Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

A ti spatio bas znas koliko je ko placen?
 
Ovo su ona dva retarda sto su drzala transparent



Jos jedna razlika... Mladost Srbije patkari i penzosi pobegli grobaru sa lopate:
 
@Astrodule
Meni je zao, a verovatno i jos mnoge druge, da neko manipulise vama kako bi pod okriljem nekog "pravednog" cilja iskoriscavao ljude poput tebe i drugih kako bi svoje licne interese ispunio.
Ti mislis da je taj njihov cilj ok i podrzavas ih zato sto oni tebi ne kazu da se bore za fotelju nego ti kazu da se bore za nesto sto bi vecina ljudi smatrala ok.
I zahvaljujuci ljudima kao sto si ti i ostali ucesnici takvi ljudi dodju na vlast i onda im vi niste vise korisni, tada oni sprovode njihove PRAVE ciljeve, da napune sebi dzepove i sprovedu politiku i direktive koje im dolaze diroktno iz inostranstva.
Nemojte da ste naivni, iskoriscavaju vas tako sto vas okupe oko neceg sto bi svako smatrao da je normalno podrzavati ali realno njima to nije bitno. Njima je bitno da vi mislite da ste nesto uradili za ovaj grad i da vi mislite da ste korisni i da vodite pravednu borbu.
Zato pamet u glavu.
 
A ovi na vlasti ne sprovode politiku iz inostranstva mozda bas iz pariza a spat ni svi naivni mozda i kao sto nam je satro francuska pomogla u prvom sv ratu pa poslije ta pomoc uniforme oruzije placeno u zlatu
 
Direktore, ja nikad nisam osporavao da "francuska" pomoc nije bila prava pomoc vec samo interes i da je to debelo placeno.
Sto se mene tice, mogu slobodno da sklone onaj spomenik zahvalnosti francuskoj jer je to obicna farsa.

Sto se tice ovih sto su trenutno na vlasti, pa upravo i kazem da nisu nista bolji/gori od patkicara. Verovatno i oni dobijaju neke direktive preko, sto od zapada, sto od rusije, zongliraju izmedju...

Obmana mase radi licnog interesa, to je ono sto ih spaja sve, bilo da su zuti ili crveno plavi.
 
ovaj protest je odavno prerastao skandal u hercegovackoj i privukao mnoge koje briga za to ali ih tisti nesto drugo. ja se ne smatram pozvanim da vrsim selekciju podobnih na tom skupu, naprotiv.. dokle god su svi tu ljudi spremni da odvoje svoje vreme i energiju i iskazu, na jedan kulturan nacin, protest protiv sveopsteg ludila koji se desava smatram nepotrebnim da delim te ljude na meni drage i gadne. ono sto je sigurno je da prosecan patkicar ima par stepeni visu strucnu spremu i bar pola decenije duze obrazovanje od prosecnog nesrecnika koji sad trenutno stoji ispred sava centra i skandira titu.. ja verujem da nema potrebe da diskutujemo da li je lakse manipulisati sa primitivcima ili sa skolovanim svetom i kome treba poveriti uredjenje i verovati u viziju vlastite domovine

toliko o tome sta su ciji razlozi da bude tamo, pa na kraju krajeva ja sam na prvim protestima bio samo zbog zgadjenosti nad bnv bljuvotinom i koliko su bahati i prosti u izvedbi iste a sad smatram to trivijalnim u odnosu na sve drugo sto se desavalo u medjuvremenu, uzmimo na primer frapantno pojavljivanje onog bolesnika a rts-u neki dan i na to sta on govori i promovise, pa ono je u normalnom svetu pre svega nemoguce da se dogodi ali kad bi se nekim neverovatnim spletom ipak desilo njega bi na izlasku iz onog studija uhapsili ili hospitalizovali, treceg nema. na prvim protestima niko nije mogao ni da nasluti da godinu dana kasnije milicija cuti ko je naredio ignor, da tuzilastvo cuti, da je doslo dotle da oni to rade a naam je ovde tema da li je neki dobrica uzeo kes..

alo bre ljudi, kako mozete da budete apologete totalnog zla, koja racionalizacija stoji iza toga?
 
Evo i male slicice da objasnim slikovito sta se upravo desava :)

7S8iNTN.jpg
 
A kako da mislis da nadjemo one koji ce da zastupaju nas interes ako ne u sto cescem mjenjaju garnitura pa ce valjda da oni sto dodju vise da vode racuna
Ili mislis da dr stefanovic treba da ostane ministar i dalje
 
to se upravo desava nekom magarcu koji vrti mlin pa mu je isto ko ga sljapa po bulji

ljudi su evoluirali pa mogu da skapiraju da onom tamo sledecem ne smrdi ispod miske i da ce da se okrene na drugu stranu kad pisa.

svako od nas bira da li sebe smatra magaretom ili covekom
 
Uvek sam zastupao teoriju da ako je neko loš, treba ga smeniti. Ako je to Šešelj, neka, onda će se i on smeniti i tako u krug.

Ove na vlasti ne mogu da gledam i zaista mislim da je ovo najgora Vlada i premijer (po mene) koju pamtim (a pamtim i Slobu).

Ne postoji ni jedna osoba u vlasti koja nema neki skandal iza sebe i ako su ovi protesti jedan vid protiv i protiv njih, apsolutno sam za njih.

Ne sviđa se ni meni što se tu motaju Žene u crnom i slične organizacije, ali to je cena koju sam spreman da platim.

A da ne radim ništa, to mi ne pada na pamet i osuđujem ljude koji samo kenjaju sa strane i nisu ni za koga.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434110#p434110:1ijyhrfp je napisao(la):
loyola » 45 minutes ago[/url]":1ijyhrfp]Ovo su ona dva retarda sto su drzala transparent

Obojica imaju ime i prezime koje je rečeno u prilogu Studija B.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434122#p434122:1ek0nijr je napisao(la):
astrodule » 17 Feb 2017 07:34 pm[/url]":1ek0nijr]Uvek sam zastupao teoriju da ako je neko loš, treba ga smeniti. Ako je to Šešelj, neka, onda će se i on smeniti i tako u krug.

Ove na vlasti ne mogu da gledam i zaista mislim da je ovo najgora Vlada i premijer (po mene) koju pamtim (a pamtim i Slobu).

Ne postoji ni jedna osoba u vlasti koja nema neki skandal iza sebe i ako su ovi protesti jedan vid protiv i protiv njih, apsolutno sam za njih.

Ne sviđa se ni meni što se tu motaju Žene u crnom i slične organizacije, ali to je cena koju sam spreman da platim.

A da ne radim ništa, to mi ne pada na pamet i osuđujem ljude koji samo kenjaju sa strane i nisu ni za koga.

Ako je neko los kao sto kazes, treba ga smeniti, to je jasno.
E sad, da li je dovoljno reci da je neko los, tj ukazati na to, skupiti se sto vise i svi zajedno vikati, ovi su losi!
A izbor tog nekog boljeg bi valjda morao da ponudi "nesto" bolje, zar ne?

A problem sa patkom je sto ona samo ponavlja kao pokvarena ploca da su ovi losi a i dalje ne znamo sta ta patka predlaze kao zamenu.
Gde je ta bolja buducnost sa patkom? Sta je to sto mi treba da ocekujemo od nje?
Ima li neko iz tog pokreta da je stavio prst na celo i rekao, to to i to sto radi ova vlada ne valja, mi predlazemo to to i to kao zamenu?
Da li treba dati podrsku nekome ko nema plan za buducnost?
 
Pa evo podržali su Jankovića. Ne mora niko iz NDMBGD da bude kandidat ili šta već.

Ja mislim da ne treba birati sredstva za smenu loše vlasti. Ne bi smetalo i da mi dođu Nemci.
 
A sta su po tebu trebali da urade i sto se ne kandidujes ti spatio
Sto im ne predlozis ti neku ideju nesto konkretno
Sta sad ti smeta i jankovic
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434092#p434092:31kplj56 je napisao(la):
loyola » 17 Феб 2017 06:22 pm[/url]":31kplj56]I
Razlika izmedju sendvicara i "patkara" je ogromna. Ovi imaju jedva osnvnu skolu, par grama mozga, nekoliko zuba u glavi...

Стим што од некога са пар грама мозга и основном школом знаш шта можеш да очекујеш, док они модерни, улицкани, млади и енергични могу бити гадна варка. Ја ћу само да вас подсетим на два таква млада, образована револуционара отпораша ... Божидар Ђелић и Млађан Динкић - највећи економски гробари са простора бивше нам Југославије.

Сатрли су нас ти улцикани и млади енергични људи и вратили економски на почетак двадесетог века.
 
Antonije Pušić, poznatiji kao Rambo Amadeus, rekao je u intervjuu Nedeljniku da će na predstojećim predsedničkim izborima glasati za Murtu, a ako ih bude više - podržaće onog levljeg. Objasnio je da je poslovicu "Sjaši Kurta da uzjaše Murta" smislio još odavno Kurta, da bi demotivisao ljude da glasaju za Murtu.

"Međutim, upravo to i jeste suština demokratije, demokratska, mirnodopska promena vlasti. Malo jaše Kurta, pa onda malo jaše Murta", rekao je Rambo u intervjuu Nedeljniku.

:)
 
Direktore, ne znam zasto uvek spustas diskusiju na licni nivo kad je tema NDMBGD u pitanju.
Ja se ne kandidujem iz jednostavnog razloga sto se ne bavim politikom niti imam pretenziju da kazem da bi u toj sferi mogao da menjam neke stvari na bolje.
Ja menjam svet na svoj nacin, bez politike, ostavljam objekte iza sebe sadasnjim i buducim generacijama, i to je dovoljno da me cini srecnim.

Sto se tice Jankovica, imam stav o tome da njegova preporuka od strane NDMBDG iako politicke prirode, stiti na neki nacin patku od direktnog politickog udara jer se na taj nacin drzi van nje time sto ima "posrednika", ali sa druge strane pokazuje da patka nije jos dorasla gradjanskoj inicijativi jer sama ne predlaze nista.
Dakle neki cudan status/stav u svakom slucaju, nit u politici, nit u gradjanskoj inicijativi...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434133#p434133:2pcw40ej je napisao(la):
spatiotecte » 58 minutes ago[/url]":2pcw40ej]I to je dovoljan (jedini?) argument da su podrzali Jankovica?

Odgovaram na tvoje (parafraziram) "što se ne kandiduju ili daju rešenje".

Ja lično nisam za Jankovića, nisam ni za Žene u crnom, ali osećam potrebu ih podržim jer mislim da taj pokret ima snagu da bude u vlasti u Beogradu i da utiče na moj grad.

U tvojoj glavi ja sam izmanipulisan, ali mogu odmah da ti kažem da grešiš jer oni većinom rade ono što meni odgovara i koriste način borbe koji meni odgovora (iako sam svestan da nemaju trenutno snagu da budu bitan politički faktor).
 
@spatiotecte kao što ti imaš nešto što te čini srećnim, tako i ja imam i ne vidim svrhu da me ubeđuješ da grešim u tome, kao što meni ne pada na pamet da te ubeđujem da li grešiš ili ne što ostavljaš objekte sadašnjim i budućim generacijama (jer otkud ti znaš da je to lepo, korisno i da će se nekome svideti)
 
Astrodule, naravno da svako ima pravo da ima nesto sto ga cini srecnim.
Dakle ako tebe samo cini srecnim da postoji grupa ljudi koja zeli da promeni ovu vlast bez obzira sta oni nude ili ne nude kao zamenu za taj sistem, onda razumem tvoju podrsku prema njima. Tvoja zelja je zapravo da se ova vlast promeni i ko god je neprijatelj ove vlasti je zapravo tvoj prijatelj.
Ok, sa te tacke gledista, nemam svrhu da te ubedjujem.

Inace moram te uveriti da ono sto ja radim je lepo, korisno i da ce se dopasti ljudima za koje radim (sad ja parafraziram tvoje reci) jer projektujem ono sto oni traze od mene uz moj licni osecaj prostora i estetike. Ali bez njihove saglasnosti (i njihovih para) ja ne mogu da sprovedem moj plan (sa papira) u stvarnost (izveden objekat).

Dakle ako rezimiramo, arhitekta koji nema ideju da ponudi klijentu je kao gradjanska inicijativa koja nema inicijativu. Ne moze biti od koristi.
 
Pa ndvmbg nije politicka partija vec neformalna organizacije nije cak ni nvo
Bavili bi se urbanizmom gradom ne bi se pacali u ovo sto je mali zakuvao
Podrzali su onog koga oni smatraju da treba
Ti imas prevelika ocekivanja spat sa nekim prilicno odbojnim stavom ka dobrici pa to reflektujes i na ostale moj utisak
 
@spatiotecte a zašto uvek mora da postoji neka korist. . Potrebne su ovom svetu i arhitekte bez ideja koje mogu da pomažu pri nekim projektima i da budu vrlo korisni u njima.

I pokret bez inicijative (kako ti doživljavaš NDMBGD) može da ima koristi za ovo društvo. Ja u njihovom delovanju vidim inicijativu, a vrv i ljudi koji posećuju njihove skupove. I nemoj brinuti da će neko biti izmanipulisan. Ako to sebi dozvoli onda nije previše inteligentan, a takvi ljudi mene ne zanimaju.

A svestan si da sigurno nećeš te ljude ubediti da su izmanipulisani.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434090#p434090:1q06otog je napisao(la):
Пантограф » 17 Феб 2017, 18:04[/url]":1q06otog]Не да нису исти, него нису ни у истом универзуму. Нити су сличног генетског кода. Нити су из истих породица.

Два света, ниђе везе.

за мене су исто говно. коме се мој став свиђа свиђа, коме не, заболе ме искрено. ја га никоме не намећем, само га износим
 
@Direktore
Zasto kazes da imam prevelika ocekivanja vezana za ndmbgd?
Ja pitam samo sta oni nude umesto ovih sto su trenutno na vlast (i slazem se da ima sta da se kritikuje vezano za vlast).
Jel je to preveliko ocekivanje?

@Astrodule,
Pa treba da postoji neka korist, ili bar neka svrha?

Na primer ako mi kazes da je tvoj automehanicar los, i ja ti kazem da imam jednog boljeg (hocu da ti pomognem dakle), valjda ocekujes od mene da ti kazem da je bolji zato sto je jeftiniji/brzi/kvalitetnije radi itd...
 
Vrh