz celo moje naselje naravno ne zelite da diskutujete...
Свако насеље има по један поток, а што га нисте искористили како треба, то је ваш проблем.Заклопача је донекле решила проблем канализације баш са таквим потоком, али смо тако направили проблем Гроцкој односно Грочици :D

И срећно у општини "Цунами" :kk: :D
 
Evo moguće buduće opštine POSAVSKI VENAC ILI ŽELEZNIK.
Nova opština (veći deo čukarice) bi po mojim saznanjima trebala da obuhvati naselja:
ŽELEZNIK, MAKIŠ, OSTRUŽNICA, UMKA, PEĆANI, VELIKA MOŠTANICA, SREMČICA I RUŠANJ.
Na karti je pokazana granica koja obuhvata ova mesta. Centar opštine bi najverovatnije bio u Železniku.
Broj stanovnika bi bio oko 70,000-90,000.

Što se tiče imena opštine, ime "posavski venac" nije najsrećnije rešenje zbog sličnosti sa "savski venac".
Moguća imena opštine bi mogla da budu: makiš, sava, savska terasa, posavska terasa, posavina, lipovica.. itd. ili možda jednostavno železnik.

Da li je ekonomski opravdano praviti ovu opštinu, najverovatnije da, zbog interesa građana te opštine.

posavskivenac.jpg
 
Somi303":3t8ktl2x je napisao(la):
Свако насеље има по један поток, а што га нисте искористили како треба, то је ваш проблем.Заклопача је донекле решила проблем канализације баш са таквим потоком, али смо тако направили проблем Гроцкој односно Грочици :D
А то ваша говна пливају кроз нашу пешачку зону!?!?!? :lol:
 
ахахаха, па оно као да :D Али то само доњи део Заклопаче ту одводи канализацију, остатак је ни нема :rolleyes:
 
Ocito i jednom i drugom smeta ''cunami'' tako da ce svako biti zadovoljan naravno i ja... Ok i Vrcin oprostite zaboravio sam ali on ima veze sa Grockom isto koliko i Kaludjerica,dakle samo kad ti trebaju neki papiri iz opstine... A taj pojas ''Gaze'' od Brestovika do kraja i nije bas nesto naseljen to su vise zaseoci... koji vec zalaze u Smederevo... Mislis da ja ne bi voleo da je Smederevski put celim potezom 2+2? Trenutno stanje je haoticno narocito od Pkb plantaza do Zaklopace....To opet nije krivica nas Kaludjercana sto imate lepo sredjen centar umesto da tu ide bus 301 zbog cega vas podrzavam 302 je jako nepouzdan autobus, sto je od para namenjenih za izgradnju sportskog centra u Grockoj kupljena skoda superb od 29000 eur http://www.pressonline.rs/sr/vesti/beograd/story/62088/DS+U+GROCKOJ+NAPUSTIO+VLAST.html
zbog cega nam se smejao ceo grad, sto nikada nisu spojeni Grocka i Zaklopaca... Ja s tem nemam nista realno...
I ne zelim da imamo ista...
Vracamo se opet na istu tacku, Surcin je do 2006. bilo klot naselje, pogledajte danas... Sve buduce opstine trebaju se ugledati na takav nacin razvoja...
Srecno momci iz Grocke kad vam mi odemo slavicete i mi a mnogo vise mi ;) :)
 
Не, комшија, мени не смета цунами, мени смета став Калуђеричана да им је Гроцка маћеха, а она је прво себи маћеха па тек онда вама.

Ова територија општине је формирана када је Калуђерица имала 10 кућа, а насеље Гроцка је географски центар те територије. Најлогичније и најразумније је било да буде централно насеље.

Немојте се поретити са Сурчином. Калуђерица нема никакве урбанистичке услове да се икако развије. Вама је преко потребно Лештане као индустријска зона са будућом обилазницом. и Винча јер убире огромне новчане накнаде због депоније, Болеч и Ритопек због плантажа.....јер Калуђерица као насеље нема никакав потенцијал. Немате ни индустрију, ни пољопривреду, ни туризам, ни неку комерцијалну зону.......ништа......

И поред тога што сте најмање корисно насеље, највише се улаже, јер вас највише има. И опет вам није доста. Волео би Смедеревски пут 2+2 кроз Калуђерицу? Ниси задовољан садашњим стањем? А ево како изгледа тај исти пут у Гроцкој:
33ndvrc.jpg



На крају крајева, ја подржавам реорганизацију општина. Не отцепљење. Реорганизацију. И то не зато што се ви буните, већ зато што су сва насеља неплански нарасла и досадашња административна организација више не одговара стању на терену.
Дакле, по мом мишљењу, овако би требало, па реци шта мислиш:

Општина Источни Београд

-Велики мокри луг
-Мали мокри луг
-Калуђерица
-Лештане
-Винча

Општина Гроцка
-Болеч
-Ритопек
-Заклопача
-Гроцка
-Брестовик
-Дражањ
-Умчари
-Камендол
-Бегаљица

Врчин треба да се удружи са авалским селима у посебну општину. али, тамошњи распоред становништва и територије насеља не познајем, па нећу предлагати ко са ким треба.
 
@somi303
Opet gore od ovog ne moze,ali bolje svakako moze ;) E to sad... ko ce vise da slavi videcemo jos ...
Samo vi gledajte i uzivajte,to je u interesu svih nas taman da se manemo ovih prica ko kome ''jede'' pare ...
@stf
Pricam o celom potezu smederevskog puta od Grocke do '''Moravca'' ,jer guzve fakticki krecu od restorana ''slast''...
Nije ti losa ni ta ideja reorganizacije,ali opet... ako mislis za nas da smo ''rupa bez dna'' sta tek reci o Malom i velikom Mokrom lugu...? Dozivotno u vodi,zato se i nazivaju ''mokri'' mada bi ih se zvezdara bez problema otarasila... kao i Grocka nas,znam da najvise novca upravo ide u moje naselje ali stvarno sta da se radi... Mi imamo slicne probleme kao mokroluzani, s tim sto imamo mnogo vise stanovnika,time se i broj problema povecava... :shok:
 
prigradski":1om2j0qr je napisao(la):
@somi303
Opet gore od ovog ne moze,ali bolje svakako moze ;) E to sad... ko ce vise da slavi videcemo jos ...
Samo vi gledajte i uzivajte,to je u interesu svih nas taman da se manemo ovih prica ko kome ''jede'' pare ...
@stf
Pricam o celom potezu smederevskog puta od Grocke do '''Moravca'' ,jer guzve fakticki krecu od restorana ''slast''...
Nije ti losa ni ta ideja reorganizacije,ali opet... ako mislis za nas da smo ''rupa bez dna'' sta tek reci o Malom i velikom Mokrom lugu...? Dozivotno u vodi,zato se i nazivaju ''mokri'' mada bi ih se zvezdara bez problema otarasila... kao i Grocka nas,znam da najvise novca upravo ide u moje naselje ali stvarno sta da se radi... Mi imamo slicne probleme kao mokroluzani, s tim sto imamo mnogo vise stanovnika,time se i broj problema povecava... :shok:

storm.gif

sly.gif

doh.gif
 
@ prigradski

У принципу треба избегавати да једна општина има урбани и рурални део.
ММЛ и ВМЛ су се практично спојили са Калуђерицом, и припадају истом "типу" насеља, тј, хомогена су целина. Исто тако и Лештане.

Сад, сурова истина је да та три насеља заиста имају слаб "капитал" који би уложиле у нову општину, али ради тога је пожељно да Лештане са индустријском зоном припадне истој општини.

Ритопек и Болеч су хомогена целина са Гроцком, те је њихово припајање Калуђерици лоше по много параметара.
Пре свега, општине треба да имају што уједначенији број становника. Ако Калуђерица одвоји и та два несеља, остатак нема људства за самоодрживу општину. Сем тога, те две месне заједнице су пољопривредне, као и сва остала насеља ка Смедереву.

Дакле, потенцијал Истичног Београда би био у малим и средњим предузећима и индустрији, док би потенцијал Гроцке био у воћарству и наутичком и спортском туризму.
 
Ја ипак мислим да би Гроцка успела без Ритопека и Болеча, али би морале да се уложе дебеле паре! Наравно, пожељно је да Ритопек и Болеч остану у Гроцкој због плантажа :D
 
[box]http://pressonline.rs/sr/vesti/beograd/story/213219/Kaluđerica+nova+opština.html[/box]
Šta reći... Ko zna... Nadamo se uskoro da će biti nešto od ovog obećanja... Ako je neko od vas gledao sinoć emisiju na studiu b,predsednik opštine Grocka Janković rekao je hladnokrvno da će Grocka otplaćivati dug u narednih 10 godina?! Bolje da se pocepa opština na dva dela,pa makar nova nasledila 50-60 % dugova nego ovako,sinoć su rekli da se samo 5% od godišnjeg budžeta odvaja za kapitalne projekte,to je jako malo,valjda će neko uploadovati taj snimak da čujete sve,u međuvremenu sam sinoć saznao da na području opštine jksp Grocka peru ulice? ja ih iskreno nikada nisam video...
 
prigradski":v3mboz8t je napisao(la):
u međuvremenu sam sinoć saznao da na području opštine jksp Grocka peru ulice? ja ih iskreno nikada nisam video...
Шта раде??? Ко је то рекао?

Перу, пешачку зону у дужини од 100 метара једном годишње, пре вашара и то је то... Ми у централном насељу не можемо да живимо од прашине на централним улицама....могу мислити како је у осталим насељима...у Калуђерици је посебно бедно стање....
 
Pa Jankovic kaze :) Kod nas se cesto propere ulica,kad krenu fekalije nizbrdo,to je jedino pranje ulice :shok: :mad:
Sinoc bila neka emisija,bili predsednik opstine Zvezdara, Vozdovac i Grocka i pitaju kao ''menadzera'' nase opstine da oceni rad vladajuce strukture od 1-5 on rece cista 10ka ;) hahah kako bi ih ti ocenio?
Inace,pohvaljeni su sinoc i za ''tranparentnost'' u radu ,cekamo da Studiob uploaduje da vidite sta su pricali,ja slucajno poceo da gledam negde pola sata pre kraja emisije,imao sam sta da cujem ... Bio i intervju u centru grocke,pitali stanovnike kako su zadovoljni vladajucom strukturom i kako zive, jedan matori je rekao... Zivimo od danas do sutra bato... istina ziva...

Btw,sta ti mislis,hoce li biti nesto od ove price ili je ovo predizborni trik? Iskreno se nadam da nije samo obecanje...
 
glasajte za URS i zapecatite sudbinu svojoj opstini zauvek,ta bag** bi upropastila i kucni savet kolike su lopine.Ako ima pravde visice sa bandera sa vasim predsednikom opstine koga toliko volite.
 
prigradski":1u0m91sd je napisao(la):
i pitaju kao ''menadzera'' nase opstine da oceni rad vladajuce strukture od 1-5 on rece cista 10ka ;) hahah kako bi ih ti ocenio?
Тај не да нема ђон од образа, него више слојева....
Ја би их оценио са одузимањем имовине целој фамилији, и присилан рад на изградњи коридора 10 у наредних 5 година.
prigradski":1u0m91sd je napisao(la):
Btw,sta ti mislis,hoce li biti nesto od ove price ili je ovo predizborni trik? Iskreno se nadam da nije samo obecanje...
Биће, укључили се и велики играчи. По Гроцкој су полепљени плакати ДС-а, тј. Ђиласа, који гласе:

за бољу КАЛУЂЕРИЦУ и ГРОЦКУ..... јак ми слоган кад горе ни не може бити....
 
Danas u Politici Djilas prica nesto o Kaludjerici kao opstini, tipa Kaludjerica to zasluzuje! :laugh:
 
Dragan Đilas: Kaluđerica zaslužuje da bude posebna beogradska opština

Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas, nosilac liste "Izbor za bolji Beograd" posetio je danas Kaluđericu gde je u razgovoru sa građanima najavio dalji razvoj ovog dela Beograda.

Olivera Knežević, nosilac liste "Dragan Đilas – izbor za bolju Kaluđericu i Grocku" izrazila je zadovoljstvo urađenim u proteklom periodu.

- Ogromnim radom uspeli smo da od Kaluđerice, koja je godinama smatrana velikom spavaonicom, napravimo prijatno mesto za život. Izgradnjom škole, vrtića i doma zdravlja, Kaluđerica je posle mnogo godina konačno počela da napreduje – rekla je Olivera Knežević.

Prilikom posete novoizgrađenoj zdravstvenoj stanici Doma zdravlja "Milivoje Stojković" u Kaluđerici, Đilas je najavio nastavak opremanja specijalističkih službi u ovom ogranku doma zdravlja.

- Do potpunog opremanja specijalističkih službi u nekim beogradskim domovima zdravlja, sa nekoliko pokretnih aparata za dijagnostiku možemo pokriti ceo grad tako da ljudi ne moraju da idu po 20 kilometara da bi obavili neophodne preglede – istakao je Đilas.
Na dva sprata zdravstvene stanice u Kaluđerici nalazi se hitna pomoć, kabineti za rentgen i ultrazvuk, pedijatrijska, ginekološka i stomatološka služba, laboratorija, polivalentna patronažna služba. Ovaj objekat sa 2.200 kvadratnih metara prostora opremljen je najsavremenijom medicinskom opremom i uređajima, što građanima omogućuje da se leče u vrhunskim uslovima.

Izgradnjom ove zdravstvene ustanove, u kojoj se leči oko 50 hiljada žitelja Kaluđerice i okolnih naselja, značajno je unapređen kvalitet zdravstvene zaštite građana ovog dela prestonice.

Gradonačelnik je sa potpredsednikom PUPS Milanom Krkobabićem posetio i nedavno otvoreni, moderno opremljeni prostor za druženje i boravak penzionera.

Razgovarajući sa penzionerima Đilas je istakao da Kaluđerica, svojim značajem i veličinom zaslužuje da bude posebna beogradska opština.

- U Kaluđerici godinama ništa nije urađeno, a onda smo napravili školu, vrtić i dom zdravlja, a zatim i ovaj dnevni boravak za penzionere. Trudimo se da zapošljavamo mlade ljude, ali uvek mislimo i o starijima.

I u narednom periodu nastavićemo sa ulaganjem u infrastrukturu, prvenstveno zato što mislimo da Kaluđerica zbog svoje veličine mora da bude posebna opština - rekao je Đilas.

Otvaranjem ovog dnevnog kluba za penzionere, grad Beograd je ispunio dugogodišnje zahteve žitelja Kaluđerice da dobiju mesto gde bi se okupljali, družili, i živeli aktivno u svom "trećem dobu".

Na ukupnoj površini od 192 kvadrata, penzionerima je na raspolaganju biblioteka i internet soba, kao i prostor za ručavanje. Klub je otvoren radnim danima u dve smene u periodu od 8 do 20 časova, kao i subotom od 9 do 14 časova.

U klubu su radno angažovani domaćica kluba, pomoćnik domaćice kluba i socijalni radnik.

Đilas je zatim posetio i vrtić „Veseljko", najveći novoizgrađeni vrtić u Beogradu u kojem je trenutno smešteno 460 mališana.

„Veseljko" ima površinu od 3.147 kvadratnih metara prostora i u svom sastavu ima moderno opremljene učionice, višenamensku salu, dva parkića sa igračkama, centralnu kuhinju za potrebe vrtića u Grockoj, perionicu i sve druge neophodne sadržaje.

– Kaluđerica, koja je nekada umesto vrtića imala baraku, danas ima najveće obdanište u Beogradu – rekao je Dragan Đilas.

Građani nisu krili zadovoljstvo urađenim u proteklih nekoliko godina, a gradonačelniku su se posebno zahvalili na asfaltiranju ulica u ovom kraju.

- Nastavićemo da asfaltiramo ulice kako deca do škole ne bi morala da idu po blatu – zaključio je Đilas.

Na teritoriji opštine Grocka Grad je asfaltirao 157 ulica u ukupnoj dužini od 92km, od čega je čak 119 ulica prvi put dobilo asfalt.
Линк:http://www.grockainfo.com/home/Pren...uzuje-da-bude-posebna-beogradska-opstina.html
 
И гласао сам ЗА.
 
Danas je objavio gradonacelnik da ce biti formirane opstine Batajnica,Kaludjerica i dunavski venac.
 
Vrh