Šta je novo?

Naučno tehnološki park Zvezdara

Erice,jeste uzasan estetki,jer je gradjen krajem 80tih kada znamo koje je bilo stanje u zemlji.

Delija,znam naravno.Zadnjih nekoliko godna nema frke oko sume osim onih delova ka Mirijevu i Karaburmi.I ja sam toliko od naucnog centra,samo sa druge strane.Ti gledaj tu stranu a ja cu ovu i nece biti frke :)

Sigurno ce i doprineti sigurnosti jer ce taj prostor biti ogradjen,bice novih ulica pogotovu pored medicinske skole sto ce i povecati bezbednost ucenika.

Evo i slike gde se bolje vidi naucni centar,te stracare i betonska baza koja tu stoji od pocetka izgradnje centra

nauka.jpg
 
Dobro, ali s obzirom na to da fasada nije bila postavljena tada, mogli su bar nešto da urade sa tim bojama.
Jeste da se ne razumem u građevinu ni najmanje, ali sam poprilično siguran da postavljanje neke boje koja nije žuta (a ni crvena) neće ugroziti stabilnost zgrade :D
 
Koliko sam razumeo staklo stoji u nekom skladistu vec 20 i kusur godina.Ne bi me zacudilo da i fasada isto stoji ustekana negde pa sada se samo resavaju starog materijala zato je i projekat jedva promenjen :)

Delim isto misljenje da ova zuta boja uzasno stoji,legla bi neka tamnija.
 
Pa fasada stoji tj stako za fasadu je stiglo iz njemacke prije 20 godina i cami u pupin tj nihovom skladistu i smeta
 
Opušteno, kontam da će gradska uprava postaviti velelepna šarena svetla koja će naknadno ukrasiti fasadu i uklopiti je u trenutnu situaciju u Beogradu.

Ako imamo LSD fontane i disko Skupštinu, šta fali i Novogodišnjem Naučnom centru :kk: :ogorčenisarkazam:
 
trebalo bi da je stigla i još jedna do sad... video sam neke kamione sa delovima krana koji idu u tom pravcu
 
Postavise ovu drugu dizalicu.Ova nema kabinu vec se upravlja sa njom sa zemlje.

Sve u svemu zahuktavaju se radovi :)

Cudi me sto se Djelic ili neki glavonja nisu pojavili da otvore radove ipak je u pitanju kad se sve sabere ulaganje od 15miliona eura.
 
vucko":2celq7qi je napisao(la):
Cudi me sto se Djelic ili neki glavonja nisu pojavili da otvore radove ipak je u pitanju kad se sve sabere ulaganje od 15miliona eura.

Неће пропустити Вучко...немој да се бринеш :laugh:
 
Sasvim je ok ako dodju samo na kraju radova a propuste da se hvale dok projekat postoji samo na papiru :p
 
Ima zanimljivih informacija u ovoj temi :D
Koliko je tacna i proverena informacija da je staklo za objekat u nekom magacinu i ceka momenat da se postavi na zgradu?
Iskreno nema mi to nikakvog smisla a i da ne govorim da pre 20 godina nisu postajali ovakvi tipovi stakla koji se koriste za fasade. Mada u Srbistanu je sve moguce.
 
Pa pitaj clanove koji to tvrde ja im verujem.Nema kod nas lazi,nema prevare :)

Nasao sam u nekim dokumentima koji su skoro izdati na netu da su prvobitno trebali poceti radovi u martu i da se zavrse u decembru ali zbog kasnjenja sa tenderom odlozise.Tako su poceli u maju a zavrsavaju u februaru 2012. godine.

Najzanimljivije mi je sto se stalno forsira naziv¨ Izgradnja Naucno Tehnickog parka Zvezdara Prva Faza¨.Sto dakle znaci da nisu odustali od izgradnje celog parka.

Ja bih bio presrecan da izgrade i ostalih 13 kockica(zgrada) koje su na juznoj strani sa ovog plana koji nam je AleksandarAV postavio

ucy-koskic.jpg
 
Vučko hvala za postavljanje celog plana.
Odlična zamisao, nadajmo se da će projekat biti realizovan u potpunosti. :)
 
Grade i dalje punom parom.Videh u prolazu da su postavili na plafonima velike metalne cevi,lice mi na ventilaciju.
 
Naučno-tehnološki park "Zvezdara" sve izvesniji - Izabran tim za projektantski nadzor

"JUP istraživanje i razvoj" izabrao je kompanije za projektantski nadzor na izgradnji objekata Naučno-tehnološkog parka "Zvezdara". Reč je o konzorcijumu koga čine beogradske firme - "Mepex consulting", "Beo Potez", "MTV Consulting", "Midvej MGV", "NET011".

U okviru kompleksa na Zvezdari trebalo bi da bude izgrađeno 5 objekata ukupne površine 16.000 m2. U kompleksu vrednom 13 mil EUR, na prostoru Zvezdarske šume od oko 7 ha, mesto će naći tek oformljene firme u okviru biznis inkubatora, a i velike kompanije koje će moći da iznajme i celu zgradu.

http://www.ekapija.com/website/sr/page/449530
 
Ponedeljak, 4. jul, 2011.
Obilazak gradilišta NTP Zvezdara
Početak jula meseca obeležen je postavljanjem skela za potrebe postavke fasade u objektima Naučno-tehnološkog parka Zvezdara, a istovremeno se privode kraju postavljanje horizontalnih razvoda instalacija. Radovi se realizuju u skladu sa predviđenom dinamikom.

20-full-2.jpg


20-full-3.jpg


20-full-4.jpg


20-full-5.jpg


20-full-6.jpg


http://piu.rs/news.php?id=20
 
vucko":h0ydxf7q je napisao(la):
Naučno-tehnološki park "Zvezdara" sve izvesniji - Izabran tim za projektantski nadzor

"JUP istraživanje i razvoj" izabrao je kompanije za projektantski nadzor na izgradnji objekata Naučno-tehnološkog parka "Zvezdara". Reč je o konzorcijumu koga čine beogradske firme - "Mepex consulting", "Beo Potez", "MTV Consulting", "Midvej MGV", "NET011".

U okviru kompleksa na Zvezdari trebalo bi da bude izgrađeno 5 objekata ukupne površine 16.000 m2. U kompleksu vrednom 13 mil EUR, na prostoru Zvezdarske šume od oko 7 ha, mesto će naći tek oformljene firme u okviru biznis inkubatora, a i velike kompanije koje će moći da iznajme i celu zgradu.

http://www.ekapija.com/website/sr/page/449530

vucko, jel moze pojasnjenje..ja sam svo vreme naivno mislio da ce naucno-tehnoloski park biti buduci dom raznoraznih instituta, naucnih laboratorija i sl.. a sad, kako ja razumem ovaj boldovani deo, vidim da je to jedan obican komercijalni objekat.. moguce da sam propustio postove na tu temu ali mozes li da mi kazes nesto vise o konkretnoj nameni
 
Ni sam nisam najbolje razumeo,mislim da ce deo biti naucni a deo za iznajmljivanje.Pa ce postepeno graditi ceo centar i polako razvijati ti naucni centri.

Posto je 10 jula dan nauke verujem da ce Djelic doci da zvanicno otvori radove u NTC Zvezdara,pa ce tada biti vise reci o nameni centra.
 
uff.. znaci jos jedna prevara u najavi..zasto nisam iznenadjen..znaci ministarstvo za nauku (li kako se to vec zove) uzme kredit i gradi poslovni prostor?
 
Sta zapravo predstavlja biznis-inkubator na Zvezdari:

...Đukić navodi da završetak Centra očekuje početkom 2012. godine a potom i useljenje prvih firmi.

- Naučno-tehnološki park je konceptualno predviđen kao vid saradnje komercijalnog sektora i univerziteta. Namenjen je firmama različitih veličina. Jedan deo prostora će okupiti firme u organizaciju inkubatorskog tipa. Tu bi trebalo da budu male start up i spin off kompanije koje uglavnom nastaju iz uspešnih projekata na univerzitetu ili u naučnim institutima. Verovatno će biti najviše kandidata iz sektora elektrotehnike s obzirom na blizinu Instituta "Mihajlo Pupin" i Elektrotehničkog fakulteta – objašnjava direktor JUP-a.

U okviru tog dela kompleksa, firme će, kao i u svakom biznis inkubatoru, imati zajedničko knjigovodstvo, pravnika, održavanje prostorija, obezbeđenje i druge potrebne službe, a prostor će biti iznajmljivan na 3 godine.

- Drugi deo Naučno-tehnološkog parka je predviđen za velike kompanije koje bi na ovom prostoru otvorile svoja razvojna odeljenja i potreban im je veći prostor, ili možda i cela zgrada – kaže naš sagovornik...

Izvor: Ekapija
 
,, . . . za velike kompanije koje bi na ovom prostoru otvorile svoja razvojna odeljenja i potreban im je veći prostor,
ili možda i cela zgrada. . . . ,,

Dobro je , bar cemo sutra znati odakle su pobegli virusi, ko ovima za krastavac . . . . :lool:
 
objasnjenje koje je postavio homer mi zvuci krajnje ok ali za neku normalnu drzavu u kojoj se zna red i postuje zakon. bojim se da ce se u ovoj banana drzavi cela prica pretvoriti u svoju suprotnost te da ce NTP u stvari postati mesto gde ce partiski pacovi udomiti svoje rodjake u raznoraznim "agencijama za nauku", 'institutu za tehniku", 'odeljenju za park, prirodu i kuceca govanca" i slicnim zaje*******ancijama zdravog razuma
 
+ за "одељење за парк, природу и кучећа гованца"
ово не изгледа тако лоше. само ме занима, је л' то део изнад болнице?
 
Vrh