Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

Direktor i Astrodule su napisali pre par stranica da "treba cekati odgovor "okrivljene" strane.
A u pitanju je verodostojnost dokumenata koje je informer izneo u javnost.
 
Svejedno, ne znam kako se očekuje odgovor kada ih niko nije pitao.

Verodostojnost "dokumenata" si i sam osporio, ako ne njihovu onda bar hronologiju. Što niko ne pita Informer da li su "dokumenti" autentični?
 
Ali ocekivano je ipak da zainteresovana strana koja se tereti iznese svoje misljenje. I ja sam ocekivao to.
 
На челу "пучистичке владе" био је један Слободан Јовановић, на челу комуњарске диктатуре био је неписмени бравар, бандит и црвени усташа.
 
Нетачно, на челу пучистичке владе налазио се Душан Симовић све до "Каирске афере", после које је краљ Петар II дао мандат Слободану Јовановићу који је владу у избеглиштву водио у два наврата и то од 11.1.1942 - 2.1.1943. и 2.1 - 26.6.1943. Владе, односно Министарске савете КЈ су наставили водити:
Милош Трифуновић 26.6 - 10.8.1943.
Божидар Пурић 10.8.1943 - 1.6.1944
Иван Шубашић 1.6 - 7.6.1944. и 7.6.1944 - 29.1.1945. и 29.1. - 7.3.1945.

После Вишког споразума..
Влада ДФЈ:
Јосип Броз 07.03. - 11.09.1945.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404727#p404727:1xkehrib je napisao(la):
Saobraćajna Kamera » Today, 18:37[/url]":1xkehrib]Čuj: da to nije uradio Informer možda i bi odgovorili bez da ih neko konkretno pita.

Mogao je neko Dobricu da pita nešto o tome na konferenciji jutros, ali izgleda da ni novinari ne žele da imaju posla sa Informerom i njihovom "vestima".

Ja lično ništa ne verujem Informeru, a izgleda da se ta priča nije baš primila i nije "gurana" u druge medije, pa nije ni čudo što nema komentara, a i kad se pogleda hronologija, vidi se da tu nešto nije baš smisleno.
 
spatiotecte":3nxsyxro je napisao(la):
Ali ocekivano je ipak da zainteresovana strana koja se tereti iznese svoje misljenje. I ja sam ocekivao to.
Spatio, ko je informer da tereti bilo koga? Jeste nam vecina dnevnih listova postala tabloidna, ali ono sto ljigavi i ekipa rade u informeru bi secu svakoj zemlji sankcionisalo, jer toliku kolicinu bljuvotina intriga i lazi ne moze da pokrije niti jedan zakon o slobodi govora ili slobodi medija.

Saobraćajna Kamera":3nxsyxro je napisao(la):
Čuj: da to nije uradio Informer možda i bi odgovorili bez da ih neko konkretno pita.
Ne, ne i po sto puta ne. Informer i ekipu u njemu treba ignorisati i zanemariti.
Ljudi koji se maltene otvoreno hvale da ce izkreirati nekome aferu i od dela zarade se vansudski nagoditi sa istim ne zavredjuju nikakav odgovor. Jer njih odgovor i ne zanima. Niti ih istina zanima. Ma kakva ona bila.
Istinitost takvih medija (a naravno nisu jedini, mada su najgori) je ista kao reklama za "preparat za novi rast kose"...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
не бих ја користио Информер као :blah: , много је то боје. али за потпалу идеалан
 
Slazem se. Toliko je otrova na tome sto od stampe sto od sadrzaja, lako se tu dobija ojed, na nezgodnom mestu.
Zato je najbolje ugasi tv i upali novine.
 
Могу рећи да је забавно читати ову тему, али ништа од квалитетне дискусије...

Ето, Делијино произвољно преддрагсторско тумачење историје...

Па онда СТФ, стално нови и нови докази шта странка уради од човека. Прелази да доказује своју интелектуалну, или не знам ни ја какву супериорност, кроз мерило послушности и дисциплиновасти у српском школском систему, који се самоурушава под доминацијом научно-ултра-конзервативних диносаурус ауторитета. За оне који нису живели у Србији, или који су живот у Србији преспавали, или били стално пијани, или стално ошамућени и сл. искошеним словима је написана дефиниција оцене. Чак и када је у питању запошљавање, мени није познат случај да се неко од послодаваца интересовао за оцену тамо где је заиста постојао конкурс за неко озбиљније радно место.

Ето, наш драги СТФ, који је (без зезања) интелектуална громада у односу на масу чланова СНС (али и других странака), ни чланство у тренутно најмоћнијој политичкој организацији му није помогло да гради Србију радећи пре свега оно за шта се школовао. И шта тек рећи за остале иоле образоване и способне младе људе, којима је политика страна и нешто са чиме из части не желе долазити у додир? Сви моји вршњаци из Математичке гимназије, који су отишли у иностранство, баве се науком, а апсолутно нико у Србији. Евентуално, прогурали су се у просвети, програмери у Србији програмирају искључиво за стране фирме, мање због плате, а више због начина на који их третирају домаћи послодавци. Неки су постали успешни приватници, али и даље им је забрањено да интелект, као највреднији ресурс Србије, усмере у корист Србије.

А СТФ се толико понизио, да се те позиције или не схвата, или не жели да схвати да је управо понос разлог зашто управо најдоровитији из револта напуштају Србију. А везано за Косово, храброст је чување присебности у тешким ситуацијама, а на горњој слици наратор својим исказом заправо оповргава да на присебан начин размишља о Косову. Иначе, највећа слабост српске стране везано за Косово јесте недостатак става који би истовремено био и рационалан и јединствен.
 
To uclanjenje u "stranku" nekog pojedinca se ovde malo previse osudjuje. Problem je sistemski i verovatno siri nego sto se naslucuje. Za mnoge je to "nuzno zlo". Moja komsinica i drugarica iz detinjstva se ulacnila, jer drugacije nije mogla da se zaposli i zena hoce o ovom zivotu da bude od neke koristi za svoj kraj, hoce da doprinese, ali iskreno, jer za to ima volje i energije, a takvih je sve manje. Ja niti joj popujem zbog toga, jer nisam lud da kvarim odnose, niti se ona zanosi uspesima svoje stranke, vlade, vodje itd. jer je i njoj i meni jasno sta je po sredi, da se ne lazemo.

Naravno, to ne znaci da tu ne cuci neki djavo. U sirem kontekstu. Hocu, ustvari, da kazem da nije eticki, ni demokratski nekog "obicnog" sramiti i osudjuvati zato sto je clan vladajuce stranke, ali lazi i obmanu treba osudjivati, bez obzira kojoj politickog frakciji pripadao, pogotovu i najvise ako je vladajuca stranka ili bilo kakva vlast.

Sigurno da sve nije tako jednostavno. I onaj u naci Nemackoj je mozda hteo najbolje za svoj kraj i nije hteo da iko pati, ali je i dalje sluzio najvecem djavolu od svih. Zbog toga je demokratija tako bitna, Da ne postoji strah i (auto)cenzura. Ne davimo Beograd nije pokret sacinjen od savrsenih ljudi, ali jeste demokratski ili barem ono najbolje sto imamo od demokratije u ovim okolnostima. Treba kritikovati, ali i ceniti.
 
Sta, bre, ikog boli uvo sta je ko i da li je ovde ili onde, da li se ponizio ili nije. Njegova,bre, licna stvar, shvatite to. Zasto se bavite tudjim zivotima, nek svako radi sta mu je volja sve dok nije to protivzakonito. U cemu se ti, Karlo, razlikujes od onih koji bi svakom razlupal tintaru samo ako oko vrata ima sal drugog kluba, za koji ti drugi ne navijaju? Ko je taj koji na sebe moze da preuzme ulogu univerrzalnog moralnog sudije i da prosudjuje, osudjuje i javno zigose svakog ko nije po nekim njegovim moralnim kriterijuma?

Boli me bre k, ko za koga navija, ko je gde, da li je crn, zut, smedj, zanimama me kakva je osoba, da li lommi stanice ili ih sredjuje, da li posten ili nije, da li zna ili ne zna, a drugo me ne zanima. U cemu je razlika kad Informer nekog zigose sto ga placaju stranci i kad se ovde zigose da ga placa stranka? Licnan nivo napada je najnizi nivo, a to je kad izostanu svi drugi argumenti. Ti si Karlo u prvo recenici naveo da nista od kvalitetne diskusije, pa rekoh sad ces nesto pametno da napises, a onda ceo post posvetio jednom clanu formuna. Dajte ljudi, budite, bre , Ljudi.
 
Nakon brojnih negativnih tekstova provladinog tabloida
Lazović: Prvo medijski linč, onda pretnje nasiljem


http://www.danas.rs/drustvo.55.html?new ... e+nasiljem

Predstavnici Inicijative "Ne davimo Beograd" podneće tužbu protiv dnevnog lista Informer zbog brojnih negativnih tekstova koje je o njima objavio ovaj provladin tabloid, saznaje Danas.

Piše: J. Diković
Beograd sreda, 14. septembar 13:20


"Patka žuta, a keš prljav! Evo kako šiptarski lobisti plaćaju vođu 'patkara' Radomira Lazovića!", "Otkrivamo! Šiptar plaća 'žutu patku': Haki Abazi, direktor 'Rokfeler fondacije' daje milione za haos u Srbiji!", "Robija?! Tužilaštvo istražuje divljanje ispred gradske Skupštine, šefu 'patke' preti pet godina zatvora", "Po nalogu Višeg javnog tužilaštva ispitan član inicijative "Ne da(vi)mo Beograd" Simon Simonović, koji je u megafon vikao: Razbili smo nos policajcu".

Ovo su samo neki od skandaloznih naslova u Informeru koji praktično pozivaju na linč predstavnika Inicijative - Radomira Lazovića, Simona Simonovića i Dobricu Veselinovića.
Lazović za naš list ukazuje da su ugroženi svi oni koji kritički javno govore protiv vlasti.

- Pozivamo sve koji su na udaru Informera, RTV Pink i Studija B da ne ćute, da se ne plaše i da se suprotstave ovoj fabrici laži. Ova atmosfera medijskog linča uvod je zapravo u mnogo opasnije pretnje i pritiske koji dolaze čak i od narodnih poslanika - ističe Lazović. On dodaje da je u pitanju mašinerija koja se okomi na svakoga ko se drzne da iznese kritike na račun vlasti.

- Prvo medijski pripreme teren nazivajući vas izdajnicima, plaćenicima, rušiteljima države, a onda nastupaju pretnje nasiljem, tužbe i slično. Novinari koji profesionalno izveštavaju možda najbolje znaju kako to izgleda, ali to se dešava i nezavisnim telima, Rodoljubu Šabiću i Saši Jankoviću, to se dešava svima koji se drznu da postavljaju pitanja na koja oni nemaju odgovor. S druge strane, tužilaštvo već pet meseci ćuti o rušenju u Savamali. Zato inicijativa Ne davimo Beograd 29. septembra poziva građane na novi protest - naglašava Lazović.

Protest će biti održan u 18 časova ispred Skupštine grada Beograda, a zbog nelegalnog rušenja objekata u beogradskom naselju Savamala. Član Inicijative Dobrica Veselinović kazao je da je jedan od povoda za protest što se i posle pet meseci ne znaju počinioci niti ima ikakve političke odgovornosti ljudi zbog nelegalnog rušenja, a slučaj je i posle protesta građana i reakcija javnosti još uvek u istražnom postupku.

Zahtevi Inicijative ostaju isti - procesuiranje krivaca i ostavke gradonačelnika Beograda Siniše Malog, predsednika Skupštine grada Nikole Nikodijevića, ministra unutrašnjih poslova Nebojše Stefanovića i načelnika Komunalne policije Beograda Nikole Ristića.
- See more at: http://www.danas.rs/drustvo.55.html?new ... NolU9.dpuf
 
Mali: Zašto bi gradska vlast rušila u Savamali?

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali tvrdi da niko iz gradske vlasti nije povezan sa rušenjem u Savamali, jer za to nema razloga.
Zašto bi bilo ko iz grada rušio u Hercegovačkoj ulici, upitao je gradonačelnik Beograda Siniša Mali za emisiju "Insajder bez ograničenja", dodajući da njega optužuju, "da smo mi kao Grad to uradili, ja kažem da nije bilo razloga".

Na opasku novinara da je premijer Aleksandar Vučić rekao da su odgovorni najviši predstavnici gradske vlasti, Mali je odgovorio: "Nije premijer tako rekao.. rekao je sačekajmo da vidimo šta će da kaže Tužilaštvo i policija".
"Ljudi vide promene i to je važno", smatra Mali i ističe da projekat Beograd na vodi u stvari projekat promene.

Povodom najave da je investicija vredna 3,5 milijardi dolara, a da se u ugovoru navodi da investitor ulaže ukupno 300 miliona evra, Mali je objasnio da će se graditi po fazama, i da se to odnosi samo na prvu fazu.

"Meni je važno da i građani i vi razumete ovo. Ukupna investicija je 3,5 milijarde dolara. Toliko novca, gotovine vam je neophodno da napravite skoro dva miliona kvadrata koliko će se graditi na Beogradu na vodi", rekao je gradonačelnik Beograda napominjući da će se graditi po fazama.

On, takođe, tvrdi da arapski investitor nije oslobođen plaćanja naknada.

"To je urbana legenda o kojoj slušam već godinama. Beograd na vodi, odnosno arapski investitor plaća sve naknade", rekao je Mali za emisiju "Insajder bez ograničenja" koja će biti emitovana sledeće nedelje.

Izvor: Mondo
Link: http://mondo.rs/a939803/Info/Drustv...gradska-vlast-Beograda-rusila-u-Savamali.html
 
Ovi retardi su ladno podrzali gej paradu tako da mi ne pada vise na pamet da idem na bilo koji protest. Vec su par drugara banovali sa stranice pre par meseci jer su pitali sta ce im zastava duginih boja. Nema odgovora, odma blok.
 
A meni je neshvatljivo da u 2016 godini neko ima problem sa gej paradom

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Imam problem sa ovakvom gej paradom. Nekoliko prijatelja imam koji su gej/pederi i nijo od njih ne podrzava to niti ce da ide. Kada bude za 0,1% poboljsala nesto toj zajednici prvi cu otici na tu paradu. Cista korist i guranje prsta u oko svima najavom od 6 meseci. Kako se trans parada odrzala sa 100 pandura..?
 
Ееее... Када ти градоначелник не зна разлику између јер и је'л.
 
Kakva je, takva je, za sada bolje nema. Bilo bi svakako bolje da je gej parada vise kao "Ne davimo Beograd", a manje kao mala interesna grupa iz Srbije, Sigurno bi imali vecu gradjansku podrsku da su malo vise opozicioni, ovako su ucenjeni od vlasti (koju podrzavaju, na paradi sveprisutni, ambasadori i eu zvanicnici), pa zbog toga ne mogu bas da ih kritijuju, vec da se po starom srpskom obicaju slizu sa njima bez obzira sto im nisu simpaticni. Najgore za sve bi bilo da se izblamiraju otkazivanjem gej parade, nije kao da gej aktivisti bas imaju mnogo izbora u ovom vrzinom kolu.
Interesantan podatak da je gej parada jedina "manifestacija" u obliku protesne setnje na kojoj su prisutni politicari i sa vlasti i iz opozicije proevropske frakcije.
 
Parada je u ovom trenutku pokazatelj svima šta Vučić ima kao adut. Parada se opet završila mirno i sa tim je opet pokazao svima koji bi da ga skinu koji rušilački faktor ima iza sebe.
Što je opet pokazalo da pravna država ovde ne postoji.
 
Naravno da vodja drzi svoje dzukele na lancu, navijace Zvezde, Partizana i Rada, sve nacose i ostale fasiste. Do ne bude trebalo drugacije.
 
Vrh