Šta je novo?

Naučno tehnološki park Zvezdara

Znači da u isti kreditni aranžman EDRB-a spada centar za promociju nauke i ovo čudo...
Koliko je sigurno da će se i jedan projekat izgraditi, pitam se.
 
Pojavile su se price da zbog spajanja resora nauke ministarstvu prosvete nece biti nista od ovog projekta.Ali,cujem danas u sekretarjatu za zastitu zivotne sredine da se neometano odvijaju pripreme.Sada rade studije uticaja na zivotnu sredinu.Cim se to zavrsi radovi mogu poceti.
 
Promenjen je datum na sajtu i dat realan rok.Nadam se da ce stvarno poceti radovi za desetak dana

Period izgradnje 04.04.2011. - 04.01.2012.
 
vucko":19mofl2s je napisao(la):
Promenjen je datum na sajtu i dat realan rok.Nadam se da ce stvarno poceti radovi za desetak dana

Period izgradnje 04.04.2011. - 04.01.2012.
Na kom sajtu je postavljen datum?
 
У складу са законодавством Републике Србије и политиком Европске инвестиционе банке

„ЈУП Истраживање и развој” д.о.о. Београд, ул. Немањина бр. 22-26

о б ј а в љ у ј е

OBAВEШTEЊЕ
о закљученом уговору за јавну набавку број ИОП/1-2010

Предмет јавне набавке: Извођење радова на изградњи објекта прве фазе Научно-технолошког парка Звездара број ИОП/1-2010

Наручилац: ЈУП Истраживање и развој д.о.о, Београд, Немањина 22-26

Процењена вредност: 12.677.363,00 евра без ПДВ-а

Врста поступка: међународни отворени поступак

Јавни позив за подношење понуда објављен је у „Службеном гласнику Републике Србије“, број 96/10 од 18. децембра 2010. године и „Службеном листу Европске Уније” број 243/2010.

Број поднетих понуда: 11

Вредност уговора: 9.723.709,64 евра без ПДВ-а
11.473.977,37 евра са ПДВ-ом

Датум закључења уговора: 29. март 2011. године

Изабрани понуђач: Група понуђача: Предузеће за грађевинарство, бродоградњу и трговину „Денеза М Инжењеринг” д.о.о. Београд, Србија, Булевар Михајла Пупина бр. 115 Г; Монтажно пројектантско предузеће „Пројектомонтажа” а.д. Београд, Србија, ул. Поенкареова бр. 20 и „Архи.Про” д.о.о. предузеће за архитектуру, електронику, инжењеринг и промет Београд, Србија, ул. Церска бр. 29

Датум објављивања обавештења о закљученом уговору: 30. март 2011. године
 
Ako iko prati temu da se zna da poslah mail odgovornim sa piu.rs u vezi projekta i pitah da li ce skoro poceti izgradnja.Valjda ce me udostojiti odgovora.
 
par fotografija snimljenih 13. januara, čisto da neko ko nikad nije bio stekne utisak šta se sve tenutno može sresti u ovom naučno tehnološkom parku... prva slika sa gomilom đubreta je podnožje glavnog dela, a ovi "stambeni" prostori su u delu koji je na ovoj temi nazvan kotlarnica

http://img143.imageshack.us/g/dsc2253w.jpg/
 
Dobrodosao.Mislim da se znamo odnegde :p

Sta bi sa onim slikama koje si obecao ranije :rolleyes:
 
to je deo tih slika, imam jednu spojenu panoramu ali je kriva i loše je svetlo... naćiću još slika, ima ih previše samo treba probrati interesantne ;)
 
Kao da je slikano na dedinju tamo ima isto gomila napustenih vila za nevjerovati ali ima cak i romvil u ulici zanke stokic tri vile napustene kace ti radovi vec jednom :kafa:
 
Osim što je potpisan ugovor, da li ima nekih drugih naznaka da će radovi uskoro početi?

Jel se dešava nešto tamo?
 
Nazalost nema.

Danas je djelic otvorio nedelju arhitekture i tu pominjase onaj centar za nauku u bloku 39 ali nista konkretno.Rece homer jay da ce 25 maja nesto da pricaju Djilas,Djelic i jos neko valjda i o ovom projektu.Ocigledno je on hold,a novci su verovatno vec uleteli u dzepce nekom zasluznom :(
 
Koliko vidim raskrcise siblje,uskoro ce i poceti radovi!

Ponedeljak, 16. maj, 2011.
Pripremni radovi na lokaciji NTP “Zvezdara”
Ekipa Jedinice za upravljanje projektima (JUP) istraživanje i razvoj d.o.o. obišla je lokaciju naučnotehnološkog parka „Zvezdara“ sa izvođačem radova, koncernom građevinskih preduzeća „Deneza M inženjering“, „Projektomontaža“ i „Arhi.Pro“. U toku su pripremni radovi, raščišćavanje terena i organizovanje gradilište radi nastavka gradnje i dovršavanje postojećih objekata.

14-full-3.jpg


http://piu.rs/news.php?id=14
 
Ni sam ne verujem pripremni radovi su poceli,rascistili su ovu dzunglu ovde koje nije dirana 20 godina,i iz nje ce biti pravljen glavni put iz ulice Veljka Dugosevica i odatle ce biti dovozena oprema i materijal.To je inace zapadne strana.

http://www4.slikomat.com/10/0205/jt6-Fotogr.jpg

A sada rasciscavaju sa druge strane(istocne) gde je isto dzungla i poveca deponija,tuda ce koliko razumeh kada se zavrsi objekat napraviti ulicu ka Trnavskoj ulici.

Ne znam kako da vam objasnim ali neverovatan je osecaj da cujete masine a i vidite ih jer od malih nogu se secam da je tako bilo.Drago mi je da se radi,a i zanima me kako ce sanirati toliku kolicinu grafita jer skoro da nema betonskog zida da nije isaran.

Jedva cekam da doteraju dizalice :gobb:
 
Pa, gde ce sada omladina da se drogira i privodi pijane maloletnice :(
 
Ljudi pošto radim u jednom Načno istraživačkom institutu koji treba da se seli u NIP Zvezdara. Taj projekat je osmišljen još 1988g, i 90tih je stopiran, dokle nezna se, i informacije o ovome me strašno interesuju, a donekle sam i upoznat sa svim delovima tadašnjeg projekta. Po tom projektu moja NIO je trebalo da se preseli još 1994 u fenomenalne 3 zgrade, al i dalje smo razbacani na tri adrese i tri fakulteta u gradu.
Pitanje je kad će to da zaživi. otićiću i ja u penziju dok se to nedogodi. Treba mi još samo 13 god do penzije.
 
Dragance,ti si naucnik,opa bato :D

Bas je sad na TV-u nacionalna klasa,jasno je da su na podrucju NTP zvezdara 1979. godine snimali scene trka.Tu je bila cistina a gore se vidi Zvezdarska suma.

Cujem da je prostor ogradjen i da ga punom parom rasciscavaju,pokusacu sada da napravim neke fotkice.
 
"Mi gradimo Denezu, Deneza gradi nas"... OK, sada kada me je prosao momenat cinizma, da nazdravim za srecan pocetak/nastavak izgradnje Naucno-tehnoloskoig parka :vops:
 
Hehe,i mene je zapanjilo koliko firmi gradi i projektuje ovaj centar.Jasno je i po animaciji da posle ovog dela i dalje stoji plan jednog dana da se izgradi ceo Naucni centar,ili makar deo do ulice Veljka Dugosevica.

A za Denezu ne znam koja je prica,ali dao bih i marsovcima da nam prave ovaj centar ako treba!!!

Evo i ilustracije stanja,crveno je ograda a plavo su kuce koje ce praviti problem kada bude pocela izgradnja i postave se dizalice.

centar.jpg


Mislim da su te kucice nelegalne jer su sve stracare i po gup-u taj prostor pripada Centru i nije za stanovanje.

Teren oko centra se jos uvek rasciscava,od radova videh samo da su stavili u zgrade drvene ograde.Ocekujem da ce uskoro doterati dizalice i da ce radovi poceti punom parom :)
 
Ови објекти са десне стране заокруженог сокака су некакве бараке у којој живи пар породица а ово преко пута је класична дивља градња.

Homer Jay":2y7p4jrx je napisao(la):
"Mi gradimo Denezu, Deneza gradi nas"... OK, sada kada me je prosao momenat cinizma, da nazdravim za srecan pocetak/nastavak izgradnje Naucno-tehnoloskoig parka :vops:


Ја не бих наздрављао.Живим на 300м одатле и најежим се сваки пут када крене било шта да се ради у и око шуме.Можда је мој страх ирационалан из угла људи који нису упућени у историјат крчења звездарске шуме али Вучко ме сигурно разуме. :)
 
Nadam se da će ovaj Centar dobro služiti za ono čemu je namenjen (što i jeste najbitnije), pošto je sa estetske strane blagi užas.
 
Vrh