Šta je novo?

Napušteni objekti i lokacije

vucko":1n3b33vp je napisao(la):
Giorano,bravo za diplomski!Odusevljen sam istim! Morma priznati da si me inspirisao da danas posetim temelje muzeja,nisam imao hrabrosti da udjem u njega,jer je jedini ulaz onaj gde je slomljen jedan betonski blok sa severo-zapadne strane.Ne izgleda uopste bezbedno.

Da li si se raspitivao kod profesora ili nekoga iz gradske uprave da li planiraju da aktiviraju tu lokaciju?

Хвала, Вучко! :) Трудио сам се. :)

Има више улаза. Један је тај који си споменуо. Други је са севера. Тамо се зид пре доста година срушио, а недавно су бескућници проширили тај улаз. Трећи је са јужне стране, уз ивицу где се може посматрати главна просторија.

Мада мој савет ти је да никад не идеш сам. Око тог објекта се шетају помало сумњиви људи који ту по цео дан круже... А унутра је прави лавиринт... ;) У сваком случају најбоље у друштву. :)

Та локација је од стране нас архитеката заспотављена колико знам. Причају се приче, а ништа се конкретно не предузима нажалост... :|
 
Hehe,10ka za diplomski,definitivno si se trudio. :)

Nisam primetio taj prolaz,mozda ako je sa severo istocne strane,bili su tu neki beskucnici pa nisam ni pokusavao uci,glavni problem je bilo jer sam bio u zenskom drustvu.Da sam bio recimo sa direktorom uleteli bi u objekat i islikali ga.Imaju 2 velike rupe od blokova,ali ako bih "usao" na njih bez otvorenih preloma ne bi prosao ni Cak Noris a kamoli ja jer je pad od bar 5-6 metara.

Gde je tacno taj treci sa juzne strane,da li se moze i uci iz njega?

Najvecu utisak na mene su ostavili zice za stubove koje vire od nivoa,a i prilaz koji je krajnje neobican sa onim do pola sasecenim banderama i donekle zatrtim stazama od SIV-a i Bulevara ispred SIV-a.

Kako izgleda i oseca se,moracu da ponesem gas masku iduci put,a i neku profesionalnu kameru da nabavim.

Dobro si analizirao na tekstu na sajtu,u GUP-u uopste nisu imali hrabrosti da izadju na kraj sa projektom vec ceo blok koji se ako se secam vodi kao broj 13 vodi kao zelena povrsina bez ikakvog pominjanja zapocetog muzeja. :(

Zanimljivo je koliko malo ljudi zna uopste za ovaj zapoceti muzej,cim je nesto van vidokruga glavnih ulica kao da ne postoji za ljude.
 
vucko":312xaus5 je napisao(la):
Hehe,10ka za diplomski,definitivno si se trudio. :)

Хех, хвала. :) Десетка је била и на факултету (и на тези и на пројекту). :)

vucko":312xaus5 je napisao(la):
Nisam primetio taj prolaz,mozda ako je sa severo istocne strane,bili su tu neki beskucnici pa nisam ni pokusavao uci,glavni problem je bilo jer sam bio u zenskom drustvu.Da sam bio recimo sa direktorom uleteli bi u objekat i islikali ga.Imaju 2 velike rupe od blokova,ali ako bih "usao" na njih bez otvorenih preloma ne bi prosao ni Cak Noris a kamoli ja jer je pad od bar 5-6 metara.

Е тај са северо-источне стране је изгледао овако давне 2007. године. Њега су бескућници проширли колико сам видео...

39358806.jpg


28470326.jpg


Е сад, по опису бих рекао да мислиш на степениште на платформи. Ту сам углавном улазио и то је некако увек био главни уалз. Постоји арматура на међуподесту, али она може да се заобиђе. Уколико нешто није у међувремену дирано, пошто сам задњи пут улазио 2009. године, што је поприлично давно.
Та арматура прави некако лук колико се сећам кроз који може да се прође...

22370457.jpg


41663528.jpg


Иначе унутра је веома незгодно. Постоји читав слој ђубрета по којем се хода, а самим ти се прави звук (још има и одјек). Постоје и канали такође око пола метра дубине. Дешавало се да понеко увек упадне... И никако не препоручујем да неко иде сам. Опасно је... Иначе иза оног отвора на другој слици се налазе челична врата, уколико нису бескућници искористили за нешто.

vucko":312xaus5 je napisao(la):
Gde je tacno taj treci sa juzne strane,da li se moze i uci iz njega?

Трећи улаз са јужне стране постоји, али је под знаком питања. Постоји висина од 2.5 метра. Раније су увек стајали бурићи до зида у главној просторији, тако да се могло доле спустити или попети (што сам ја чешће радио својевремено). Немам представу да ли стоје тамо како смо их оставили пре доста година...

Овако тамо изгледа:

18725550.jpg


То је ходник уз ивицу јужног зида. Лево се налазе просторије као катакомбе. Зато је она буџа од терена из правца Бул. Михаила Пупина. Нажалост може само до половине да се иде. Друга половина је зазидана тако да није крочила људска нога... У тим катакомбама, да их тако назовем, живели су Роми до 1996-7. године. На зид су лепили новчанице из времена инфлације. Била је од пет милијарди са ликом Ђуре Јакшића. Не знам да ли још стоји... Али ми је тај детаљ остао у сећању. :)

Са десне стране је та главна просторија, коју сам горе већ поменуо. Доле испод нивоа пода се налази тунел који води према кућици и он је у нивоу те главне просторије.

50114562.jpg


Овако изгледа тај део који није доступан. Мој брат је направио фотографије са отвора на платформи. Фотке су из 2011. године.

http://gb.cpptea.com/

vucko":312xaus5 je napisao(la):
Najvecu utisak na mene su ostavili zice za stubove koje vire od nivoa,a i prilaz koji je krajnje neobican sa onim do pola sasecenim banderama i donekle zatrtim stazama od SIV-a i Bulevara ispred SIV-a.

Без речи... :(

93655160.jpg


vucko":312xaus5 je napisao(la):
Kako izgleda i oseca se,moracu da ponesem gas masku iduci put,a i neku profesionalnu kameru da nabavim.

Dobro si analizirao na tekstu na sajtu,u GUP-u uopste nisu imali hrabrosti da izadju na kraj sa projektom vec ceo blok koji se ako se secam vodi kao broj 13 vodi kao zelena povrsina bez ikakvog pominjanja zapocetog muzeja. :(

Zanimljivo je koliko malo ljudi zna uopste za ovaj zapoceti muzej,cim je nesto van vidokruga glavnih ulica kao da ne postoji za ljude.

Нажалост, тако је... :( Проблем је што нико неће ништа да уради по том питању да се заиста приведе некој намени... Макар био депо за експонате... Али, ни то... А да не причам да ту нико не може да оствари неки профит...

Мени је рецимо јако интересантно да се не може доћи и до свих цртежа и материјала који су везани за тај пројекат. Чак ни у Загребу нисам могао да дођем до неких детаљних цртежа... Јер немају... Питање је где су... А да не причам да је једна прича на цртежима, а другу на терену. Мада мени то побуђује истраживачки дух. :cool:

И требало би направити неку репортажу. Зашто да не. :cool:
 
Na to i mislih,video sam da si dobio 10ku.I svaka cast na tome,takodje pregledam tvoje snimke na youtube.Prvi nalog koji nadjoh,a da se bavi detaljno arhitekturom u Beogradu i opste Srbiji.Bravo za to.

---Е сад, по опису бих рекао да мислиш на степениште на платформи. Ту сам углавном улазио и то је некако увек био главни уалз. Постоји арматура на међуподесту, али она може да се заобиђе. Уколико нешто није у међувремену дирано, пошто сам задњи пут улазио 2009. године, што је поприлично давно.
Та арматура прави некако лук колико се сећам кроз који може да се прође...---

Bas na taj ulaz mislih,samo njega sam uspeo da primetim.A stanje je isto trenutno oko tog ulaza kao i na slikama iz 2009. godine.

Da li je taj arhitekta jos ziv ili mozda da nekako potrazimo plan od nekog od njegovih naslednika?Ako razumeh iz Zagreba je covek po tvojoj prici.

Mislim da bi se mogao privesti nameni,i to kao neki muzej,recimo istorije Srbije.Koliko znam novi Beograd uopste nema muzeje osim muzeja savremen umetnosti koji je van upotrebe kao i narodni muzej ko zna koliko godina.

A za to treba lobirati putem miksera i drugih gradjanskih akcija i desavanja kada vec ne moze logicnim i strucnim putem.

To bi bilo fenomenalno za reportazu jer imas iskustva sa lokacijom.Mogli bi se dogovoriti oko toga.A i sa pravom kamerom bi se mogla napraviti lepa repotaza i ukazati na ovaj napusteni objekat za koji malo ljudi zna.Donekle me podseca na NTC Zvezdara,koji ocigledno vise nije napusten objekat :)

Mene fasciniraju napusteni objekti kod nas,mada bih najradije voleo da nijedan od njih nije napusten.

Koji po tvom misljenju zavredjuju paznju pored ovog?
 
vucko":1ftv8hnl je napisao(la):
Na to i mislih,video sam da si dobio 10ku.I svaka cast na tome,takodje pregledam tvoje snimke na youtube.Prvi nalog koji nadjoh,a da se bavi detaljno arhitekturom u Beogradu i opste Srbiji.Bravo za to.

Хехе, схватих. :) Хех, хвала, трудим се. :) Поред канала на јутјубу, имам и страницу „Српски архитекти/ Serbian architects” на Фејсбуку, а недавно сам са још двоје људи основао Центар за становање. Хвала још једном на лепим речима, заиста се трудим. :)

vucko":1ftv8hnl je napisao(la):
Da li je taj arhitekta jos ziv ili mozda da nekako potrazimo plan od nekog od njegovih naslednika?Ako razumeh iz Zagreba je covek po tvojoj prici.

Овај... Човек је нажалост преминуо пре 10 година (2002. године), тако да је немогуће питати. Да је жив свакако би то био први релевантни извор информација. :| За рођаке, наследнике нисам успео ништа сазнати... Али ме је зачудило да нема ништа на Архитектонском факултету у Загребу, поготово када се узме у обзир да је један од значајних (хрватских) архитеката на простору тадашње Југославије. Постоје књиге о њему (њих сам и наводио у тези), али нисам дошао до свих података који су мене интересовали за тај пројекат. :D

Е сад... Имам одређене сумње око тога зашто не постоји све. :cool: Када сам приччао са Зокијем Николићем (аутор књига „Београд испод Београда”, „Масонски симболи у Београду” и „Тајна Н. Београда”) пре два месеца, у неку руку сам потврдио своју сумњу, али то је и даље хипотеза...

vucko":1ftv8hnl je napisao(la):
Mislim da bi se mogao privesti nameni,i to kao neki muzej,recimo istorije Srbije.Koliko znam novi Beograd uopste nema muzeje osim muzeja savremen umetnosti koji je van upotrebe kao i narodni muzej ko zna koliko godina.

Слажем се! Ја сам имао неку варијанту у свом дипломском да то буде Музеј жртава НАТО агресије, али сам одустао, јер нисам желео да се пројекат „политизује”, а онда следе одређени епитети...
Али свакако може да буде Музеј историје Србије. Мени је океј и то. :)

vucko":1ftv8hnl je napisao(la):
A za to treba lobirati putem miksera i drugih gradjanskih akcija i desavanja kada vec ne moze logicnim i strucnim putem.

Е, одлична идеја! Видиш није ми пао на памет Миксер... Ту би могло да се уради нешто... Добра је идеја у свако случају.

vucko":1ftv8hnl je napisao(la):
To bi bilo fenomenalno za reportazu jer imas iskustva sa lokacijom.Mogli bi se dogovoriti oko toga.A i sa pravom kamerom bi se mogla napraviti lepa repotaza i ukazati na ovaj napusteni objekat za koji malo ljudi zna.Donekle me podseca na NTC Zvezdara,koji ocigledno vise nije napusten objekat :)

Mene fasciniraju napusteni objekti kod nas,mada bih najradije voleo da nijedan od njih nije napusten.

Koji po tvom misljenju zavredjuju paznju pored ovog?

Што се мене тиче, нема проблема. Можемо да се договоримо око репортаже. :)
Знам за тај на Звездари (још један у низу таквих случајева). :( Напуштени објекти, као и остали објекти, осликавају простор у којем живимо и стање свести друштва.

Ау, тешко је направити избор. Мени је пре неки дан пажњу привукла зграда Беобанке на Зеленом венцу која је огољена до конструкције. Заиста суров призор. А при томе је реч о центру града... :| Такође, и зграда Генералштаба која већ 13 година стоји онако разрушена да сваког пролазника не оставља равнодушним. А и подсећа на немиле догађаје који су били у скоријој прошлости. Има једна зграда у Карађорђевој која је напуштена (нема прозоре) преко пута Аутобуске станице. Тужно. :| И наравно нису ово једини примери. Има их заиста доста. И стварно би требало нешто предузети...
 
Videh za centar za stanovanje,svaka cast!Nisam stigao da odlgedalam snimke na youtube,ali sam primetio da su socijalisticki stanovi 60-tih i 70tih imali svoje prednosti,ali ipak nisu bili pravljeni za porodice vece od 4 clana.Moracu malo da se informisem pa da dam svoje misljenje.U svakom slucaju podrzavam.Recimo,blok u kome zivim na Zvezdari je gradila Betonjerka krajem 1960tih i zeleo bih doci do originalnih planova jer ima puno nelogicnosti.

Bilo bi izuzetno da makar entuzijasti i buduci studenti,arhitekture i gradjevine imaju mogucnost da vide planove za izgradnju zgrada iz perioda socijalizma 1945-1991 na internetu naravno,sto bi se reklo na nekoliko stiskanja misem,bez da jure mesecima po nekim arhivama.

Eh...Tako je uvek,arhitekta je preminuo.Klasicna balkanski klise,nije da podostovam cenjenog arhitektu,vec je tako uvek.Ili previse gledam na period pre 30 godina,kao juce da je bilo iz drugih uglavnom nostalgicnih razloga.Slobodno reci sta je Zoran Nikolic rekao,bio sam na njegovoj turi podzemnim beogradom pre neki mesec.Svidela mi se tura,ali mi se nije svidelo forsiranje masona koje je vise senzacionalno i puno da kazem poluistina.Ako neces,slobodno posalji privatni poruku :)

Nato Agresija je mozda prejaka u trenutnoj situaciji u svakom pogledu,ali istorija Srbije ne bi pravila problem,naravno bi se deo izlozbe posvetio NATO agresiji.

Mikser nije naravno glavni nacin za ostvarivanje ideja,to jest lobiranje,ali opet.Posto ce biti gradski arhitekta i ostali ljudi koji se pitaju u realnom vremenu oko uredjenja grada,treba im napomenuti generalstav i nezavrseni muzej kod Usca.Pogotovu to sto po GUP-u nisu cak ni pomenuli da postoje temelji muzeja.Makar da se zavrsi muzej.Nedopustivo je da takav objekat stoji nezavrsen.

Generalstab.Smatram da ce to biti tema oko koje ce narednih godina urbanisiti i gradska vlast lomiti zube.Pogotovu jer je objekat napusten ne jer je nezavrsen vec zbog nezakonitog bomardovanja koje nam se prodaje pricom o humanitarnosti.Nema niceg humanitornog u ubijanju ljudi i unistavaju zgrada,pogotovo ovakove arhetonske vrednosti,pogotovu kao sto je generalstav Nikole Dobrovica
 
Хвала. :) Трудим(о) се. Одличан је концепт стана (Београдски стан), и та шема колико знам ни дан данас није превазиђена. Мада је исто чињеница да се данас свашта гради. :|

Слажем се, зато правимо такву базу података. :) На факултету слабо причају о тим стварима, а нарочито о пројектантском аспекту, што је јако лоше. :|

Истина! Увек тако буде! Увек мора нешто да се деси...

Ja сам исто ишао на туру. Добар је Зоки. :) Хехе. :) Мени једино пада на памет Галерија Природњачког музеја на Калемегдану. За то знам да је спомињао када је реч о масонерији...

Прича се више односила на писање нове, друге књиге „Тајна Новог Београда”. Нешто га је интересовало око централе зоне Н. Београда. А моју сумњу је потврдио када је рекао да мисли да постоји подземна веза између ЦК-а и СИВ-а. Ја сам био мишљења да испод темеља Музеја постоји још један ниво (постоје неке рупе унутар простора које су дубље од нивоа коте пода подрума). Али као што рекох у претходном посту то је само хипотеза...

Неке делове и теме разговора је поменуо и у једној емисији:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=I-qzsXOTIFk[/video]

Е сад... Када је реч о масонским симболима на београдским грађевинама има у некој мери истине. То постоји свакако... Ја чак знам неке људе из моје струке који припадају масонерији...

Mikser nije naravno glavni nacin za ostvarivanje ideja,to jest lobiranje,ali opet.Posto ce biti gradski arhitekta i ostali ljudi koji se pitaju u realnom vremenu oko uredjenja grada,treba im napomenuti generalstav i nezavrseni muzej kod Usca.Pogotovu to sto po GUP-u nisu cak ni pomenuli da postoje temelji muzeja.Makar da se zavrsi muzej.Nedopustivo je da takav objekat stoji nezavrsen.

Па да. Бар да се покрене прича и да се нешто конкретно уради...

Generalstab.Smatram da ce to biti tema oko koje ce narednih godina urbanisiti i gradska vlast lomiti zube.Pogotovu jer je objekat napusten ne jer je nezavrsen vec zbog nezakonitog bomardovanja koje nam se prodaje pricom o humanitarnosti.Nema niceg humanitornog u ubijanju ljudi i unistavaju zgrada,pogotovo ovakove arhetonske vrednosti,pogotovu kao sto je generalstav Nikole Dobrovica

Слажем се у потпуности.
 
JohnnyLee":25wpzr3g je napisao(la):
водитељка нема појма са послом

Слажем се... Мада и сама емисија... Било је доста скакања са једне теме на другу... Има пар добрих делова емисије, али у целини није добро вођена...
 
Prelepe samice čekaju domaćine
Na ekskluzivnim lokacijama godinama desetine hiljada kvadrata „zvrji prazno” zbog sporova, stečaja, bankrota firmi…
siti-skver-foto-Z--ANASTASIJEVICH.jpg

Siti skver Foto Z. Anastasijević
Na ekskluzivnim lokacijama zgrade „zvrje prazne”, a u ponudi prestonice nigde prostora za razvijanje umetnosti ili društveno-kulturna dešavanja. Muzeji i bioskopi su izumrli, a potrebe omladine, umetnika, arhitekata, organizacija za prostorom su ogromne.

Mnogi objekti građeni u poslovne i stambene svrhe širom Beograda propadaju neiskorišćeni, neki su postali legla narkomana i beskućnika.

S namerom da ožive bar neke od brojnih zgrada koje nikada nisu dovršene zbog bankrota, stečaja firmi u čijem su vlasništvu ili nerešenih vlasničkih odnosa, grupa mladih entuzijasta „Građanske inicijative” pokrenula je priču „Otvoreno o javnim prostorima”.

Uspeli su da u stecište umetnika pretvore, za sada, samo jednu napuštenu zgradu „Ineks filma” u Višnjićevoj ulici. Ali su i akcijom mapiranja napuštenih prostora zabeležili više od 80 praznih ili nedovršenih objekata na najskupljim mestima.

Na sajtu www.javniprostori.org nalazi se mapa napuštenih objekata širom Srbije, a građanima je ostavljena mogućnost da sami prijave prostor čija sudbina nije rešena. Predstavljamo samo neke davno planirane i nezavršene poslovne i stambene zgrade na atraktivnim lokacijama.

Zgrada pod sporom u Prizrenskoj 3

Parcela u Prizrenskoj 3 dodeljena je 1991. godine „Jugoslavijakomercu”, a 1999. godine kao sukorisnik zemljišta pojavljuje se „Evropa osiguranje”, firma porodice Karić.

Podigli su šestospratnu stambenu zgradu na 3.300 kvadratnih metara, a 2004. dobili su zeleno svetlo da legalizuju objekat. Protiv korisnika zemljišta za sada nije pokrenut postupak za oduzimanje prava korišćenja na zemljištu.

Čak i pre nego što je zgrada „dignuta pod krov” oko nje su se plele razne priče kao što je ona da su nekadašnji čelnici „Mobtela” prodavali još neizgrađeni poslovni prostor i uzimali poprilične sume novca.

– Znamo da je zgrada pod sporom i dok se to ne završi ovde ništa neće biti urađeno – kaže stanarka trošne višespratnice u Prizrenskoj broj jedan, objekta koji se praktično naslanja na napuštenu zgradu.

Svojevremeno je, sećaju se komšije, napravljen plan izgradnje celog kvarta kako bi Terazijska terasa dobila konačan izgled, ali je sve palo u vodu zbog zbrke koju je napravila Karićeva zgrada.

Najveći stečaj na Balkanu u Bloku 20

Sudbina nedovršenog objekta nekadašnjeg giganta, građevinskog preduzeća „Rad”, u novobeogradskom Bloku 20 ni posle dve decenije nije poznata jer još nije okončan najveći stečaj na Balkanu.

Predstečajni postupak počeo je 1996. godine pred tadašnjim Trgovinskim sudom u Beogradu, a stečajni je 2001. otvorila Agencija za privatizaciju. Do sada je zdanjem prodefilovalo devet stečajnih upravnika.

Za sve te godine oko 60.000 praznih i nedovršenih kvadrata između hotela „Hajat” i bivših „Geneksovih”, danas „Deltinih” apartmana, zjapi prazno. Zgradu su projektovale arhitekte nekadašnjeg „Radovog” Zavoda za projektovanje: Predrag Balković, Sanja Miljković i Dejan Otašević.

Gradnja je počela 1989. godine, a obustavljena 1998. godine. U tom periodu gotovo polovina objekta je prodata. Zdanje nema građevinsku, ni upotrebnu dozvolu, a zahtev za legalizaciju podnet je najpre 2003, kao i pre dve godine.

U njoj je trebalo da bude 400 kancelarija, veliki kongresni centar, a u sredini zdanja atrijum. Gotovo da nema prolaznika kome pogled ne odluta na 13 etaža obloženih sada već oronulim fasadnim dekorativnim pločama i tamnim staklima ispod kojih su na sve strane raštrkani betonski stubovi, armatura, otpaci i srča.

„Stankom” pasarela u Požeškoj ulici

Temelji poslovnog objekta u Požeškoj ulici koji pripada „Stankom holdingu” postavljeni su 1991. godine. Planirano je da se prostire na 25.000 kvadrata s namenom da povezuje Banovo i Julino brdo. Izgrađeno je 15.000 kvadrata, a funkcionisao je samo jedan lokal u prizemlju.

Izgradnja nikada nije dovršena i delatnost u njemu nikada nije zaživela. Jedan od razloga što i danas zjapi prazan je što se vlasnik sporio sa autorom idejnog projekta koji nije dozvolio izmene plana. Na to što zgrada nije dovršena verovatno je više uticala besparica u „Stankomu” bukvalno od početka ovog veka, a već je proglašen i bankrot firme.

„Siti skver” pred Vrhovnim kasacionim sudom

Moderna sedmospratna građevina sa garažom na dva nivoa, površine oko 9.200 kvadrata, godinama je prazna na uglu Bulevara kralja Aleksandra i Gospodara Vučića. Gradnju „Siti skvera” devedesetih godina počela je „Astra simit”.

Spoljašnjost objekta je završena. Kombinacija armiranog betona i reflektujućeg stakla sa velikom kupolom na vrhu dominira krajem kod Cvetkove pijace. Susedi kažu da je zgrada često bila meta lopova koji su odnosili pocinkovani lim. Ordinirali su i beskućnici. Pijanci su prostor oko zgrade koristili kao javni toalet, a viđani su i narkomani.

Spor zbog vlasništva nad „Siti skverom” je pred Vrhovnim kasacionim sudom. Vukašin Bakić iz „Mobtela” kaže da su oni još 2006. godine papreno „Astra simitu” otplatili objekat, ali prenos u njihovo vlasništvo nikada nije ostvaren jer je pre predaje koja se odužila „Astra simit” otišla u stečaj.

– Nismo ušli u posed jer je otišao u stečajnu masu. Punih sedam godina objekat propada. Stečajni upravnik osporio je izručenje objekta, tako da nažalost nemamo nikakvog uticaja nad sudbinom „Siti skvera” dok sud ne reši problem – kaže Bakić.

U zgradi u Bulevaru despota Stefana 44 – 46 samo portir

U prizemlju nikada završene zgrade u Bulevaru despota Stefana 44 – 46, smeštena je improvizovana portirnica, a u njoj sedi Ratko Savić, čuvar. Od čega, ili od koga čuva zgradu, ni sam nije siguran. Platu prima od, kako kaže, „jednog od mučenika koji su prevareni”.

– Koliko znam, nosilac posla bio je „Komgrap”. Ljudi su unapred dali pare i kupili kvadrate po sistemu „ključ u ruke”, a onda je sve stalo. Neki od izvođača su nestali, neki ostali bez sredstava da završe gradnju... – kaže Savić i dodaje da je oko zgrade bilo smetlište koje je sada bar malo očišćeno. U zgradi je nemoguće živeti i raditi jer nema ni struje ni vode.

Na ekskluzivnim lokacijama zgrade „zvrje prazne”, a u ponudi prestonice nigde prostora za razvijanje umetnosti ili društveno-kulturna dešavanja. Muzeji i bioskopi su izumrli, a potrebe omladine, umetnika, arhitekata, organizacija za prostorom su ogromne.


M. J. – LJ. P. – D. M.
objavljeno: 29.04.2012 http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Prelepe-samice-cekaju-domacine.lt.html


Evo i mape sa sajta javni prostori http://www.javniprostori.org/ushahidi/index.php/main
 
jel postoji neki zakon koji obavezuje investitore da zavrse te zgrade il posle nekog odredjenog vremena da im se oduzmu te zgrade il nesto jel ima previse zgrada koje zvrje prazne na odlicnim lokacijama
ima i ona stara zgrada na uglu takovske i kraljice marije il dzordza vasingtona (ne znam kako se zove taj deo ulice) koja bi mogla lepo ad se sredi i da bude atraktivna i reprezntativna :) ;)
 
Dalmatinska i jos jedne ulice stoij vec prilicno dugo
 
ugN9T.jpg


Vasina 3, da li neko zna šta se događasa ovom? Da li je cela prazna?
 
To je neki tajfun kupio pripadalo je firmi centrookop a dva zadnja sprata su nadozidana i izgorjrle 90tih mislim da se samo prizemlje koristi :/
 
gde se nalazi ova zgrada?


bilo bi dobro srušiti ovu nadogradnju i ponovo nadograditi ali kršteno.
 
Nije Vasina vec Cika Ljubina! :)
Mislim da nije potrebno rusiti komplet nadogradnju nego samo pregraditi prozore i onda je komplet obnoviti. Cika Ljubina kad bi se sredila, ufff, bila bi prelepa, ali mi umesto ulicu po ulicu teramo po svome.
 
Likvidacija je u teoriji gasenje solventnog privrednog subjekta. Moze preci u stecaj ako masa ne moze da namiri sve poverioce. Ako je obrisana iz registra, znaci da je postupak okoncan. E sad, sta je realnost na terenu to vec ne znam. :)
 
firma mora da bude 40 dana u likvidaciji. u okviru tih 40 dana poverioci mogu da se jave da traže pare.

kad prođe tih 40 dana pravi se završni račun i daje se izjava da firma nema dugova. nakon toga može da se pristupi brisanju firme...

preostali deo aktive prelazi na članove društva-osnivače.
 
Akva park u Beogradu? »

04. Avgust. 2012 | 18:50, Izvor : Studio B, Komentari: 0

Trebalo je da bude najveći akva park u Srbiji, jedan od većih u regionu i čak da obori neke evropske rekorde.

Problemi koji prate priču o akva parku traju sedam godina, od prvog dana izgradnje.
Završen je dobar deo radova, a onda je sve stalo. Nade ipak ima, a kamera Studija B prva je koja je ušla u kompleks koji je do sada koštao više od deset miliona evra.
 
Odgledah prilog.Ulozeno je preko 10 miliona eura.Rade neke studije i cuda,kazu da ce mozda biti gotov do kraja 2013 godine,treba jos 9 meseci da se zavrsi,a 70% radova je gotovo.

Ja ne znam o tome,ali znam da su bili skromni i za pocetak napravili zatvoreni olimpijski bazen koji bi radio tokom cele godine pa kasnije te akva park zezancije vec bi ubirali novac,ovako samo zvrji prazno.Prosto mi je sasavo da NBG nema posten olimpijski bazen van onog centra gore kod autoputa koji bas i nije blizu recimo nekome ko zivi u belvilu.
 
Vrh