Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

To znaju i vrabci na grani, a ti isti vrabci, koji nisu kvrcnuti, znaće da je virus nestao samo na televiziji i po donetim merama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740237#p740237:9qr9xmxn je napisao(la):
solecar » Sre Maj 20, 2020 2:55 am[/url]":9qr9xmxn]Ne davimo Beograd bojkotuje izbore na svim nivoima

Sjajno! :)
Dok bojkotuju, neka malo pregledaju opštinu Stari Grad...
I tu se Beograd davi od strane raznih dripaca...

Čekaj, aha, to ne može?
Samo Hercegovačka?

Aha, u redu, onda ništa!
Vučić peder!
Živela demokratija, obrazovana i pristojna evropska Srbija.

BLJAK!
 
Nova opoziciona koalicija „Moramo“, koja predstavlja dogovor pokreta Ne davimo Beograd, Ekološkog ustanka i OGP Akcije, predstavljena je večeras u beogradskom Dorćol Platzu.

Nosilac liste za parlamentarne izbore biće Nebojša Zelenović, lider Akcije i stranke Zajedno za Srbiju, a nosilac na beogradskim izborima biće Dobrica Veselinović iz Ne davimo Beograd, rekao je za Danas sam Zelenović.
Nebojša Zelenović je rekao i da će Aleksandar Jovanović Ćuta biti prvi na parlamentarnoj listi.

Spremni su, kaže, da podrže jednog opozicionog predsedničkog kandidata i dodaje da su drugoj koloni opozicije (SSP, DS, Narodna, PSG…) ranije već rekli kako bi mogli da pobede Vučića, a to je, između ostalog, zajedničko kontrolisanje izbora.
„Naravno moramo da se obavežemo da ćemo poštovati volju birača, što znači da će gradonačelnika kandidovati lista koja bude osvojila više na izborima, a da se to uradi na parlamentarnim kada se bude birao premijer. Oko toga smo i dalje otvoreni da se dogovaramo. Ako u narednih nekoliko nedelja do toga dođe, biće fantastična stvar da imamo zajedničkog predsedničkog kandidata, ako ne mi ćemo imati svog“, rekao je lider OGP Akcija, napomenuvši da on taj predsednički kandidat liste „Moramo“ neće biti.
„Mislim da je u ovom trenutku najvažnije da postoji razumevanje da takav neki kandidat treba da pobedi. Imam utisak da s obzirom na okolnosti u kojima se sada nalazimo i pritiske kojima su izloženi predsednik Vučić i vlada Ane Brnabić izloženi, kvalitetan predsednički kandidat bi odvratio Vučića da trči predsedničku trku, jer ne bi imao šanse da pobedi“, rekao je za Danas Zelenović.
Predsednički kandidat mora da odiše državnim jedinstvom i da ima nacionalnu prepoznatljivost, kao i da je ostvaren u svojoj profesiji, smatra on.

Slogan „Moramo“ i vizualni identitet (zelena i ljubičasta boja) ovog novog opozicionog bloka vrlo je sličan zagrebačkoj, sada vladajućoj, platformi „Moramo“, ali i crnogorskom pokretu URA Dritana Abazovića.
Zelenović kaže da su se organizacije okupljene u „Moramo“ aplicirale za članstvo u evropskim zelenim, a da je sve počelo sa španskim Podemosom.
„Ne može se napraviti kvalitetna zeleno-leva opcija na Balkanu, ako se ona prvo ne napravi u Srbiji“, naveo je.
Putevi su im se, kaže, razišli sa Građanskim demokratskim forumom Zorana Vuletića, sa kojima se u oktobru 2020. godine potpisali sporazum o saradnji.
„Moramo Beograd učiniti dobrim gradom i Srbiju dobrim mestom za život“, poručio je Dobrica Veselinović, iz NDB.
Nezadovoljstvo vlašću je veliko, smatra, i dodaje da se borbe moraju da ulici prebaciti u institucije i Skupštinu. Uz njih su i Forum Roma Srbija, Izbor za našu opštinu, Građanska platforma Solidarnost i Građanski front. Nude zeleno-levu alternativu, a to je vazduh koji ne ubija, čista voda i zemlja, demokratija, država solidarnosti i gradovi ljubavi.

Veselinović je istakao i bitnost kontrole izbora, a gađane je pozvao da im se jave ako žele da bude kontrolori.

Aleksandar Jovanović Ćuta iz Ekološkog ustanka, koji je javnosti postao poznat kao borac protiv MHE na Staroj planini, podsetio je upravo na tu borbu, napomenuvši da su tada bili potpuni amateri u politici.

„Imali smo osećaj da su nam dirnuli u detinjstvo, na to nisu računali. Svako od nas ima drvo na koje seo peo, koje kad seku ima utisak da mu diraju u detinjstvo“, naveo je on obraćajući se okupljenima.

Parlamentarni, predsednički i beogradski izbori su najavljeni su za 3. april, a sem „Moramo“ izlazak je, između ostalih, najavila i lista okupljena oko SSP, Narodne stranke, Demokratske stranke, Pokreta slobodnih građana, Pokreta za preokret, ali i Srpski pokret Dveri i koalicija NADA.

Predstavljanju liste prisustvovali su i Đorđe Miketić iz Ekološkog ustanka, kao i arhitekta Dragoljub Bakić.
 
Poslednja izmena:
Боље да су ишли без политичара бивших партија. Зеленовић је политичар трећег ешалона који је дошао на позицију градоначелника игром случаја што је његов предходник смењен за време поплава. А одржао се на власти након краха ДС по локалима захваљујући чињеници да су се у Шапцу прво распали ДС, Г17+ и СПС и одржали своју локалну коалицију и пао је са власти када је локални бивши Г17+ решио да се приклони СНСу. Много је напумпана слика о њему као о успешном политичару од стране бивших ДС кадрова из БГ који су ухлебљени у Шапцу након пада Београда под напредну власт.
 
Mislim da je imanje političara neophodno za svaki novi pokret. Treba ti neko ko zna kako sistem funkcioniše. Međutim, što si duže u tom sistemu, raste šansa da postaješ kvaran i pokvaren.
 
Meni su ok sa BG izbore, uvek su mi bili smesni za nesto vise. Zamisljao sam stalno Dobricu i Kseniju na sastanku sa Putinom, recimo.

Nadam se da ce uzeti Beograd, nadam se nekom cudu i nekom dobrom zajednickom kandidatu za Predsednika, a za Vladu, nek nam je Bog u pomoci. Mada, tu je i najmanja sansa da padne SNS.

Optimista sam jer znam dosta ljudi koji ce sad glasati, a nisu dugo ili nikad. Meni ce, na primer, ovo biti prvi put da glasam.

Za Beograd je osim ukupne pobede nad SNS-om i bitno da ovako neka koalicija kao Moramo, a ne vidim ko drugi, bude jaca od Djilasovih i drugih koalicija, i da oni budu glavni, imaju gradonacelnika...
 
Njihovi najverniji glasaci su mnogobrojni clanovi partije, ucenjeni radnici u preduzecima i penzioneri koji upijaju pink i ostale splacine.
 
Nosilac liste za parlamentarne izbore biće Nebojša Zelenović, lider Akcije i stranke Zajedno za Srbiju, a nosilac na beogradskim izborima biće Dobrica Veselinović iz Ne davimo Beograd, rekao je za Danas sam Zelenović. Nebojša Zelenović je rekao i da će Aleksandar Jovanović Ćuta biti prvi na parlamentarnoj listi.

UdxFHgm.gif

Ovo je odlično! :D:bubanj: Ako treba da istrpim Baba-Zelenovićku da bismo dobili Ćutu u Skupštini, onda neka bude tako, to je cena vredna plaćanja! :D

Daj bože da se pojavi još ljudi poput Ćute, pa da zajedno pročistimo Srbiju od naprdnog taloga koji se namnožio i skorio.
 
Не треба ми Исус - а ни његови политички погледи ми нису најјаснији - за Ђиласа бих гласао нпр. И за многе друге бих. За ове лефтарде нећу никад, и то је то. Од мене - нула гласова, други нека гласају. Толико против себе нећу да идем, није ни поштено.
 
Не треба ми Исус - а ни његови политички погледи ми нису најјаснији - за Ђиласа бих гласао нпр. И за многе друге бих. За ове лефтарде нећу никад, и то је то. Од мене - нула гласова, други нека гласају. Толико против себе нећу да идем.
Čak i ako bi ostavio Mitićevu rupu onakvom kakva je danas?
 
@astrodule Zaboravih da dodam u prethodnom postu (sa gifom ''Yes'') - slažem se sa svime što si rekao, i sam isto ponavljam ljudima ko papagaj, i na forumu i van njega.
Ne postoji idealni kandidat niti koalicija.

Zamislite šta bi bilo sa DOS-om da su tada svi tako razmišljali.

Svako ima neku manu i biraš onoga ko ti u globalu najviše odgovara.

Mislim da je imanje političara neophodno za svaki novi pokret. Treba ti neko ko zna kako sistem funkcioniše. Međutim, što si duže u tom sistemu, raste šansa da postaješ kvaran i pokvaren.

ne postoji idealna opozicija u 90% sveta, a kamoli u Srbistanu.
 
Ne vidim problem. Glasaj za Đilasovu koaliciju.
Samo je bitno glasati za neku opciju koja ima šanse da uđe u skupštinu.
A šta ako sa tim rezonovanjem ispadne na kraju da opet bude kao na prethodnim izborima, zato što se ljudi budu opredeljivali za raznorazne koalicije i stranke koje budu izašle na izbore, verujući da su baš oni ti koji će ući u skupštinu?
 
Vrh