Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

Ovaj forum nije mesto za takve price, ali i vrapci znaju ko je udarna pesnica SNS-a, ko je ucenjen i ko odradjuje pricu na ulici od 2012. do danas.
Uopste mi ne pada na pamet da branim Sever, ali ta starija ekipa je uletela u mnogo vece price. Grobari su ulicni psi od prvog dana.
 
Slažem se ovo nije navijački forum već tema o građanskom aktivizmu iniciran pozivom organizacije Ne davimo Beograd.
 
Kada smo već kod građanskog aktivizma, kod mene se desio večeras verbalni sukob. Naravno, kao i do sada, izostao je pljesak u 20h, ali je zato, tačno u 20:05 počelo lupanje u šerpe, pištaljke, zviždanje, puštanje tehno verzije "sa onim čuvenim VP što govore predsedniku". U jednom trenutku je jedan od komšija povikao: "Pokaži se da te vidim!". Tada je još jače krenulo udaranje iu šerpe, te se opet čuo glas: "Pokaži se pičko jedna!". Odgovor je bio još jače lupanje. Tada se ponovo začulo: "Saznaću ja ko si!". Nakon toga se začuo još jači odgovor lupanjem u šerpe od strane tog komšije koji je prozivan. Ovaj što je vikao, povukao se u svoj stan.
Od onog vremena kada sam bio mali, u mnogome se promenila struktura komšija, ali oni koji su tu koliko i ja, su u 95% fini i kulturni i nikada se nismo međusobno svađali, iako znamo otprilike ko za koga navija, i ko je za koju stranku. Predsednik zgrade , za koga imam samo reči hvale, angažovan je oko zgrade, 24/7, i nikad mu ništa nije problem. Prvobitno je bio član DS, a danas je SNS. Kad god je trebalo da se glasa, uvek sam davao glas za njega. I kad god je trebao pristanak stanara da se nešto odradi na zgradi, uvek sam davao potpis.
 
Ovakvih tenzija i podela nije bilo ni u vreme Milosevica. Sada su komsiije okrenute protiv komsija, rodjaci protiv rodjaka, deca protiv svojih rodjitelja.
Ni u snu nisam mogao da zamislim da ce oni koji su zajedno odrasli postati takvi protivnici, da ne kazem neprijatelji.
Da su podele u drustvu cisto ideoloske (levi vs. desni), mislim da ne bi bilo ovako dramaticno.
 
Drakche":pa64klsz je napisao(la):
Ovakvih tenzija i podela nije bilo ni u vreme Milosevica. Sada su komsiije okrenute protiv komsija, rodjaci protiv rodjaka, deca protiv svojih rodjitelja.
Ni u snu nisam mogao da zamislim da ce oni koji su zajedno odrasli postati takvi protivnici, da ne kazem neprijatelji.
Da su podele u drustvu cisto ideoloske (levi vs. desni), mislim da ne bi bilo ovako dramaticno.
Ova vlast cveta na antagonizmu i konfliktu među populacijom.
A u isto vreme je "prodana" priča : politika je prljava, bljak!
I onda se svaka vrsta aktivnosti građana, npr oko uređenja prostora itd diskvalifikuje kao "politizacija".
Tako sam doživeo da kad sam zahtevao da uputimo pismo Zelenilu oko košenja zelenih površina oko zgrade, smatra "politizacijom". A nas pojede trava!
Na kraju ću da kupim trimer i sam obavim...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Tako je moj drugar više puta zvao zelenilo zbog jednog trulog stabla koje se do pola preloomilo, pa je jedan deo visio, a drugi deo pao na zemlju. Jednog dana je sa komšijom koji ima vikendicu i testeru koju samno tamo koristi , uzeo da zajedno pretesteraju to stablo i uklone ga. Kako je zelenilo baš tog dana bilo u tom naselju, ali u drugom kraju, došli su kada su čuli buku testere. Samo su rekli da će se praviti da nisu ništa videli, te da će da pokupe posečene grane i neće slati nikakvu prijavu.
 
solecar":14nuipew je napisao(la):
Tako je moj drugar više puta zvao zelenilo zbog jednog trulog stabla koje se do pola preloomilo, pa je jedan deo visio, a drugi deo pao na zemlju. Jednog dana je sa komšijom koji ima vikendicu i testeru koju samno tamo koristi , uzeo da zajedno pretesteraju to stablo i uklone ga. Kako je zelenilo baš tog dana bilo u tom naselju, ali u drugom kraju, došli su kada su čuli buku testere. Samo su rekli da će se praviti da nisu ništa videli, te da će da pokupe posečene grane i neće slati nikakvu prijavu.
Ma jasno. Ja sam čak imao i dosta pozitivnih iskustva sa njima, ali to sam privatno dasta toga tw preko @prijavi_problem naloga.
Ovo sam hteo da uradimo kao SZ i završilo je da jurim trimer da sam obavim to...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Izgleda da je pocela osveta rezima... Poruka je jasna, ako je ovo istina. Od sada ce ljudi lupati sa zebnjom.

Непознате особе убациле су, током првомајских празника, у ходнике зграда у београдском насељу Котеж бакље и запаљене крпе, и тако изазвале пожаре и оштећења на зидовима. Како наводе читаоци Н1 уз фотографије које су нам послали, сумња се да су бакље убациване у улазе оних који лупају у шерпе сваке вечери у 20.05 часова.

(N1)
 
Radikalizuju se protesti, mada malo sumnjivo jer se najavljuje ukidanje policijskog casa u sredu/cetvrtak (ili je vec objavljeno, ne gledam Pink). Ne znam koliko je pametno praviti sranja pa im mozda dati izgovor da ipak ne ukinu policijski cas.

95339268_1590415274469305_2096747568699539456_n.jpg
 
Oni mogu u svakom trenutku da ukinu , a i da ponovo uvedu policijski čas. Sve zavisi koliko im se bude ne dopadala reakcija ili bilo šta drugo. Videli ste kako smo prošli pre par nedelja kada smo izašli za vikend do marketa.
A iskreno, kolika je verovatnoća da nešto ozbiljnije urade ako izađe veći broj ljudi na ulice, čak i u vreme policijskog časa. Ako neko hoće zaista nešto da postigne, onda to treba da uradi kada budu izbori. I tako svaki put kada nije zadovoljan, a ne da se samo kuka i protestvuje, a onda kada su izbori sedi u kući pod izgovorom da se nema za koga glasati. Ako su mogli Italijani tako da menjaju vlade svaki čas, ne vidim zašto ne bi smo mogli i mi, ako već nismo zadovoljni.

P.S.

Za dežurne dušebrižnike, nigde nisam spomenuo da sam za Đilasa, niti bilo koga iz opozicije , a još manje insinuirao.
 
Nemojte da se lozite. Sigurno nijedan covek ne lupa u serpe zato sto gotivi Dobricu Veselinovica ili Djilasa... Ljudi pre svega lupaju jer je mnogima prekipelo mesec i po u izolaciji. Mnogima su smanjene plate, mnogi su ostali bez posla... Sada sto se neke stranke slepaju na to, i promovisu okupljanja koja su rizicna za javno zdravlje, to je njima na dusu

Nista ne vredi nezadovoljstvo koje ne moze da bude politicki artikulisano kroz neku politicku organizaciju.

Ova sadasnja bojkot opozicija je potpuno komicna. Niko vise ne moze da pohvata mrezu raznoraznih pokreta. Svaki taj pokret je koalicija nekoliko stranaka, organizacija pojreta, pa opet tu ima ne znam koliko lidercica.Tu ima najmanje 50 nekih glavesina, kojima sutra da das vlast bi se poklali...

Aj ljudi napravite jednu stranku, sa jasnom organizacijom, predsednikom stranke, ostalim organima... pa onda targetirajte programom srednjeg glasaca a ne ljude sa loberalno ekstremnih pozicija, i onda imate sanse da dodjete na vlast, na izboruma 2024. To je stvarnost... E sada neki to ne mogu da prihvate pa zagovaraju gradjanski sukob i preuvelicavaju podele... a vecina ljudi se ne lozi i na Vucica ni na tu bojkot opoziciju...
 
Što je i anketa koju sam postavio dokazala :) Pasarela je ovaj što je glasao za SPS, provalio sam ga još pre neki dan čiji je :) Kakva 2024, oseća se u vazduhu da se nešto dešava i da Srbija neće biti ista posle ove godine. Ne znam šta i kako, ali nešto će se desiti.



https://www.survey-maker.com/poll2902433x31784f41-85
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734778#p734778:11hs4v24 je napisao(la):
vranac » 04 Maj 2020 00:12[/url]":11hs4v24]Nemojte da se lozite. Sigurno nijedan covek ne lupa u serpe zato sto gotivi Dobricu Veselinovica ili Djilasa... Ljudi pre svega lupaju jer je mnogima prekipelo mesec i po u izolaciji. Mnogima su smanjene plate, mnogi su ostali bez posla... Sada sto se neke stranke slepaju na to, i promovisu okupljanja koja su rizicna za javno zdravlje, to je njima na dusu
Od sledećeg četvrtka neće biti opasni po javno zdravlje. Rek'o predsednik. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734783#p734783:2si4pxor je napisao(la):
Beki » Нед Мај 03, 2020 11:28 pm[/url]":2si4pxor]Što je i anketa koju sam postavio dokazala :) Pasarela je ovaj što je glasao za SPS, provalio sam ga još pre neki dan čiji je :) Kakva 2024, oseća se u vazduhu da se nešto dešava i da Srbija neće biti ista posle ove godine. Ne znam šta i kako, ali nešto će se desiti.



https://www.survey-maker.com/poll2902433x31784f41-85

Не бураз ниси ме провалио добро, ја ћу тек да гласам за СПС, мада у породици је пола пола, неки ће и за СНС. Требало је само да ме питаш ниси требао да проваљујеш ништа ! :D ипак ти си мој највећи фан овде :kk:
 
Poljubiću oca i majku prvom prilikom kada ih vidim, stalno se nešto čačkamo i u nekom smo tihom ratu, a onda te ovakvi upisi nateraju da shvatiš koliko divnu porodicu imaš i kako je moglo da bude.
 
Od sledećeg četvrtka neće biti opasni po javno zdravlje. Rek'o predsednik. :D

To je резултат притиска... и видео да му доноси политичку штету... новине Данас су писале да је Србија претворена у Аушвиц зато што је требало 3 дана да будемо затворени за 1. мај... Н1 прича данима да је Србија најгора у управљању епидемијом иако то чињенице демантују... Тако да сада гледа да му је мања штета да буде више мртвих него да мора да хапси по улици ДОС-овце који ће да глуме жртве диктатуре и да им диже тако рејтинг...Уколико се епидемија врати, моћи ће опет њих да оптужи...

Što je i anketa koju sam postavio dokazala :)
Интернет анкете тог типа ништа не доказују. Та твоја има укупно 21 глас.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734790#p734790:1ikx75k4 je napisao(la):
Beki » Нед Мај 03, 2020 11:48 pm[/url]":1ikx75k4]Poljubiću oca i majku prvom prilikom kada ih vidim, stalno se nešto čačkamo i u nekom smo tihom ratu, a onda te ovakvi upisi nateraju da shvatiš koliko divnu porodicu imaš i kako je moglo da bude.

Мојне брате поштуј препоруке дистанце, баш сам приметио да си у ризичном понашању скроз.
 
Ja moram ovde sve sam da radim :-(

Najjace sto nema nigde nikog, ne znam cega se ljudi plase, da se nisam smorio, ostao bih do 12 :)
 
Na Zvezdari prvi put u 20.05 izašli klinci i uključili sa parkinga sirene na automobilima. Novi momenti
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735045#p735045:1al7eq4j je napisao(la):
Beki » Pon Maj 04, 2020 8:01 pm[/url]":1al7eq4j]Ja moram ovde sve sam da radim :-(

Najjace sto nema nigde nikog, ne znam cega se ljudi plase, da se nisam smorio, ostao bih do 12 :)

Banovo Brdo?
 
Ne. Banovo brdo :)

Sto, jesi me video? Mahacu ti sutra.
 
Uvukao je sebe u ovu pricu i ocigledno narod pusi

95933024_2494851220778116_4981081745941069824_n.jpg


Nema nikakve sumnje da se sve radi u dilu sa Vucicem. U fazonu, nema lose reklame. Ko je uopste Djilas da njemu skandiraju i posvecuju toliku paznju? Covek je samo bio gradonacelnik Beograda. Pet posto Srbije ga podrzava, ako i toliko. Potpuni bezveznjak koji sluzi da zatupljuje narod.

Sve se radi da se podeli narod u da tva tabora.

Ne znam koliko ima vise smisla ovo raditi.

Nista bez govnjive motke.
 
Djilas je projektovni protivnik.
Vucic stvar aprojekciju svog protivnika. Nekog nepopularnog i politicki nesposobnog.
Time istice sebe. To je stari psiholoski trik.
 
Vrh