Šta je novo?

Naplata putarine: vinjete, naplatne rampe, TAG uređaji

Aha, znaci tag nije vezan na moje ime? Svakako planiramo da ga damo uz vozilo, jedino me brine da li to potencijalno moze da mi bude problem ako kupac bude pravio neke prekrsaje?
 
Kakve veze ima tag sa prekršajima, pa još pripejd? Imaš para, prolaziš, nemaš - rampa.
Ne vidim svrhu otuđivanja taga ako će se opet koristi i nabavljati drugi za drugi auto.
Prava svrha i amisao u upotrebi taga je postpejd, uvezan sa karticom. Ne razmišljaš o kreditu, kešu, uplatama... Kad dođe vreme, račun se automatski naplati. Pri tome, imaš 3-4 dana da pregledaš, eventualno prigovoriš... Nekad prođe i više od 2 nedelje od vožnje do naplate. Taman da legne sledeća plata. Nekad ni to nije zanemarljivo.
 
meni i ovaj pravi posao
naidjem ocita mi koliko imam na stanju ,ako je malo svratim na omv ili nis i dopunim
imaju i popust ako ga prepunis
hahahahha
 
meni i ovaj pravi posao
naidjem ocita mi koliko imam na stanju ,ako je malo svratim na omv ili nis i dopunim
imaju i popust ako ga prepunis
hahahahha
Pišem samo o komforu da jednostavno ne moraš da razmišljaš - imaš, nemaš... Tvoje jw samo da nanišaniš pravi kanal i da dodaš gas kad zapišti
 
Popusti za dopunu uređaja za ENP po jednokratnoj, avansnoj uplati:

- na iznos od 10.000 RSD do 25.000 RSD, popust 4%
- na iznos od 25.001 RSD do 50.000 RSD, popust 6%
- na iznos od 50.001 RSD do 100.000 RSD, popust 8%
- na iznos preko 100.001 RSD, popust 10%
 
Da li sve "keš" rampe imaju opremu za TAG? Pošto vidim da ima saobraćajni znak "osim za tag" ali nisam ni jednom probao da li radi.
 
Nemaju sve. Ako vidiš portal i senzor u obliku ćiriličnog slova G (Г) malo ispred rampe to znači da je ta rampa osposobljena za TAG.
 
Na manjim rampama koriste iste prolaze, a na većim poneki može da radi i jedno i drugo. Voleo bih kad bi standardizovali položaj enp prolaza.
 
Jel ima ili ce biti uskoro akcija za TAG ako neko zna mozda?
 
Ima li naznaka da ce Severna Makedonija preci na zatvoren sistem naplate patarine?
 

Uštedite dragoceno vreme uz Mastercard i ENPay aplikaciju​



Prilikom registracije novog ENPay naloga sačuvajte svoju Mastercard® karticu, naručite i platite novi tag uređaj po posebnoj akcijskoj ceni od 999,00 RSD* i na poklon dobijate još 200 km besplatne putarine**.

Promotivna akcija traje u periodu od 02.05. do 29.05.2022. godine.
Na ENPay veb-sajtu saznajte kako se otvara nalog i registruje Mastercard kartica, kao i detalje promotivne akcije gde će biti istaknut i brojač dostupnih tag uređaja na nedeljnom nivou..

*Trošak isporuke tag uređaja snosi korisnik ENPay usluge.
**Odnosi se na putarinu u okviru Republike Srbije.
***Prodajni podsticaj podrazumeva da se u aplikaciji može registrovati Mastercard kartica, izdata na teritoriji Srbije.
 
Samo da vam kažem, prošli put kad je bila akcija, drug je naručio tag, i nije dobio ništa, platio je 2000. Pisao je mejl, nisu mu odgovorili, on se nije puno cimao oko toga, ali su ga zeznuli. Ne kažem da će sve, ali njega jesu, a podrška im je užasna. Da ne bude da radim antireklamu, ja koristim isto enpay, ali ako se verovatno slučajno desi propust, a nemate baš živaca da zovete non-stop, može da vam se desi isto ko i mom drugu. Podrška je užas, jedino ako ste u Beogradu pa da odete lično. Iskreno, ne verujem da su prevaranti u smislu da te zeznu, verovatno je sistem loše nešto povezao, ali dobiti podršku je pakao.
 
@dzokar Jedini nacin da kontaktiras Enpay je da ides lično. A tamo radi jedna osoba koja vodi sve. Firma je očigledno osnovana kao dodatna karika u lancu koja nije potrebna već služi da bi povlašćeno uzimali deo para na uslugu " naplate" koju su realno mogli da rade i Putevi Srbije.

@bojan87 Ja sam uzeo tag na takvu akciju pre godinu dana isto sa Mastercard. Preporučio sam kolegama na poslu jer svi često idemo na AP, niko nije uzeo uz izgovor da ne putuju baš toliko često da im to treba
 
Poslednja izmena:
Super je tag i sam ga imam, ali su vinjete bolje
Evo jedna od jutros kad se ne gleda znak iznad pa odeš u enp, pa dok ispomeras celu kolonu kamiona po nekoliko metara unazad...
ca6d173d899537e7e4908082eb1ea492.jpg
 
Zna li se kada će ljudi prestati da uleću u ENP traku?

Ona postoji vec dovoljno dugo da za nju znaju i ljudi koji nisu vozači a gotovo svaki drugi prolazak kroz rampu nekoga moram da čekam jer je omašio. Prošle nedelje su čak 3 auta u koloni promašili traku. U sta gledaju ti ljudi?
 
Ja sam dobio odgovor preko maila od ENPay-a prilično brzo. Meni je ukradeno vozilo sa tagom unutra.
 
@milaki990 Verujem da mailove čitaju al da odgovaraju samo na neke ozbiljne situacije. Ja nisam dobio odgovor na 3 maila koja sam poslao još prošle godine. Srećom problemi su bili lako rešivi ali svejedno, korisnički servis nije funkcionalan. Takođe nisu mi se ni javili na telefon a jedina interakcija sa njima je bila na facebook stranici kada su mi odgovorili sa Dobar dan, ali na pitanje nisu nikad :D
 
Zna li se kada će ljudi prestati da uleću u ENP traku?

Ona postoji vec dovoljno dugo da za nju znaju i ljudi koji nisu vozači a gotovo svaki drugi prolazak kroz rampu nekoga moram da čekam jer je omašio. Prošle nedelje su čak 3 auta u koloni promašili traku. U sta gledaju ti ljudi?
Skoro svaki dan...ista priča
Još 3 dana vozim i prelazim na rad od kuće.
Forum gubi reportera sa Miloša, a putevi Srbije 210.000 godišnje
ceac37ed0e1afd9e1df90eebc8ac0d47.jpg
 
Screenshot_2022-05-09-12-26-45-35_f9ee0578fe1cc94de7482bd41accb329.jpg

IMG_20220509_122830.jpg

IMG_20220509_122906.jpg


Screenshot_2022-05-09-12-24-48-91_50ef9f5a0f3fc24b6f0ffc8843167fe4.jpg


IMG_20220509_123415.jpg



Evo kako to izgleda ma Vrčinu gde takodje često greše i vraćaju se u rikverc i po nekoliko vozila(već smo pisali i diskutovali o toj pojavi ranije)...
Ovde je po meni delimično kriv i ovaj poslednji znak na portalu iznad puta(pretposlednja slika) ...Trebalo je jednostavno na njemu da bude čikica (zeleno braon žuti) koji označava keš naplatu i polu levo strelica a ENP plavi poludesno strelica.
Situacija koju ovaj znak objašnjava je da je i leco moguće proći na Enp ali praksa već pet godina je pokazala da je jasno podeljeno da je levo ručna a desno elektronska naplata samo se centar pomera u zavisnosti od gužve.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-05-09-12-27-46-74_f9ee0578fe1cc94de7482bd41accb329.jpg
    Screenshot_2022-05-09-12-27-46-74_f9ee0578fe1cc94de7482bd41accb329.jpg
    66,5 KB · Pregleda: 115
Piše za pismene, ali su sad bojama znakova zbunili. Posebno je problem što nije na svim rampama ista osnovna konfiguracija - negde je isključivo enp levo, negde desno, negde oboje... Mada, svuda na prilazima postoje jasne oznake na kolovozu. Ali, treba ih gledati.
A možda bi samo trebalo preći na sistem kao što je turski hgs, gde posao našeg (pre)skupog taga odrađuje jeftina nalepnica (cca 1€). Onda bi mnogo više ljudi prešlo na enp.
Mada, ni sad uz ovu cenu taga i povremene akcije, ne razumem ljude koji ga nw koriste, čak i kad jednom - dvaputa mesečno izlaze na ap. U dužem periodu, ne isplati se te 2000 dinara zaustavljati se i ponovo ubrzavati, razmišljati o kartici i plaćanju... Ovako, projurim, ne mislim, račun stigne posle 3-15 dana, skinu novac 3 dana kasnije... Odmorio sam se, a nisam u početku verovao u tag.
 
Vrh