Šta je novo?

Nekadašnja Glavna železnička stanica

Нажалост изгледа ми као да планери БнВ имају неке друге идеје.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=492350#p492350:lwo7hbxy je napisao(la):
WLABmz » Tue Nov 14, 2017 7:49 pm[/url]":lwo7hbxy]Ja bih lično napravio Operu ili koncertnu dvoranu na mestu koloseka, a zgrada stanice bi bila vestibil. Blagajne za vozne karte bi postale blagajne za ulaznice. Rešenje primenjeno u Baden-Badenu.

Ja licno ne bih napravio umjetnicku galeriju sa 10 posjetilaca dnevno i na mjestu kolosjeka izgradio parking. Rjesenje primjenjeno u Banjaluci.

Sto se tice okretnice i muzeja zeljeznice, to bi moglo ali samo ako ostane bar jedan kolosjek do okretnice. Ne mogu da zamislim da stare lokomitive prevoze kamionima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=492494#p492494:113buh91 je napisao(la):
RioBL » Sre Nov 15, 2017 10:21 am[/url]":113buh91]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=492350#p492350:113buh91 je napisao(la):
WLABmz » Tue Nov 14, 2017 7:49 pm[/url]":113buh91]Ja bih lično napravio Operu ili koncertnu dvoranu na mestu koloseka, a zgrada stanice bi bila vestibil. Blagajne za vozne karte bi postale blagajne za ulaznice. Rešenje primenjeno u Baden-Badenu.

Ja licno ne bih napravio umjetnicku galeriju sa 10 posjetilaca dnevno i na mjestu kolosjeka izgradio parking. Rjesenje primjenjeno u Banjaluci.

Ko je pominjao umetničku galeriju? :shock:

Izvini, ali pre bih da mi grad liči na Baden-Baden, nego na Banja Luku. Svrati nekad petkom na Kolarac ili u Narodno Pozorište kad budeš u Beogradu, mislim da ćeš sigurno videti neuporedivo više od 10 ljudi i da ćeš zateći gužvu na ulaznim vratima, uključujući i one koji bi da uđu bez karte.
 
Baden-Baden? Gdje to bi? A u Njemackoj! Ma nema problema, bice koliko vec sutra.
I ja bih da Beograd lici na Baden Baden ali vece su sanse da Beograd lici na Banja Luku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=492554#p492554:23c8c2hi je napisao(la):
RioBL » Sre Nov 15, 2017 1:32 pm[/url]":23c8c2hi]Baden-Baden? Gdje to bi? A u Njemackoj! Ma nema problema, bice koliko vec sutra.
I ja bih da Beograd lici na Baden Baden ali vece su sanse da Beograd lici na Banja Luku.

U nekom momentu stvari treba da pocnu da se manjaju, a nikad nije kasno ;) Jos jedan glas za Baden-Baden. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=492599#p492599:oujura8o je napisao(la):
MarcBg » 15 Nov 2017 03:52 pm[/url]":oujura8o]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=492554#p492554:oujura8o je napisao(la):
RioBL » Sre Nov 15, 2017 1:32 pm[/url]":oujura8o]Baden-Baden? Gdje to bi? A u Njemackoj! Ma nema problema, bice koliko vec sutra.
I ja bih da Beograd lici na Baden Baden ali vece su sanse da Beograd lici na Banja Luku.

U nekom momentu stvari treba da pocnu da se manjaju, a nikad nije kasno ;) Jos jedan glas za Baden-Baden. :D
O cemu vi pricate,kakav Baden Baden :lool:?!
To je gradic od 50-ak hiljada stanovnika, i pre bi mogao da bude uzor jednom Sapcu nego Beogradu.Pariz Orsay bi pre trebao da posluzi kao uzor sta bi moglo ako...
 
Ideja je samo bila šta bi moglo da se uradi sa zgradom GŽS. Evo kako je u Baden-Badenu:

2_festspielhaus-bei-nacht-platzhalter.jpg


A naravno da Beograd nema nikakve veze ni sa Baden-Badenom ni sa Banja Lukom, kao ni umetnička galerija sa koncertnom dvoranom ili Operom... :lool:
 
Zar ono u bl nije stara stanica pretvorena u galeriju a jedna u kafanu kod vlade rs tzv mala stanica
 
Jeste direktore. Tako je već 45 godina.
Zato mislim da je za zgradu železničke stanice najbolje da bude ono za šta je projektovana i za šta je izgrađen trg na kom se nalazi, dovedena infrastruktura i linije javnog saobraćaja.
 
може да буде и једно и друго. возови доле, испод земље, а горе опера/галерија/музеј железнице/шта вам је воља
 
Мислим да је предивно уметничко питање бавити се начином употребе зграде Главне железничке станице, као монументалног објекта, за музеје, галерије, опере итд. Озбиљно, не зезам се, али то је дебели офтопик.

Ово је подфорум инфраструктура, а оно што је моја и професионална, и грађанска, и патриотска дужност је да не ћутим, већ браним где и када могу инфраструктурне темеље Београда и Србије. Сама Главна железничка станица би много боље било да буде испод "Пициног парка", а у односу на погодну локацију за прављење тунела испод Теразијског гребена.

Ту се поставља оно питање, или је "Београд на води" озбиљан захват прављења новог центра, са високовредним некретнинама, здравим инфраструктурним темељима, тако да стварно генерише велики финансијски ефекат, или оно друго, гради се без железнице...
 
Zgrada Glavne železničke stanice je spomenik kulture od velikog značaja. Možemo li prijaviti Eagle Hills ili grad Beograd zbog postavljanja onog ogromnog bilborda?
 
Tehnicki bilbord je ispred zgrade a ne na njoj i vec je prijavljen i nista mozes probati sa sibicom
 
86fdd0cf68f0070398038e6c7bbc9711.jpg
33fdc301d661b047f1d834858ef4a28b.jpg
c191ab0e730f2d2e665248c47f323cac.jpg


Jos ne mogu da smislim dovoljnu kaznu za ljude koji svojim odlukama o neodrzavanju, devastiranju i unistavanju GŽS zele da opravdaju svoju odluku za izmestanje iste.

st*** jedna, to nisu ni Srbi ni Beogradjani


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Slažem se, mogli su je ostaviti i da ne naruše svoje planove za Beograd na vodi. Dovlačiti toliki broj novih stanara, a izbacivati železnicu mi je potpuno besmisleno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=493913#p493913:3k2vz8xa je napisao(la):
Bulbulderac17 » Sun Nov 19, 2017 4:37 pm[/url]":3k2vz8xa]
Jos ne mogu da smislim dovoljnu kaznu za ljude koji svojim odlukama o neodrzavanju, devastiranju i unistavanju GŽS zele da opravdaju svoju odluku za izmestanje iste.

Ti isti ljudi treba da odrzavaju i druge stanice u Srbiji. Pitam se kako ce to raditi kad se ovako odnose prema najvecoj i najljepsoj srpskoj stanici.
 
Tu je samo iznad perona trebalo staviti polukružni stakleni krov kao na Keletiju, i stanica bi bila bombona..a da je još prokopan tunel do Pančevca, gde bi nam bio kraj.
 
To ti je kad neko ne shvata ekonomsku prednost glavne zeleznicke stanice u srcu projekta od "nacionalnog znacaja"
 
Karlo molim te ako bi mogao da organizujes neku peticiju da se sirim narodnim masama objasni sta je trenutno na delu i kakav potencijal mi gubimo!!! molim te, dakle ja ne mogu da verujem da oni gase ceonu stanicu jer je satro ne funkcionalna a onda istu ceonu stanicu planiraju kod sajma s tim da kod sajma imacemo liniju BG-voza samo iz pravca Rakovice i juga a kada bi zadrzali Glavnu za BGvoz imali bi mogucnost da tu prolaze vozovi i iz Rakovice i juga i iz Zemuna i NBG-a sa potencijalom da se poveze Glavna sa stanicom Dunav i da se spoji Sava i Dunav ali sa Zeleznicom i masovnim transportnim sistemom koji ima ogroman potencijal ! Molim te pravi neku akciju pre nego sto bude kasno. Ovde ima mesta i da bude i stanica i muzej sasvim dovoljno , pa Stanice u moskovskom metrou su stanice muzeji. Sa GZS spojili bi lepo i korisno i onako bi trebalo ukopati stajaliste u odnosu na sadasnje perone tako da bi se dobio prostor za izlozbu.
 
Pa eto, pri gradnji metroa neka ukopaju dva koloseka i naprave tunel do Dunav stanice, sa podzemnom medjustanicom na Trgu republike. Ta prva linija bi mogla eto ići od Makiša ako već planiraju i kroz amfiteatar pa podzemno ispod Trga do Dunav stanice.
 
Eto znaci da bi Ta stanica bila verovatno najprometnija stanica sto se tice Gradske zeleznice jer bi kroz nju prolazila i Linija Bgvoza sa NBGa i sa palilule i iz Rakovice i metro linija, znas koji je to promet i presedanje na toj stanici pa ona da postane takav centar za Gradsku zeleznicu bila bi prometnija nego sad kad je koriscena za medjunarodni saobracaj, ona bi mogla bukvalno da bude centalna stanica svih linija Bgvoza i metra , a s obrizom da ce biti to isti sistem ustvari , onda ovo je genijalna ideja, dakle zaista mnogo razloga za njenim cuvanjem u sluzbi gradske zeleznice.
 
Ti se rugaš zar ne ?
....pa ona da postane takav centar za Gradsku zeleznicu bila bi prometnija nego sad kad je koriscena za medjunarodni saobracaj, ona bi mogla bukvalno da bude centalna stanica svih linija Bgvoza i metra , a s obrizom da ce biti to isti sistem ustvari ,
onda ovo je genijalna ideja....
:shock:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=493879#p493879:1st2xxdo je napisao(la):
spatiotecte » 19 Нов 2017, 13:14[/url]":1st2xxdo]Kreteni


а зашто? обим саобраћаја на ГЖС је годинама такав да колосеци 7-10 ионако не требају. а и на шта личе, боље и што су укинути
 
Vrh