Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

Nego kako je to omladina snjs okupirala hotel slaviju
Bili su kontra demosteanti kod upravne zgrade rk beograd u mekenzijevoj krili se iza bilborda
 
JohnnyLee":2h9ju02y je napisao(la):
значи ја не верујем какви су то идиоти. нашли да протестују у сред шпица??? зар нису могли да помере на 8?
Живиш у великом граду, и мора да прихватиш да је то и привилегија и жртва. Велики град не би био велики да нема масовна дешавања и то на улицама. Да се којим чудом изгради друмски тунел Топчидер - Прокоп - Цвијићева - Панчевачки мост са везама са поменутим локацијама, опет би манифестације ограничавале у великој мери и јавни саобраћај, и кретања приватним возилима.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408213#p408213:2h9ju02y je napisao(la):
Delija » 29 Sep 2016 07:23 pm[/url]":2h9ju02y]Чини ми се да сам га видео на неком промо видеу еврофанатичних квислинга. Не знам тачно која је НВО, није ни битно све су на исти калуп. Надам се да је свестан у ком је правцу кренуо, после неће бити назад.
Није ни разумно ни коректно давати такве епитете напамет онима који су организовали ове демонстрације, или учествовали у истима.

Једини здрав однос према великим политичким силама је да прихватимо да смо мала земља, и нагодимо се за данак који им плаћамо ради одбране што већег дела својих интереса. Да то буде јавно, и да се држимо политике, што не поништава већ само знатно смањује ризик да се велика политичка сила неће држати договора. Не треба имати илузију да би нас источно сунце тобоже боље грејало, али ни боље.

Завере не постоје од стране великих, велике силе уопште не крију своје интересе. Захваљујући кабловској телевизији и интернету, све најважније је сада доступно на званичним каналима информисања великих политичких сила. Потребно је само знање страних језика, вештина претраге и стрпљење да се погледа и прочита нешто што има милионе читања и прегледа.

Уосталом, нема логичног објашњења да којекаква западна завереничка група тобоже организује и финансира овакве протесте, и да би они тобоже дестабилизовали Србију и срушили Вучића.
- Никада у новијој историји Србије није био владар који је био толики полтрон званичној западној политици.
- Трошкови демонстрација су ситница, заснивају се на писању ситних пројеката, од којих неће претерано зарадити ни сами организатори истих, НВО-овци оболели од пројектитиса.
- А код нас је све тако лепо и сјајно у држави, и сви су толико задовољни, да је некога потребно платити да изађе на улице?
- Иоле лукавој власти овакви протести одговарају, као нека врста социјалног вентила, и начин да се створи атмосфера завади па владај.
- Зна се против чега су, не зна се за шта су. Противник који не зна шта хоће и није озбиљан противник. То је било и 5. октобра, па зато и није дошло до суштинских промена.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408248#p408248:10u5tj9k je napisao(la):
direktor » 29 Sep 2016, 23:47[/url]":10u5tj9k]Nego kako je to omladina snjs okupirala hotel slaviju
Bili su kontra demosteanti kod upravne zgrade rk beograd u mekenzijevoj krili se iza bilborda
Били и на Цветном тргу.

Написао сам.
Окачили транспарент са прозора ресторана.
 
Mislim da po fotkama ovaj put je bilo mnogo manje ljudi.
 
8b9118734b2cf08e313d51b2f09acace.jpg


Poslato sa telefona
 
Video sam fotku, pogledaj koliko je u prvih 30 metara rupa u masi i kako su ljudi rasuti.
 
Dojadili su i Bogu i narodu, glavni problem je sto njihov cilj jeste da se Beograd na Vodi ne izgradi i da uhapse ove u fantomkama, i kad se to desi sta onda? svako svojoj kuci, nema cilj da nesto promeni u drustvu vec da se rese ta dva problema i kad se resi , sta onda? to je to? umesto da ponude jasnu jaku i kvalitetnu viziju nekako su mi sumljivi, ako protestuju zbog rusenja dva , 3 lokala u Hercegovackoj i zbog sumljivog investitora i dila sa vlascu onda su po meni u startu bili osudjeni na propast, cak su im se i pridruzili iz svih krajeva Srbije i ima ih manje nego letos, Nije mi jasno kako to da se niko nije bunio kad su prodavali CK na uscu i kad je dozvoljena gradnja Trznog centra ili kad je Luka Beograd prodata tajkunima za 50 MILIONA EVRA , alo 50 miliona evra zasto se niko nije bunio ili rusenje lokala ispod plavog mosta gde su pojedinci izvrsili samoubistvo jer su izgubili imovinu i posao ?! Mracna vremena su prosla na srecu, ova masa naravno neka protestuje to je njihovo demokratsko pravo ali su mi prosto ljigavi ovi glasnogovornici koji nemaju nikakvog kredibiliteta stecenog .
 
Jel vas to u centrali uče tehnike spinovanja?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Najbolji su argumenti kako treba ponuditi viziju, kako gradjanska inicijativa treba da ponudi resenje za taj prostor.
PRijatelji dragi imali ste viziju, imali ste GUP Beograda, visedecenijske planove za ovaj grad, koji su gradili ljudi koji su zbilja imali viziju razvoja ovog grada.
Niko, aposlutno niko se ovako divljacki nije usudio da siluje urbanizam Beograd, cak ni Slobodan Milosevic.
Decenijama unazad taj prostor nije aktiviran jer se GUP postovao i u gradskoj vlasti su bili ljudi koji su imali barem toliko obraza da ne ulaze u ovakve dilove sa belosvetskim mesetarima i koji su znali kolika sredstva su potrebna za aktiviranje ovog prostora i da ovaj grad i ova zemlja to na duzi rok ne moze sebi da priusti!

Da, bilo je manje ljudi. Jesen je, vece, radni dan. Verovatno ce u nekom trenutku i ti protesti utihnuti, gotovo je izvesno da niko nece odgovarati za HErcegovacku, gotovo je izvesno da ce SNS dobiti i naredne gradske i verovatno predsednicke izbore. Sto se samog projekta tice, Beograd ce dobiti ono sto zasluzio, najlepsi shopping mall na obali Save, dve tri zgrade za novokomponovanu elitu i u nekoliko dzepova ce se zbog toga sliti milioni evra.

Tada ce vecini postati jasno o cemu se radi, neminovno ce doci do smene vlasti, manje ribe i par velikih ce odgovarati, a Beogradu ce ostati nauk da postuje svoje nasledje i reci strucanjaka.


Sve ovo vam je nekako neminovno, ovo ne bi bilo moguce u Beogradu 80ih, pa i u Beogradu 90ih, ovo odavno vise nije taj grad kao sto nije vise ni ta zemlja. Zgrade, GUP-ovi ne cine jedan grad, to cine najbolji ljudi ovog grada. A BEograd je ostao bez previse najboljih!



Ono sto je sinoc bilo je najbolje sto ovaj grad moze da ponudi i drago mi je sto cu za 50 godina znati da sam i tada bio na pravoj strani!


C1EE0sZ.jpg


iBVMdMx.jpg
 
pri tome osoba koja piše da treba da ponude viziju takođe piše i "sumljivi" i "sumljivog"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408251#p408251:2mmkmb17 je napisao(la):
Karlo del Ponte » Pet Sep 30, 2016 12:28 am[/url]":2mmkmb17]
Завере не постоје од стране великих, велике силе уопште не крију своје интересе. Захваљујући кабловској телевизији и интернету, све најважније је сада доступно на званичним каналима информисања великих политичких сила. Потребно је само знање страних језика, вештина претраге и стрпљење да се погледа и прочита нешто што има милионе читања и прегледа.

Уосталом, нема логичног објашњења да којекаква западна завереничка група тобоже организује и финансира овакве протесте, и да би они тобоже дестабилизовали Србију и срушили Вучића.
- Никада у новијој историји Србије није био владар који је био толики полтрон званичној западној политици.
- Трошкови демонстрација су ситница, заснивају се на писању ситних пројеката, од којих неће претерано зарадити ни сами организатори истих, НВО-овци оболели од пројектитиса.
- А код нас је све тако лепо и сјајно у држави, и сви су толико задовољни, да је некога потребно платити да изађе на улице?
- Иоле лукавој власти овакви протести одговарају, као нека врста социјалног вентила, и начин да се створи атмосфера завади па владај.
- Зна се против чега су, не зна се за шта су. Противник који не зна шта хоће и није озбиљан противник. То је било и 5. октобра, па зато и није дошло до суштинских промена.

Ta prica o stranim placenicima se forsira zato sto se najbolje prima a ne zato sto je istinita. Obratiti paznju da potpuno ista ekipa (Beba Popovic, Zeljko Mitrovic, DJV) potpuno istu pricu vrti i u Crnoj Gori samo sto su tamo negativci Rusi i Srbija.

mvrb02.jpg
jt894o.jpg
28rp8ae.jpg
2jbquqt.jpg
aeqo44.jpg
zxa4r9.jpg



Ovoga ima koliko hoces. Potpuno isti naslovi, ocito se lako gutaju, samo je druga publika pa su i negativci drugi.
 
To nema nikakve veze, jer vecina stanovnika Srbije ove godine i nije otisla na more. A Informer CG u zivotu u rukama nisu imali.
Takodje sinoc se desio i prvi veci incident, sa prozora zgrade u KAtanicevoj gradjani su gadjani kesama punim vode, verovatno je to Vulinov podmladak sa obzirom na njegovo rane radove.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408238#p408238:72fj0wqy je napisao(la):
astrodule » 29 Сеп 2016, 23:22[/url]":72fj0wqy]Kakav špic!? Šetnja je krenula u 19:15, a do 19:05 se saobraćaj nesmetano odvijao.

е, ако су кренули у шетњу у 19:15 онда у реду. али и даље сматрам да је идиотски то радити радни дан
 
Tužilaštvo obelodanilo da ipak postoji neko ko već mesecima istražuje ko to sedi u vrhu gradske vlasti...

Šabić:Inicijativi "Ne da(vi)mo BG" dostavljene informacije
Poverenik Rodoljub Šabić naveo je da je dobio obaveštenje od Višeg javnog tužilaštva da je Inicijativi "Ne da(vi)mo BG" dostavilo informacije o “Savamali“.

IZVOR: BETA PETAK, 30.09.2016. | 11:41

Naveo je da su dostavljene informacije o broju predmeta i imenu tužioca zaduženog za slučaj rušenja objekata.

"Malopre je stiglo obaveštenje iz tužilaštva. Juče je predato na pošti", napisao je Šabić na Tviteru.

Više javno tužilaštvo u Beogradu saopštilo je juče da je Inicijativi "Ne da(vi)mo Beograd" dostavilo tražene informacije o broju predmeta i imenu tužioca zaduženog za slučaj rušenja objekata u Hercegovačkoj ulici i da je o tome obavešten i poverenik.

Šabić je ranije danas negirao da je Tužilaštvo obavestilo službu poverenika da je dostavilo tražene podatke.

"Jedini akt s tim u vezi koji je Tužilaštvo dostavilo Povereniku datiran sa 21. septembrom, a primljen 26. septembra je akt iz koga se vidi da po rešenju nije postupljeno i u kome se navodi da je predmet prosleđen Republičkom javnom tužilaštvu", pisalo je u saopštenju službe poverenika.

Ispada da je jučerašnja šetnja do Katanićeve bila pun pogodak, jer očigledno je trebalo da do šetnje dođe da bi tužilaštvo postupilo u skladu sa Zakonom o informacijama od javnog značaja.
 
Posmatrajući starosnu strukturu ljudi koji posećuje ove proteste, došao sam do zakjučka da vrlo malo ima mladih (studenata) do 21 godine.

Zvučaću kao starac, ali kad se setim koju smo energiju protestima 96/97 na kojima sam učestvovao svaki dan davali mi mlađi studenti...

Ove sadašnje zabole za ovakve stvari (bilo je i neko istraživanje gde je vrlo mali procenat studenata zainteresesovan za aktuelna dešavanja), no to je za neku posebnu temu.
 
Друштвено свесни студенти су углавном они који намеравају да оду одавде, тако да је и логично што их ове ствари не занимају, и не могу да им замерим.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408216#p408216:388ntxuy je napisao(la):
dex87 » 29 Sep 2016 07:46 pm[/url]":388ntxuy]Zalosno je sto mora NVo da bi se neki porket napravio, gde su pravi gradjanski pokreti.. Nema sta, otisli smo u.....
Па био је грађански протест у почетку и на прва два протеста након Херцеговачке и тад је било и највише људи из искрених намера ту. А онда су целу иницијативу узурпирали НВО лешинари и бројност полако опада.
 
delija, bio sam na prvim protestima organizovanim dole u karadjordjevoj, bilo nas je par stotina... bio i sinoc, bilo je definitvno manje ljudi nego letos ali opet mnogo vise nego na prvih par puta. tvoje pravo da omalovazavas organizatore i sudis o iskrenosti necijih namera ne sporim, samo skrecem paznju na cinjenice
 
Читај пажљивије мој пост. Написах на првим протестима након Херцеговачке.

Био сам и ја на првим протестима против Београда на Води кад нас је било по пар стотина. Ја у искреност намера организатора протеста не сумњам. Сумњам у њихову каснију одлуку да се протест скрнави овим малограђанским НВО олошем.

У принципу обе стране су успеле у својој намери. Режим је успешно скренуо пажњу са самог београда на води и заправо на генијалан начин укинуо протесте против тог системског криминала и плачке века. А НВО лешине су добиле чиме да се баве и можда ућаре још неки динар од западних фондова.

Они који су изгубили је покрадени и обесправљени народ и Добрица који је започео нешто што је требало, морало да буде грађански/народни устанак против тирјана на и иза власти.
 
Не. Премијер и НВО олош су колеге, раде за исте људе.
 
Sve je urota. Preteruješ druže. U Srbiji moraš raditi kao NVO inače ćeš umreti od gladi. Pa i ti sam radiš za strance, samo nisi NVO već inženjer.
 
Декс, не разумем зашто си ставио ту вест испод мог цитата?

Управо тако Вучко. Сви ти квази-грађани који су позавршавали друштвене факултете а нису били довољно добри студенти или гмизавци како би заболи неко професорско место су пред собом имали управо тај избор: Умрети од глади или продати се нво секташима и ваћарити којекакве фондове. Не причам ја ово све напамет. Међу тим људима влада једноумље и организовани су по принципу диктата онога који предствља програм медијима и пословођама из еу и сад. А ако хоћеш да им се придружиш мораш да прихватиш цео "систем вредности" који ти намећу. Из прве руке сам то све видео.

Ја радим за домаћи пројектантски биро који ради за страну компанију која послује овде. И радим поштен посао, не газим по свом народу да дођем до којег динара.
 
Vrh