Šta je novo?

Nato skup u Beogradu 13-15 juna

RockerSVK":1ycbp9ld je napisao(la):
Мислим да је ово све што сам могао написати у овој теми, знам да нећу добити ни један плус на овом форуму више, ето по дифолту, јер нисам довољно европски поткован, али увек ћу остати доследан својим ставовима, макар добио и 100 минуса.
Не волим рок (кад чујем да се неко данас ложи на Прауд Мери мени се повраћа), гробар сам (заслуга ћалета а и није грешка, тешка доминација СД Партизан, у топ 5 најважнијих и најтрофејнијих спортова (фузбаљ, баскет, одбојка, рукомет и ватерполо освојили смо све осим купа у одбојци, извини, али морао сам, шта да се ради кад је Толе наш па је наместио и ватерполо евротитулу у Риму), европеиста (понајвише из економских разлога), дакле тотална супротност оним вредностима за које се ти залажеш.

Ево добио си један плусић од мене за доследност. Из поштовања према истој пишем ћирилицом искључиво на овој теми.

Што се тиче самог НАТО пакта и приступању истом, немам никакав посебан нити негативан нити позитиван став, видим га само као једну међутачку на путу придружења ЕУ и ништа више. И исто тако не видим да су земље као твоја имале неке посебне штете, као ни бенефите од приступа истом. Не гајим никакве илузије да смо у могућности да бирамо неки свој пут. Нешто између је само један леп филм из осамдесетих и ништа више од тога. Црна рупа на НАТО мапи Балкана сигурно ће променити боју. Колико брзо не би да нагађам, али сасвим сигурно најкасније нешто слично као и код тебе, непосредно пред улазак у ЕУ.

Што се тиче еврофанатизма, у овом тренутку је ЕУ много потребнија нама него што смо ми потребни
њима. Тржиште је већ потпуно отворено, царинске баријере у највећем делу укинуте или сведене на занемарљиве препреке у пословању, а друго им и не треба. Е сад, колико год била потребна нама, још више је потребна владајућој номенклатури јер је једина могућност останка на садашњим позицијама исте потписивање ССП-а. Из тог разлога је медијска халабука тако снажна. А нама самима је потребна јер ће коначно почети да се уводи ред у све сфере живота. Наравно у почетку само на папиру, али ће како време буде протицало и приближавао се дан Д, притисак супротне стране јачати до довољног нивоа да се оно што је на папиру( у закону) спроводи колико толико у дело.Не зато што су то добре чикице које желе просперитет Србије, већ зато што је то њима, тј њиховим финансијерима потребно како би што лакше пословали на српском тржишту. Што је, мораш признати драстичан помак у односу на садашње стање. И наравно, да вам отмемо бар десетак милијарди еура заинфраструктуру :D :laugh:
 
Erysimum Cheiri":3vja11st je napisao(la):
stf":3vja11st je napisao(la):
bg259":3vja11st je napisao(la):
ipak je libija drugaciji scenario, jedan veliki deo naroda se bori protiv gadafija
Питање је колико ми имамо тачне информације, тј. колико се филтрирају....
nenad78":3vja11st je napisao(la):
Libija ima naftu... default/cool]
Ми имасмо Трепчу.

Pre - mi imasmo Milosevica.
Милошевић није био разлог, већ изговор. Доказ томе је и сама чињеница да је остао на власти и после "милосрдне" интервенције. Сами грађани су га сменили, нешто касније.

Осим тога, јако је смешно веровати да је једне САД и НАТО ушле у кофликт да би "спасле" један мали брђански народ од другог брђанског народа на тамо неким брдима. И то зато што је вођа овог другог брђанског народа био јако зао чика, и није им дао да живе.

Много је локација у свету, где се дешавау међунационални кофликти и мањих и већих размера, па ником ништа. Неки народи се деценијама истребљују са својих станишта, а немају куда ни да оду, јер немају ни матичну државу. А на Балкану, један НАТО "спашава" милион и фртаљ Албанаца, који су ушли у конфликт са исто толико Срба. На страну то што су у конфликту на туђој територији, а своју државу имају. Значи, оће туђе. Неки народи немају ни толико па се НАТО ни не обазире.

НАТО води конфликте из базичних разлога, који су увек исти. Производња и извоз оружја. Америчка економија, после велике депресије се спасила искључиво због Другог светског рата, тј. опоравила се захваљујући наменском делу индустрије. Схвативши то, после Другог светског рата, плански константно праве конфликте да би та индустрија радила. Ростоје докази да је рат у Вијетнаму намерно одуговлачен, управо из ових разлога. Међутим, тим ратом се амерички народ све више и више да кажем "повлачио" Тј. у народу је почео да јача бојкот и гађење према рату. Стога је требало смислити нову стратегију. Тада долазимо до друге фазе.

Друга фаза је ткз. стратешка. Ако већ упадају у конфликте, зашто пре тога не би направили фиктивног непријатеља америчком народу. Наравно, од толико конфликата у свету, бирају се они, на стратешким позицијама. Сваки кофликт после вијетнамског је имао све већи и већи стратешки значај, па тако и Косово. Да су они заиста били забринути за јадне Албанце, не би цело Косово прекрили осиромашеним уранијумом.
 
Jedina realna konvencionalna opasnost za SAD od 1945. pa na ovamo je bio komunizam. Komunizam je po svojoj prirodi protivan osnovnim principima kapitalizma i naravno da su se zapadne elite polarizovale u borbi protiv komunizma, formirale NATO i naoruzale se toliko. Jednostavno da je prevladao komunizam - svi ti kapitalisti ostali bi bez svog bogatstva i zato je u americi povedena toliko jaka kampanja protiv komunista, a 50-ih i 60-ih u SAD smatrani su izdajnicima svi kojima su se dopadale ideje komunizma i socijalizma.

Sve posle sloma komunizma 1989. je trazenje razloga da NATO i vojna masinerija opstanu, a samim tim i ogromna davanja za vojne potrebe. Medjutim, i to je neodrzivo na duge staze, jer osim sto je SAD prezaduzena zemlja koju vecinom finansiraju kinezi (sto je samo po sebi apsurd) sve vise clanica NATO-a je nezainteresovanu za participaciju u vojnim akcijama (intervencija u Libiji npr.), jer su one same po sebi besmislene i nista dobro ne donose - pogledajte npr. Irak i Avganistan...
 
Па наравно. Америчка верзија света се полако почиње распадати, јер већ сада дише уз помоћ апарата.
Једино питање које се поставља је, када буде почело да се руши, како ће то поднети, односно, шта ће све повући са собом. Бојим се да неће "отићи" мирно, што би се рекло.
 
Erysimum Cheiri":2y9d5pl5 je napisao(la):
I u NATO-u se zna red - zna se da ameri danas imaju poverenja samo u engleze
Хоћеш рећи, Енглези имају поверења само у Амере.
Erysimum Cheiri":2y9d5pl5 je napisao(la):
Pre - mi imasmo Milosevica. Bush je napao Irak samo zbog Sadama Huseina da bi nastavio ono sto je njegov otac zapoceo i nije izveo do kraja. Milosevic je zaje*******avao taj Zapadni svet godinama i jednostavno stiglo ga je sto ga je stiglo.
Ми или они? И Садам, и Слоба, и Бин Ладен - поникли су из њихове лабораторије, па кад им више нису били потребни - једноставно су их склонили.
Erysimum Cheiri":2y9d5pl5 je napisao(la):
Ne treba zaboraviti da je Gadafi sponzorisao 2x napade na svetski trgovinski centar, Regan ga je bombardovao vec jednom '80-ih, masakr nad Lokerbijem, skoro su lazirali lekarske nalaze po kojima je kreator Lokerbija smrtno bolestan i na osnovu toga su ga Skoti oslobodili. Dakle, nije to sve odjednom i postoji duga istorija antagonizma i kolizije izmedju Gadafija i SAD-a. "Patnje libijskog naroda" su samo izgovor, kao i "iracko oruzje za massovno unistenje"
Ух, да ли је баш Гадафи повезан са Ал-Каидом?
RockerSVK":2y9d5pl5 je napisao(la):
Мислим да је ово све што сам могао написати у овој теми, знам да нећу добити ни један плус на овом форуму више, ето по дифолту, јер нисам довољно европски поткован, али увек ћу остати доследан својим ставовима, макар добио и 100 минуса.
Од мене си плус добио.
Nevenkovic":2y9d5pl5 je napisao(la):
топ 5 најважнијих и најтрофејнијих спортова (фузбаљ, баскет, одбојка, рукомет и ватерполо освојили смо све осим купа у одбојци, извини, али морао сам, шта да се ради кад је Толе наш па је наместио и ватерполо евротитулу у Риму)
Е, што нам је фузбаљ трофејан... :laugh:
stf":2y9d5pl5 je napisao(la):
Милошевић није био разлог, већ изговор. Доказ томе је и сама чињеница да је остао на власти и после "милосрдне" интервенције. Сами грађани су га сменили, нешто касније.
Ти стварно верујеш у то да су га грађани сменили а да није отишао јер му је тако наложено?
 
Zivela demokratija :vops:

[media]http://www.youtube.com/watch?v=RpN_AV31Oso[/media]

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=06&dd=12&nav_category=12&nav_id=518417

Uhapšeni levičari kod Sava centra
Izvor: B92

Beograd -- Uhapšeno osam levičarskih aktivista okupljenih u Anti-NATO kampanji, koji su protestovali ispred Sava centra zbog predstojeće vojne konferencije.

251013_10150212567415629_632325628_7046761_5452941_n.jpg
 
Nevenkovic, што се тиче ове теме све јасно :kk: (Off On) Али на пасус о спорту морам реплицирати. Само што се тиче клубова, не знам какве везе то има са мојим одговором тамо, једноставно сам циган, што је данас помало илегала, сви хоћете да нестанемо, али нећемо вас обрадовати. Што се тиче тамо неке кошарке и ватерпола, те спортове ја нешто не пратим, мене мање више занима само фудбал, а после хокеј, пошто је то народни спорт у Словачкој. А што се тиче телеће главе, тамо тек не треба ништа говорити, погледај полуфинале купа 16.04.2008 тик после што је теле преузео завез у својству председника ПФК и ФСВ и гурао судију Нинослава Спасића, који је на јесен 2007 тражио у Крушевцу на вашем гостовању дресове Јоветића + још једног играча. А тај судија суди дерби полуфинала купа, где поништи Милијашу чист гол на 3:2 а годину дана касније, на пролеће 2009 покраде Вошу, када поништи 2 чиста гола сланинара на "Карађорђу", баш у утакмици када је Јоканова гарда морала да овери "титулу". А о осталим судијама типа Веселиновић, Јованетић, Мажић, Сантрач, Гогић и тд. ни да не причам. Докле год буде Боги Степановић делегирао судије, а телећа глава кумовала драгом нам ФСС, српскоме фудбалу се црно пише. (Off Off)
 
" сви хоћете да нестанемо, али нећемо вас обрадовати" ma bre postoji posebno odeljenje pentagona koji se bavi samo crvenom zvezdom.....
 
Hapse se opasni. Ko najviše ugrožava vladajući sistem? Da li su to nacionalisti? Ako su 1389 stvarno opasni, zašto se oni ne hapse, a sedmorica nenasilnih protestanata idu u ćumez?

U vezi hapšenja, citat sa sajta Anti-NATO kampanje:

Obavestavamo vas da je na danasnjem protestu Anti-NATO kampanje u 18h ispred Sava Centra policija uhapsila barem sedam mirnih, nenasilnih demonstranata. Koliko nam je poznato, dvojica se trenutno nalaze u policijskoj stanici u ulici 29. Novembra, a ostali se nalaze u policijskoj stanici Novi Beograd.

Policija odbija da nam da bilo kakve informacije o uhapšenima, ali kako saznajemo od advokata - nameravaju da im po ubrzanom postupku, instant sude za "Ometanje službenog lica pri vršenju dužnosti" i "Narušavanje javnog reda i mira". To bi značilo da će uhapšenima biti uskraćeno pravo na pravedno suđenje, jer neće moći da iznesu svoju odbranu na adekvatan način, niti će moći da prilože video snimke i fotografije hapšenja na kojima se jasno vidi da nikoga nisu ometali i da nisu narušavali javni red i mir, niti će moći da pred sud pozovu svedoke odbrane koji bi takođe mogli da potvrde ovo.

Za sada fotografije sa protesta dostupne su na sledećoj adresi:
http://www.facebook.com/pages/Nećemo-NATO-skup-u-Beogradu/209448222...

Pre manje od 15 minuta: Roditelji i prijatelji nekih od uhapšenih koji su otišli do B92 da se tamo raspitaju i daju izjave bili su izbačeni iz zgrade od strane policije i rečeno im je da nemaju oni šta i o čemu da se raspituju.

Kada budemo imali nove informacije obavestićemo vas,
u međuvremenu vas pozivamo da nam pomognete tako što ćete obavestiti medije, zvati ih i pitati šta se dešava sa ljudima koji su večeras uhapšeni ispred Sava Centra, ili tako što ćete pomoći na neki drugi način.

Anti-NATO kampanja

Ne znam da li da verujem u to što su napisali, ali miriše mi da je tačno - ko god je imao susreta sa našom policijom/pravosudnim sistemom zna da su im metodi vrlo slični opisanima.
 
Pa jeste,hapse prave levicare jer su oni jedini prava opasnost za vladajuci sistem makar ih bilo 10 i idemo po hitnom postupku sudjenje naravno.

Dok svi desnicari mogu da rade sta hoce jer vlast dobija rejting kada se bori protiv njih,a to je sve predstava.

Provalite lika u trenerci koji je policajac u civilu.Neverovatno zvuci,ali toliko su jadni da su nam poslali jednog takvog kada je bila frka sa platanima.Stvarno nam je jadna drzava...
 
bg259":3rz48fkt je napisao(la):
" сви хоћете да нестанемо, али нећемо вас обрадовати" ma bre postoji posebno odeljenje pentagona koji se bavi samo crvenom zvezdom.....

Очигледно се поступа по неком том кошаркашком сценарију, који хоће да примене у фудбалу. А није пентагон, комуњарска БИА је сасвим довољна :) http://www.kurir-info.rs/sport/grobiar-30377.php
 
ja kuriru ne bi verovao datum napisani..... :p a sada ja se izvinjavam moram u tunel ja i 600 000 kineza kopamo do sidneja ....
 
bg259":614gp1vw je napisao(la):
a sada ja se izvinjavam moram u tunel ja i 600 000 kineza kopamo do sidneja ....

Bolje da nam iskopate prvu liniju ultra-teškog metroa :D
 
RockerSVK":1xu1aha8 je napisao(la):
Очигледно се поступа по неком том кошаркашком сценарију, који хоће да примене у фудбалу. А није пентагон, комуњарска БИА је сасвим довољна :) http://www.kurir-info.rs/sport/grobiar-30377.php

Vi se ocigledno svaki dan budite uz onu: "Pa, pa, paranoja... pa, pa, ,paranoja...".

a sto se tice kosarkaskog scenarija: ko brani zvezdi da dovede sponzore i oformi jaku ekipu?
 
Ја бих пре рекао тајФунизација. Кад неко баци шапе и на Партизан, десиће се иста свињарија.
 
RockerSVK":29bfspwm je napisao(la):
On-Off

Ма и ту смо први. :lol: ( него га не споменух јер није баш наш национални спорт )

Разлика између нас и вас је што су наши мање крали за себе и више давали-враћали клубу.

Последица таквог рада су данашњи спортски резултати и финансијски биланси.

Најочитији пример је баш у фудбалу: почетком 90-тих много више пара од спонзора, маркетинга и продаје шампионске генерације се слило у Звевду него у Партизан. 6-7 година касније Партизан је имао Земунело, а Звезда распаднутији стадион.

Много се пише и прича о партизанизацији спорта код нас, државним пројектима, бла,бла,бла.

Све што је тачно је да се и у задњих 10 година више пара слило код вас. Како и у шта су потрошене.....

Off-Off
 
Dobro je,necemo u NATO :rolleyes:

*
*
* Vesti
*
* Društvo

Share28
Ministarstvo odbrane
Prva zajednička vojna vežba Srbije, Bugarske i SAD
Beta | 13. 06. 2011. - 14:30h | Komentara: 23

Oko 40 pripadnika Vojske Srbije učestvovaće, sa bugarskim i američkim snagama, u prvoj zajedničkoj vojnoj vežbi koja će biti održana u naredne dve nedelje na poligonu Novo selo u Bugarskoj, saopšteno je danas.

U saopštenju bugarskog Ministarstva odbrane, navodi se da vežba pod nazivom "Crnomorske snage za rotaciju 2011" počinje sutra, i da će trajati dve nedelje.



Osim pripadnika srpske Kopnene vojske, u vežbi će učestvovati i bugarski vojnici i oko 100 američkih marinaca, sa oko 15 vozila.



Cilj vežbe je da se unapredi koordinacija snaga u multinacionalnim operacijama i mogućnost međusobne saradnje (interoperabilnost). Vežba će, između ostalog, obuhvatiti gađanje, patroliranje i medicinsku evakuaciju.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/259748/Prva-zajednicka-vojna-vezba-Srbije-Bugarske-i-SAD
 
Вучко, Јеремић је данас дао интервју за словачке новине SME и што се тиче НАТО, казао је да је војна неутралност Србије јасна. Дај Боже да је тако.

А сада мало на реплике, иако сам свестан офтопика, извините, неке ствари се морају довести на чистац:

"Nevenkovic"":33d4lp6q je napisao(la):
Ма и ту смо први. ( него га не споменух јер није баш наш национални спорт )

Што се тиче хокеја, рекао сам словачки хокеј - 2000 сребро, 2002 прваци света, 2003 бронзана медаља. Национални тим пратим највише, клупски навијам за Слован што је јасно, пошто сам "дете Братиславе", исто важи и у другим спортовима у Словачкој. Што се тиче Србије, немам појма о српскоме хокеју, а стога ме то не интересује.

"JohnnyLee"":33d4lp6q je napisao(la):
неспособна управа

Тако је Џони. Иако нисам експерт на кошарку, знам, да када је Весић отишао, све је пукло. Мада тој ситуацији и распаду 2009 је "помогло" пребијање судија и претње судијама од стране дебелог гебелса и компаније, али нећу о томе примитивцу, који не заслужује ни да га помињем. Једноставно, када је Пешић био тренер, титула је требала бити наша, али у Србији нема правде, а неће је тако скоро ни бити, када ти једна БИА и радикално крило врха црвеног огавног СПС одлучује, ко ће где бити првак, и где ће завршити спонзори и њихови еврићи. И наш рукомет је у жешћем распаду сада, а до недавно није могао нико да им присмрди. Тужна реалност Србије, где газдују Борхан, Гљивица, Расим и компанија.

"Nevenkovic"":33d4lp6q je napisao(la):
...6-7 година касније Партизан је имао Земунело, а Звезда распаднутији стадион.

Ово сам чекао. :) Када су људи немали шта да једу 1992, из Звезде је Злоба извадио све паре на пензије, које су биле нагомилане од продаје златне генерације. Те паре су ишле и на смиривање штрајкова по Раковици + нешто је отишло и на Кипар, Џаја је био против, али Цвеле је изгледа морао да то учини и да да те паре. Са том мафијом није било добро да се човек поиграва. Нико неће да му глава заврши у торби. Резултат је био да је на стадиону остало 5,6 лопти, а плата тренера Живадиновића је била неких 10, 20 марака. А вама је тада ваш слобистички газда Марјановић аминовао градњу земунела за "државне паре". Када је земљи кренуло лоше, ви сте се уздигли и почели сте финансијски да јачате у време таме, безнађа и хиперинфлације, исто као 2008 када је држава отишла у п.м. изнова са СПСом и њиховим партајским сателитима. У просторима Балкана је просто спорт барометар општег стања. Када ће мојој Звезди кренути набоље, онда ћу знати да и за Србију има неке наде.

"Kartograf"":33d4lp6q je napisao(la):
Vi se ocigledno svaki dan budite uz onu: "Pa, pa, paranoja... pa, pa, ,paranoja...".
a sto se tice kosarkaskog scenarija: ko brani zvezdi da dovede sponzore i oformi jaku ekipu?

Ово није никаква параноја, а да је катастрофа - јесте. Ја сам човек реалан и на мене овакво спорталовско омаловажавање нема учинка, јер сам свестан величине свог клуба. Само ми је жао ових клинаца који сада морају израстати у овој спортској тами и макабизацији. Да све не буде тако црно, имам и ја малу трунку наде, Ђилас има капацитета да доведе кошарку у ред. Колико ће то трајати да се стабилизује и очисти, видеће се. А што се тиче фудбала - нека Толе обезбеди поштено такмичење и онда ће видимо. Ако није у стању да то направи, смениће се и доћи ће неко други.

То би било то.
 
"У просторима Балкана је просто спорт барометар општег стања. Када ће мојој Звезди кренути набоље, онда ћу знати да и за Србију има неке наде." e je*******iga :laugh:
 
Јесте тако, и ја сам то рекао све озбиљно и никога нисам исмевао, то је мој закључак на који имам право. Уосталом, не мораш се сложити али барем имај поштовања према другачијем ставу као што имам и ја према ставу других људи. Никога не нападам, само износим чињенице, на крају мало субјективног зачина и то је то, када си већ толико либералан, требао би да схватиш :)
 
Да смо раније схватили да у политици и рату нема места емоцијама, љубави и мржњи, већ само заједничким интересима, много даље бисмо догурали... Да смо '90 дали америма да праве бонстил, питање како би сви ратови на крају завршили, ко би били победници а ко губитници. Овако смо лепо ИЗГУБИЛИ све ратове у последњих 20 година, народ је протеран са територија на којима је живео, победници пишу историју, а губитници се вуку по судовима за ратне злочине. Тако то иде. И за све су криви погрешни политички потези власти Србије, Републике Српске, и Републике Српске крајне, све остало су последице.

Да ли ћемо да уђемо у нато треба да буде искључиво политичко и економско питање, ту није битно ко је кога и ко ће кога. Што пре то схватимо, тим боље...
 
Михаило":23dlrx0z je napisao(la):
Да смо '90 дали америма да праве бонстил, питање како би сви ратови на крају завршили, ко би били победници а ко губитници.
Апсолутно. Овако имамо ситуацију да је Албанија члан НАТО, а Србија не, а албански народ живи на Косову, па ако се неко од Срба побуни против власти тамо, могу да кажу да је то напад на народ чија је матица члан НАТО, па сами размислите шта све могу да исконструишу.
Михаило":23dlrx0z je napisao(la):
И за све су криви погрешни политички потези власти Србије, Републике Српске, и Републике Српске крајне, све остало су последице.
Погрешни или диктирани?
Михаило":23dlrx0z je napisao(la):
Да ли ћемо да уђемо у нато треба да буде искључиво политичко и економско питање, ту није битно ко је кога и ко ће кога. Што пре то схватимо, тим боље...
Веома ефектан закључак. Ово заслужује и више од +1.
 
RockerSVK":3hkxgp1b je napisao(la):
Јесте тако, и ја сам то рекао све озбиљно и никога нисам исмевао, то је мој закључак на који имам право. Уосталом, не мораш се сложити али барем имај поштовања према другачијем ставу као што имам и ја према ставу других људи. Никога не нападам, само износим чињенице, на крају мало субјективног зачина и то је то, када си већ толико либералан, требао би да схватиш :)

Stav je ok, to poštujem. Kao i svačiji ukus, nebitno ko šta voli. Ali, ako su sve suve činjenice, daj dokaze za njih.

A ne ovako, Pera ukr'o, Mika lopov, Joca sve zaje*******ao, ovaj ovo, ovaj ono.

Te paušalne ocene su mi trademark ovog društva. Čuo od komšije i odmah istina. YR.
 
Vrh