Šta je novo?

Naučno tehnološki park Zvezdara

Hvala!U to ime bonus slika. Ovo je sa mesta levo od slova K na mapi.U ulici gde su te nove kuce od 2 sprata za luksuzno stanovanje.Jedna cak ima i solarni kolektor na krovu,sto je prvi koji videh na privatnom objektu kod nas :kk: A ulica nije jos asfaltirana.

Pitate se zasto postavljam ovu sliku?Zato sto tacno napred gde je ovo drvece bi trebalo da se prikljuci put od centra i da se formira fina raskrsnica,ako bi se radilo sve po starom urbanistickom planu po kome je i zapocet centar 80tih.

put.jpg


Nazalost,saznah da ne postoji usvojen plan za podrucje centra i da ga jos uvek u evidenciji vode kao sportsko-rekreativni centar Zvezdara.Opstina je tek pre mesec dana podnela zahtev da se napravi novi urbanisticki plan,to jest aktivira stari sto mi ne uliva nadu da ce izgraditi taj novi put.Skoro sigurno ce samo asfaltirati postojeci ljubicasti put.

Mapa je kao podsetnik u spoileru

epi-centar.jpg
 
Sa svih strana su napolju postavljene skele na zgradama.

Kazu radnici da za 10-20 dana pocinje postavljanje stakala na objekte!Jedva cekam da vidim kako ce ispasti.
 
Novi render projekta.Sta kazete?

12-homepage-1.jpg


Bolji je nego stari render.

Naucno-tehnoloski-park-Zvezdara-527.jpg
 
ako ne bude ovo zuto, malo ce izvuci situaciju :kk:
 
^^^
Pa, kad su zgrade prakticno iz istog perioda :) Cak je mozda Zvezdara "starija".

Novi render deluje malo bolje, valjda ce izabrati dobra stakla, to bi moglo bas, bas da izvuce situaciju.
 
Novi render projekta.Sta kazete?

kažem: živele osamdesete... a i devedesete!

EDIT: ustvari povlačim ovaj negativan komentar u želji da pozdravim to što se ovaj centar uopšte gradi!
 
Cim pogledam stakla koliko su plava ja ozednim :D
Definitivno ce morati i neku fontanicu da stave tu negde,sa Zvezdarskom sumom u pozadini,to ce biti prava mala oaza.

@mekbejn meni taj Delta Holding i ne bi bio ruzan da ima lepa,plava stakla a ne ova zelena i zuckasta.

A sto se tice ovog projekta,mislim da izvlace maksimum iz kicme koja je sagradjena pre 20tak godina.Predsednik opstine je rekao da ce u centru biti zaposljeno oko 100 mladih naucnika.Hajde da mu verujemo.
 
Koliko ja shvatam, ako će to biti tehnološki park niko neće tu zapošljavati ljude već će high tech firme moći rentirati prostor. Te firme već imaju zaposlene samo su sada smeštene po stanovima. Cela stvar je ekonomski orijentisana.

Jedina stvar zbog koje će biti manje firmi nego što je moguće - sa pogrešne strane Save je.
 
Nacuh da ce mozda i da se napravi neki novi institut ili presele neki.Otom potom :cool:
 
Valjda ce skoro staklo,evo panela

p9300130.jpg


p9300131.jpg


Na ogradi kuce u blizini stoji i svezi natpis,koliko shvatih to je zbog gradilista.Stvarno im macke izgledaju nervozno,verujem da je zbog masina sa gradilista. :lol:

pa020151.jpg
 
Ако пажљиво погледате, видећете да је једина разлика старог и новог рендера у томе што носећа конструкција није жута, већ сива. Ипак, није лоше. Активираће се макар део мртвих капитала, разбацаних широм Београда.

:gobb:
 
Tako i meni izgleda,mada onaj render je ocigledno radjen pre nekoliko godina dok je ovaj novi.

Pojavila se sledeca strana,kaze da je trenutno u izradi

http://www.pupin.rs/organizacija-imp/imp-naucno-tehnoloski-park/

Postavise i celicnu konstrukciju sa spoljne strane gde su stepenice.

Cini mi se da ce prvi paneli od visine poda na svim spratovima biti sa metalom unutra da neko ne bi iskliznuo kroz prozor jer mi tako izgleda.Zagledah panele koji su postavljeni i to mi odaje takav utisak.To naravno nece uticati na staklenu fasadu spolja ako se ispostavi kao tacno.
 
Politika pre neki dan.Verovatno znate na osnovu stilu secenja strana sa kog sajta je uzeto :)

arh-bez-bg-park-mozgova.jpg
 
Ovako je 1989 godine u casopisu racunari reklamiran Naucno Tehnoloski Park Zvezdara,to jest Jugoslovenska silicijumska dolina.

tpzvezdara2yy2.jpg


tpzvezdara1hu9.jpg
 
izvor: Beobuild.rs

R & D Center in Zvezdara
111028-NTCZ-01.jpg


Pre više od 20 godina nastala je ideja da se na obodima Zvezdarske šume izgradi veliki naučno tehnloški park, koji bi predstavljao centar inovativnog razvoja jugoslovenske nauke. Nakon dve decenije manji segment čitavog projekta će ipak biti realizovan i stavljen na raspolaganje naučno istraživačkoj zajednici.

Naučno-tehnološki park je zamišljen kao inkubator preduzeća koja se bave razvojem ideja i njihovom tehnološkom primenom. Ideja je da se podstakne razvoj ekonomije zasnovane na znanju, a biće i veza privrede i univerziteta. Izgradnja prvih objekata u sastavu parka započeta je davne 1989. godine, međutim zbog raspada zemlje projekat je zaustavljen nedugo posle otvaranja gradilišta. U prvoj fazi podignuto je pet objekata, ali je izgradnja prekinuta nakon završetka betonskih radova. Tako poluzavršeni objekti su zarasli u šiblje, a projekat je praktično zaboravljen sve do prošle godine. Tada se zaključilo da se uz relativno mala sredstva objekti mogu osposobiti za prvobitnu namenu...

Kompletnu vest i foto reportazu mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta na linku http://www.beobuild.rs/read.php/511.html

111028-NTCZ-32.jpg
 
Super je ispala reportaza :gobb:

Projekat je poboljsan,pogotovu su te podzemne garaze za sve objekte,kruzni ulazni objekat i panoramski liftovi veliki plusevi.

Jedina losa strana je sto ona nelegalna gradnja pravi problem pa sa juzne strane centra nece biti ulice koja je ucrtana po starom planu.Vec ce biti napravljena neplanirana ulica od centra pa malo severnije od postojeceg zemljanog puta.Ona ce samo imati izlaz na ulicu Veljka Dugosevica.Pa ce prilaz centru biti moguc samo odatle.

Sto se tice ekspropriacije vlasnici tih kucica predase za legalizaciju,pa treba to da prodje,pa onda da im se otkupi i.t.d.To je grad preuzeo na sebe,ali nece biti skoro gotovo.

Posto ne postoji urbanisticki plan za centar koji je vazan zbog infrastrukture(kanalizacije i toplovoda) a i gore pominjane ulice.Plan radi opstina i bice gotov do kraja godine,a ulica ce biti gotova do otvaranja centra u februaru-martu 2012. godine.

Sve u svemu super projekat i jedna ¨ukleta lokacija¨ manje :kk:
 
Super reportaza jedino je bezveze sto ne pokazu zube i sruse tu nelegalnu gradnju .Nadam se da ce srbija imati koristi od ovog objekta i da ce kompletan biti zavrsen a nesamo ovo parce :kafa:
 
Од сто и нешто хиљада квадрата које треба да изграде, изградиће само 16000. И то само због избора ради сликања. Једини разлог зашто се ово сада ради. Штета.
 
cgmiki":3io5k17g je napisao(la):
Од сто и нешто хиљада квадрата које треба да изграде, изградиће само 16000. И то само због избора ради сликања. Једини разлог зашто се ово сада ради. Штета.

Da, i ja sam cuo da ce posle slikanja i izbora da dodju bageri i sve to poruse i preoru :rolleyes:
 
111028-NTCZ-26.jpg


Ovo je super fotka!

Šta je ovo na podu, podno grejanje? Kul

111028-NTCZ-42.jpg


A ovo panoramski lift? Vau!
 
Vrh